Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#141 2014-05-30 11:33:41

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka to nie musi być umowa o mieszkanie - do wniosku o wpz będzie potrzebne jedynie np. Twoje oświadczenie, że zapewnisz Mu dach nad głową w wynajmowanym/zakupionym przez Ciebie mieszkaniu.. Jeśli nie ma meldunku to gdzieś musi mieć miejsce, w którym przebywa, bo wiadomo, że wiele sądów bardzo niekorzystnie spojrzy na to, że nie ma gdzie się podziać bez środków do życia po zwolnieniu z zakładu.. i mało który sąd będzie ryzykował w takim przypadku zwolnienia osadzonego..
Z pracą to też może np. napisać do MOPS-u i oni być może odpiszą, że pomogą mu znaleźć pracę - zawsze już będzie miał jakąś podkładkę, a nie tylko słowne zapewnienia.. Zawsze dobrze, jakby któryś ze znajomych po prostu takie zaświadczenie wystawił, niekoniecznie później musi go zatrudniać, dobrze, żeby był papier..
Możesz spróbować jeszcze z napisaniem od siebie poparcia dla niego, tutaj jest wątek o tym -> http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=242 .
Oczywiście, że sąd może odmówić warunkowego zwolnienia, zwłaszcza przy pierwszym zdarza się, że nie zwalniają.. To jest tylko prawo do warunkowego zwolnienia, ale decyzję w tej sprawie podejmuje sąd penitencjarny i sama dobra opinia może nie wystarczyć niestety, zwłaszcza jeśli nie ma pracy, szkoły, mieszkania.. A na przepustki chodzi? Ogólnie grupę Mu zmienili, odkąd trafił do zakładu? bo to też jakiś postęp w resocjalizacji..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#142 2014-05-30 16:52:47

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam. Szkole ma skończona. Na przepustki nie jeździł. A z tymi grupami to o co chodzi? To napisze w wniosku ze przyjmę go pod swój dach. A z ta praca to moj ma siostrę i może go niby przyjąć. Moj do niej ma zadzwonic. Znaczymy co bedzie. Dzieki bardzo za pomoc. Jak co bede wiedziała i nie zbyt rozumiała to sie odezwę
Na przepustki nie jeździł bo my jesteśmy ze śląska a no siedzi teraz w podkarpackim. Daleko

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-05-30 17:24:45)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#143 2014-05-30 19:25:24

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka to nie wniosek, tylko oświadczenie ma być o tym przyjęciu pod swój dach i normalną formę pisma urzędowego ma mieć, a skierowane ma być do sądu okręgowego wydział penitencjarny - jak wniosek o warunkowe.
Dobrze by było, jakby były przepustki, ale może i bez nich jakoś się Wam uda.. dobrze, jak na wyjścia chociaż chodzi, czy nawet mógłby porozmawiać z wychowawcą, żeby Go na formę przepustki na kilka godzin na miasto zabrał.. - zawsze to już w  papierach do wokandy ta przepustka będzie..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#144 2014-05-30 20:25:11

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Aha rozumie. Czyli ja musze takie pismo urzędowe pisac a nie moj? A gdzie ten sąd penitencjalny jest? Tam gdzie teraz siedzi czy w miejscu jego zamieszkania?


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#145 2014-05-30 21:57:12

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka to musi być sąd penitencjarny właściwy dla zakładu, w jakim przebywa Twój partner. Ty piszesz oświadczenie o przyjęciu Go do swojego mieszkania, a Twój partner pisze wniosek o warunkowe zwolnienie.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#146 2014-05-30 22:10:15

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Aha to juz wszystko rozumie. Ogromne dzieki za pomoc. :-) O napisanie pisma kogos kompetentnego poproszę. Bo nie umie takich pism pisac. Mam jeszcze jedno pytanie. Moj partner bedzie 5 sierpnia pisał do sądu o wpz czyli ja w tym czasie tez powinnam napisac pismo o tym ze go przyjmę do domu? I czy juz wtedy powinnam mieć mieszkanie i w nim mieszkać z podaniem adresu gdzie konkretnie czy to jest nie potrzebne?


