Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » Sprawy prawne
  •  » Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

#21 2013-07-22 16:40:10

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

17 lipca 2013 roku Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z konstytucją art. 75 § 1 kk (tj. obligatoryjne zarządzenie wykonania kary), w przypadku kiedy kolejny wyrok skazujący zapadnie z warunkowym zawieszeniem wykonania kary.
Po upływie 18 miesięcy art 75 § 1 traci moc, także Sejm w tym czasie będzie musiał zmienić niekonstytucyjny przepis.

Wyrok Trybunału nie zmienia zasad obligatoryjności w przypadku zapadnięcia wyroku bezwzględnego.

Tłumacząc "po chłopsku", dla początkujących:
Ktoś, kto ma wyrok w zawieszeniu i w okresie próby popełni podobne przestępstwo, a kolejny wyrok będzie też w zawieszeniu, nie będzie musiał mieć odwieszonej poprzedniej kary.
Do tej pory Sąd w takich sytuacjach nie miał wyboru i musiał odwieszać wyroki, dlatego, że ustawa tak nakazywała (nakazuje). Po tym jak przepis straci moc prawną, sądy będą miały już wybór i nie będą musiały zarządzać wykonania kary.

Trybunał doszedł do wniosku, że art. 75 § 1 k.k. prowadzi do niespójności. Z jednej bowiem strony sąd, orzekając ponownie karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary daje wyraz przekonaniu, że w stosunku do skazanego, pomimo ponownego skazania, istnieje w dalszym ciągu pomyślna prognoza kryminologiczna, a z drugiej zarządzenie wykonania wcześniej orzeczonej kary dowodzi, że taka prognoza nie istnieje.

Źródło


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#22 2013-07-22 20:59:57

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

barbie kochanie czy dobrze rozumiem np ?
moj misio mial w zawiszeniu 2 lata dajmy na to za pobicie i drugie 2 lata tez za pobicie wiec w tedy nie odwieszaja tych dwoch tylko jeden ?


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#23 2013-07-22 21:58:34

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Jeśli popełnił podobne przestępstwo w okresie próby i dostał wyrok w zawieszeniu to już sąd nie będzie musiał zarządzać tej poprzedniej kary obligatoryjnie. Jednak w dalszym ciągu możliwość odwieszenia będzie ale fakultatywny. Czyli że sąd może, ale nie musi odwieszac.

Tyle że jeszcze przez 1,5 roku przepis będzie obowiązywał, ale na upartego można się powoływać na wyrok TK


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#24 2013-07-22 22:06:30

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

TK?


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#25 2013-07-22 22:11:50

 Maggie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 307

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Trybunał Konstytucyjny


Razem od 14.01.2016

nie rezygnuje się z ludzi,których się kocha...

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020645.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif

Offline

#26 2013-07-23 10:05:02

 mrtdzww4

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: MONIKA /
Zarejestrowany: 2013-04-23
Posty: 12

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

w  naszym  przypatku było  tak ze   pani   kurator  wysłała pisno o posiedzenie  w  sprawie  odwieszenia  wyroku i dlatego  moj  ma rok  (6  miesiecy  wyroku  i 6miesiecy odwieszonego ) własnie dlatego  ze  w  okresie  pruby  popełnił  to samo  przestepstwo


szczesliwa z łobuzem

Offline

#27 2013-09-05 16:37:04

agnieszka1987

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Chcialam zapytac bo juz sprawe przedstaial na forum o sde, ale uzyskalam informacje ze mojemu partnerowu ono nie przysluguje, w kazdym razie chcialam zapytac o to czy jezeli moj partner popelnil w 2010 roku przestepstwo z art. 279 paragraf 1 kk i dostal wyrok w zawieszeniu tj 1 rok i 6 miesiecy w zawieszeniu na 4 lata, a w lutym br popelnil przestepstwo z art. 13 paragraf 1 kk w zw z art. 286 paragraf 1 kk i art. 297 paragraf 1 kk i art. 270 paragraf 1 kkw zw z art.11 paragraf 2 kk, za ktory sad go skazal na kare 6 miesiecy w zawieszeniu na 3 lata przy czym za jednym zamachem odwiesil mu pierwszy wyrok. nie wiezielismy nawet o tym z tego wzgledu ze nas nie bylo w miescie pismo od kuriera sadowego odebrala siostra mjego partnera i wsumie wyrok zostal wydany 19 sierpnia 2013 roku a my pismo odebralismy dopiero 1 wrzesnia 2013 wiec czy teraz ktos mi powie jak napisac wniosek o przywrocenie terminu na zazalenie na postanowienie sadu, napisalam juz wniosek o odroczenie wykonania kary i jej wstrzymanie, czy mam gdzies jescze ujac wyrok trybulau kontytucyjnego z 17 lipca 2013, czy jest mozliwe jeszcze odwolanie sie od tego wyroku po zlozeniu zazalenia w ktorym sie powolamy na trybunal konstytucyjny, bo juz ie wiem co mam robic, moj partner pracuje i jest jedynym zywicielem rodziny, jesli pojdzie siedziec jestemy z synem bez srodkow do zycia.
blagam pomozcie

