Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-02-23 17:06:20

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

. . . (Miejscowość). . . . dnia . . . (Data) . . .


Sąd Okręgowy

w . . . (Miejscowość siedziby sądu) . . .

Wydział Penitencjarny


Wnioskodawca: . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .
Wniosek
o warunkowe zwolnienie


Wnoszę o warunkowe zwolnienie z odbycia reszty kary w wymiarze . . . (Podać wymiar kary) . . . orzeczonej wyrokiem Sądu  . . . (Rejonowego/Okręgowego). . . w  . . . (Miejscowość siedziby sądu). . . z dnia . . . (Data wydania wyroku) . . . sygnatura akt . . . (Sygnatura akt sprawy) . . ..

Obecnie przebywam/przebywałem w Zakładzie Karnym/Areszcie Śledczym w  . . . (Dokładny adres miejsca odbywania kary pozbawienia wolności) . . . .

Uzasadnienie

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . .

(Własnoręczny podpis)


Załączniki :
W załączniku należy dołączyć dokumenty potwierdzające okoliczności podnoszone w uzasadnieniu wniosku

Offline

#2 2013-09-02 19:21:05

 malami

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Tam gdzie Ty,tam i my. Sercem
Zarejestrowany: 2013-08-24
Posty: 65

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Mam pytanie do Was, czy w uzasadnieniu we wniosku o przedterminowe zwolnienie napisać ma Mój o tym, że chciałby zaopiekować się swoją rodziną, pomoc w utrzymywaniu i wychowaniu córki, znaleź pracę...że zrozumiał swoje błędy..ale co jeszcze pisać? Bo jestem zielona co do tego.. Może orientujecie się.
Że chciałby poczuć jak to jest się Tatą 24/7 a nie tylko przez listy pisać i widzenia..


http://elapso.pl/suwaczek/Becia/FF2B79/0D0D0D/000000/000000/14224.png

Offline

#3 2013-09-02 19:53:19

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

malami napisał:

Mam pytanie do Was, czy w uzasadnieniu we wniosku o przedterminowe zwolnienie napisać ma Mój o tym, że chciałby zaopiekować się swoją rodziną, pomoc w utrzymywaniu i wychowaniu córki, znaleź pracę...że zrozumiał swoje błędy..ale co jeszcze pisać? Bo jestem zielona co do tego.. Może orientujecie się.
Że chciałby poczuć jak to jest się Tatą 24/7 a nie tylko przez listy pisać i widzenia..

Ja myślę, że jak najbardziej powinien napisać, że zrozumiał swoje błędy i ich żałuje.
Celem nadrzędnym jest dla niego rodzina, spędzanie czasu z dziećmi/dzieckiem i zapewnienie im bytu.
To wszystko rozwińcie we własnych słowach.

Malami jeśli posiadasz jakieś papiery - np. odnośnie braku zatrudnienia, chorób, żłobka, rachunki itp też daj łobuzowi, niech dołączy do wniosku.
Na pewno to nie zaszkodzi.
A może udałoby Ci się zdobyć papier od pracodawcy, że zapewni pracę Twojemu? To tez jest na plus.
Oczywiście jeśli nie macie żadnych papierów, tez piszcie o wpz, bo termin Wam przysługuje i nie trzeba mieć tak na prawdę żadnych papierów - nie są one wymogiem. Ważne jest zachowanie osadzonego w ZK i jego resocjalizacja.
Tylko podrzucam pomysły na plus dla Was

Choć wiadomo - najlepiej byłoby, gdyby ZK wystąpiło z wnioskiem o wpz.


od 18.07.2011

Offline

#4 2013-09-02 20:03:45

 malami

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Tam gdzie Ty,tam i my. Sercem
Zarejestrowany: 2013-08-24
Posty: 65

