Za murami ZK

„Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...”

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie


Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

kejciura
2014-08-05 21:42:09

no racja..ma tez zalatwione pismo z pieczatka z zakladu pracy ze ma prace aktualna na wolnosci i od pazdziernika ze go do szkoly chca przyjac aby studia dokonczyl, wychowawca jest zdania ze na 100 % wyjdzie, i ciagle mu to powtarza, a mi sie wydaje ze specjalnie go nakreca, wokanda po jutrze a ja juz chodze jak na szpilkach

Maleństwo 86
2014-08-05 21:37:31

kejciura to jak loteria nikt Ci na to pytanie nie odpowie... Na pewno na plus jest to o czym piszesz, ale czy dla sędziego będzie to wystarczające nie wiadomo...

kejciura
2014-08-05 21:33:31

mam pytanie czy jest szansa że mój wyjdzie z pierwszej wokandy ( w czerwcu minela mu polowa kary ) byl juz w domu na 3 przepustkach, i ma poparcie Dyrektora ZK i Wychowawcy ?

Michał_Miller
2014-08-04 17:51:08

Wyrokiem łącznym orzeka się karę pomiędzy najwyższą z orzeczonych kar, a ich sumą.
Wyrok łączny nie pozbawia możliwości wystąpienia o warunkowe zwolnienie.

hanka-1976
2014-08-03 22:10:28

Mam pytanie. Mój dostał termin rozprawy w sprawie złączki 10 września 2014. Czy w czasie tej złączki mogą mu zbić wyroki? I jaką największą sumę mogą mu wtedy zbić? I czy jak mu już zbija to zk może wystąpić jeszcze o wpz?

zgubiona
2014-07-14 00:37:19

Witam, miałam się odezwać w sprawie wpz...mój S. wyszedł z pierwszej wokandy, a zaznaczam, nie wyszedł na ani jedna przepustkę więc nie ma reguły na nic. Trzeba wierzyć..mocno wierzyć, trzymajcie się i siły życzę

Olcia napisał:

Z jakiego ZK ?

zgubiona napisał:

zk żytkowice.

Aneczka88
2014-07-11 15:19:49

Syrna, tylko, że u niego to jest wielokrotna recydywa, więc z wyrokiem 8 miesięcy z kawałkiem tak czy siak może się starać o zwolnienie warunkowe dopiero teraz, kiedy zostały mu dwa miesiące..to jakby miał dwa lata to mógłby spokojnie sobie wcześniej wyjść, a tak nie może bo wyrok za krótki..jakieś to chore mi się wydaje..rozmawiałam dziś z adwokatem i mówił że to wszystko w rękach sędziego jest, ale żeby być dobrej myśli, a sędzie ten sam będzie na tej sprawie który dał mu ten wyrok, więc jestem dobrej myśli, bo dostał najniższy wyrok jaki się dało jeśli chodzi o jego przewinienie..muszę zaczekać cierpliwie do tego 5go sierpnia, jeśli jednak nei wyjdzie, to przetrzymam jakoś jeszcze ten miesiąc, ale chciałabym mieć już go koło siebie, żeby w końcu poznał naszą śliczną córcię ehh..

BlondGirl
2014-07-11 09:05:16

Ja oczywiście nie popieram tego, co zrobił i też jestem tego zdania, jednak patrzmy na to z drugiej strony- teraz jeszcze ma szanse żeby się wyleczyć, a za rok może już być za późno... Wiem, że kara to kara, ale że aż tak wysokim kosztem?

proszę trzymać się wątku głównego,czyli wpz,a luźne rozmowy prowadzimy w pogaduchach

syrna napisał:

Osadzony wiedział,  ze jest chory, ze wymaga leczenia,  a mimo to sam naraził się swoim postępowaniem na degradację.  Ryzyko podjął świadomie, to była zatem jego  własna decyzja.

Nie wiedział, zrobił sobie badania gdy został zdegradowany.

syrna
2014-07-11 06:39:19

Mślę, że bez poparcia wychowawcy (to jest podstawa) nie ma szans na wokandę.
Miał przepustki, miałs woją szansę, którą zmarnował i nie widzę nci dziwnego w tym, że ktoś nie chce dać mu drugiej.

BlondGirl
2014-07-10 22:55:15

Witam wszystkich serdecznie Jestem nową użytkowniczką, czekam na swojego ukochanego już 2 lata, a do końca wyroku zostało mu jeszcze 10 miesięcy, (15.05.2015- koniec kary). Niestety w tamtym roku we wrześniu został zdegradowany. W tamtym roku w grudniu miał pierwszą wokandę, jednak oczywiście nie udało się, dyrektor zakładu i wychowawca twierdzili, że to za wcześnie i takie tam, udało Nam się to przeczekać i w połowie czerwca wrócił "na stare śmieci" i napisał wniosek o wokandę. Wszystko ładnie, pięknie, aż do wczoraj gdy zadzwonił i powiedział mi, że Jego wychowawca oznajmił mu żeby na żadną wokandę nie liczył, nie da mu poparcia i nie przywróci nawet przepustek. Nie wiem teraz czy ma jakiekolwiek szanse na tej wokandzie. Dodam tylko, że mój D. jest chory i wymaga leczenia ambulatoryjnego, a w ZK podają mu tylko leki osłonowe. Myślę żeby powołał się na ten powód, bo leki osłonowe nie wyleczą choroby i będzie ona postępowała dalej. Wiem, że zrobił źle, ale już odbył swoją karę będąc zdegradowanym. A Wy co o tym myślicie?

