Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-02-20 20:03:50

oluska89

Gość

AŚ GDAŃSK Kurkowa

Areszt Śledczy
Kurkowa 12
80-803 Gdańsk


Przeznaczenie jednostki.

Areszt Śledczy w Gdańsku jest jednostką organizacyjną Służby Więziennej, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 3 Ustawy z dnia: 09 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2010 r. Nr 79, poz. 523). Został utworzony na podstawie Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości, z dnia: 14 sierpnia 1996 r. w sprawie zniesienia rejonowych aresztów śledczych i rejonowych zakładów karnych oraz utworzenia w ich miejsce aresztów śledczych i zakładów karnych (Dz. Urz. Min. Spraw. Nr 5, poz. 27).

Nazwa - Areszt Śledczy - obowiązuje od 1996 r. Aktualnie jednostka dysponuje miejscami zakwaterowania dla 1084 osób pozbawionych wolności, w tym 79 na terenie szpitala. W dniu 06 października 2010 r. rozpoczęto wdrażanie nowych rozwiązań organizacyjnych w Areszcie Śledczym w Gdańsku. Utworzone zostały trzy odrębne oddziały penitencjarne.

Zasady udzielania widzeń

1. Widzenia dla skazanych i tymczasowo aresztowanych odbywają się w sali widzeń, w następujących terminach:

od niedzieli do czwartku za wyjątkiem dni wolnych;

ponadto w następujące dni świąteczne: 6 stycznia, 3 maja, 11 listopada, Uroczystość Bożego Ciała, 2 dzień Świąt Wielkanocy, 2 dzień Świąt Bożego Narodzenia;

skazanym i tymczasowo aresztowanym zakwalifikowanym jako wymagający osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego, w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu udziela się widzeń w pomieszczeniach pawilonu „N”.

2. Zapisy osób przybyłych na widzenia odbywają się w dniach widzeń, w godzinach od 7:00 do 12:00.

3. Widzenia rozpoczynają się od godziny 7:30 i kończą się o godzinie 15:30.

4. Skazani maja prawo korzystać z widzeń z osobami najbliższymi, a z innymi osobami – po uzyskaniu zgody kierującego oddziałem penitencjarnym. Do osób najbliższych zaliczane są:

małżonek;

wstępni: ojciec, matka, babka, dziadek, prababka, pradziadek;

zstępni: dzieci, wnuki, prawnuki;

krewni w linii bocznej: brat, siostra, wuj, stryj, ciotka, kuzyn, kuzynka;

powinowaci w linii prostej: teść, teściowa, ojczym, macocha, zięć, synowa, pasierb;

powinowaci w linii bocznej: szwagier, szwagierka;

osoby pozostające w stosunku przysposobienia (adoptowani);

osoba pozostająca we wspólnym pożyciu (konkubina, konkubent).

5. Pierwszeństwo w uzyskaniu widzeń z osobami osadzonymi w Areszcie Śledczym w Gdańsku mają:

kobiety w zaawansowanej ciąży,

osoby dorosłe będące rodzicami lub opiekunami prawnymi z dziećmi do 3 lat,

niepełnosprawni ze znaczną dysfunkcją ruchu (poruszające się na wózku lub o kulach),

osoby powyżej 75 roku życia.

Osoby z niepełnosprawnością ruchową, narządów słuchu, mowy lub wzroku mogą przed planowanym widzeniem skontaktować się z administracją jednostki w celu omówienia sposobu realizacji widzenia.

6. Przed rozpoczęciem widzenia osoby odwiedzające zajmują miejsca wskazane przez funkcjonariusza prowadzącego widzenia. Samowolne zmiany wyznaczonego miejsca są zabronione. Naruszenie porządku oraz nie wykonywanie poleceń funkcjonariusza stanowi podstawę do przerwania widzenia lub zakończenia go przed czasem. Decyzję w tym przedmiocie podejmuje funkcjonariusz prowadzący widzenia.

7. Zabrania się przekazywania odzieży, obuwia i innych przedmiotów pomiędzy osobami odwiedzającymi a skazanymi i tymczasowo aresztowanymi, bez uprzedniej zgody kierującego oddziałem penitencjarnym.