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Kasiajjj..no jeszcze trzy tygodnie czasu..bedzie czekac czy Zk cos w tym kierunku bedzie działać,ale też lepiej na spokojnie w razie wu mieć naszykowane. Co do rachunków, to nic na mnie nie jest tylko na moją mame, a np to że dokładam się do rachunków to cos da? Jakby tak było napisane czy nie? Ja jestem na wychowawczym więc marne grosze,że się tak wyraże,ale to też by pomogło jakby dołączył papiery ile mam pieniedzy na utrzymanie na miesiac? Wątpię aby ktoś chcial Go ot tak teraz zatrudnić..ale jeśli moja ciocia np by podbiła cos takiego, żeby ileś godzin np jej pomagał w sklepie na początek dopóki by czegos nie znalazł to mogłoby to byc? Bo my pierwszy raz na takie cos..więc zielonego pojęcia nie mamy..fakt mało kto wychodzi na pierwszą wok.ale zawsze jest jakas nadzieja na to..bo kwitow nie ma żadnych. Zadnego kwita przez dwa lata nie dostał.


http://elapso.pl/suwaczek/Becia/FF2B79/0D0D0D/000000/000000/14224.png

Offline

#5 2013-09-02 20:18:28

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Malami jesli chodzi  wychowawczy do daj mu te papiery, to zawsze jest na plus.
Resztę napiszę Ci na priv.


od 18.07.2011

Offline

#6 2013-12-03 19:50:21

flores18261

Gość

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

A słuchajcie kobietki kto może pisać taki wniosek o warunkowe zwolnienie ? Każdy kto zrozumiał swój błąd czy tylko ten kto ma jakieś zobowiązania np. chora matka , czy dziecko...

#7 2013-12-03 20:01:44

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

O wpz może wystąpic Zakład Karny.
Może też wystąpić każdy osadzony.
Sędzia ocenia przesłanki do dania szansy skazanemu w postaci wpz.
Na pewno jednym z ważniejszych czynników jest zachowanie osadzonego w ZK. Ważny tez bywa rodzaj przestępstwa jaki popełnił.
Czynniki rodzinne mogą byc na plus ale nie będą ważące, gdy osadzony ma opinię negatywną i mnóstwo kwitów.
Wpz to nie przerwa w karze


od 18.07.2011

Offline

#8 2013-12-03 20:09:14

CzArNa MaMbA

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 156

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

flores18261 napisał:

A słuchajcie kobietki kto może pisać taki wniosek o warunkowe zwolnienie ? Każdy kto zrozumiał swój błąd czy tylko ten kto ma jakieś zobowiązania np. chora matka , czy dziecko...

Pisać może każdy komu się należy czy błąd zrozumiał czy nie.
To,co piszesz o zobowiązaniach przy wpz liczy się raczej w niewielkim stopniu...Wiadomo,że 80% osadzonych ma rodzinę czy jakieś problemy...
Na takie rzeczy jak np.chora matka można się starać o przerwę w karzę czy przepustkę losową,choć na kilka dni.


DOCZEKANA od 15.10.2014.

Offline

#9 2013-12-04 12:56:51

flores18261

Gość

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

CzArNa MaMbA napisał:

flores18261 napisał:

A słuchajcie kobietki kto może pisać taki wniosek o warunkowe zwolnienie ? Każdy kto zrozumiał swój błąd czy tylko ten kto ma jakieś zobowiązania np. chora matka , czy dziecko...

Pisać może każdy komu się należy czy błąd zrozumiał czy nie.
To,co piszesz o zobowiązaniach przy wpz liczy się raczej w niewielkim stopniu...Wiadomo,że 80% osadzonych ma rodzinę czy jakieś problemy...
Na takie rzeczy jak np.chora matka można się starać o przerwę w karzę czy przepustkę losową,choć na kilka dni.

Dzięki za wyjaśnienie . Ta osoba nie ma rodziców nie żyją już tato ponad rok mama dłużej ale wiesz jak teraz będę pisać list to mu doradzę by się starał  o warunkowe zwolnienie zobaczę co mi odpisze . Bo w liście mu nie powiem tyle co bym chciała mu powiedzieć o mieszkaniu itp. mam brzydkie pismo zresztą nie chodzi o charakter pisma co w oczy t w oczy rozmowa zawsze inaczej wygląda .

