Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-03-05 18:38:39

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

ZK NR 1 W ŁODZI

Zakład Karny nr 1 w Łodzi
ul. Beskidzka 54
91-612 Łódź
e-mail: zk_lodz_1@sw.gov.pl
Tel./Fax: (42) 675-04-15 / (42) 675-05-00

http://www.sw.gov.pl/strona/opis-zaklad … -1-w-lodzi


Zasady udzielania widzeń

Zgłoszenia na widzenia przyjmowane są od osób odwiedzających w dniu widzenia w godz.: 8:30-13:30
Widzenia realizowane są według kolejności składanych zgłoszeń. Wyjątek może dotyczyć osób odwiedzających w podeszłym wieku, z widocznym kalectwem lub matek z małymi dziećmi oraz kobiet w widocznej ciąży – decyzję w tej kwestii podejmuje funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenia na widzenia. Osoba zainteresowana powinna poinformować o powyższym funkcjonariusza przyjmującego zgłoszenie podczas zgłaszania widzenia. Osadzony przed rozpoczęciem widzenia zobowiązany jest podać funkcjonariuszowi dozorującemu widzenia, jaki rodzaj widzenia chce wykorzystać

W związku ze szczegółowym opisem zasad oraz terminów udzielania widzeń dla wszystkich osadzonych i kobiet i mężczyzn, pracujacych oraz przebywających na terapii, proszę sięgnąć po informacje tutaj http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … -1-w-Lodzi


Zasady przyjmowania paczek :

Paczki odzieżowe i z lekami mogą być dostarczane do zakładu karnego bezpośrednio przez nadawcę, w godzinach 8:30-16:00, codziennie oprócz poniedziałków i czwartków, a przez pocztę, firmę kurierską lub gońca codziennie w godzinach 8:30–16:00 Bielizna przyjmowana jest w paczkach odzieżowych i na zasadach jak paczki odzieżowej. Wewnątrz paczki umieszcza się spis jej zawartości, a także imię, nazwisko i imię ojca osadzonego /osadzonej. Paczki odzieżowe i z lekami dostarczone przez osoby prywatne, podlegają przed przyjęciem kontroli w obecności tej osoby.
Paczka higieniczna przysługuje raz w miesiącu, o ciężarze nie przekraczającym wraz z opakowaniem 5 kg. W uzasadnionych, indywidualnych przypadkach kierujący oddziałem penitencjarnym, na pisemną prośbę osadzonego /osadzonej, może zezwolić na otrzymanie dodatkowej paczki ze środkami higieny.
Paczka żywnościowa a także nie realizowana z zewnątrz paczka higieniczna sa realizowane na podstawie formularza oraz przelewu bankowego lub opłaty w kantynie

Szczegółowe informacje znajdują sie tutaj http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … -1-w-Lodzi

Ostatnio edytowany przez Paskuda (2017-02-07 11:47:15)

Offline

#2 2017-08-03 13:59:19

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: ZK NR 1 W ŁODZI

Mam kilka aktualnych informacji dla odwiedzających osadzonych w tym ZK. Zgodnie z informacjami na stronie przyjmowanie zgłoszeń od godziny 8.30 otrzymuje się numerki wpuszczać zaczynają między 9.00 a 9.30. Wywołują po numerkach następnie przechodzi się przez kontrolę najpierw dowód osobisty potem bramka i lizak, przechodzi się do korytarza tam się czeka aż się zbierze grupka do 5 osadzonych. Wychodzimy z pierwszego budynku przechodzimy przez patio do drugiego budynku do budynku widzeń, tam są sale do widzeń standardowych z "klatką" do widzeń przez pleksę, kantyna, sala do widzeń bezdozorowych i sala do widzeń intymnych. W trakcie widzeń bezdozorowych można wychodzić na zewnątrz i spacerować po patio między budynkami. SW jak to SW choć z jednym panem sobie pożartowałam, pracownicy w kantynie mili ale powolni. Osadzeni mogą bez problemu poruszać się po sali widzeń do kantyny i do toalety bez zgłaszania. W kantynie w środy mało rzeczy jest jak ktoś robi paczkę (i żywnościowa i higieniczną) bo to dzień dostaw, co do robienia paczek na miejscu trzeba podpisany przez zamawiającego i SW wręczyć w kantynie następnie czeka się na przygotowanie paczki (mimo 2 godzinnego widzenia nie wyrobili się z przygotowaniem i musiałam czekać aż ją skompletują) następnie się ja opłaca i dopiero paczka wędruje dalej, jest jeszcze jedna opcja można zostawić formularz i opłacić paczkę na wejściu do ZK lub opłacić przelewem i dostarczyć do kantyny potwierdzenie. Paczki się nie załatwi całkowicie przez internet np emailem. Jest szansa na przedłużanie widzeń  jak jest mało ludzi nie kontrolują aż tak bardzo. Do ZK można donieść paczkę odzieżowa na talon, można mieć swoją pościel, ręczniki. Na widzenie można zabrać ze sobą dokumenty np medyczne lub sądowe, kartkę, formularz zamówienia, długopis, gazety zostawia się w okienku w reklamówce z kartką z imieniem nazwiskiem i czyj syn i ilością gazet, nie przechodzą krzyżówki i wykreślanki łączna waga to 0,4kg. Paczka z gazetami higieniczna i żywnościowa jest dostarczana do godziny 15 tego samego dnia. Od wczoraj wpłynęła decyzja z CZSW że osadzeni będą mogli w porze letniej na salę widzeń uczęszczać w krótkich spodniach (w ubraniu odpowiednim do pory roku). I to chyba tyle co mogę napisać po pierwszej i ostatniej wizycie.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Radziejów Lodging Italy