Paczki i szczegóły na stronie -> http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … -w-gdansku

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2017-09-09 17:19:35)

#2 2013-02-23 23:04:44

PaulinaMacieja

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-23
Posty: 6

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

W tym Areszcie mój Łobuz siedział ok 4 miesięcy. Widzenia jeśli się nie mylę od wtorku do piątku, w sobote i niedziele widzenia mają osoby skazane pracujące lub te które mieszkają ponad 100 km od Gdańska. Mogę powiedzieć tyle, że dość długo czeka się na wejście, nie można wnieść portfela, pieniążki jedynie w ręku. Kantyna marnie wyposażona. Funkcjonariusze mili oprócz jednej Pani, którą źle zapamiętałam. Z tego co wiem, Pan Dyrektor również miły człowiek. To chyba tyle:)


<3 M. <3
Moje Kochane Szczęście;**
Wracaj szybciutko Skarbie;*
http://elapso.pl/suwaczek/lina990/000000/FFFFFF/FFFFFF/FFFFFF/6457.png

Offline

#3 2014-06-20 12:43:43

Josia

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Wieści z dziś.
Paczki można przynosić codziennie od godz. 8 do 12. UWAGA od 1.07 prawdopodobnie będzie można wyłącznie od poniedziałku do piątku.
Paczka żywnościowa przysługuje jedna na kwartał kalendarzowy i na chwilę obecną nie trzeba mieć na nią talonu/kuponu.
Na inne paczki trzeba mieć i jest na nich konkretnie wyszczególnione co można włożyć. Nie przyjmą nic, czego nie będzie na talonie/kuponie.
Paczki MUSZĄ być w kartonie. Nie mogą być w siatkach czy "ostreczowane". Ma być karton i już.
Pan, który dziś przyjmował paczki był dla mnie miły i pomocny (pożartował, odpowiadał rzeczowo na pytania, nawet żartobliwie pogratulował "pierwszej paczki"). Jeśli przynosi się paczkę osobiście, trzeba mieć dokument ze zdjęciem, bo wpisują do systemu, kto przytargał paczkę.
W paczce żywnościowej nie może być nic w szklanym lub metalowym opakowaniu (kawę rozpuszczalną można przesypać do woreczka), nic co w składzie ma alkohol (rogaliki 7days!, kukułki, czekolady nadziewne, w których składzie jest alkohol, itp). Nie przejdzie nic w proszku poza kawą i herbatą, więc żadnego mleka w proszku, zupek, kisieli, gorących kubków, itp. Mi pan oddał pojedynczo pakowane (po 25g) dżemy. Dżem może być, ale w plastikowym opakowaniu, bo będą otwierać i dziubać, a te małe musieliby otworzyć wszystkie za jednym razem...
Jak ktoś może, to proszę o przynoszenie i zostawianie w punkcie przyjmowania paczek taśmy klejącej (szerokiej), bo ludzie często nie mają ze sobą, a jak ktoś zostawi, to pan użycza.
Można poprosić pana, żeby na miejscu przejrzał przy nas czy wszystko co przynieśliśmy jest ok - jak nie jest, to odda od razu.
Przy przysyłaniu paczek odzieżowych/higienicznych musi być na paczce naklejony talon/kupon. Przy mnie odsyłano kurierem paczkę, bo nie miała tego talonu/kuponu.
Ogólnie bezproblemowo, tylko przyjmowanie paczki trochę trwa, jak trafi się na taką zagubioną gadułę jak ja, z milionem pytań do przyjmującego.

dot. AŚ w Gdańsku
Paczka MUSI być w kartonie, nie ma innej opcji i razem z kartonem ważyć max 5 kg.
Nie może być nic sypkiego oprócz kawy i herbaty. Odpada mleko w proszku, cukier, kisiele, gorące kubki, zupki, itp.
Uwaga na produkty mające w składzie alkohol - nie przejdą, mi dziś pan wyciągnął... 2 rogaliki 7days, bo jak się okazało mają w składzie alkohol właśnie. Wywalił też pojedynczo pakowane dżemiki Tymbarka, bo twierdził, że każdy jeden musieliby otworzyć i że mam kupić normalny dżem w plastikowym opakowaniu to raz dziubną i koniec. Mówił też, że nie mogą być cukierki kukułki i jakieś michasie czy coś w ten deseń.
Paczka żywnościowa 1 na kwartał KALENDARZOWY bez kuponu.
http://s19.rimg.info/39569a57aaba1f071720b88a0882c6de.gif
Potwierdzam info, że teraz paczki przyjmowane są od poniedziałku do piątku, sprzęt w poniedziałki i piątki od 8 do 11.30.
Przekazanie sprzętu to mała przeprawa - najpierw spisują z dokumentów kwit, potem idzie się ze sprzętem do sprawdzenia, potem do magazynu, podpisuje się kwit i powrót. Zajęło mi to dziś bagatelka godzinę i 20 minut (razem były przyjmowane 3 osoby). Wszyscy są mili i pomocni.

Jeśli chodzi o widzenia to w niedzielę są dzikie tłumy. I widzenia wcale nie są od 7.30 a od 8 najwcześniej.

