Za murami ZK

„Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...”

  • Nie jesteś zalogowany.

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

sylwia
Wczoraj 20:19:43

Witam. Kochani mam pytanie czy orientuje się ktoś z was który Sędzia penitencjarny jest w Areszcie Śledczym na Służewcu

sylwia
2015-05-20 06:51:33

Witam kochani mąż dzisiaj ma komisje w zk tą ktora jest potrzebna do wpz , powiedzcie mi co tam będą oceniać jak wygląda twka komisja dodam ze jest na słuzewcu

sylwia
2015-05-19 21:43:24

Dziękuję ale tak bardzo się boję , kiedy staraliśmy die o sde nie dostał teraz staramy sid o wpz mamy adwokata który nie chce pieniędzy za poprowadzenie sprawy. Kochani czy jest szansa że dzieci będą miały tatę w domu 😟

fundacjabracinocun
2015-05-19 17:56:06

Życzę w takim razie powodzenia z całego serca. Wyrok niski więc nie powinno być problemów.

sylwia
2015-05-19 07:45:34

Męża wyrok to 8 miesięcy , siedzi od 17 lutego 2015 opinia kuratorska dobra nie pracuje  w zk . Ma zaświadczenie  od pracodawcy ze po wyjściu go zatrudni dalej jest pracownikiem firmy , dodam ze był jedynym zywicielem rodziny ja jestem bez pracy mamy dwie corki 8 i 11 lat

Gosiaa
2015-05-19 07:27:28

Sylwia z pierwszej wszędzie jest ciężko wyjść.. choć zdarzają się wyjątki od reguły, ale radzę Ci lepiej się nie nastawiaj.. Adwokat też w tej sprawie akurat niewiele da, bo bardziej liczą się starania samego skazanego, jego warunki bytowe poza zk, niż piękne słowa jego obrońcy.. Poza dobrym zachowaniem, które niejako jest obowiązkiem skazanego, pracuje gdzieś (w zk, bądź na wolności), podejmuje się np. sprzątania na ternie zk, by dostać wniosek nagrodowy, uczy się, chodzi na przepustki, otrzymuje różne wnioski nagrodowe, bierze udział w wyjściach ko? Jak wygląda wywiad z domu, jest pozytywny? Mieszka w jakimś kryminogennym środowisku, czy raczej nie otacza się takimi znajomymi? Ma do wokandy zaświadczenie o możliwości podjęcia zatrudnienia zaraz po opuszczeniu jednostki?

fundacjabracinocun
2015-05-18 22:44:56

Witam,

Dobre zachowanie to jedno, prognoza kryminologiczno-społeczna to drugie. Zakład karny na podstawie zgromadzonych informacji o skazanym na końcu opinii o nim pisze jedno zdanie na temat prognozy kryminologiczno-społecznej. Jest ona albo negatywna, albo pozytywna i mało ma ona wspólnego z całą resztą opinii o skazanym. Jednostka penitencjarna w ten sposób określa czy skazany po opuszczeniu zakładu karnego będzie przestrzegał porządku prawnego czy nie. Czasami piszą np. pozytywną prognozę kryminologiczno-społeczną do przespustek, ale negatywną do warunkowego zwolnienia. Czy mąż korzysta z systemu przepustkowego, czy toczą się wobec niego inne postępowania karne ?
Obrońca  na posiedzeniu wygłosi standardową mowę popierając złożony przez siebie wniosek. Najważniejsze jednak będzie zdanie przedstawiciela jednostki i prokuratora. Chyba, że Pani adwokat zrobi "coś więcej" oprócz przyjścia na posiedzenie, to może wtedy do czegoś się przydać, w innym wypadku wyrzucenie pieniędzy w błoto. Polecam pisanie zażalenia od postanowienia sądu I instancji.

sylwia
2015-05-18 19:49:40

Kochani potrzebuje pomocy. Chciałabym zapytać was o wpz z połowy kary . Maz ma dobre zachowanie , jest w AŚ Sluźewiec jak tam jest z wokanda czy sa szanse na wyjście po pierwszej , dodam że mamy adwokata ale czytając wpisy to niewiem czy nam coś to da. Proszę kogoś o napisanie jesli miał kogoś w AŚ slużewiec i też sie starał o wpz .