Aneczka88
2014-07-10 22:50:02

Mój chłopak został zatrzymany w Anglii i osadzony w więzieniu, ponieważ miał wyrok w Polsce 8 miesięcy i 21 dni pozbawienia wolności. Przebywał w więzieniu w UK przez ponad pół roku, bo w między czasie składał apelację, ale wycofał ją i miesiąc temu przewieźli go do Polski. Na początku sierpnia ma mieć sprawę o zaliczenie czasu spędzonego w Anglii i zostanie mu już tylko miesiąc i adwokat będzie się starać o wcześniejsze zwolnienie. Z więzienia w Anglii ma bardzo dobrą opinię, cały czas pracował, dobrze się sprawował. Jednak teraz od razu po przewiezieniu z Białołęki, gdzie spędził dwa tygodnie, do Rzeszowa, nie odzywał się, więc zadzwoniłam i powiedzieli mi, że ma karę izolacji, nie mam pojęcia za co..nie wierzę żeby coś zrobił, bo bardzo zależało mu na jak najwcześniejszym wyjściu..czy przez to może mieć złą opinię z więzienia i nie umożliwi mu to zwolnienie wcześniejsze, pomimo że zostanie mu już tylko miesiąc? Proszę o odpowiedź.
Dodam jeszcze, że mamy małe dziecko, którego on nawet jeszcze nie widział czy to może działać na korzyść?

syrna napisał:

Aneczka; jesli chłopakowi został do odsiadki miesiąc, to na pewno nie wyjdzie wcześniej. W Polskich realiach, w ciagu miesiąca nie ma szans na wdrożenie postępowania majacego na celu wpz.
Z innej beczki- macie na papierze usankcjonowane zaliczenie tego pół roku kary odsiedzianego za granicą do wyroku polskiego? Bo to różnie bywa, z własnego doświadczenia wiem, że sądy nie zawsze chcą uznać okres zagranicznej odsiadki jako część kary zasądzonej w Polsce.

Fakt posiadania dziecka nie ma wpływu na rozstrzygnięcia sądu.

Florcia
2014-07-02 20:23:57

Aaa to juz wszystko rozumiem dziewczyny. Rzeczywiście w okresie, gdy wyszedł 11 lutego popełnił dwa czyny, za które dostał 8 miesięcy.. Już wszystko jasne, czyli wychowawca miał rację, a mój Łobuz widocznie nie jest dobrze poinformowany, tak samo w sumie jak i zarówno ja.
No cóż.. pozostaje czekac na wokandę, ktora odbędzie się 2 listopada, ale skoro daliśmy rade już osobno ponad 21mies, to te 4 mies do listopada powinny szybko zleciec. I dziekuje wam, jutro mu wszystko wytłumaczę, bo On sam mimo że siedzi i przebywa tam, to jest w takich sprawach jest...

Gosiaa
2014-07-02 19:38:02

Florcia nie głupoty, bo generalnie pierwszy raz odbywający karę może starać się o warunkowe po połowie, ale są różne obostrzenia, które sąd może zastosować, inaczej jest też gdy skazany ma przypisane w wyroku stałe źródło dochodu z przestępstwa, bądź działanie w zorganizowanej grupie przestępczej...
W Waszym wypadku akurat przestępstwo zostało potraktowane w warunkach recydywy.. Art 64 § 1. Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

W tym okresie od lutego do lipca, po wyjściu z aresztu nie popełnił przypadkiem kolejnego przestępstwa?

Martusia11
2014-07-02 19:02:34

z tego co czytam ten artykul mówi o recydywie na mój rozum że w ciągu 5lat popełnił podobne przestępstwo.

Florcia
2014-07-02 11:36:46

Nie nie, te 9 miesiecy to było jeszcze gdy 1 raz go zabrali.. I niestety wtedy z 3 miesiecy, powstało az 9miesiecy na śledczaku. Czyli rowniez zaliczane jest jako do kary to co odsiedział na aś.
Kasiajjj-  w każdym bądź razie dziękuje bardzo za pomoc skoro juz przysługuje mu, to moze dlatego jest taki tajemniczy i nie chce nic mowic, bo moze niebawem bedzie juz obok. Kurcze, oby było tak jak mysle..kasiajjj - rozmawiałam dzisiaj z moim Dominikiem i go przycisnęłam co do to tej wokandy i powiedziałam mu to, co napisałaś mi o tym, że siedzi już 21 miesięcy, a wokanda w jego przypadku przypada po 1/2 odsiadki kary i że powinien już mieć ta wokandę 2,5 msc temu i co jest grane?.. I powiedziałam, że kurcze może ten zakład się coś pomylił, w komputerze jakiś błąd i zapomnieli o Tobie biedaku, wiec poszedł po naszej rozmowie do swojego wych, a ten mu powiedział, że nie ma wokandy teraz tylko dopiero 2 listopada, bo ma w artykulach 64 z jakąś jedynką i podchodzi to pod recydywę. I właśnie dlatego będzie miał po 2/3 odbyciu kary, bo te czyny właśnie co on zrobił to właśnie podchodzą pod ''recydywę.'' nic z tego nie rozumiem.. Właśnie siedzi on 1 raz, więc co ten wychowek za przeproszeniem za głupoty gada

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przepisy na obiad togel online