Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2013-02-23 12:50:44

oluska89

Gość

Przerwa w karze

Podaję link, może się przyda komuś

http://www.eporady24.pl/przerwa_w_wykon … 3,366.html

#2 2013-04-19 08:43:50

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze


od 18.07.2011

Offline

#3 2013-07-22 02:40:17

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przerwa w karze

Odnośnie tej przerwy w karze, to jej łączny okres trwania nie może przekroczyć roku, a wyjątkiem są tylko kobiety ciężarne i w okresie 3 lat od urodzenia dziecka, nie słyszałam by ze względu na chorobę udzielali jej na okres 10 lat.. No ale być może o czymś nie wiem..
Magda jeszcze dodam, że jeżeli łączna długość wyroków nie przekracza 3 lat, a ma odsiedziane co najmniej 6 mies i na takiej przerwie będzie przez rok, to może starać się po tym czasie o warunkowe zwolnienie.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#4 2013-07-22 09:23:41

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Przerwa w karze

Gosiaa sąd penitencjarny w przypadku choroby psychicznej, lub ciężkiej choroby uniemożliwiającej odbycie kary, udziela przerwy w karze do czasu ustania przyczyny. To 10 lat to był taki przykład, bo tak czy tak nikt nie wie ile ktoś będzie chorował. Znam przypadki przerw na łączny okres np 3 albo czterech lat. Z tym że wiadomo co 6 msc stawały takie osoby na posiedzenia o przerwę.
Wszystko określa art 153 § 1 kkw


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#5 2013-07-22 10:03:13

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze

Art. 153. 
§ 1. Sąd penitencjarny udziela przerwy w wykonaniu kary w wypadku określonym w art. 150 § 1 do czasu ustania przeszkody.
§ 2. Sąd penitencjarny może udzielić przerwy w wykonaniu kary, jeżeli przemawiają za tym ważne względy zdrowotne, rodzinne lub osobiste. Przepis art. 151 § 3 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Nie można udzielić przerwy przed upływem roku od dnia ukończenia poprzedniej przerwy i powrotu po niej do zakładu karnego, chyba że zachodzi wypadek choroby psychicznej lub innej ciężkiej choroby skazanego albo inny wypadek losowy.
§ 4. Udzielając przerwy w wykonaniu kary, sąd może zobowiązać skazanego do utrzymania w okresie tej przerwy kontaktu z sądowym kuratorem zawodowym w miejscu pobytu, niezmieniania bez jego zgody miejsca pobytu, podjęcia starań o znalezienie pracy zarobkowej lub meldowania się we wskazanej jednostce Policji.
§ 5. Sądem penitencjarnym właściwym miejscowo do udzielania dalszych przerw oraz do udzielania przerwy, o której mowa w § 3, jest sąd, który udzielił pierwszej przerwy.
Art. 154.  § 1. Złożenie zażalenia na postanowienie o udzieleniu przerwy powoduje wstrzymanie wykonania postanowienia do czasu jego uprawomocnienia się. Postanowienie podlega jednak wykonaniu bezzwłocznie, jeżeli zostało wydane na wniosek prokuratora albo jeżeli prokurator oświadczył, że nie sprzeciwia się udzieleniu przerwy.
§ 2. Zażalenie wniesione przez prokuratora podlega rozpoznaniu w terminie 14 dni.
Art. 155.  § 1. Jeżeli przerwa w wykonywaniu kary pozbawienia wolności trwała co najmniej jeden rok, a skazany odbył co najmniej 6 miesięcy kary - sąd penitencjarny może warunkowo zwolnić skazanego z odbycia reszty kary na zasadach określonych w art. 77 Kodeksu karnego, przy czym zwolnienie może nastąpić w każdym czasie, bez ograniczeń wynikających z art. 78 i 79 Kodeksu karnego.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli kara pozbawienia wolności została orzeczona na okres powyżej 3 lat.


od 18.07.2011

Offline

#6 2013-07-22 11:48:20

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przerwa w karze

A to nie słyszałam o tym wcześniej, że na tak długo można, choć gdzieś mi się obiło, że do ustania przyczyny.. tylko, że jak ktoś tak psychicznie choruje, bądź symuluje chorobę, bo to różnie bywa to może cały wyrok się migać od odsiadki, więc ten przepis to taki średnio zasadny w mojej osobistej opinii jest, co innego gdy zachodzi jakaś ciężka choroba niezwiązana z psychiką skazanego, że potrzebuje opieki medycznej czy specjalnych warunków, stałej hospitalizacji itp..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#7 2013-07-24 21:54:48

