Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#241 2014-06-05 19:06:35

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki

Jakby nie patrzeć, to takie widzenie jest formą przepustki - opuszcza mury zakładu, wcześniej musi mieć komisję o otwarcie grupy przepustkowej, więc choć formalnie nazywa się to widzeniem, to i tak każdy potocznie mówi na to "przepustka".
Dominika jak o wokandę możecie się starać po 15, to przepustki mogą być mniej więcej po 7,5 roku, więc nie rozumiem czemu twierdzisz, że nie daliby Mu przepustki za te 5 lat - oczywiście mogą nie dać, bo niektórzy na przepustki nie wychodzą, zależy jaki zakład, ale możliwość starania o takowe nabędzie.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#242 2014-06-05 19:16:41

dominika

Gość

Re: Przepustki

Gosia jak będę roZmawiać z wychowawcą to jeszcze raz zapytam dokładnie
póki co wiem tyle, że to miało być "widzenie poza zakładowe" a jak mam powiedzial przepustki przez 10-12 lat nie dostanie nawet okolicznosciowej chyba że z konwojem, bo za kkradzież bułki nie siedzi.

#243 2014-06-05 19:20:41

Recydywa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-27
Posty: 33

Re: Przepustki

nie jest tak i tego muła nie przyjmuj za pewnik. Zarzut, głowa, nieszkodzi, Jesli w kryminale będzie sie zachowywał poprawnie, nagrodówki, praca, program to jest szansa na przepustki po 8-9 latach wyroku aczkolwiek z doświadczenia wiem że 10 lat odsiedziane to taka realna granica o ile powyższe warunki są spełnione.


dymać to MY a nie nas

Offline

#244 2014-06-05 19:26:22

dominika

Gość

Re: Przepustki

Recydywa nam właśnie powiedzieli 10-12 to tak realnie
bo wiadomo co innego teoria a co innego praktyka

#245 2014-06-05 19:38:19

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki

Dominika ale jaka jest różnica między, jak mówisz "widzeniem poza zakładowym", a "przepustką"? Przecież wychodzi poza teren zakładu i w jednym i w drugim przypadku, nikt z zakładu Go nie pilnuje, więc może sobie uciec i na zakład już nie wrócić, może popełnić jakieś przestępstwo.. Ryzyko jest takie samo.. nazwa formalnie jest inna, to tylko tyle..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#246 2014-06-05 19:54:28

dominika

Gość

Re: Przepustki

Gosia ja się tam za bardzo nie znam ale dla mnie róznica jest taka, że przepustkę może spedzić gdzie kolwiek, nie musi bć w domu, miejscu zameldowania czy z kimś z rodziny A na takim widzeniu musi być z osobą bliską, czy godną zaufania, która jest tak jakby za osadzonego odpowiedzialna Moze się mylę ale ja tak to rozimie. Tym bardziej że wychowek mi wyrażnie mówił, ze o przepustkach możemy pomazyć nawet jakby mu matka zmarła (pytałam na okolicznośc komuni Emilii). A na to widzenie to musiałabym ja go wziąśc a nie np z matką , która wo nie odwiedza a wychowek jej nie zna Powtarzam tak mi to wychowek tłumaczył (przynajmniej ja go tak zrozumiałam) Chociaz zgodzę się że i z jednego i drugiego mozna uciec ale dla chcącego nic trudnego, bo ucieć można równie dobbrze z konwoju, czy pracy poza zakładem, chociaz na pewno trudniej

#247 2014-06-05 20:22:09

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki

Dominika i przy widzeniu do 30 h i przy wielodniówkach musi wypełniając taką kartkę przed przepustką podać gdzie będzie przebywał w tym czasie (nie musi być to wcale miejsce jego zameldowania, choć w niektórych zakładach wymagają tego), musi zgłosić się na komendę na początek i na zakończenie, a ponadto przy każdej zmianie miejsca pobytu, czyli jak pojedzie sobie gdzieś do innego miasta, niż podał, to też powinien teoretycznie na komendę iść, a do tego, przynajmniej u nas w zk, bo w niektórych nie - trzeba na taką przepustkę odebrać i musi to być ktoś bliski osadzonemu. Na więcej dni tym bardziej ktoś musi mieć odpowiedzialność za takiego osadzonego - oświadczenie podpisujesz o tym ogólnie w związku z przepustkami bez rozgraniczania na te do 30h i na kilka dni.
Uciec to można i z wyjścia, jak wiemy nawet skutecznie ale to już tak na marginesie przebojów