I jeszcze jedno - jak się jest miłym i grzecznym to na widzenie można wnieść kartkę i długopis, ale trzeba panu pokazać. Poza tym można wziąć tylko kasę - bez portfela. Kantyna dość dobrze zaopatrzona i bardzo miłe panie. Na czajnik oczywiście musi być zgoda i uwaga - kiedyś czajnik mógł mieć do 1200W obecnie do 1000.

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-20 19:17:43)

#4 2014-11-05 21:21:14

wytęskniona :(

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

To ja moze dopisze, że w mojej ocenie byl to najlepszy zaklad jaki zmuszona bylam odwiedzac. moj tam byl jakis rok w sumie. Funkcjonariusze bardzo mili, ludzcy, kiedy wynikal jakis problem, to starali sie zrobic wszystko by wyjasnic sprawe, nie odsylali z kwitkiem. raz okazalo sie ze podobno moj nie ma dodatkowego widzenia, a ja bylam pewna ze musi je miec, bo przeciez przyjechalam specjalnie na nie. Pan w okienku zalatwial te sprawe chyba z 40 minut az znalazl sie ten blad w systemie i wyszlo na moje.
na widzeniach mozna siedziec obok siebie, skazani chodza w wlasnych ubraniach.
w tym Areszcie sa widzenia intymne, to pokoj z lozkiem, stolikiem, toaleta i prysznicem. na to widzenie skazany zabiera swoja czysta posciel (taki wymog odgorny), wiec w miare higienicznie. widzenie intymne moze byc zlaczone w ramach nagrody. nam zdazalo sie miec 3 godz. po nim, zanim straznik przyjdzie by je zakonczyc, dzwoni telefonem i mowi ze zostalo 10 min, czasem dal sie uprosic na dodatkowe minuty i przychodzil po pol godz . sala ta jest gdzies w piwnicy, wiec czesto zapomina sie gdzie tak naprawde sie jest.
jak cos jeszcze wpadnie mi do glowy to dopisze.
A, a Dyrektor jest naprawde bardzo w porzadku, raz zdarzylo mi sie napisac do Niego list, to odpisal

#5 2014-12-06 13:04:21

madzia20

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Hej dziewczyny chcialam wam powiedziec jezeli ktoras z was jezdzi na widzenia do aś do gdanska To uważajcie na oszusta który proponuje pomoc i powołuje sie na adwokata ma dobry chwyt Wylapuje osoby ktore sa pierwszy raz w takich sytuacjach  gdzie pierwszy raz ich osoby naj blisze przybywqja w aś pozdrawiam

#6 2015-10-21 14:58:54

Parastiko

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Dziewczyny jestem tutaj nowa, bardzo proszę o informację czy Areszt Śledczy w Gdańsku jest przeznaczony tylko dla tymczasowo aresztowanych, czy można prosić o przeniesienie Łobuza z wyrokiem z innego Zakładu Karnego, dokładnie z AZ OZ Olsztyn.

#7 2015-10-21 15:17:00

renia

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

http://sw.gov.pl/Data/Files/001c169lidz … 9_2015.pdf
Gdańsk jest na str.4. Z tego co widzę to tylko AŚ

#8 2015-10-21 15:21:12

Parastiko

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

renia90 czytałam o tym Zakładzie, ale opinie nie są zbyt ciekawe. Dlatego zastanawiam się czy jest choć cień szansy na AŚ Gdańsk dla mojego Łobuza

#9 2015-10-21 15:27:12

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Parastico ja oz Olsztyn znam z dobrych opinii  i tu na forum i innych.


Razem po 476 dniach

Offline

#10 2015-10-21 15:27:17

renia

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Parastiko a inny ZK nie wchodzi w gre? Jaką Twój Łobuz ma podgrupe?

#11 2015-10-25 00:16:28

wytęskniona :(

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Parastiko, w as na kurkowej nie ma oddzialu dla skazanych. nie jest mozliwe by Twoj, jesli ma status skazanego tam pozostal. wiem to z autopsji. istnieje mozliwosc ze przewioza go tam jesli jest jakas sprawa w toku, ktora bedzie sie toczyc w sadzie blisko gdanska, ale tylko gdy taka sprawa sie zakonczy, trafi do ZK (tak bylo u nas). faktycznie, z punktu widzenia odzwiedzajacych jest tam ok, aczkolwiek moj, kiedy mial tam pojechac wlasnie ze wzgledu na toczaco sie sprawe to bardzo nie chcial, ale nie wiem czy bylo to spowodowane samym miejscem czy tym ze w ZK w ktorym przebywal zdążył sie zaklimatyzowac.

