Za murami ZK

„Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...”

  • Nie jesteś zalogowany.

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

magda81
Wczoraj 08:44:48

To mogę ci powiedzieć że faktycznie to fama. Mój tam jest na bieżąco  . Jak napisałam z pierwszej wychodzą tylko ci co mają poparcie zakładu pozostali na pewno nie. Poza tym ja sama mam wrażenie że odkąd przerzucają do nich dużo facetów z przeróbki (tam aktualnie jest remont) zrobiło się bardziej restrykcyjnie jedli chodzi o odwiedzających. Ale sąd penitencjarny nie ma nic wspólnego z samym zakładem.

Martusia11
Wczoraj 08:33:04

Malenstwo a jak wyrok był w zawieszeniu i zawiiasy odwiesila kuratoria zaocznie? magda u mojego poszła fama że olsztyn już nie jest taki "poblazliwy" jeśli chodzi o warunki

magda81
Wczoraj 08:26:40

W Olsztynie jest tak że z pierwszej wokandy wychodzą wszyscy co mają poparcie pozostali nie ma szans na pierwszą. Przeważnie jest to dru

Maleństwo 86
Wczoraj 07:52:40

A mi coś świta że jak ktoś kto był na warunkowym i złamał jego zasady i wrócił do zakładu to już chyba nie może się starać o wpz tylko musi odsiedzieć resztę kary

Gosiaa
2014-04-18 23:02:01

Ktosik list gończy nie ma wpływu na możliwość starania się o wpz, natomiast jeśli już w jednej sytuacji łamał określone i narzucone przez sąd warunki, to mogą przy udzielaniu warunkowego różnie na to spojrzeć wydaje mi się..
Anulina może wiedzieć wychowek, co mówi, bo może nie mieć w planach już do wokandy zatwierdzania wniosków na przepustki Ale u Was też wynikały słowa wychowawcy, z faktu, o którym pisałaś wcześniej, że za miesiąc posiedzenie o warunkowe zwolnienie macie, a po przepustce, zwłaszcza pierwszej, często czekają na wywiady, a to trwa i w przeciągu miesiąca, do wokandy mogą się faktycznie nie wyrobić z zatwierdzeniem kolejnego wniosku.

ktosik
2014-04-18 22:38:37

Kto wie czy osadzony ,jesli złamał warunki warunkowego zawieszenia kary (brak kontaktu z kuratorem-list gończy),to moze się podczas odbywania kary starać o wpz ?

Anulina
2014-04-13 16:48:32

Gosiaa widzę,że u was tez za niedługo :)ja juz tylko tym żyję.Nie wiem jak u ćiebie ,ale ja swojego Łobuza to rok nie widziałam,bo pierwszą przepustkę dostał 6 godz.i nawet by nie zdążył przyjechać a na następną wychow.powiedział,ze nie wie czy zdąży ,bo może szybciej stanąc na wokandzie...tylko teraz mi się nasuwa pytanie,czy np.taki wychowawca wie co mówi???słyszałam ze czesto jest cos obiecywane,a później okazuję sie to nieprawda,mam nadzieję,ze w naszym przypadku tak nie jest,zobaczymy  .

Gosiaa
2014-04-13 16:13:18

Anulina no niestety, tak to już jest, jak ze wszystkim, że wiele zależy od konkretnego zakładu, sądu, a nawet samego sędziego, na jakiego się trafi.. U nas też niby wszystko super wygląda, podobnie, jak u Was, poza pracą, bo Łobuz się uczy, ale jak będzie, tego do końca nie wiadomo..

Anulina
2014-04-13 12:45:04

Mnie sie wydaje ze,jesli chodzi o wpz.to zalezy od ZK.niestety i od okregu zalezy jaki sad itp. z jedniego wyskakuje sie za pierwsza,a w innym nawet cztery blachy,tak to juz jest...co dla mnie jest niesprawiedliwe!!!!!!! Jezeli chodzi o Sląsk to jest przerąbane praktycznie siedzi sie do dzwona...
Ja żyje nadzieja pierwsza wokanda juz za miesiac z wystapienia,zero kwitow karnych,tylko nagrodowe,przepustki zaliczone pozytywnie,praca społeczna, terapia zaliczona...zobaczymy z tego co sie dowiedziałam to sad penitencjarny b.łaskawy.Ja juz o niczy innym nie mysle,zobaczymy...

zgubiona
2014-04-13 01:16:35

nie kochana , nie siedzi w Lublinie:P ...ale za to podobno z lubelszczyzny najtwardsze dziewczyny sa:)

Barbie
2014-04-13 01:03:59

O proszę moja ziomalka
A Twój siedzi w Lublinie?
Jeśli tak, to nie chcę Cię dołować, ale tu może zdarzyć się wszystko...

A jeszcze doczytałam na poprzedniej stronie, że ktoś twierdził, że komisje są co 6 msc. W praktyce z reguły tak.
W świetle przepisów komisje są nie rzadziej niż co 6 miesięcy. Mogą być i częściej, co się zdarza. Rzadko, bo rzadko, ale są i częściej

zgubiona
2014-04-13 00:52:44

biore, biore niestety...ale chce tez wierzyc ze sie uda:P ...dziekuje za odpowiedzi. ps. Barbie tez jestem z Lublina:)) pozdrawiam:)

Barbie
2014-04-13 00:45:55

Z komisją też jest różnie. Nie zawsze jest miesiąc przed połową kary.
Znam przypadki, że skazany stanął na komisję tzw przedwokandową już po upłynięciu terminu połowy kary...

Ostatnio znajomy stawał na wokandę. Pracuje poza ZK, ma przepustki i na posiedzenie stawał z wystąpienia Zakładu Karnego. Mimo że do końca kary zostało mu 4 miesiące, warunkowego nie dostał.

Zgubiona nie twierdzę, że nie wyjdzie, ale jest taka ewentualność, którą musisz brać pod uwagę.

Gosiaa
2014-04-12 17:12:56

Samotna na pewno, jak zakład występuje jest łatwiej z wokandą, ale nie w każdym przypadku sąd musi się przychylić do takiego wniosku i udzielić warunkowego.. Komisja miesiąc przed wokandą też słyszałam, że jest, a sami możecie pisać 40 dni wcześniej, niż przypada połowa kary, jednak myślę, że warto poczekać do komisji, jeśli mieliście coś wspominane, że zakład chce wystąpić..wówczas jeśli oni nie będą wnioskować, to sami napiszcie wniosek.
A przepustki na pewno też na plus działają, jeśli są, ale jak ich nie ma, to nie znaczy, że nie ma szans na warunkowe
Zawirowanie nie trzeba wcale czekać do odsiedzenia połowy kary, by pisać o warunkowe - można to zrobić maksymalnie 40 dni przed dniem, w którym mija połowa, jednak trzeba wiedzieć, jak długo w danym zakładzie czeka się na termin, bo jeśli dostanie się go bardzo szybko i w dzień posiedzenia nie będzie mijała jeszcze połowa kary to wówczas nie zostanie warunkowo zwolniony.
A komisja przedwokandowa jest tak jakby ponadprogramowa, poza tymi przysługującymi, co pół roku, no chyba, że zbiegają się w czasie.
Zgubiona zdarza się sporo przypadków już teraz, że wychodzą z pierwszej, tym bardziej jak Mu niedużo zostanie do końca

kasiajjj
2014-04-11 22:58:35

Zgubiona nie ma reguły, może wyjść na 1 wpz, ale nie musi.
Nikt na forum nie powie Ci jak będzie, tu zamieszczamy jedynie nasze doświadczenia...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kiirlaenud gra o tron download zdrowie