Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#21 2013-07-29 21:23:42

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

To faktycznie niekomfortowe rozwiązanie bo nie wiecie na czym stoicie Chyba, żeby adwokata wziąć - on ma wgląd w akta.


od 18.07.2011

Offline

#22 2013-07-30 07:54:55

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mamy adwokata. Ma dziś podjechać do sądu i się dowiedzieć.
Facet Miał 3 różne nadajniki. Jeden był z orange, więc wydaje mi się, że skoro mam na telefonach z orange pełny zasięg to tutaj tez nie powinno być problemu.
A mam jeszcze takie pytanko... Wychowawca w ZK powiedział mojemu facetowi, że jeśli nie robili pomiaru podwórka (mieszkamy w kamienicy i podwórko jest wspólne, nie jest to dom jednorodzinny) to był to pic na wode i zasięgu nie ma. A mnie się wydaje, że skoro po np. tej 18 ma siedzieć w domu to ma siedziec w domu a nie biegać po placu, wiec po co mierzyc. Wam mierzyli takie rzeczy? I czy musieliście donosić do ZK świadectwo szkolne? bo tez takich rzeczy się dowiedział.
Pozdrawiam

#23 2013-07-30 09:32:49

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Świadectwo maturalne kserowałam i wysyłałam mężowi.
Co do podwórka - to pierwsze słyszę :zdziwiony:


od 18.07.2011

Offline

#24 2013-07-30 12:26:39

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Własnie rozmawiałam z kuratorem, a on pierwsze słyszy o jakiś zmianach w przepisach i jest w szoku, że nie powiedziano mi czy jest zasięg... Sama juz nie wiem co mam myślec. Ale skoro facet rozlozyl sprzet w jednym miejscu i nie szukal wiecej nigdzie zasięgu to chyba jest dobrze... Najgorsza ta niepewność...
W tym kraju na nikogo nie mozna liczyc wiec sama zadzwonilam do głownego biura sde w warszawie i zapytalam o pomiar. Okazalo się, że zasieg i wszystko jest i opinia juz trafiła do sądu.
Teraz mam pytanie do was... Prawnik rozpisala harmonogram na 16h poza domem od poniedzialku do piątku. A ja znalazłam coś takiego: "Zgodnie z art.10 ust.1 Ustawy o dozorze elektroniczny możesz uzyskać zezwolenie Sądu Penitencjarnego na przebywanie poza miejscem zamieszkania przez okres czasu nieprzekraczający 12 godzin na dobę.".
I o to moje pytanie.... Sąd po prostu stwierdzi na wokandzie, że nie ma mowy zeby zaakceptowac nasz harmonogram i da standardowo od 6:00 do 18:00 czy będzie kazał dosyłać nowy harmonogram albo całkowicie nas skreśli z sde? Był ktoś z was w takiej sytuacji?

#25 2013-07-30 21:22:08

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dada gratuluję!
Na pewno sąd z powodu Waszego harmonogramu nie skreśli Was
Co najwyżej zmieni harmonogram. Wiem też, że często dostają wolne w niedzielę na ok 2 godzinki, celem praktyk religijnych - czyli msza niedzielna. Dopisałabym to.


od 18.07.2011

Offline

#26 2013-07-31 19:31:38

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Np na stronie SĄDU REJONOWEGO w Łowiczu można wyczytac, że sde przysługuje osobom z wyrokiem do 1 roku pozbawienia wolności. No tam to już chyba nie jest pic na wode. W regulaminie sde na głownej stronie również jest zaznaczone, że wyrok nie moze przekraczac 1 roku.

Kasiajjj a skad ta pewność, że nie skreśli z powodu złożonych złych dokumentów i niekompetencji prawnika? Mysłałam ze biorąc adwokata on zrobi to lepiej i szybciej za mnie bo wie co i jak i wszystkie przepisy ma w małym palcu, a tu prosze. Juz nie wiem co robic...
Jest w harmonogramie zawarte, że mam zagrożoną ciązę i często trzeba jeździć ze mną do lekarzy itp. ale sąd akurat tym najbardziej będzie zainteresowany.