FilipkovaMama

Gość

Re: Przerwa w karze

jak w temacie czy staraliście się, czy dostaliście i na jaki powód była robiona przerwa. Moje pytanie stad, iż mój S. w styczniu wrócił do ZK po rocznej przerwie i według prawa o następną może starać się po odsiedzeniu roku z wyjątkiem właśnie "wypadku losowego". Chcemy iść na taką, ponieważ mamy synka 2-letniego dziecko wychowuje się bez ojca prawie go nie pamięta, to ogromny ból dla rodzica kiedy własne dziecko uczy się otaczającego świata a jego przy nim nie ma... Ktoś mnie rozumie? Mój S. ma bardzo duży wyrok i ominie go w zasadzie wczesne dzieciństwo synka, ale taki powód nie jest wystarczający. Wiem, że to trochę takie oszukiwanie prawa, kto jest rodzicem ten zrozumie

#8 2013-08-02 06:05:11

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze

magda81 napisał:

Hej dziewczyny. Jestem od wczoraj po wizycie kuratorki. ZK chciał opinie o moim. Ale pewnie każda z was już przeszła taką wizytę i te wszystkie pytania (niektóre naprawdę śmieszne). Mój T chce pisać o przerwę w karze ale podobno kurator może tez wystąpić z taką prośbą. Jutro będę dzwoniła do jego kuratorki zawodowej czy wystąpi z takim wnioskiem. Kobieta jest dość w porządku wiec myślę ze nie będzie problemu. Trzymajcie kciuki by się wszystko udało. Wtedy już mój kochany może być w domku na święta.

Magda podobno w teorii kurator może wystapić o taką przerwę. W praktyce najczęściej po prostu sporządza wywiad dla sądu. Przychodzi do domu, sprawdza warunki, Twoją opinię o męzu, jego zachowanie sprzed pobytu w ZK, Twoją sytuację finansową, pyta się o rodzinę, czy ktoś pomaga, o choroby, dlaczego staracie się o przerwę itp Moze iść do sąsiadów. Może wnioskować o Kartę Karalności męza, o wgląd we wcześniejsze ewentualne wywiady. Może wnioskować do Izby Wytrzeżwień i Policji o opinię o męzu. Może porosić Cię o przedstawienie jakiś dokumentów, potwierdzających Twoje słowa.
Na podstawie Twoich zeznań i zebranych dokumentów sporządza wywiad, wysyła go do sądu. Dla sądu taka opinia jest bardzo ważna.
Gdy u nas był przeprowadzany wywiad kurator prosił mnie o pokazanie:
- rachunków i potw., że ja je płacę
- umowy kredytowej
- zaśw od lekarza, z Mopsu, z PUP
- zaśw o ewentualnym zatrudnieniu męża
Z wywiadu wnioskuję, że był u sąsiadów i sprawdzał kartę karalności oraz wcześniejszy wywiad.

Magda a z jakiego powodu stajecie o przerwę? I czy kurator chciał jakieś papiery od Ciebie?
Czy jeszcze o przerwę nie stajecie? Bo teraz doczytałam, że to wywiad dla ZK?


od 18.07.2011

Offline

#9 2013-08-02 10:52:59

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Przerwa w karze

Witaj kasiajj. Tak, to był wywiad dla zakładu karnego i jeszcze nie pisaliśmy o ta przerwę w karze. Dopiero mamy zamiar pisać. Ale jak pytałam o nią i kto przyjdzie zrobić taki wywiad to kuratorka mi odpowiedziała że na pewno ona przyjdzie (i przekaże ten cały wywiad kuratorce zawodowej). A starać się będziemy o przerwę z powodu sytuacji rodzinnej. Ze strony finansowej jak i emocjonalnej. Wiem że jest dobre i dużo daje zaświadczenie że będzie zatrudniony. My takie zaświadczenie będziemy mieli od jego pracodawcy.(już z nim rozmawiałam). W poniedziałek będę dzwoniła do jego kuratorki zawodowej i zapytam jak to jest z wystosowaniem przez kuratora wniosku o tą przerwę. I czy mogłaby by taki wniosek złożyć. To bardzo fajna babka i bardzo przychylna ludziom. Zresztą nam. Nie ma problemu z pomocą z jej strony.
Jeśli chodzi o pokazywanie podczas wywiadu jakiś rachunków czy czegoś w tym rodzaju to nie.
Kuratorka sama powiedziała ze mój mąż miał zwyczajnego pecha że odrzucił mu sędzia wniosek o ponowne zawieszenie wyroku. Tego dnia nie było naszej sędziny w sadzie która się tymi sprawami zajmuje, był jakiś w zastępstwie. U nas sąd jest bardzo małym sądem i jest tylko jeden sędzia od tych spraw.