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#147 2014-05-30 22:47:39

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka jeśli oświadczasz, że przyjmiesz Go do tego mieszkania, no to musi być to jakiś konkretny adres, czyli powinnaś to mieszkanie mieć, chyba, że chcesz Go przyjąć tu, gdzie mieszkasz w tej chwili.
Opcje załączenia tego oświadczenia są dwie - albo je wysyłasz (czy podajesz na widzeniu, jeśli możesz) swojemu partnerowi i on wysyła to razem z wnioskiem o warunkowe zwolnienie do sądu, albo kiedy On już wniosek wyśle, wtedy musisz odczekać z tydzień i podejść do sądu, jeśli masz możliwość i złożyć to w biurze podawczym (najpierw jeszcze trzeba pójść do biura informacji w sądzie, żeby uzyskać nr sprawy, jaki został nadany).


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#148 2014-05-30 22:55:48

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Aha. Dzieki. Czyli szukać mieszkania juz kolo sierpnia. To raczej mu to pismo dam na widzeniu w lipcu. Bo tam gdzie jest nie maja sądów na miejscu jest tylko sąd wyjazdowy. Siedzi w uhercach mineralnych woj podkarpackie. Straszna dziura, zabita dechami, choc ładnie tam. Bo bylam miesiac temu.

p.s
olo lipca juz szukać musze. Sorki cos mi sie pokrecilo
Dzieki ogromne za pomoc jak cos znowu sie dowiem to sie odezwę. Pozdrawiam cieplo

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-05-30 23:56:21)


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

#149 2014-05-31 11:06:51

ilovehim

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam Mój chłopak przebywa w Zakładzie Karnym od 9.10.2013 roku. Ma trzy wyroki (3 miesiące, 6 miesięcy i 12 miesięcy). Po miesiącu odsiadki "zbili" mu pierwszy wyrok, bo po tej małej amnestii został uznany za wykroczenie. Miesiąc, który mój G przesiedział był na poczet tej pierwszej kary, więc tak jakby zaczynał od nowa w listopadzie. Zostało mu półtorej roku więc szansę na wpz mamy 9.07.2014. I tutaj mam wątpliwości, bo nie umiem się w tym połapać i nie wiem czy ten miesiąc liczy się do warunkowego... Jak myślicie? Proszę o odpowiedź, mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałam, pozdrawiam.

#150 2014-05-31 14:45:38

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka to Uherce podlegają pod Sąd Okręgowy w Krośnie ( III Wydział Penitencjarny ) - tam kierujcie te pisma.
Ilovehim te 3 miesiące rozumiem zostały zamienione na miesiąc aresztu - zostaje Wam zatem 6 mies i 12 mies pozbawienia wolności..
Areszt to też chyba pozbawienie wolności, nie ograniczenie w każdym bądź razie i z jednego i z drugiego przysługuje prawo do warunkowego zwolnienia, więc chyba wlicza się to wszystko razem, jako 19 mies. kary i jeśli wpz przysługuje Wam po połowie (9 mies 2 tyg), czyli jakoś 23.07. br. możecie starać się o warunkowe (wniosek można wysłać już do 40 dni wcześniej)


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#151 2014-05-31 15:05:06

ilovehim

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Gosiaa nie bardzo rozumiem dlaczego napisałaś 19 miesięcy, po tej amnestii zdjęli mu ten trzymiesięczny wyrok, więc zostało mu 18 miesięcy. W więzieniu przebywa od 9.10.2013 r i wtedy odsiadywał ten właśnie trzymiesięczny wyrok. Po miesiącu tak jakby mu go anulowali, ponieważ w świetle nowego prawa jest to wykroczenie. I jeśli chodzi o te 18 miesięcy, które mu zostały to o warunkowe możemy starać się po 9 miesiącach tak? Tylko chodzi mi o to, czy ten miesiąc, który przesiedział za ten pierwszy wyrok zaliczą mu do warunkowego, czy to w ogóle nie wchodzi w grę. Chyba strasznie namieszałam, ale wiem, że tutaj są inteligentne dziewczyny Dziękuję Ci Gosiu za odpowiedź

