Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2019-02-01 13:24:07

monia3456

Gość

Alimenty

Witam, mój brat odbywa kare pozbawienia wolności, juz 4lata. w tym roku wychodzi. alimenty ma od ok 4 lat, bo zamkneli go zanim sie dziecko urodzilo. sprawa od razu poszla do komornika, bo wiadomo, że nie mial jak tego płacić. chciał po wyjściu napisać pismo o umorzenie alimentów w całości, albo chociaz w połowie, bo na dzien dzisiejszy 24tys plus pewnie jakies odsetki itd. ponadto zabrali mu mieszkanie socjalne, ponieważ nie mieszkał tam długo już i na dzien dzisiejszy jest bezdomny. niestety nie ma możliwości mieszkać u kogoś z nas bo nie mamy warunkow. wiadomo na pare dni ok, ale na dluzej nie da rady. jak to jest w takim wypadku? brat jest rozbity, zdrowie marne.pewnie psycholog bedzie mu potrzebny jak wyjdzie,zanim sie odnajdzie po tych latach to minie, pracy pewnie tez nie dostanie na drugi dzien. słyszalam , że alimenty sie przedawniaja po 3 latach, ale nie wiem jak to jest w przypadku, gdy juz sie komornik dorwie do tego. co powinien napisac w takim pismie. spróbować warto, chociaż rzadko umarzają cokolwiek.

#2 2019-02-01 23:08:02

 Countess

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2018-11-01
Posty: 2043

Re: Alimenty

To jest straszne, człowiek ma naprawiać błędy,  a na starcie jest tak obciążony. Sytuacji jest skomplikowana. Polecam iść do adwokata i się dowiedzieć dokładnie, bo z komornikiem to nie jest taka prosta sprawa. Przedawnienie nie liczy się od początku, są pewne etapy, które rozpoczynają proces przedawnienia  od początku,  żeby być pewnym trzeba dokładnie znać etap postępowania komorniczego. Alimenty przedawniają się po 3 latach od powstania danego obowiązku  płatności,  ale Postępowanie egzekucyjne przerywa bieg przedawnienia. Bez wglądu w dokumenty nie wiadomo, ile czasu ubiegło do przedawnienia

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Liban