Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#201 2014-06-14 16:07:00

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Przepraszam. Przeczytałam juz wiem. Po prostu chcialabym wiedziec juz wszystko teraz od razu. A wiem ze musze czekac i to mnie dobija


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#202 2014-06-20 22:15:25

zgubiona

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

witam serdecznie, chcialam zapytac czy ktos orientuje sie jak wygladaja wpz -konkretnie-sad Okregowy w Radomiu, ciezki region czy raczej przychylny? dobrze wiem,ze miejsce tez niestety ma duze znaczenie...pozdrawiam

#203 2014-07-01 01:01:27

Florcia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

hej szukałam odpowiedniego dzialu, by usmiescic moje pytanie, ale mam nadzieje ze tutaj bedzie ono wtrafione. A mianowicie, dziewczyny jak sie oblicza dokladnie kiedy przypada wokanda Łobuza? oczywiście pytałam się jego wielokrotnie kiedy mu przypada, ale powiedział ze nie uzyskam na to pytanie odpowiedzi, iż ma byc to niespodzianka. Grr, jak ja nienawidze takiej niepewnosci i nie wiedzy, tego na czym stoje wiec licze na wasza pomoc, chociazby w jak najmniejszym stopniu ;*
ok przejde do sedna, wiec moj D. siedzi od 2012 roku od dokladnie 11 maja, siedzial do 2013 roku konkretniej 11 lutego wyszedl na wolnosc. A w w 2013 jeszcze tego samego roku 28 lipca zglosil sie zk na odbycie pozostalej kary do tej pory go nie ma, a oficjalny wyrok ma do 2015 roku 2 grudnia. Jak to sie dokladnie liczy, w sensie po polowie? nie wiem czy dobrze licze, ale czy wychodzi to mniejwiecej tak ze wokanda przypada mu w tym roku w listopadzie?

#204 2014-07-01 08:56:00

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Florcia a Twoj jest P, czy R?
I jaki dokładnie wyrok/wyroki miał?

Jeśli jest P-pierwszy raz karany, to wpz przysługuje dokładnie po połowie odbytej kary.
Ale od razu zaznaczam, że rzadko kiedy w tym konkretnym mcu jest wokanda. Na forum różnie czekali na termin, średnio miesiąc, dwa.


od 18.07.2011

Offline

#205 2014-07-01 22:28:19

Florcia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Kasiajjj- moj D jest na P. A jego wyrok łączny podsumowując wszystkie sprawy to za 3 lata i 1 miesiac. (37 miesiecy)

#206 2014-07-02 09:34:18

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Florcia - wyrok 37 mcy,
- jest P, więc po 1/2 przysługuje wpz, czyli po ok 18,5 mca odbytej kary,
- odsiedział juz łącznie ok 21 mcy (najpier 9 mcy, a teraz prawie 12 mcy), więc wpz już Wam przysługuje,
- chyba, ze te 9 mcy to była inna odsiadka. Wtedy wpz przysługuje Wam po około 18,5 mca, licząc od lipca 2013 - to termin wypada na styczeń/luty 2015r.


od 18.07.2011

Offline

#207 2014-07-02 11:36:46

Florcia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Nie nie, te 9 miesiecy to było jeszcze gdy 1 raz go zabrali.. I niestety wtedy z 3 miesiecy, powstało az 9miesiecy na śledczaku. Czyli rowniez zaliczane jest jako do kary to co odsiedział na aś.
Kasiajjj-  w każdym bądź razie dziękuje bardzo za pomoc skoro juz przysługuje mu, to moze dlatego jest taki tajemniczy i nie chce nic mowic, bo moze niebawem bedzie juz obok. Kurcze, oby było tak jak mysle..



kasiajjj - rozmawiałam dzisiaj z moim Dominikiem i go przycisnęłam co do to tej wokandy i powiedziałam mu to, co napisałaś mi o tym, że siedzi już 21 miesięcy, a wokanda w jego przypadku przypada po 1/2 odsiadki kary i że powinien już mieć ta wokandę 2,5 msc temu i co jest grane?.. I powiedziałam, że kurcze może ten zakład się coś pomylił, w komputerze jakiś błąd i zapomnieli o Tobie biedaku, wiec poszedł po naszej rozmowie do swojego wych, a ten mu powiedział, że nie ma wokandy teraz tylko dopiero 2 listopada, bo ma w artykulach 64 z jakąś jedynką i podchodzi to pod recydywę. I właśnie dlatego będzie miał po 2/3 odbyciu kary, bo te czyny właśnie co on zrobił to właśnie podchodzą pod ''recydywę.'' nic z tego nie rozumiem.. Właśnie siedzi on 1 raz, więc co ten wychowek za przeproszeniem za głupoty gada

#208 2014-07-02 19:02:34

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

z tego co czytam ten artykul mówi o recydywie na mój rozum że w ciągu 5lat popełnił podobne przestępstwo.


