Za murami ZK

„Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...”

  • Nie jesteś zalogowany.

#1 2013-02-21 08:12:01

 nikka04

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

36615071
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 1007

AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

Byłam tam co prawda za ledwie jeden raz, ale napiszę moje spostrzeżenie odnoście tego miejsca.

* Widzenia
- zgłoszenia poprzez wypełnienie kartki z danymi, przyjmowane są od 8- 13, po ich dostarczeniu otrzymujemy kluczyk z numerkiem i według kolejności numerków wchodzi się na widzenie.

1. Widzenia dla skazanych przebywających w oddziałach terapeutycznych odbywają się w czwartki.

2. Widzenia dla pozostałych skazanych odbywają się we wtorki i czwartki.

3. Widzenia dla tymczasowo aresztowanych odbywają się w poniedziałki i środy w następującym porządku:

a) poniedziałek – widzenia dla osadzonych, których nazwiska rozpoczynają się na litery A-M;
b) środa– widzenia dla osadzonych, których nazwiska rozpoczynają się na litery N-Ż.

4. Widzenia w niedziele odbywają się w następującym porządku:

a) 1 niedziela miesiąca – skazani przebywający w oddziałach terapeutycznych, skazani zatrudnieni oraz pozostali skazani, których nazwiska zaczynają się na litery A-K;
b) 2 niedziela miesiąca – tymczasowo aresztowani zatrudnieni oraz pozostali tymczasowo aresztowani, których nazwiska zaczynają się na litery A-K;
c) 3 niedziela miesiąca – tymczasowo aresztowani zatrudnieni oraz pozostali tymczasowo aresztowani, których nazwiska zaczynają się na litery L-Ż w godz. 8.30 - 14.30, a skazani zatrudnieni poza terenem aresztu na podstawie umów zawartych z kontrahentami w godz. 14.30 – 16.00;
d) 4 niedziela miesiąca – skazani przebywający w oddziałach terapeutycznych, skazani zatrudnieni oraz pozostali skazani, których nazwiska zaczynają się na litery L-Ż.


- Na widzenie czeka się dość długo, gdyż wchodzi się małymi turami, po ok. 5 numerków.
- Rzeczy w depozyt pozostawia się w szatni, znajdującej się na zewnątrz, tuż obok. Tam znajdują się ponumerowane szafki, zamykane na kluczyk oraz obskurna toaleta.
- Na widzenie można wziąć ze sobą odzież wierzchnią ponieważ by udać się na salę widzeń trzeba przejść przez dziedziniec. Można też wziąć portfel, pieniądze.
- Nie ma problemu z łączeniem godzin
- Na sali znajduje się kantyna, w której można zakupić ciepły posiłek osadzonemu, który musi zjeść podczas widzenia.

*Paczki
- paczki żywnościowe przyjmowane są codziennie w godz. 9-13, natomiast paczki odzieżowe i higieniczne przyjmowane są od poniedziałku do piątku
- aby podać paczkę, trzeba się nisko schylić, gdyż troszkę nad ziemią znajduje się okienko przez które nadaje się paczki.
- paczka żywnościowa przysługuje raz na kwartał o wadze nie przekraczającej 5 kg
- jednorazowo można otrzymać paczkę z bielizną osobistą (skarpety, majtki, podkoszulek) w ilości do 5 sztuk danego asortymentu, bez potrzeby uzyskiwania dodatkowej zgody dyrektora lub kierującego oddziałem penitencjarnym.
- Osoba dostarczająca paczkę żywnościową dla osadzonego zobowiązana jest do umieszczenia wewnątrz paczki spisu jej zawartości oraz swoich danych personalnych wraz z adresem zamieszkania, a podczas przekazywania paczki winna okazać dokument stwierdzający tożsamość.

Główne informacje znajdują się na stronie SW: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … index.html


Spełniło się długo wyczekiwane marzenie

Offline

#2 2013-02-24 19:17:30

CzArNa MaMbA

http://imageshack.us/a/img203/1964/2nec.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 1563

Re: AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

Areszt Śledczy Warszawa-Służewiec
ul. Kłobucka 5
02-699 Warszawa
Tel./Fax: (22) 847-33-41 / fax (22) 843-73-66
E-mail: as_warszawa_sluzewiec@sw.gov.pl


W areszcie na Służewcu mogą przebywać osoby tymczasowo aresztowane,osoby skazane wzywane do udziału w czynnościach procesowych przez określone Sądy wymienione na stronie: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … index.html Istnieje tam również oddział zamknięty dla młodocianych i odbywających karę wolności po raz pierwszy.
Areszt posiada również OZ w Grodzisku Mazowieckim,gdzie karę mogą odbywać młodociani oraz odbywający karę po raz pierwszy w warunkach zakładu półotwartego.