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#248 2014-06-05 20:35:12

dominika

Gość

Re: Przepustki

Gosia tylko na tym " widzeniu" nie można chyba opuścić miejscowosci zk Ale jak już napisałam zapytam jeszcze wychowka o szczegóły

#249 2014-06-05 21:34:06

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki

My i przepustki spędzamy w miejscowości, gdzie jest zk.. wiadomo, że na krótszej do domu nie pojedzie, bo czasowo jest to nierealne, zwłaszcza, gdy ktoś daleko mieszka.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#250 2014-06-11 19:41:37

zgubiona

Gość

Re: Przepustki

Witam, mam pytanie, bo w temacie przepustek jestem zielona, ile zajmuje rozpatrzenie, kiedy skazany wychodzi na przepustkę od zgłoszenia tego w zk? Ogólnie chodzi o to, że mamy wokandę 26 czerwca, przylatuje do Polski specjalnie na tę okoliczność i zostaje do około 12 lipca- czy jeżeli nie uda się wyjść z wokandy jest szansa, że dostanie przepustkę przed moim wylotem?dzięki z góry za odpowiedź

#251 2014-06-11 20:01:25

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Przepustki

A z przepustki może cos wnieść do zk? Np. papierosy, albo paczkę żywnościową jak mu by się należała?


Razem po 476 dniach

Offline

#252 2014-06-11 22:09:01

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki

Zgubiona a macie otwartą już grupę przepustkową? Na systemowe, czy nagrodowe chodzi Twój Łobuz?
Martusiapaczkę przywieść ze sobą możesz, ale musisz Ty ją zostawić na bramie, sam Łobuz nie może z nią chyba wejść.. natomiast papierosy, to jedną paczkę myślę może mieć w kieszeni, bo skoro wypuszczają z papierosami, to czemu mieliby nie pozwolić wnieść z powrotem.. większej ilości jednak wnieść nie można i generalnie niczego przynieść z przepustki nie można..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#253 2014-06-11 22:57:12

zgubiona

Gość

Re: Przepustki

ma otwarte przepustki no bo za 2 tyg wokanda tyle,ze nie korzystalismy z nich bo dzieli nas 2500km,,,dlatego wlasnie chcialam spytac ile mozna czekac na pozwolenie na przepustke...?

#254 2014-06-12 14:14:45

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Przepustki

Zgubiona to,że za dwa tygodnie ma wokandę to wcale nie znaczy,że musiał mieć otwartą grupę przepustkową.
Jeśli jednak ma to ile na nią trzeba czekać zależy od wielu rzeczy i od tego jakie tam mają zasady.Mój mąż w chwili obecnej korzysta z systemowych plus nagrodowych plus z "trzydziestek" i termin wybiera sobie kiedy chce.Zawsze daje karteczkę z wypisanym terminem jakieś dwa tygodnie wcześniej,bo to musi zostać jeszcze zatwierdzone i zgłoszone,gdzie trzeba.Ciężko powiedzieć jak to wygląda u Was w zakładzie.To już łobuz powinien się dowiedzieć i zorientować i w razie co już zacząć coś załatwiać.


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

#255 2014-06-12 22:55:48

zgubiona

Gość

Re: Przepustki

ok, dziekuje:)) w takim razie bedziemy juz to zalatwiac...