Razem po 476 dniach

Offline

#209 2014-07-02 19:38:02

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Florcia nie głupoty, bo generalnie pierwszy raz odbywający karę może starać się o warunkowe po połowie, ale są różne obostrzenia, które sąd może zastosować, inaczej jest też gdy skazany ma przypisane w wyroku stałe źródło dochodu z przestępstwa, bądź działanie w zorganizowanej grupie przestępczej...
W Waszym wypadku akurat przestępstwo zostało potraktowane w warunkach recydywy.. Art 64 § 1. Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

W tym okresie od lutego do lipca, po wyjściu z aresztu nie popełnił przypadkiem kolejnego przestępstwa?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#210 2014-07-02 20:23:57

Florcia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Aaa to juz wszystko rozumiem dziewczyny. Rzeczywiście w okresie, gdy wyszedł 11 lutego popełnił dwa czyny, za które dostał 8 miesięcy.. Już wszystko jasne, czyli wychowawca miał rację, a mój Łobuz widocznie nie jest dobrze poinformowany, tak samo w sumie jak i zarówno ja.
No cóż.. pozostaje czekac na wokandę, ktora odbędzie się 2 listopada, ale skoro daliśmy rade już osobno ponad 21mies, to te 4 mies do listopada powinny szybko zleciec. I dziekuje wam, jutro mu wszystko wytłumaczę, bo On sam mimo że siedzi i przebywa tam, to jest w takich sprawach jest...

#211 2014-07-10 22:50:02

Aneczka88

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Mój chłopak został zatrzymany w Anglii i osadzony w więzieniu, ponieważ miał wyrok w Polsce 8 miesięcy i 21 dni pozbawienia wolności. Przebywał w więzieniu w UK przez ponad pół roku, bo w między czasie składał apelację, ale wycofał ją i miesiąc temu przewieźli go do Polski. Na początku sierpnia ma mieć sprawę o zaliczenie czasu spędzonego w Anglii i zostanie mu już tylko miesiąc i adwokat będzie się starać o wcześniejsze zwolnienie. Z więzienia w Anglii ma bardzo dobrą opinię, cały czas pracował, dobrze się sprawował. Jednak teraz od razu po przewiezieniu z Białołęki, gdzie spędził dwa tygodnie, do Rzeszowa, nie odzywał się, więc zadzwoniłam i powiedzieli mi, że ma karę izolacji, nie mam pojęcia za co..nie wierzę żeby coś zrobił, bo bardzo zależało mu na jak najwcześniejszym wyjściu..czy przez to może mieć złą opinię z więzienia i nie umożliwi mu to zwolnienie wcześniejsze, pomimo że zostanie mu już tylko miesiąc? Proszę o odpowiedź.
Dodam jeszcze, że mamy małe dziecko, którego on nawet jeszcze nie widział czy to może działać na korzyść?

syrna napisał:

Aneczka; jesli chłopakowi został do odsiadki miesiąc, to na pewno nie wyjdzie wcześniej. W Polskich realiach, w ciagu miesiąca nie ma szans na wdrożenie postępowania majacego na celu wpz.
Z innej beczki- macie na papierze usankcjonowane zaliczenie tego pół roku kary odsiedzianego za granicą do wyroku polskiego? Bo to różnie bywa, z własnego doświadczenia wiem, że sądy nie zawsze chcą uznać okres zagranicznej odsiadki jako część kary zasądzonej w Polsce.

Fakt posiadania dziecka nie ma wpływu na rozstrzygnięcia sądu.