#28 2013-09-05 17:24:56

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Wlasnie to szukalam tej inf barbie:*


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#29 2013-09-05 17:31:52

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Agnieszko sąd miał prawo zarządzić wykonanie kary. Po pierwsze dlatego, że przestępstwa były podobne (czerpanie korzyści majątkowych), po drugie, takie postanowienia w przypadku nie pojawienia się strony mogą być wydane zaocznie. Po trzecie wezwanie/zawiadomienie zostało doręczone. Nawet w przypadku, kiedy siostra by nie przyjęła tego pisma, a sąd wysłałby powtórnie i było by nieprzyjęte, to i tak uważane by było za dostarczone - tak mówią przepisy

Siostra powinna była Was poinformować o tym, że przyszło pismo z sądu. Dla mnie takie rzeczy to priorytet.

Możecie napisać wniosek o przywrócenie terminu na złożenie zażalenia powołując się na to, że po prostu czasowo nie było Was w miejscu zamieszkania. Właściwie partnera, bo to o niego chodzi.
Sąd może, ale nie musi przywracać tego terminu, także musicie się liczyć z porażką. Tym bardziej, że jeszcze w chwili obecnej zarządzenie wykonania kary było obligatoryjne i sąd może stwierdzić, że nie ma potrzeby przywracania tego terminu.

Jednak w ostateczności, oprócz odroczenia, jest jeszcze jedna możliwość.
Możecie powołać się na art 24 kkw i złożyć wniosek o uchylenie lub zmianę poprzedniego postanowienia. Powołujecie się na te same okoliczności - czyli niewiedzę o posiedzeniu, nie przebywanie w miejscu zamieszkania i niemożliwość złożenia zażalenie.
Chociaż jeśli chodzi o ten przepis, ja osobiście głównie powoływałabym się na orzeczenie TK

Tyle, że jak pisałam. Możecie robić wszystko co możliwe, a partner i tak może pójść do więzienia.


: Zapraszam do zarejestrowania się, wtedy zobaczysz jak wiele dziewczyn w dużo gorszej sytuacji od Ciebie czekają na partnerów, którzy odbywają kary w Zakładach Karnych, czy Aresztach Śledczych


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#30 2013-09-05 17:59:29

agnieszka1987

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

rozumiem prosze mi jeszcze powiedziec czy wniosek o przywrocenie terminu moge wyslac do sadu osobno z wnioskiem o odroczenie wykonania kary?
oraz mam pytanie : kiedy koszty sadowe beda do oplacenia za ten wniosek?
a takze: czy jezeli mieszkamy w innym miescie niz dotychczas wlasciwosc sadu sie zmiena czy pozostaje taka sama?

#31 2013-09-16 14:44:27

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Koszty sądowe powinno opłacać się w momencie kiedy składa się wniosek, ale możecie równie dobrze we wniosku zawrzeć prośbę o zwolnienie z kosztów sądowych.

Wniosek o przywrócenie terminu, jak i odroczenie wykonania kary, to dwa odrębne wnioski i nie mogą być zawarte w jednym piśmie.
Pisma musisz wysłać dwa

: Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale jakiś czas nie zaglądałam na forum, a potem przeoczyłąm


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#32 2013-11-19 23:18:12

kamila40

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

wyrokiem sadu zostalam skazana na kare 6mcy pozbawienia wolnosci z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat,nastepnie prawomocnym postanowieniem zarzadono jej wykonanie.Napisalam wniosek o odroczenie kary i takie uzyskalam za pierwszym razem 6 miesiecy tj od 29 06 do 29.12 2012,wyslalam kolejny wniosek 29 grudnia o nastepne odroczenie kary ale w miedzy czasie przeprowadzilam sie,zmienilam adres,korespondencja przychodzila na inny adres i suma sumaru nowy nasteny wniosek zostal wyslany w kwietniu,zostal on rozpatrzony w czerwcu i w sumie odroczono mi kare na 4 dni.29 czerwca wyslalam kolejny wniosek o odroczenie wykonania kary i w odpowiedzi dostalam ze postepowanie w tej sprawie zostalo umozone  ze wzgledu nato ze juz korzystalam dwu krotnie  z odroczonia kary,wiec pisze nastepny wniosek o warunkowe zawieszenie wykonania kary w miedzy czasie przychodzi zaproszenie do zakladu karnego w celu odbycia kary,na wniosek dostaje taka odpowiedz ..prawomocnymi postanowieniami sadu nie odraczano skazanej wykonanie wymierzonej kary 6 miesiecy pozbawienia wolnosci lacznie na okres 12 miesiecy,postanowieniem sady z dnia 29 czerwca odroczono skazanej wykonanie kary na okres 6mcy do dnia 29 grudnia  nastepnie w oparciu o jej wniosek  z dnia 29 kwietnia odroczono skazanej postanowieniem z dnia 25 czerwca wykonanie kary do dnia 29 czerwca  tj na okres 4 dni. Tym samym nie zostaly spelnione formalne przeslanki okreslone w art 152 kkw.Prosze mi poradzic co mam w takim przypadku zrobic,gdzie sie jeszcze moge odwolac...

