Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#161 2014-06-01 22:11:47

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Z tego co się orientuję - będzie rozpatrywana apelacja w Sądzie Okręgowym w Wydziale Penitencjarnym.
U nas (tylko w innym przypadku - bo chodziło o przerwę) mąż dostał listowną decyzję/uzasadnienie z sądu, ale wiedziałam od razu, ze jest odmowa bo adwokat mi powiedział. Czasem tez ktoś udzieli informacji telefonicznie w sądzie.
Zresztą jesli apelacja będzie zasadna przy wpz, to powinien wyjść tego samego dnia, w niektórych ZK czeka się kilka dni na wyjście.


od 18.07.2011

Offline

#162 2014-06-02 17:20:29

ilovehim

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Gosiaa, jednak okazało się, że mojemu G właśnie te 3 miesiące zamienili na miesiąc, więc całej kary ma 19 miesięcy.. 8 za nami, jeszcze trochę i staramy się o warunkowe, może akurat się uda Jednak miałaś rację, dziękuję, że pisałaś Jeszcze dla pewności musi "odwiedzić" wychowawcę, ale ten pan akurat chwilowo nie ma czasu, cóż jest tylko człowiekiem.. Pozdrawiam

#163 2014-06-02 18:28:14

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dzieki ogromne za pomoc. To juz wiem gdzie wyslac. Mam jeszcze małe pytanko. Jak bysmy chcieli pisac pismo o przepustkę. To jesli ja dostanie jak ona ta przepustka bedzie odbywała? Wezmę go po będziemy razem 8 godz. I oddam go potem do ZK czy jak? Bo tego nie wiem. Aha i jest jakas szansa na to ze wyjdzie na wpz? Jesli np. Nie dam rady mu załatwić pieczątki z pracy. Bo mieszkanie załatwie i pismo napisze.


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#164 2014-06-02 18:30:08

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Offline

#165 2014-06-02 20:33:41

Recydywa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 33

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

zastępcza kara pozbawienia wolności nie liczy się do wokandy, Zastępczą karę pozbawienia wolnosci trzeba od dechy do dechy odsiedziec. czas ten wlicza sie do wokandy. z ZK wychodzi się wtedy kiedy oRYGINALNE nakazy zwolnienia dostarczy goniec sądowy. Czasem to ten sam dzień a czasem to nawet 2 dni trwa, ZAWSZE z wokandy wychodzi się po godzinie 15 lub później (ostatnie posiedzenia Sądu, ostatnia poczta przychodzi)


dymać to MY a nie nas

Offline

#166 2014-06-03 00:13:45

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

hanka-1976 napisał:

Mam pytanie. Moj partner ma chyba wyjść jesli wszystko dobrze pójdzie na warunkowe w połowie października.

Tego nigdy nie możesz byc pewna. To nie administracja ZK o tym decyduje, ale sąd na posiedzeniu.
To, że Ci facet powiedział, że wyjdzie, nie musi wcale być pewne...

Lepiej się nie nastawiać...

: Mój kolega na 4 miesiące przed końcem kary nie otrzymał warunkowego, pomimo, że miał wystąpienie Zakładu karnego i komisja (dyrektor, wychowawca etc) mówili mu że na 100% wyjdzie

ilovehim - Uherce Fajny ZK, fajny Sąd

Penelope2014 ta zmiana już wieki temu była A chodziło tylko o to, że kiedyś pierwszy raz skazany musiał mieć odsiedziane co najmniej pół roku, a recydywa rok, żeby móc się starac o warunkowe. To ograniczenie zostało zniesione.

Recydywa napisał:

ZAWSZE z wokandy wychodzi się po godzinie 15 lub później (ostatnie posiedzenia Sądu, ostatnia poczta przychodzi)

Chyba z Zk w których Ty siedziałeś.
Nie porównuj jednej konkretnej jednostki z innymi...


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#167 2014-06-03 00:22:12

kejciura

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

hej dziewczyny mojemu łobuzowi minęła właśnie połowa kary, mial juz 2 przepustki po 6 i 30h, jak myslicie czy on ma wystąpić o warunkowe czy czekac az zaklad to zrobi ? Jak zakład to ile mniej wiecej czasu upłynie jeszcze? jak bylo w waszych przypadkach ?

#168 2014-06-03 00:39:23

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Miał komisje przedwokandową?


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#169 2014-06-03 02:21:05

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Kejciura na komisji się dowie czy zakład Mu wystąpi, u nas komisja była z 2, może 3 tyg przed połową kary.. Niemniej może już sam napisać wniosek, wysłać do sądu i oczekiwać na termin, a zakład zdąży i na samej wokandzie jeszcze Go poprzeć.. chociaż oczywiście możecie czekać komisji i wystąpienia.. A w ogóle wychowawca coś mówił, że będzie zakład chciał wystąpić?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#170 2014-06-03 15:51:36

eliza

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam. Jakie sa szanse na zwolnienie warunkowe w pierwszym terminie? Moj znajomy dostal 4lata i 4 miesiace (kradziez z rozbojem ,kara laczna) ,odsiedzial juz ponad dwa lata i bedzie stawal na komisje .wychowawcza powiedzial ze Zaklad Karny wystapi do sadu o warunkowe zwolnienie.On ma na wolnosci kobiete z malym dzieckiem ktora jest bez pracy.Opinie ma bardzo dobra,duzo wnioskow nagrodowych,pracowalam w ZK a teraz od paru miesiecy dostal prace na wolnosci bez dozoru .Nie popelnil przestepstwa od 13 lat (zostal zlapany za granica po 13 latach od wyroku) ,mial stala prace (opinie i papiery ma od bylych pracodawcow) ,wynajmowal mieszkanie ,poprostu prowadzial normalne,dobre zycie z tym ze za granicami Polski . Po rozmowie z wychowa powiedzial tak mi jak i jemu ze w tym roku bedzie w domu no ale wiecie obiecanki cacanki.... Jak myslicie jakie sa szanse ze go wypuszcza za pierwszym razem . Nie mial tylko przepustek a jak sie pyaalam wychowawcy o nie to powiedzial " przepustki nie sa tak wazne jak warunkowe zwolnienie ,lepiej posiedziec miesiac wiecej niz na przepustke isc na 30 godzin" .