sylwia
2015-04-23 17:40:26

Witam wszystkich , czy ktoś z was może orientuje się z warunkowym zwolnieniem po odbyciu połowy kary . Chodzi mi o AŚ Słuzewiec chcemy złożyć wniosek a słyszałam że ciężko jest tam o wokande

Iga
2015-04-13 11:53:00

Może musisz postarać się o dobrego adwokata, który pomoże ci napisać odpowiednio umotywowany wniosek? Słyszałam, że w takich sprawach można skorzystać z pomocy Wawrzyńca Chróścielewskiego. Ma kancelarię w Łodzi, ale obsługuje też ludzi poza Łodzią. I cieszy się dobrą opinią.

Gosiaa
2015-01-03 20:52:45

... przysługuje zażalenie na postanowienie w przedmiocie warunkowego zwolnienia i tak to trzeba zapewne zatytułować. Złożyć je może m.in. skazany, chyba do tego samego sądu okręgowego i podlega ono rozpoznaniu w terminie 14 dni. Wyglądać mniej więcej powinno tak z tego, co popatrzyłam w sieci, bo akurat my nie pisaliśmy:

Miejscowość, data
                                                                                  Do
                                                                                  Sądu Okręgowego w .........
                                                                                  Wydział ..................................
                                                                                  za pośrednictwem Sądu Okręgowego
                                                                                  Wydział Penitencjarny
                                                                                  w ................
Sygn. akt ............
Skazany:
Zam. w ................
ul. .......................

           Zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w ...................
     z dnia ................    w przedmiocie warunkowego zwolnienia

Na mocy art. 425 § 1 i 2 k.p.k. i art. 20 § 2 k.k.w. zaskarżam powyższe postanowienie
w całości.
Zarzucam ................
Podnosząc ten zarzut wnoszę o zmianę zaskarżonego postanowienia i udzielenie warunkowego zwolnienia z reszty kary.
                                             UZASADNIENIE
Postanowieniem z dnia ..... Sąd Okręgowy w ....... nie uwzględnił mojego wniosku
o udzielenie warunkowego przedterminowego zwolnienia w sprawie (tu sygnatura)
Sądu .... Uzasadniając rozstrzygnięcie Sąd wskazał....
Z zaskarżonym postanowieniem nie zgadzam się. ................. (itd. jakie okoliczności tu przemawiają)

                                                                                Podpis (skazanego)

Niestety pewności nie mam czy tak to wszystko powinno wyglądać, czy to "za pośrednictwem" też jest potrzebne jeśli to ten sam sąd i jaki jest wydział, do którego kieruje się odwołanie czy Penitencjarny czy Karny Odwoławczy... A przy zarzuceniu nie wiem co mam Ci wpisać, podobnie jak w uzasadnieniu, bo to wszystko zależy jak oni uzasadnili odmowę..
Może ktoś będzie znał odpowiedzi na te kwestie, których nie jestem pewna..

.....
2015-01-03 09:04:08

Witam, mam pytanie slyszalam ze jest cos takiego jak zazalenie od wokandy czy to jest zwykla apelacja?  Orietuje sie moze ktos jak to ma wygladac?  Do jakiego sadu ma byc skierowane , jak zatytuowane?  Bardzo prosze o odpowiedz. Zdaje sobie sprawe ze moglo to byc opisane gdzies wczesniej jednak z braku  dostepu do internetu i brakuczasu nie mam mozliwosci wszystkiego przeczytac

karolinaka
2014-12-31 12:22:04

To ja już nic nie rozumiem, drugi znajomy adwokat też mi powiedział, że mam liczyć od listopada... i bądź tu mądry człowieku

gosc
2014-12-31 09:10:51

Była wokanda na niej blacha-syn pisał odwołanie -znowu blacha -Jeśli o to chodzi Ci chodzi Gosiu

Gosiaa
2014-12-30 17:41:50

Zawirowanie a ta wokanda, od której było odwołanie, to dostaliście, a ktoś inny zażalenie pisał, czy nie dostaliście i sami zażalenie napisaliście?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
adam wardziński zachodnio pomorskie