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

#10 2013-08-02 14:50:41

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze

magda81 napisał:

cześć dziewczyny. ja od rana mam dobry humorek. dzwonił szef mojego męża i powiedział że wystawi nam zaświadczenie że go zatrudni jak będzie się starał o ta przerwę. tylko muszę dowiedzieć się jak to wystawić by tego nie odrzucili.

My mieliśmy zaświadczenie od pracodawcy o treści:
Oświadczam, iż posiadam wolne stanowisko pracy w mojej firmie ......  i jestem gotów na nim zatrudnić...................
oczywiście z pieczątką, danymi firmy i datą.

(pracodawca może też dopisać tam, że ............... jest mu znany jako sumienny i obowiązkowy pracownik, gdyż pracował już wcześniej w jego firmie.)


od 18.07.2011

Offline

#11 2013-08-04 00:02:06

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Przerwa w karze

i dało wam coś takie zaświadczenie? dali mu tą przerwę?


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

#12 2013-08-04 20:26:33

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze

Magda takie zaświadczenie zawsze jest na plus. Waźna też jest opinia z Zk, no i wywiad kuratora. Dodatkowo dokumenty wszelakie bo na każde słowo, trzeba mieć potwierdzenie.
Jeszcze mała rada - gdy ktoś ma jakąś sprawę w toku, warto postarać się o zaśw z sądu, że nie ma przeciwskazań do udzielenia przerwy.
Pytałaś w Pogaduchach o czas oczekiwania na przerwę i jakie są szanse...
Czas oczekiwania na wokandę to u nas to ok. miesiąc do dwóch, w zależności od ilości spraw. Jak jest gdzie indziej - nie wiem. Decyzja sądu moze zapaść od razu, jeśli nie ma sprzeciwu prokuratora, osadzony wychodzi tego samego dnia. Jeśli jest zgoda sądu, ale prokurator wnosi ustny sprzeciw, osadzony pozostaje w ZK. Prokurator ma bodajże 14 dni na napisanie sprzeciwu, bądź wycofanie się ze sprzeciwu. Jeśli wycofa się, łobuz wychodzi, jeśli nie, pozostaje apelacja w wyższej instancji. Jeśli sąd nie udzieli przerwy, również istnieje możliwość apelacji.
Może się też tak stać, że na 1 wokandzie nie zostanie podjęta decyzja przez sąd np. ze względu na brak jakieś dokumentacji. Wtedy wydanie decyzji jest odroczone i czeka się na kolejny termin.
Generalnie nie jest  łatwo o przerwę, wszystko zależy od sądu penitencjarnego. Są rejony, gdzie udzielają przerwy tylko na chorobę osadonego, ktorej nie da się leczyć podczas odsiadki. Znam przypadek, że osadzony nie dostał przerwy na białaczkę u córki Ale są rejony, gdzie skazani dostają przerwę na ciężką sytuację rodzinną. Wszystko zależy na jakiego sędziego się trafi...To tak samo jak z losówkami...  są ZK, gdzie nie ma losówek, jedynie na pogrzeb i to w konwoju, kajdankach...a są ZK, gdzie osadzeni dostają takie przepustki np. na remont itp, czego i tak nikt nie sprawdza...
Długość kary, nie może mieć wpływu na decyzję odnośnie przerwy w karze (przynajmniej w teorii)...
To tyle przychodzi mi do głowy, jakby coś pytaj Magda


od 18.07.2011

Offline

#13 2013-08-04 20:55:36

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Przerwa w karze

Dzięki Kasiu serdecznie. My ogólnie chcemy złożyć ten wniosek jak najszybciej ze względów sytuacji rodzinnej. na dniach będę miała zaświadczenie od jego pracodawcy u którego pracował przed osadzeniem ze jak będzie na wolność dostanie umowę i przyjmie go spowrotem do pracy. chce tez jeszcze załatwić zaświadczanie od psychologa że dzieci źle znoszą to ze on jest w ZK. poza tym mój T ma bardzo dobra opinie kuratora zawodowego i od dzielnicowego oraz sąsiadów. wywiad kuratora tez jest na jego korzyść. a zanim został osadzony jego zachowanie uległo znacznej poprawie tzn ostatni raz popełnił czyn karalny (do której zapadł wyrok) we wrześniu 2011 roku i od tej pory jest grzeczny.
on ogólnie został skazany za jazdę po wpływem alkoholu. ale jak ostatni raz go złapali
(jak pisałam wcześniej) to minie dwa lata. od tamtej pory nie pil i nie wsiadał za kolko. poza tym już po dwóch dniach zgłosił się na terapie sam. fakt chodził tam tylko przez dwa miesiące ale nie pije do dzisiejszego dnia. mam również takie zaświadczenie z grupy AA. myślisz ze to tez może dołączyć i może mu to pomoc?
mamy też kredyt którego ja nie jestem wstanie spłacać bo jestem bez pracy a mój mąż płaci alimenty.może takie zaświadczenie wyciągnąć z banku i wyrok o alimentach?