Moje odczucia co do tego aresztu są mieszane...Moim zdaniem panuje tam ogromne zamieszanie i bałagan,słaba organizacja.
Żeby wejść na widzenie najpierw trzeba wypełnić karteczkę bądź podać zgodę z Sądu,jeśli osoba odwiedzana jest osobą tymczasowo aresztowaną.Jeśli mamy szczęście to numerek dostaniemy od razu po oddaniu karteczki.Jeśli jednak tego szczęścia mamy mniej i trafimy na "kumulację" odwiedzających na numerek przyjdzie nam poczekać.Ja jeden raz czekałam godzinę,kolejne trzy na wejście na widzenie.Numerki zwalniają się,kiedy są oddawane przez osoby wracające z widzenia.Numerek otrzymany przy okienku jest jednocześnie kluczykiem do szafeczki w poczekalni,która znajduje się w zupełnie innym pomieszczeniu.W środku jest toaleta i szafeczki,których nikt nie pilnuje i tak naprawdę każda osoba z zewnątrz może tam wejść.Miejsce to nie jest przez nikogo pilnowane,podobno jest kamera,ale słyszałam,ze zdarzały się kradzieże,więc nie radzę zostawiać tam wartościowych przedmiotów.Telefon komórkowy wyłączony można zostawić w depozycie przy wejściu na widzenie.Portfel możemy zabrać ze sobą,klucze od domu czy samochodu również.
Oczekiwanie na wejście na widzenie odbywa się w poczekalni i trzeba tam raczej być cały czas,ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy nas zawołają.Jest tam bufet,gdzie można zamówić coś do jedzenia lub picia-ceny przystępne.
Cała przeprawa już od momentu wyczytania naszego numerka odbywa się dość sprawnie,ponieważ na widzenie wpuszczają małymi turami-ok.10 osobowymi.Na sali widzeń jesteśmy przydzielani do konkretnego stolika.Osadzeni nie są przyprowadzani całą grupą,ale czasem pojedynczo,czasem po dwóch,trzech.Każdy stolik po przyjściu skazanego ma wpisywaną osobną godziną początku widzenia i każdy stolik kończy widzenie o innej godzinie.
Nieraz jest to różnica kilku,nieraz kilkunastu minut.Ostatnio byłam świadkiem,gdzie osoby,które weszły turę przed nami po naszym przyjściu nadal czekały na swojego osadzonego-nie mam pojęcia z jakiego powodu,ale było to dla mnie co najmniej dziwne 
Sama sala widzeń dość przyjemna,niezbyt duża.Widzenia odbywają się przy osobnych stolikach.
Na sali jest kącik zabaw dla dzieci,kantyna,toaleta.
W kantynie można zamówić obiad-bardzo dobry z resztą.Mają też pyszne ciastka,ale ceny zwalają z nóg.Co ważne obiad można zamówić dopiero wtedy,gdy osadzony jest już na sali widzeń.
Telefony na oddziale zamkniętym co drugi dzień,na półotwartym codziennie.
Istnieje możliwość otrzymania widzenia bez dozorowego,ale nie mam jak na razie bliższych informacji na ten temat.Gdy je zdobędę podzielę się swoimi przeżyciami
Nie polecam nadawania paczek na miejscu,bo tak,jak Nikka wspomniała okienko znajduje się ok.30 cm od podłogi,więc paczkę trzeba podawać na kolanach to raz,a dwa trzeba wszystko przesypywać np.kawę mieloną w torebki foliowe.
Bezpośrednio pod sam areszt dojeżdża autobus nr.165

To chyba wszystkie moje spostrzeżenia z tego miejsca.W razie pytań jestem do dyspozycji.


