Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#41 2013-08-12 09:54:58

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

dusia napisał:

a tak w ogóle, zgoda właścicieli nie jest potrzebna, nawet nie muszą wiedzieć.
potrzebna jest tylko zgoda osób, które mieszkają wspólnie z osobą skazaną.

U mnie było wymagane takie zaświadczenie ponieważ nie jesteśmy właścicielami. Jestem w trakcie załatwiania wszystkiego więc jestem na bieżąco. Nie pisze jakie są przepisy tylko czego wymagał ode mnie sąd.

#42 2013-08-14 07:57:21

lady

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

na całe szczęście znalazłam inne rozwiązanie areszt domowy odbędzie się u moich rodziców
a nie wiecie czy on sam będzie mógł wrócić do domu czy jego jakiś transport policyjny przywiezie?
A i czy te osoby które przychodzą na pomiar to jakaś zewnętrzna firma czy też policja?
Jeszcze nikogo u nas nie było, z tego co wiem to akta są już w sądzie więc chyba za 2-3 tyg będzie wokanda.
Dzięki wszystkim za odpowiedź

#43 2013-08-14 08:26:47

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Lady ja gdzieś wyczytałam, że dostając sde skazany wraca do domu sam i ma jakiś czas wyznaczony do zadzwonienia/zgłoszenia się do firmy montującej sde. Oni mają znowu jakiś określny czas na przyjazd i montaż. Dokładnie nie pamietam tego czasu ale dość krótki jest - całość chyba około max 24 h może trwać.


od 18.07.2011

Offline

#44 2013-08-14 08:35:14

lady

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Oby tak było bo wkurzę się jak pojadę po niego do Łodzi a okaże się że zamiast wracać z nim będę wracała sama ;/

#45 2013-08-25 08:46:00

dada

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Mojego mężczyznę odebrałam z ZK w Wojkowicach 14 sierpnia na SDE. Miał zadzwonić na drugi dzien do sde i poinformowac, że wyszedł i, że mogą mu to założyć. Oni przyjezdzaja to montować do 72h. Umawiają się z Tobą dokładnie na godzine wiec do tego czasu hulaj dusza

#46 2013-08-25 10:34:36

lady

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Doda super! gratuluję! U mnie dziś byli na pomiarze! Ile się czeka na wokandę od pobrania pomiarów?
Mam nadzieję, że na wrzesień się załapiemy!

#47 2013-08-25 11:20:14

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

dada gratuluję
Jak znajdziesz chwilkę, to może napiszesz nam coś więcej - jak to w praktyce wygląda.

Lady trzymam kciuki!


od 18.07.2011

Offline

#48 2013-09-02 21:07:02

skazany

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam Lady Jak ja wysłałem wniosek z zakładu karnego i 10 lipca  mi sprawdzi zasieg to pierwsza blache dostalem 28 lipca tak wiec następną wokande miałem 21 sierpnia z tym bywa ruznie ja trafiłem na urlopy sedziów penitencjarnych to troche odsiedzialem jeszce pozdrawiam

#49 2013-09-03 22:41:26

agnieszka1987

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam, moj partner ma do odbycia wyrok: rok i szesc miesiecy pozbawienia wolnosc, ktory byl zawieszony na cztery latai za sprawe z tyt. korysci majtkowej, jest to jego druga sprawa z tego tytulu gdzie pierwsza odbyla sie w 2010 r. i okres proby jeszcze nie dobiegl konca,, w lutym br popelnil przestepstwo z zamiarem uzyskania korzysci majatkowej (ten sam paragraf co w w/w sprawie), otrzymal kare 6 miesiecy w zawiesszeniu na 3 lata i ten pierwszy wyrok z 2010 roku zostal odwieszony postanowieniem do zarzadzenia wykonania kary pozbawienia wolnosci, poniewaz popelnil czyn w czasie odbywania proby. Jest on jedynym zywicielem rodziny, mamy dziecko w wieku 9 lat, ja nie pracuje tylko studiuje dziennie i przeprowadzilismy sie do innego miasta zebysmy mogli zaczac od nowa, czy na podstawie chociazby tych argumentow mozna sie starac o bransolete wraz z zawieszeniem reszty wroku? dziekuje bardzo za odpowiedz

#50 2013-09-04 06:53:55

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Agnieszka z tego co wiem to sde jest stosowane tylko w przypadku kar do roku, a u Was jest więcej, więc odpada
Ale możecie starać się o odroczenie wykonania kary. Karę odraczają najczęściej na 6 mcy. Można odraczać dwukrotnie, a po tym okresie można starać się o zawieszenie wykonania kary (w przypadku wyroków do lat 3, więc się łapiecie).