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

#14 2013-08-04 21:34:07

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze

Tak Magda, każdy papier jest wazny. I z AA, i z banku, i o alimentach. Przygotuj też wszystkie rachunki typu gaz, prąd, czynsz, telefon, internet, raty - wszystko co płacisz bo powinnaś wykazać wysokość kosztow utrzymania...
Jeśli otrzymujesz jakąś pomoc z Mopsu - to też załącz decyzję, albo jakieś zaświadczenie. Jesli jesteś zarejestrowana ne bezrobociu, to zaśw z PUP.
Dołącz też do wniosku zaśw o zaleganiu z platnościami - to potwierdzi kłopoty finansowe.
Każdy papier jest ważny, nie ma nic na słowo!
Co do wyroków u nas ostatni prawomocny zapadł za czyn z 2008 roku, a według sądu kilkakrotne skazania nie świadczą o dobrej prognozie...Mimo tego, że tyle lat nie był zatrzymany, pracował, założył rodzinę....(ale to chodziło o łączkę, nie o przerwę)...


od 18.07.2011

Offline

#15 2013-08-04 21:36:12

 Maggie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 307

Re: Przerwa w karze

magda ja może nie za bardzo w temacie,ale na mój rozumek to wszystko co przemawia na korzyść warto dołączyć lepiej mieć więcej niż żałować,że może czegoś ważnego nie dołączyłaś co mogło by się przychylić do pozytywnego rozwiązania sprawy


Razem od 14.01.2016

nie rezygnuje się z ludzi,których się kocha...

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020645.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif

Offline

#16 2013-08-04 21:45:45

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Przerwa w karze

dzieki serdeczne dziewczynki. napewno sobie wszystko przygotuje i mu wysle by mogl to zlozyc. czy dostarczyc to do kuratora?


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

#17 2013-08-04 21:58:09

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze

Magda wszystkie papiery musisz załączyć do wniosku o przerwę. Kurator może Cię o nie poprosic albo o wgląd, lecz nie musi. U nas kurator prosił o dokumenty i je dowoziłam mu.
p.s. Magda Meggi ma rację, należy dołączyć wszystkie papiery bo jak będą braki, to sąd moze zarządać uzupełnienia wniosku i wszystko się przedłuzy. Radzę też porozmawiać z najbliższą rodziną, bo kurator moze zawitać u rodziców Twoich, czy łobuza...


od 18.07.2011

Offline

#18 2013-08-04 22:15:07

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Przerwa w karze

oj do rodziców mojego T będzie ciężko bo my mieszkamy na pomorzu a oni w lublinie i wątpię w to by kurator do nich jechał ale z moimi to nie będzie problemu. jest tak że oni też stoją za nim murem. jak to mówi mój tato T jest super facetem tylko ten jego problem z alkoholem. zresztą każdy ma taka sama o nim opinie- T jest dobrym chłopakiem. i wcale go nie idealizuje


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

#19 2013-08-04 22:55:57

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Przerwa w karze

Magda nie chodzi o to czy stoją murem za nim, czy nie, tylko o to czy aby nie są w stanie Wam pomóc  (dochody, warunki mieszkaniowe itp) i czy w związku z powyższym przerwa nie jest zbyteczna....A do rodziców męża może być wydelegowany kurator z ich rejonu...Oczywiste, że kurator od Was tam nie pojedzie...być może sąd nie zawnioskuje o taki dodatkowy wywiad ale może, u nas tak właśnie było.


od 18.07.2011

Offline

#20 2013-08-05 12:52:48

 magda81

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-20
Posty: 100

Re: Przerwa w karze

i dostał tą przerwę w karze? o z tego co mi wiadomo u mojego w ZK dają przerwę w karze na zaspokojenie potrzeb finansowych tym co nawet nie mają rodziny. u mojego na celi jest dwóch co skorzystała z takiej możliwości. to może tam nie jest aż tak źle.


http://elapso.pl/suwaczek/misiek81/80E8E1/030303/000000/000000/13824.png

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com Huancayo