#10 2013-12-05 06:28:01

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Ja tylko dodam od siebie, że wniosek o warunkowe zwolnienie może złożyć również sądowy kurator zawodowy.

Flores, jeśli nabrał uprawnień do warunkowego zwolnienia, tzn. odbył odpowiednią część kary, to niech składa wniosek o wpz . Niech próbuje. Wiadomo, że z pierwszej wokandy nie wyjdzie, ale przynajmniej już będzie miał to w aktach, że stara się, że chce wyjść. Jak to nie raz osadzeni mówią "pierwsza wokanda odhaczona, teraz szanse na wyjście wzrastają".


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#11 2013-12-05 10:18:48

flores18261

Gość

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Barbie napisał:

Ja tylko dodam od siebie, że wniosek o warunkowe zwolnienie może złożyć również sądowy kurator zawodowy.

Flores, jeśli nabrał uprawnień do warunkowego zwolnienia, tzn. odbył odpowiednią część kary, to niech składa wniosek o wpz . Niech próbuje. Wiadomo, że z pierwszej wokandy nie wyjdzie, ale przynajmniej już będzie miał to w aktach, że stara się, że chce wyjść. Jak to nie raz osadzeni mówią "pierwsza wokanda odhaczona, teraz szanse na wyjście wzrastają".

On tam jest od 25 września tego roku i pisał mi w liście , że zostanie do  9 września 2016 roku strasznie długo a ciotce pisał , że za godziny mi się wydaje , że nie za godziny które nie chciał odrabiać może miedzy innymi godziny ale wiem , że jeszcze inne były sprawy o których ciotka się może domyślać ....

#12 2013-12-05 11:42:53

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Ojej, to po co Ci teraz informacje o warunkowe zwolnienie? Jak jeszcze kawał czasu do tego, żeby nabrał uprawnień?

Za nieodrobione godziny na pewno nie ma takiego wyroku, o ile się nie mylę zastępcza kara pozbawienia wolności może być orzeczona do roku (albo przynajmniej coś w tych granicach).

Jeśli oprócz normalnych wyroków ma zastępczą karę pozbawienia wolności, to musisz wiedzieć, że z zastępczej kary nie ma warunkowego zwolnienia.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#13 2013-12-05 11:48:38

flores18261

Gość

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Barbie napisał:

Ojej, to po co Ci teraz informacje o warunkowe zwolnienie? Jak jeszcze kawał czasu do tego, żeby nabrał uprawnień?

Za nieodrobione godziny na pewno nie ma takiego wyroku, o ile się nie mylę zastępcza kara pozbawienia wolności może być orzeczona do roku (albo przynajmniej coś w tych granicach).

Jeśli oprócz normalnych wyroków ma zastępczą karę pozbawienia wolności, to musisz wiedzieć, że z zastępczej kary nie ma warunkowego zwolnienia.

Barbie dzięki za wyjaśnienie Ja w sprawach ZK. jestem zielona nic nie wiem nie mam pojęcia a tyle chcę mu powiedzieć w liście tego się n ie da tak On inaczej rozumie  w rozmowie byłoby mi łatwiej z nim się porozumieć.

#14 2014-01-05 21:46:58

gosiaczek

Gość

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

słuchajcie, ja mam pytanie dotyczące wpz. piszę wniosek dla mojego Łobuziaka, bo już ma połowę kary. tylko mój problem polega na tym, że mój ma kilka wyroków, które ma do odsiadki, łącznie jest tego 2 lata i 8 miesięcy. a przeważnie wzory wniosków które znajduję w internecie tyczy się jednego wyroku i nie bardzo wiem jak to ująć. czy do każdej sygnatury akt mam pisać długość wymierzonej kary ? bo tego wychowawca jego już nie podał, a mi nie udzielą takiej informacji w sądzie jak pójdę, a szczerze mówiąc to tyle było tych drobnych spraw jego, że straciłam rachubę za którą sprawę dostał jaki wyrok. no i pytanie moje też tyczy się tego do którego sądu mam kierować wniosek ? bo czesc wyroków jest wydanych przez sąd rejonowy, a część przez okręgowy. i nie wiem do którego. pomóżcie mi, proszę. dostałam link do tego forum od Młodej Lali (Marysi).