A co do harmonogramu w niedziele. Owszem Kościół jest dopisany. Ale prawnik oczywiście rozszerzył to o zakupy i obiad z rodziną i wyszło jej chyba 8 godz. A jak będę chciala zlozyc kolejny harmonogram to kolejne tygodnie w plecy

#27 2013-07-31 20:46:55

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dada no na logikę - sąd nie odrzuci wniosku za zbyt dużą ilość godzin - tak mi się wydaje przynajmniej. Dla przykładu np. ktoś stara się o przerwę w karze. Adwokat pisze wniosek o przerwę. Sąd jej udziela i zaznacza, że skazany musi stawiać się na komendzie co tydzień i mieć nadzór kuratora, mimo że adwokat o tym nie pisał we wniosku. Sąd ma szeroki wachlarz działania - zgodnie z prawem i Wasz wniosek (jeżeli zostanie pozytywnie rozpatrzony), dostosuje go do przepisów prawa.
Co do ciązy do nie myślę, że to jest największy argument. Jeżeli Twój stan byłby tak ciężki, to położono by Cię do końca ciązy w szpitalu...Znam takich dziewczyn wiele, które musiały leżeć i nawet siusiu robiły do szpitalnego basenu...Zakaz ruszania się całkowitego do końca ciązy...
Też dla przykładu - mojego męża aresztowano, gdy byłam w 5 mcy ciąży zagrożonej, ledwo co wyszłam ze szpitala po krwotoku (poronieniu zagrażającym). Całą ciąże mialam komplikacje, szpitale, leki, krwawienia, przedwczesne skurcze plus drugie dziecko w domu...i co? I nic? co prawda my mamy wyrok większy i nie chodziło o sde ale np. choć o losówkę kilkudniową na urodzenie dziecka bo potrzebowałam pomocy po urodzeniu. Miałam z powodu problemów z donoszeniem ciązy cesarskie cięcie i po nim trzy tygodniowy zakaz dźwigania - co jest oczywiste...I suma sumarum musiałam zostać sama z tym wszystkim, pocięta, obolała i z dwójką dzieciaków, na 3 piętrze mieszkania...Moja historia nie jest wyjątkowa. Na forum jest wiele dziewczyn, ktore były w podobnej sytuacji jak ja, czy TY.
Mam nadzieję, że u Was wszystko będzie dobrze i dostaniecie to sde. Nie przejmuj się tym harmonogramem. Moim zdaniem adwokat wyszedł z wygórowaną propozycją, aby zbić z niej jak najmniej - czyli do tych max granic ustawowych, rozumiesz co mam na mysli?. Może zajrzy do wątku Mariusz adwokat i wypowie się w tej kwestii bo ja tylko przypuszczam, nie znam podstaw prawnych w tym zakresie.
A jak się czujesz? Wiesz jaka płeć dzidzi?


od 18.07.2011

Offline

#28 2013-07-31 21:53:35

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Ja może też troche za bardzo panikuje. Biorąc to wszystko na chłopski rozum to myśle tak samo jak Ty... ale z drugiej strony ta niepewnośc wywołuje mnóstwo pomysłow i komplikacji na minute. Tak samo jak mój dzwonił do sądu dziś i powiedzieli mu, że nie mogli zrobić pomiarów, ponieważ za każdym razem nie mogli zastać osoby upoważnionej do wpuszczenia ich do mieszkania. To już był szczyt. Praktycznie ciągle jestem w domu. Telefon do mnie mieli. I faktycznie. raz dzwonił Pan, umówił się na dany termin i godzine, czekalam, wpuściłam i gotowe. A teraz bajki z kosmosu wymyślają...

No to faktycznie... Podziwiam Cię, że dałaś rade. Nie wiem czy w takiej sytuacji jak Ty, poradziłabym sobie. Ale mam nadzieje, że wszystko dobrze się skończyło
Ja mam łożysko za nisko. Modle się żeby przesunęło się jeszcze do góry i nie będzie tzw. "łożyska przodującego" itp. Jak mojego zabrali to pare dni później z plamieniem wylądowałam w szpitalu, ale to chyba normalne, że każda z nas przy takim stresie nie czułaby się najlepiej. Ale nię będę się tu rozpisywać, ponieważ to nie forum medyczne i zaraz mnie zjadą

Nic tylko trzymać kciuki i czekać na wokande. A to chyba najgorsze.

