Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2017-02-06 08:27:32

prace społeczne

Gość

prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

Witam. Mój partner przebywa obecnie w zakładzie karnym . w trakcie "odsiadki" dostał wezwanie do kuratora celem ustalenia miejsca wykonania prac społecznych. Czy jest możliwość złożenia wniosku o zawieszenie wykonania tej kary? Przecież fizycznie nie jest w stanie odpracować grzywny, a nie chcemy żeby Sąd zamienił tą karę na pozbawienie wolności. Z tego co mi wiadomo można wnioskować o odroczenie wykonania kary ale tylko na okres 6 miesięcy. Niestety czekamy na wyrok łączny i nie sądzę by K. spędził w zk mniej niż 1 rok.

#2 2017-02-06 08:36:15

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

Możecie spróbować napisać do sądu z prośbą o odroczenie kary do momentu opuszczenia ZK ale wydaje mi się, że jak kurator się zorientuje gdzie przebywa Twój partner to sam złoży wniosek o zamianę prac społecznych na odsiadkę i do tego wniosku sąd prędzej się przychyli i tą karę będzie musiał odbyć. Ponieważ nie wejdzie ona ani w wyrok łączny ani nie zostanie skrócona w przypadku wpz.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#3 2017-02-06 10:30:47

renia

Gość

Re: prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

"Odpracowac grzywny" - rozumiem, że została mu zamieniona grzywna na prace społeczne? Nie ma możliwości spłaty tej grzywny?

#4 2018-06-13 17:35:21

 zniecierpliwiona23

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2018-06-13
Posty: 8

Re: prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

Hej, moj partner przebywa w ZK od marca 2018, wczoraj dostal pismo z sadu o ograniczeniu wolności, było napisane cos o pracach społecznych, ktore miałby wykonywac rok czasu. Ale czy zamiast prac społecznych mogą mu dołożyć ten rok do odsiadki? Proszę Was o pomoc bo już tracę nadzieje na jego szybsze wyjście A stara sie o wyrok łączny, bo teoretycznie do odsiadki ma 1.5 roku.

Offline

#5 2018-06-13 18:27:10

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

Zniecierpliwiona. Napiszcie o odroczenie kary ograniczenia wolnosci do czasu wyjscia z zk. Nam odroczono, w prawdzie pozniej przy łącznym zamieniono na odsiadke ale gdy nie ten wyrok laczny to mielibysmy pracowac po odbyciu kary.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#6 2018-06-14 00:25:31

 zniecierpliwiona23

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2018-06-13
Posty: 8

Re: prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

patiwu91 dzięki za odpowiedź, będziemy działać.

Offline

#7 2018-06-14 05:53:55

Renia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-10-31
Posty: 969

Re: prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

Piszesz że się stara o wyrok łączny... Prawdopodobnie ten wyrok połączą z pozostałymi.


"Bo w mojej głowie zamieć, czarne czarne chmury, zawierucha, deszcz do spółki z gradem"

Offline

#8 2018-06-14 10:45:42

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: prace społeczne w trakcie odbywania pozbawienia wolności

Zniecierpliwiona. Nie doczytalam, ze u Was tez maja laczyc wyroki... Jesli bedzie podlegal laczeniu to go zamienia na odsiadke. Tylko jakos inaczej przeliczaja. Chyba dziela jakos na pol czy jakos tak, w sensie 2 ni ograniczenia zamieniaja na jeden odsiadki.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂŠbergement Allemagne Noclegi Mhamid (Amhamid al-Ghizlan)