#256 2014-06-13 20:23:03

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki

Zgubiona sam fakt, że przepustki można już mieć, bo minęła (przy petce) ta 1/4 kary, nie oznacza jeszcze, że przepustki zostały otwarte.. Musi być o to specjalna komisja.. a jeśli nie wychodził na żadną przepustkę, to może nie macie otwartej tej grupy
My np. nagrodowe mamy otwarte, to najpierw o wniosek musi się wystarać, więc jeśli takie też macie otwarte, to w 2 tyg tego nie ogarniecie.. A jak już wniosek jest to u nas z tydzień, dwa przed przepustką trzeba podać termin jaki się wybrało i miejsce, gdzie będzie się przebywało i pytają też kto będzie odbierał..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#257 2014-06-19 13:01:45

Andrzej

Gość

Re: Przepustki

Witam

wpadłem tu przypadkiem i na chwilę
sam teraz jestem na przepustce i chciałbym wam podpowiedzieć jedną prostą zasadę o której być może nie macie zielonego pojęcia.

taka wymiana opinii jest moze i ciekawa ale ........... każdy zakład karny jaki by nie był rządzi sie niejako własnymi prawami a dokładniej rządzi nim dyrektor i to wyłącznie od wewnętrznych zaleceń dyrektora zależy kto dostanie przepustkę a kto nie.
Dyrektor odpowiada za błędną ocenę i może oberwać po premii itp itd od swojego przełożonego wiec przyjmuje zwykle postawę zachowawczą

Nieprawdą jest co tu przeczytałem że w zamknietych nie daja przepustek - dają - ale .....

Zwykle dają zatrudnionym, najlepiej jak zatrudnionym poza zakładem

wiec
a) starac sie o pracę ( jakiekolwiek wyjscia to "najwyższa forma nagród" ! ) zwykłe starania o wniosek nagrodowy nic nie dadza
b) starac sie o zmiane grupy na P2/R2

no i jesli na poczatku odsiadki delikwent kozaczył to niestety - bedzie ciezko

#258 2014-06-19 15:44:45

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki

Andrzej mamy pojęcie w tej kwestii i wielokrotnie piszemy w swoich wypowiedziach, że co zakład to obyczaj, bo taka jest prawda, że nie wszędzie wygląda sprawa przepustek tak samo.. - w jednych zakładach praktykuje się wypuszczanie skazanych z grupą zamkniętą na przepustki i też wcale niekoniecznie jest to uzależnione pracą, a w innych i z półotwartą jest bardzo ciężko..
Nie do końca zgodzę się, że wszystko w tej kwestii zależy tylko od dyr, bo to wychowawca musi na komisję wystawić, czy pozytywnie zaopiniować wniosek o przepustkę, jeśli on zaopiniuje nieciekawie, czy będzie zwlekał z komisją, to wręcz graniczy z cudem, że dyr sam zacznie działać, czy zatwierdzi wniosek, który był tak zaopiniowany.. Niestety ale ja pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że to od wychowawcy więcej zależy, bo w zależności, jak on przedstawi sytuację dyrektorowi, tak będzie się to wszystko toczyło..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#259 2014-06-20 19:59:15

Nataliaa

Gość

Re: Przepustki

Witam mam pytanie ,jestem konkubina osadzonego w zk mamy dziecko , które na początku czerwca było chrzczone . osadzony dostal 5 cio dniowa przepustke na chrzest . łącznej kary ma 7 lat , a przesiaduje pol roku . planujemy wziasc jak najszybciej slub , tylko ze wolalabym na wolności a nie w zakładzie.  po jakim czasie może się starac o kolejna przepustke ?

#260 2014-06-20 20:14:54

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Przepustki

Natalia czy ta przepustka na chrzest była losowa?
I czy dobrze zrozumiałam,że ma do odbycia 7 lat,a odsiedział pół roku dopiero?Bo jeśli tak to przepustki systemowe Wam póki co nie przysługują.
Jeśli tamta na chrzest to była losówka,a raczej na pewno tak było to możecie się starać o kolejną losową na ślub.Skoro dali Wam na chrzest to znaczy,że dość przychylnie rozpatrują tam wnioski o przepustki losowe.W niektórych zk nawet na pogrzeb nie chcą dawać lub w konwoju...


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové Jímky Horní Slavkov Oтeли Гаосюн