#29 2013-08-01 19:06:23

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

No to super

A My dzwoniliśmy do sądu. Wokanda została wyznaczona na 14 sierpnia. Czyli nie odrzucił dokumentów tylko je zmodyfikuje No i mam nadzieje, że nie dostanie odmowy

#30 2013-08-03 12:47:33

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

jesli chodzi o ta branzolete to naprawde to jest masakra , zalezy wszystko od sadu  bo dam tez przyklad  ze moj znajomy ktory siedzial 5 lat wyszedl i poszedl na 1,5 roku zas jako ''r'' wyszedl po roku i 5 miesiecy dali mu branzolete i z tym bylo faktycznie bo wiem widzialam itp.


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#31 2013-08-03 14:26:59

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Jego Anioł to nie jest możliwe,by odbywać karę w systemie SDE mając wyrok dłuższy niż rok pozbawienia wolności.
To po pierwsze,a po drugie nie działa to na zasadzie,że komuś zostaje rok z wyroku 5 lat i może się starać o SDE po odsiedzeniu 4 lat.
Cały wyrok nie może przekraczać roku.Wiesz co to by się działo,jakby tak każdy,komu został rok do końca odsiadki mógł się starać o SDE???Chyba,by nasze polskie Sądy pękły w szwach,bo raczej każdy by się o takie coś starał...
Wybacz,ale ktoś Ci nagadał głupot i tyle.


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

#32 2013-08-03 14:31:34

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Ale może byc tak, że ktoś miał kilka wyroków - a w sumie 5 lat. Odsiedział większość i np. została mu kara 1 roku pozbawienia wolności  i mógł starać się o sde...


od 18.07.2011

Offline

#33 2013-08-03 14:37:04

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Jeśli nie były złączone to pewnie tak,ale jeśli wyrok nie przekracza roku.Z tym się zgadzam,ale nie z tym,że ktoś dostał SDE z wyrokiem większym niż rok.
Z resztą jego Anioł tak to opisała,że nie do końca rozumiem o co chodzi


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

#34 2013-08-03 14:57:49

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

dziewczyny ja sie dowiem dokladnie jak dzisiaj spotkam tego chlopaka i wam powiem .


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#35 2013-08-05 14:12:09

kinglosiu

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

mam pytanko czy przy skladaniu wniosku bardzo jest potrzebny dowodzik?? prosze o szybko opd z gory dziekuje

#36 2013-08-06 12:46:13

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze tak , przy wniosku takim trzeba wypisac ATT .


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#37 2013-08-08 22:44:56

lady

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

nie wiecie czy na wynajmowanym mieszkaniu można taką kare odbyć? Mój chłopak teraz bedzie starał się o ten dozór i tak się zastanawiam czy jak wynajmę mieszkanie to sąd się zgodzi na to?

#38 2013-08-10 18:07:23

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

lady napisał:

nie wiecie czy na wynajmowanym mieszkaniu można taką kare odbyć? Mój chłopak teraz bedzie starał się o ten dozór i tak się zastanawiam czy jak wynajmę mieszkanie to sąd się zgodzi na to?

Jasne, że można. My też wynajmujemy. Jest tylko potrzebna zgoda od właściciela mieszkania, że zgadza się na odbycie kary w jego mieszkaniu. I od razu pisze... Nie ma specjalnego wniosku na to, samodzielnie właściciel pisze to na kartce.

#39 2013-08-10 23:44:04

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

dada mozna oczywiscie musi miec tylko pobyt mieszkania i  , nie musi byc nawet tam zamedowany .


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#40 2013-08-11 19:18:14

dusia

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam wszystkich
czy ktoś wie może jak przebiega zakończenie sde?
chodzi mi o to o jakiej porze dnia przyjadą zabrać urządzenie itp...
a tak w ogóle, zgoda właścicieli nie jest potrzebna, nawet nie muszą wiedzieć.
potrzebna jest tylko zgoda osób, które mieszkają wspólnie z osobą skazaną.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com www.hotelstayfinder.com