Idę przed siebie.Czasem się potykam,czasem żałuję,czasem dziękuję,czasem proszę,czasem nie mam już siły...
Idę przed siebie.Mam marzenia,mam uśmiech,mam łzy,mam swoją drogę,mam swój plan...
Idę przed siebie.I choć wydaje się, że już umiem,wciąż upadam...
Ale idę przed siebie z nadzieją,że kiedy już braknie sił by wstać,ktoś poda rękę i powie, że będzie dobrze...

http://elapso.pl/suwaczek/czarna12/F059D1/6F17D4/FFFFFF/10085C/11065.png

Offline

#3 2014-02-12 18:06:04

kasiajjj

http://imageshack.us/a/img203/1964/2nec.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 2409

Re: AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

Mam kilka pytań
Jak z tym telefonami jest? Słyszałam, że na zamku co drugi dzień, ale są długie, czy krótkie? Jak to wygląda? I może orientujecie się czy dają zgody na telefony urzędowe?
W jakie dni i ile razy w mcu osadzeni mają wypiski? Czy podczas widzenia można kupić coś do celi np. tytoń, chemię?


od 18.07.2011

Offline

#4 2014-02-18 09:09:23

 nikka04

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

36615071
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 1007

Re: AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

Kasiu, tak telefony przysługuję co drugi dzień i czas rozmów to ok. 5 minut.
Z tego co mi się wydaje, to osadzeni mogą realizować paczki żywnościowe za pomocą kantyny, a za okazaniem talonu mogą realizować paczki higieniczne.
Na widzeniu można zakupić bardzo tanie i smaczne domowe obiadki. Wybór jest ogromny i ceny na prawdę są bardzo przyzwoite. Jest duży wybór mięs, ziemniaki, makarony, surówki, buraczki itp.


Spełniło się długo wyczekiwane marzenie

Offline

#5 2014-04-16 15:19:44

 Annnn

http://i43.tinypic.com/cne6a.jpg

Skąd: lubelskie
Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 70

Re: AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

czy moze ktos cos wiecej napisac jesli chodzi o oddzialy terapeutyczne (czy sa to grupy zamkniete, półotwrte).... wogole jak tam jest??


tesknimy, kochamy, czekamy *

Offline

#6 2014-04-17 00:31:12

 Gosiaa

http://i57.tinypic.com/vpc6k6.gif

Skąd: Warmia :D
Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 3098

Re: AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

Ann Oddziały terapeutyczne są dla skazanych mężczyzn młodocianych i dorosłych odbywających karę po raz pierwszy w warunkach zarówno zakładu karnego typu zamkniętego, jak i półotwartego, uzależnionych od alkoholu oraz uzależnionych od środków odurzających lub psychotropowych.


http://elapso.pl/suwaczek/gosiaa/A8A8A8/754875/201626/CF3E13/11095.png
"Życie miewa czasem dziwny przebieg, ale my mamy szczęście - mamy siebie! [...] Ja jestem tam, choć nie widzisz mnie, nie, nie jesteś sam" http://s7.rimg.info/6d75f0d13fd264c154067f89130a6923.gif
http://elapso.pl/suwaczek/gosiaa/B2FF59/5477AB/3D334F/46D124/12437.png

Offline

#7 2014-04-17 09:55:59

 Annnn

http://i43.tinypic.com/cne6a.jpg

Skąd: lubelskie
Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 70

Re: AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

tyle to wiem ;p chodzilo mi czy zmieniaja grupe, bo moj lobuz sam zglosil sie na terapie i ciekawa jestem czy zostanie mu grupa.. ile trwa ta terapia wogole?


tesknimy, kochamy, czekamy *

Offline

#8 2014-04-17 13:51:47

 Gosiaa

http://i57.tinypic.com/vpc6k6.gif

Skąd: Warmia :D
Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 3098

Re: AŚ Warszawa Służewiec (Kłobucka 5)

Ann w związku z tym, że ktoś podejmuje się terapii to nikt Mu grupy nie zmieni. A bynajmniej nie spotkałam się jeszcze z czymś takim.. Terapie trwają różnie, czasem 3 miesiące, a mój tą antyalkoholową to miał pół roku, choć w innym zakładzie..


http://elapso.pl/suwaczek/gosiaa/A8A8A8/754875/201626/CF3E13/11095.png
"Życie miewa czasem dziwny przebieg, ale my mamy szczęście - mamy siebie! [...] Ja jestem tam, choć nie widzisz mnie, nie, nie jesteś sam" http://s7.rimg.info/6d75f0d13fd264c154067f89130a6923.gif
http://elapso.pl/suwaczek/gosiaa/B2FF59/5477AB/3D334F/46D124/12437.png

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kathey Skillett jobs lampy dachy płaskie