od 18.07.2011

Offline

#51 2013-09-04 09:11:21

agnieszka1987

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

kasiajjj
wiem ze znajomy mojego patnera mial tez wyrok na poltora roku podobna sytuacja tyle ze za inne artkuly, jego adwokat wystaral sie o sde z tym ze ten rok dostal na bransolete a reszte na zawiasy. Zastanawiam sie czy osiagnelo by to jakis skutek

#52 2013-09-04 12:20:35

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

agnieszka1987 widocznie to były 2 wyroki. Jeden zawieszony, drugi "na twardo"


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#53 2013-09-04 15:13:27

agnieszka1987

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

tak samo jest w naszym przypadku
czy ktos moglby mi podac jakies dobre wzory do napisania takich wnioskow?
dziekuje z gory

#54 2013-09-04 19:27:23

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

agnieszka jeśli oba wyroki są odwieszone, to nie może pisać o SDE. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to próbować odroczyć wykonanie kary.
Jeszcze może w ostateczności próbowałabym odroczyć choć jeden wyrok, a z drugiego starać się o SDE. ALe może ktoś mądrzejszy się wypowie

Ustawa jednak jasno mówi, że suma wyroków nie może przekraczać roku

A mam jeszcze pytanie.
Oba wyroki u Twojego partnera są odwieszone?


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#55 2013-09-04 19:38:38

agnieszka1987

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

nie nie jeden wyrok ma odwieszony na ro i szesc miesiecy a drugi zawieszony ten z szescioma miesiacami

#56 2013-09-04 19:44:50

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

A widzisz - to jest jeden wyrok przekraczający rok, także możliwość SDE odpada

Bo ja myślałam, że to są dwa wyroki - jeden rok, a drugi 6 miesięcy w zawoieszeniu


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#57 2013-09-04 20:11:46

agnieszka1987

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

nie to sa dwie sprawy z tego samego nie wiem jak to poiedziec zeby bylo dobrze obie w kazdym razie dotyczac przestepstw dotyczacych korzysci majatkowych, i z pierwszej sprawy mial wyrok 1,6 miesiecy na 4 lata i dopuscil sie czynu jeszcze w czasie proby, sad skazal go za drugie przestepstwo na 6 miesiecy w zawieszeniu jednoczesnie odwieszajac mu pierwszy wyrok, tak to wyglada w skrocie. zalezy nam zeby cos z tym zrobic zeby nie szedl do paki poniewaz znalazl prace - dobra, jest ona jedynym naszym zrodlem utrzymania, mamy tez dziecko na wychowaniu, przeprowadzilismy sie do innego miasta zeby zaczac wszystko od nowa i jak zwykle sie popsulo

#58 2013-09-04 22:13:06

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Aga tak jak pisałam w 1 poście do Ciebie - niestety SDE Wam nie przysługuje. Sde przysługuje tylko przy karze do roku, a Wy macie 1,6 mcy do odsiadki. Plus jeszcze coś w zawiasach - co mogą odwiesić (nie wiemy tego).
Na podstawie tych samych argumentów, które wymieniałaś wyżej, możecie starać się o odroczenie wykonania kary, a następnie jej zawieszenie. I jak wszystko pójdzie po Waszej myśli, to nie będzie musiał iść za kratki. I tak naprawdę odroczenie i zawieszenie jest lepsze niż sde, bo nie monitorują Was 24h/dobę.


od 18.07.2011

Offline

#59 2013-09-05 07:41:03

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Tych 6 msc nie odwiesza, bo z tego co Agnieszka pisała, właśnie ze względu na popełnienie przestępstwa za które dostał te 6 msc odwieszono mu poprzedni wyrok.

Przychylam się do postu Kasi, że jedyna możliwość to napisanie odroczenia, innej opcji nie widzę.

A jeśli go zamkną... Nie Ty pierwsza i nie ostatnia, której jedyny zywiciel rodziny pójdzie do ZK.
Ale też nie raz powtarzałam - za to nie wiń systemu, tylko swojego partnera. Już jedną szansę dostał (czyt. zawiasy) nie wykorzystał jej...


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#60 2013-09-07 10:27:50

lady

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

kochani mamy termin wokandy!!
wiecie może czy on wyjdzie tego samego dnia co jest wokanda czy dzień później?

nula napisał:

tego samego:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Laboe