#152 2014-05-31 20:04:46

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

ilovehim no 19 miesięcy jest stąd, że 18 (12+6) pozbawienia wolności + 1 miesiąc za to wykroczenie.. Ja rozumiem to tak (skoro napisałaś, że miesiąc poszedł na poczet pierwszej kary), że wyrok, za który były 3 miesiące więzienia, gdy było to jeszcze przestępstwo, został zamieniony na miesiąc aresztu (bo tyle można chyba maksymalnie) w momencie przekwalifikowania czynu na wykroczenie.. Nie tak było?
A jeśli wyrok tak jakby całkowicie Wam zlikwidowali, co chyba nie jest możliwe, bo nawet, gdy to wykroczenie to kara za nie też jakaś musi być.. to wtedy ten odsiedziany miesiąc poszedłby na poczet tego kolejnego wyroku (tych 6 mies) - nie jest tak, że przesiedział miesiąc w gratisie.. Wtedy wychodziłoby, że macie warunkowe po 9 miesiącach, bo zostałoby tylko te 6 i 12 mies.
Jednak mi się wydaje, że jest tak jak napisałam najpierw - te 3 mies po zmianie przepisów zamienili na 1 mies aresztu.. do tego doliczacie pozostałe 18 i wychodzi 19 -> warunkowe po 9 mies i 2 tyg mniej więcej.
Tak jeszcze zapytam On pierwszy raz odsiaduje wyrok w zakładzie karnym?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#153 2014-05-31 21:43:52

ilovehim

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Gosiu, właśnie chodzi o to, że już odsiadywał ten wyrok i wtedy kiedy puszczali skazanych za te "mniejsze" przestępstwa do domu, to mojemu chłopakowi tak po prostu anulowali ten trzymiesięczny wyrok, jednak powiedzieli mu, że ten miesiąc był na poczet właśnie owej kary. Więc tak jakby odsiaduje kolejne wyroki od listopada.. jejku już sama niewiele z tego rozumiem Czyli jeżeli o warunkowe przykładowo możemy się starać po tych 9 miesiącach, to liczy się ogólny okres jego odsiadki, czy tylko czas kiedy odsiaduje te dwa wyroki? Tak, pierwszy raz jest w ZK. Dziękuję, że Ty jedyna ze mną piszesz

#154 2014-06-01 00:24:57

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Ilovehim no to jeśli powiedzieli Mu, że miesiąc jest na poczet tamtej kary, to na pewno zamienili to na areszt.. z zakładów zwalniali wtedy tych, co mieli tylko takie przestępstwa, które zostały zamienione na wykroczenia, a oni przesiedzieli dłużej niż miesiąc, bo maksymalnie miesiąc można stosować areszt za wykroczenie.
Więc macie po prostu 19 miesięcy wszystkiego.. Karę aresztu za wykroczenie można warunkowo zawiesić, natomiast od kary pozbawienia wolności za przestępstwo jest warunkowe zwolnienie i właśnie nie jestem do końca pewna, czy u Was to ma być połowa z 19 miesięcy liczona od października, czy połowa z 18, ale liczona od listopada bez tego miesiąca aresztu
Najprościej generalnie będzie, jeśli Twój partner po prostu pójdzie do wychowawcy i się dowie, kiedy może starać się o warunkowe zwolnienie.. - życzę tylko, żeby nie było bałaganu jak u nas i dobrze ten dzień wyliczyli


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#155 2014-06-01 01:14:42

Penelope2014

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Nowe warunki udzielania przedterminowego zwolnienia skazanemu ...
http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/p … nemu.html-
Wiem, ze sie powtarzam ale byla nowelizacja przedterminowego zwolnienia z ZK czy ktos  wie cos na ten temat,  moze wlasnie kozysta z tego nowego przywileju??