I jeszcze jedno .Jest sens brac adwokata do sprawy o warunkowe zwolnienie?

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-06-03 19:57:05)

#171 2014-06-03 16:00:35

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Proponuję przejrzeć ten wątek. Nikt nie jest wstanie powiedzieć czy wyjdzie czy nie. Są przypadki,że wychodzą z pierwszych wokand.

Offline

#172 2014-06-03 17:41:42

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Eliza opisana przez Ciebie sytuacja znajomego jest bardzo dobra.
Odbycie ponad dwóch lat kary i wypracowanie w tym czasie pozytywnej opinii oraz uzyskanie wniosków nagrodowych to bardzo dobry argument.
Żeby zwiększyć jego szanse trzeba napisać bardzo dobry wniosek do Sądu.
Jeżeli ZK wystąpi z wnioskiem to super, jednak pisane przez nich wnioski to za mało żeby przekonać Sąd.
Poczytaj ten artykuł: http://bransoletaelektroniczna.pl/jakie … troniczny/
Co prawda dotyczy on wniosku o dozór elektroniczny jednak założenia przy pisaniu wniosku o wpz są takie same.

Odnośnie wynajęcia adwokata na pewno pomoże on przygotować dobry wniosek i przygotuje znajomego do posiedzenia, gdyż to jak się zaprezentuje w trakcie posiedzenia przed Sądem również ma duże znaczenie. Wynajęcie adwokata pomoże, jednak nie gwarantuje sukcesu.

Offline

#173 2014-06-03 18:46:40

paula060687

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Eliza u mnie była taka sama sytuacja mój partner miał kare łączna 4lata i 2 msc super opinia kilkadziesiąt wniosków nagrodowych przepustki itp i zakład mu wystąpił  i wyszedł właśnie w czwartek z pierwszej wokandy wiec warto mieć nadzieje bardzo dużo zależy od dyrektora

#174 2014-06-03 21:59:02

kejciura

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Miał już komisje przedwokandową i wychowawca mu powiedział ze zakład wystąpi ale jeszcze nie teraz..nie wiem sama co o tym myśleć.. Może tak mu mówi żeby go sprawdzić ?

#175 2014-06-03 22:13:30

Anulina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-01-30
Posty: 16

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

kejciura ale kto mu mówi wychowek??


DOCZEKANA 04.06.2014

Offline

#176 2014-06-03 22:30:15

kejciura

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

tak wychowek, on jest w hrubieszowie i tam po polowach kary zazwyczaj po 3 przepustki maja 6 i 30h i 3 dni i wypuszczaja nie pozniej niz po 3 miesiacach od polowy kary moze i w naszym przypadku tak bedzie.. sama juz nie wiem.

#177 2014-06-04 01:55:35

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hrubieszow, zamojski sąd - dobrze wróży
Lepiej oczywiście, żeby się nie nastawiali, bo różnie może być.
Ale z moich informacji wiem, że ten sąd jest dość łaskawy. Do tego jeśli faktycznie się okaże, że mu dyrektor wystąpi, to szanse na wyjście bardzo duże.
Jednak osobiście apeluje aby się nie nastawiać - bo lepiej być pozytywnie zaskoczonym, niż ponieść porażkę.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#178 2014-06-04 11:15:23

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Kejciura jeśli miał już komisję i zakład powiedział, że wystąpi, ale jeszcze nie teraz, to znaczy, że do pierwszej wokandy wystąpienia mieć nie będziecie i sami musicie pisać wniosek.. ewentualnie zakład może na wokandzie jeszcze z poparciem wyjść..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#179 2014-06-04 20:12:26

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam. Dowiedziałam sie dzisiaj od znajomego który jest albo sędzia albo prokuratorem ze moj musi mieć przynajmniej tymczasowe zameldowanie gdzies. Czyli jak wynajme mieszkanie i wyśle do sądu adres gdzie bede mieszkała i ze go do tego mieszkania przyjmę sąd może nie uwzglęnic? Czy jednak to uwzglęni? Nie wiem jak na to sąd może patrzeć. Jak sie przychyli. A mam jeszcze pytanie. Czy potrzebne jest tymczasowe zameldowanie czy tylko adres gdzie go przyjmę pod dach po wyjściu na wolnosc? Sąd nam nie złączyl tych wyroków 6 m-cy 9 m-cy w zawiasach i 9 m-cy czy mimo to moga dac mu wpz? Może mi ktoś pomoc?


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#180 2014-06-04 21:43:13

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka tak, mogą dać, warunkowe zwolnienie przysługuje także z kilku odsiadywanych kolejno wyroków niepodlegających łączeniu.
Nie wiem, jak jest z tym zameldowaniem.. ale na pobyt czasowy, jak już będziesz miała mieszkanie, to i w wynajmowanym właściciel może zameldować..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zamuramizk.pun.pl