#33 2013-11-19 23:37:12

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Możesz pisać o kolejne odroczenie wykonania kary, jednakże z innych powodów niż było ostatnio.

Z innych możliwości - proponuję pisać o SDE, jest odpowiedni wątek,  warto się z nim zapoznać.

Ostatnia możliwość, to odsiedzieć 6 msc.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#34 2013-11-19 23:44:59

kamila40

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

hmmmm,odraczalam sie ze wzgledu nato ze jestem samotnie wychowujaca matka bo tak jest,choroby i inne pierdoly,a do tego nowego wniosku,moge dolozyc wniosek o tymczasowe wstrzymanie wykonania kary na czas posiedzenia?

#35 2013-11-20 01:04:23

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Wstrzymać kary, nikt Ci nie wstrzyma.
Wniosek o odroczenie wykonania kary, nie wstrzymuje jej wykonania.

Możesz natomiast złożyć prośbę o to, aby sąd nie wydał nakazu doprowadzenia, do czasu rozpatrzenia wniosku o odroczenie.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#36 2013-11-21 15:34:57

bartoszn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 23

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam,

napisz po prostu wniosek do Sądu, aby nie wydawał nakazu doprowadzenia do czasu posiedzenia w przedmiocie odroczenia wykonania kary. Proponowałbym także wniosek o zezwolenie na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.

Szerzej o instytucji odroczenia wykonania kary napisałem na www.pozbawieniewolnosci.pl

Offline

#37 2013-11-24 23:46:56

kamila40

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Ale tu pojawil sie wlasnie problem bo nakaz doprowadzenia juz jest a zazalenie od postanowienia sadu zlozylam dwa tygodnie temu,bo jak sie okazalo sad w pierwszym posiedzeniu nie dopatrzyl sie ze wykorzystalam tylko 6 mcy i 4 dni odroczenia kary i postanowil sprawe umorzyc o odroczenie stwierdzajac ze wykorzystalam laske sadu dwu krotnie i nie moge dalej ubiegac sie o odroczenie co oczywiscie jest bzdura,nie zbyt znalam sie na prawie kkw i napisalam nie swiadomie wniosek o warunkowe zawieszenie wykonania kary i oczywiscie otrzymalam odmowe bo nie korzystalam 12 miesiecy z odroczenia tylko 6 mcy i 4 dni i oczywiscie sad mial tym razem racje ze nie ma przeslanek do tego aby kare warunkowo zawiesic....nie wiem co teraz bedzie czekam na nowe posiedzenie bedac swiadoma tego ze w kazdej chwili moga zapukac do drzwi i odstawic mnie na 6 mcy do zk....tak to wyglada na dzien dzisiejszy

#38 2013-11-25 10:46:44

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Kamila a może napiszesz wniosek o sde? Obywanie kary w systemie dozoru elektronicznego.
Byłabyś z opaską ale w domu przynajmniej.


od 18.07.2011

Offline

#39 2013-11-25 17:57:39

bartoszn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 23

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam,

w tej sytuacji proponuje jeszcze złożyć wniosek o wydanie postanowienia zmieniającego postanowienie o nakazie doprowadzenia do czasu rozpoznania zażalenia. Nazwałbym to ostatnią deską ratunku, lecz może pomóc. Warto zastanowić się nad dozorem elektronicznym, który w Twoim przypadku jest w pełni uzasadniony.

Szerzej o prawie karnym wykonawczym na www.pozbawieniewolnosci.pl

Offline

#40 2013-11-25 19:43:28

kamila40

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Dzieki serdeczne za pomoc,napisalam ten wniosek o wydanie postanowienia zmieniajwcego postanowienie i czekam,wyslalam to dzisiaj faksem.Jestem przerazona bo nigdy nie wchodzilam w konflikt z prawem a juz wogole tak powaznie...bo jakies mandaty za szybka jazde by sie znalazly...popelnilam glupote pare lat temu nie myslac o tym ze mam dzieci,bylam somolubna....ale dosyc tych gorzkich zali....czy ten wniosek o dozor elektroniczny mam juz skladac?

  • Index
  •  » Sprawy prawne
  •  » Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Alojamento Monastir