Moj Misiek stanal   niedawno przed komisja i oni mu powiedzieli ze moze aplikowac o wokande juz po roku ma grupe R1 czyli recydywista , wiec nie przyslugiwala by mu wokanda gdyby te przepisy sie nie znowelizowaly - z drugiej zas strony  stanac to jedno , a wyjsc to inna sprawa .  Czy ktos ma podobny przypadek? Razem mamy wyroku 1,5 odwieszone z zawiasow i 2 lata z innego art . Pozdrawiam


Więcej o zmianach w prawie na forum, w tym wątku http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=207&p=7

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-01 08:53:59)

#156 2014-06-01 09:05:25

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Penelope ta nowelizacja, która zacytowałaś jest z 2009 roku, więc to żadna nowośc i każdy z niej na chwilę obecną korzysta.
Odnośnie wpz, wy macie grupę R1 i  łącznie 3, 5 roku do odsiadki? To jakim cudem może po roku stawać na wokandę?
Pierwsze wpz przysługuje Wam po ponad 2 latach (dokładnie po 2/3 kary)
Chyba, że źle zrozumiałam ilość kar, jaką macie do odbycia...


od 18.07.2011

Offline

#157 2014-06-01 09:33:25

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Penelope Ten rok to by wychodziło jakbyście mieli tylko 1,5 roku całości.. Może te 2 lata Mu zawiesili czy coś - nie mam pojęcia, ale w każdym bądź w żadnym wypadku przy wyroku 3,5 nie wyjdzie, że wokanda jest po roku, nawet gdyby miał podgrupę klasyfikacyjną P...
A ta "nowelizacja", którą wstawiłaś to w ogóle nie mówi o tym, że R może szybciej stawać na wokandę, tylko o tym, że nie jest już wymagany minimalny okres odbytej kary by starać się o wpz (w przypadku R rok), czyli że może starać się o warunkowe zwolnienie, jeśli odsiedział 2/3 kary, a jest to np. 10 mies.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#158 2014-06-01 11:09:00

Penelope2014

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

No ja sama tego do konca nie rozumiem bo on ma 2 wyroki ale z dwoch roznych paragrafow . Czy tzn ze on musi odsiedziec 3.5 ? ale w Wa- wie na komisji mu tak powiedzieli  ze skoro  jest w zamknieciu od 13 stycznia tego roku to w styczniu za rok moze ubiegac sie o warunkowe . To juz by rok caly siedzial my nawet nie liczymy ze on by wyszedl w styczniu bo na pierwszej wokandzie to chyba nikt nie wychodzi .  Liczymy na lipca  2015 r - zostawie to na razie bo to odlegle w czasie , wroce do tematu za pol roku  bo teraz to nie ma co bic piany . Ale i tak  bardzo dziekuje za wyjasnienie tematu i zainteresowanie sie moja skromna osoba milej niedzieli .

#159 2014-06-01 11:29:19

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Penelope na pierwszej zdarza się, że wychodzą, ale po roku czasu przy wyroku 3,5 roku to nawet petce nie będzie przysługiwała wokanda - niech idzie do wychowawcy to się dowie kiedy Mu wpz zaczyna przysługiwać, bo coś na pewno musieliście źle zrozumieć.. 2/3 z 42 mies, to jest 28 mies, czyli 2 lata i 4 mies - wtedy najprędzej możecie starać się o warunkowe..
A On był może tymczasowo aresztowany do wyjaśnienia sprawy?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#160 2014-06-01 21:12:36

00smutna00

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-05-21
Posty: 19

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

hej, składał ktorejs łobuz odwołanie od decyzji w sprawie wpz ? my składaliśmy na początku maja i wiem ze na decyzje czeka sie z półtora-dwa miesiace ... ale chcialam was zapytac czy to bedzie kolejna taka komisja  jak na wpz czy listownie wyślą decyzje ?


"Szmat przegranych dni. Pozostanie w tle. Nawet jeśli dziś. Tak niewiele masz. Nie przestawaj chcieć. Wszystko ma swój czas ... "
http://elapso.pl/suwaczek/00smutna00/90DEC9/FF1C77/FF0A0A/0D35FF/12436.png

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zamuramizk.pun.pl