#12 2017-09-09 10:53:24

Tomaszowa

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Cześć, nie widzę to nikogo z Gdańska z AŚ.
Mój ukochany jest tam od końca maja 2017, w poniedziałek mam mieć pierwsze widzenie i bardzo się denerwuję.
Czy może powinnam mu coś przynieść, czy kupić jakieś jedzenie na widzenie? Jak mu mogę pomóc to wszystko znieść. Czy można chociaż się przywitać, przytulić, całus czy nic nie wolno?

#13 2017-09-09 11:40:56

 Connia

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lodzkie
Zarejestrowany: 2017-06-16
Posty: 1145

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Tomaszowa najlepiej wejdź na stronę AŚ i tam powinno być wszystko wyjaśnione. Wpisz po prostu z google "Areszt śledczy Gdansk " no,bo chyba nie ma tu nikogo z tuch rejonów (chyba)


Koniec piekła po 97 dniach.

Offline

#14 2017-09-09 13:01:13

Tomaszowa

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Dziękuję, jeszcze nie ma wyroku, trwa śledztwo. Czytałam na stronie ale nie ma takich szczegółów, a boję się zrobić coś nietaktownego żeby mi potem nie utrudniali widzeń.

#15 2017-09-09 14:40:44

 Connia

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lodzkie
Zarejestrowany: 2017-06-16
Posty: 1145

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Tomaszowa na pewno nie możesz na widzeniu przekazywać żadnych rzeczy. Ewentualnie zakupy w kantynie. A masz z Nim kontakt ? Bo mój dzwonił i mówił co i jak.
Poprawka! Zakupy w kantynie,ale takie aby zjadł na miejscu.


Koniec piekła po 97 dniach.

Offline

#16 2017-09-18 09:20:08

Tomaszowa

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Cześć Kobitki, byłam u mojego Ukochanego i potwierdzam pozytywne opinie o tm miejscu i funkcjonariuszach. Miałam przydzielone 1,5h widzenia a tak na prawdę byłam 2,5h. Cudowny czas spędzony po prawie 4 miesiącach nie widzenia się. Cały czas siedzieliśmy tak blisko siebie jak to tylko możliwe, trzymaliśmy się za rączki, całowaliśmy cały czas. Najchętniej bym stamtąd nie wychodziła, bo moment rozstania był najgorszy, On w swoją stronę ja w swoją, masakra aż serce pękało.... ale cóż na ten moment nic nie można zrobić, tak musi być. Niedługo będę pisała o następne widzenie, już odliczam dni. Trzymajcie się dziewczyny, my musimy mieć podwójną siłę dla siebie i żeby ich wspierać.

#17 2019-02-20 16:54:55

 Dorismk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2019-02-20
Posty: 103

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Hej dziewczyny . Jestem tu zupełnie nowa znalazłam dziś forum. Moja druganpolowa jest od miesiąca na „Kurkowej” z wyrokiem. Byłam już na 2 widzeniach . Czeka się rzeczywiście długo ale nie jest tak złe. Mój Łobuz pracuje w fabryce okien. Ale jak przeszedł na „swoją miejscówkę” czyli z przejściowej celi może dzwonić tylko ci drugi dzień


https://www.suwaczek.pl/cache/f5f13bfd4c.png

Offline

#18 2019-05-24 11:57:13

dakotka

Gość

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Szanowni Państwo,
Temat dość stary, a chciałabym dowiedzieć się jakie są warunki na Kurkowej? Ile osób w celi, jakie warunki? Jest telewizor? Można coś prenumerować? Czy siedzi się cały czas w celi? Jestem całkiem zielona w temacie, a interesuje mnie jak wygląda tam życie codzienne. Każdy może pracować? Jakie prace można wykonywać?

#19 2019-06-28 17:12:11

 Dorismk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2019-02-20
Posty: 103

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

dakotka napisał:

Szanowni Państwo,
Temat dość stary, a chciałabym dowiedzieć się jakie są warunki na Kurkowej? Ile osób w celi, jakie warunki? Jest telewizor? Można coś prenumerować? Czy siedzi się cały czas w celi? Jestem całkiem zielona w temacie, a interesuje mnie jak wygląda tam życie codzienne. Każdy może pracować? Jakie prace można wykonywać?

Późno przeczytałam komentarz, pewnie już wiesz co i jak


https://www.suwaczek.pl/cache/f5f13bfd4c.png

Offline

#20 2020-07-22 22:30:27

sama2305

Użytkownik

Zarejestrowany: 2020-07-21
Posty: 14

Re: AŚ GDAŃSK Kurkowa

Hejka. Jest ktos z Gdańska?

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa https://www.hotelstayfinder.com/