#15 2014-01-05 22:51:37

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Gosiaczek a nie mieliście wyroku łącznego z tych drobnych wyroków? Powinien on być chyba robiony z automatu przez sąd, ale u nas to raczej zwykle sam każdy pisze.. Jeśli nie było łącznego, to do końca nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że wtedy chyba trzeba pisać tak jak mówisz każdą sygnaturę i długość wyroku, jak Łobuz pójdzie się dowiedzieć do wychowawcy, to ten bez problemu powinien Mu podać.
Natomiast o warunkowe zwolnienie pisze się do Sądu Okręgowego, bo tam zwykle jest Wydział Penitencjarny, a to sąd penitencjarny udziela warunkowego zwolnienia, niezależnie gdzie zapadł ostatni wyrok.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#16 2014-01-06 11:54:51

gosia1

Gość

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Gosiaa, właśnie nie mieliśmy łącznego, bo wcześniej rozmawiałam z wychowawca i on to odradzał. mój łobuziak ma jeszcze jeden wyrok w zawieszeniu. ten zawiaz kończy mu się w lipcu tego roku i wychowawca podpowiedział, że nawet jeśli wystąpimy o łączny dla niego to ten zawias mogą mu też odwiesić. a teraz przyszedł czas wokandy i chcielibyśmy się o to postarać. w takim razie napiszę wszystkie sygnatury akt tak jak mówiłaś, dzieki, że mi podpowiedziałaś, że Sąd Okręgowy, a powiedz mi jeszcze jesli wiesz, jeśli mój jest z warszawy, ale został przewieziony do innego miasta do ZK to mam skłądać wniosek o wokandę do sądu okręgowego w warszawie czy w tym miescie gdzie siedzi ? orientujesz się może ?

piszę z innego nicku, bo zapomniałam hasła do tamtego, przepraszam

#17 2014-01-06 15:02:54

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Gosiu wniosek o wpz składacie do Sądu Penitencjarnego, pod który podlega miejscowość, gdzie Twój łobuz odbywa karę (nie ma znaczenia skąd łobuz pochodzi).
Jak wejdziesz na stronę internetową Sądu Okręgowego - poszukaj Wydziału Penitencjarnego, tam będziesz miała wszystkie dane teleadresowe.


od 18.07.2011

Offline

#18 2014-01-06 15:10:29

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

A no tak, jak są zawiasy, to istnieje prawdopodobieństwo, że odwieszą, więc zamiast zbić coś z wyroku i skrócić odsiadkę, to jeszcze może by się Twojemu Łobuzowi wydłużyło..
Odnośnie sądu, to wydaje mi się, że musi to być ten Sąd Okręgowy, pod który podlega dana jednostka penitencjarna, czyli np. przebywa w ZK Czarne, ten, jak sprawdziłam podlega pod Rejonowy w Człuchowie, a on z kolei pod Okręgowy w Słupsku, więc do Słupska powinno się kierować takie pismo


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#19 2014-01-06 16:04:21

gosia1

Gość

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

dziękuje Wam baaaardzo serdecznie dziewczyny. bardzo mi pomogłyście. właśnie napisałam wniosek, Sąd Okręgowy w Radomiu znalazłam. jutro z rana mu wyślę to, żeby tylko podpisał i wysłał do sądu. teraz nie pozostaje nic tylko czekać na dalsze rozwinięcie się sprawy. jeszcze raz dzięki ! ;**

#20 2014-01-06 16:16:00

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Wniosek o warunkowe zwolnienie (tzw.WPZ)

Gosia w takim razie trzymam kciuki, żebyś niebawem miała Łobuza w domku I zapraszam do Pogaduch


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Acacia Stay