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2014-07-11 11:06:47)

#212 2014-07-10 22:55:15

BlondGirl

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam wszystkich serdecznie Jestem nową użytkowniczką, czekam na swojego ukochanego już 2 lata, a do końca wyroku zostało mu jeszcze 10 miesięcy, (15.05.2015- koniec kary). Niestety w tamtym roku we wrześniu został zdegradowany. W tamtym roku w grudniu miał pierwszą wokandę, jednak oczywiście nie udało się, dyrektor zakładu i wychowawca twierdzili, że to za wcześnie i takie tam, udało Nam się to przeczekać i w połowie czerwca wrócił "na stare śmieci" i napisał wniosek o wokandę. Wszystko ładnie, pięknie, aż do wczoraj gdy zadzwonił i powiedział mi, że Jego wychowawca oznajmił mu żeby na żadną wokandę nie liczył, nie da mu poparcia i nie przywróci nawet przepustek. Nie wiem teraz czy ma jakiekolwiek szanse na tej wokandzie. Dodam tylko, że mój D. jest chory i wymaga leczenia ambulatoryjnego, a w ZK podają mu tylko leki osłonowe. Myślę żeby powołał się na ten powód, bo leki osłonowe nie wyleczą choroby i będzie ona postępowała dalej. Wiem, że zrobił źle, ale już odbył swoją karę będąc zdegradowanym. A Wy co o tym myślicie?

#213 2014-07-11 06:39:19

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Mślę, że bez poparcia wychowawcy (to jest podstawa) nie ma szans na wokandę.
Miał przepustki, miałs woją szansę, którą zmarnował i nie widzę nci dziwnego w tym, że ktoś nie chce dać mu drugiej.

Offline

#214 2014-07-11 09:05:16

BlondGirl

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Ja oczywiście nie popieram tego, co zrobił i też jestem tego zdania, jednak patrzmy na to z drugiej strony- teraz jeszcze ma szanse żeby się wyleczyć, a za rok może już być za późno... Wiem, że kara to kara, ale że aż tak wysokim kosztem?

proszę trzymać się wątku głównego,czyli wpz,a luźne rozmowy prowadzimy w pogaduchach

syrna napisał:

Osadzony wiedział,  ze jest chory, ze wymaga leczenia,  a mimo to sam naraził się swoim postępowaniem na degradację.  Ryzyko podjął świadomie, to była zatem jego  własna decyzja.

Nie wiedział, zrobił sobie badania gdy został zdegradowany.

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-07-12 11:57:02)

#215 2014-07-11 15:19:49

Aneczka88

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Syrna, tylko, że u niego to jest wielokrotna recydywa, więc z wyrokiem 8 miesięcy z kawałkiem tak czy siak może się starać o zwolnienie warunkowe dopiero teraz, kiedy zostały mu dwa miesiące..to jakby miał dwa lata to mógłby spokojnie sobie wcześniej wyjść, a tak nie może bo wyrok za krótki..jakieś to chore mi się wydaje..rozmawiałam dziś z adwokatem i mówił że to wszystko w rękach sędziego jest, ale żeby być dobrej myśli, a sędzie ten sam będzie na tej sprawie który dał mu ten wyrok, więc jestem dobrej myśli, bo dostał najniższy wyrok jaki się dało jeśli chodzi o jego przewinienie..muszę zaczekać cierpliwie do tego 5go sierpnia, jeśli jednak nei wyjdzie, to przetrzymam jakoś jeszcze ten miesiąc, ale chciałabym mieć już go koło siebie, żeby w końcu poznał naszą śliczną córcię ehh..

#216 2014-07-14 00:37:19

zgubiona

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam, miałam się odezwać w sprawie wpz...mój S. wyszedł z pierwszej wokandy, a zaznaczam, nie wyszedł na ani jedna przepustkę więc nie ma reguły na nic. Trzeba wierzyć..mocno wierzyć, trzymajcie się i siły życzę

Olcia napisał:

Z jakiego ZK ?

zgubiona napisał:

zk żytkowice.

#217 2014-08-03 22:10:28

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Mam pytanie. Mój dostał termin rozprawy w sprawie złączki 10 września 2014. Czy w czasie tej złączki mogą mu zbić wyroki? I jaką największą sumę mogą mu wtedy zbić? I czy jak mu już zbija to zk może wystąpić jeszcze o wpz?


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#218 2014-08-04 17:51:08

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Wyrokiem łącznym orzeka się karę pomiędzy najwyższą z orzeczonych kar, a ich sumą.
Wyrok łączny nie pozbawia możliwości wystąpienia o warunkowe zwolnienie.

Offline

#219 2014-08-05 21:33:31

kejciura

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

mam pytanie czy jest szansa że mój wyjdzie z pierwszej wokandy ( w czerwcu minela mu polowa kary ) byl juz w domu na 3 przepustkach, i ma poparcie Dyrektora ZK i Wychowawcy ?

#220 2014-08-05 21:37:31

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

kejciura to jak loteria nikt Ci na to pytanie nie odpowie... Na pewno na plus jest to o czym piszesz, ale czy dla sędziego będzie to wystarczające nie wiadomo...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Dream West Homes Standard Private apartment