Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#61 2014-12-07 22:05:56

madziamrk

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

No właśnie samo to, że przecież jak dziecko się urodziło to łobuz był w zk i nie mógł się zgłosić do urzędu. To sami mogliby pomyśleć, że ja nie mogłam go wpisać. Ale w sumie racja nie mam dowodu, że to ojciec mojego dziecka ehh, czyli nici z tego

#62 2015-01-16 22:01:12

ktosik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 41

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

My mieliśmy taką samą sytuację i mój napisał oświadczenie ,ze dziecko jest jego i to sprawę załatwiło.Ja jeszcze byłam na rozmowie ,,potwierdzającej''.Wiele zalezy od wychowawcy,jak jest ,,normalny'' to i przepisy mają ,,ludzką '' twarz.


http://www.suwaczki.com/tickers/l81su6901ai4iuvd.png

Offline

#63 2015-02-14 12:00:55

ktosik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 41

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Kto dostał przepustkę okolicznościową na komunię ?Zbliża się wielkimi krokami ten dzień,kto podpowie coś ?


http://www.suwaczki.com/tickers/l81su6901ai4iuvd.png

Offline

#64 2015-03-27 20:53:30

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Ruda tak, jak pisze w pierwszym poście tego wątku od decyzji w sprawie przyznania/nieprzyznania przepustki okolicznościowej przysługuje skarga.
Ale powiem Ci, że różnie to niestety bywa i często nie udzielają tych losówek nawet na pogrzeby, a w innych zakładach z kolei potrafią na okoliczność pomocy w domu nawet dać..
Znalazłam taki wzór tej skargi:
                                                                                                         (Miejscowość i data)
                                                                                                 Do Sądu Okręgowego w …
                                                                                                 Wydział … Penitencjarny

                                                 Skarżący:(imię nazwisko, Zakład Karny w …)

                                        SKARGA DO SĄDU PENITENCJARNEGO

Na podstawie art. 7 § 1 kodeksu karnego wykonawczego wnoszę o:
1. Uchylenie/zmianę decyzji (proszę wpisać o jaką decyzję chodzi, kto ją wydał i w jakim dniu)

                                                         Uzasadnienie
(proszę opisać całą sytuację i uzasadnić, dlaczego wydana decyzja narusza Pana/Pani prawa)

                                                                             Podpis (własnoręczny – imię i nazwisko)

Załączniki:
1. Decyzja z dnia (proszę załączyć kwestionowaną decyzję, jeżeli posiadają ją państwo w formie pisemnej)
2. Inne dokumenty (wszelkie dokumenty uzasadniające Pani/ Pana skargę – np. zaświadczenia lekarskie)


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#65 2015-03-28 20:32:08

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Ruda nie mam pojęcia niestety, bo taką skargę do sądu może wnieść jedynie sam osadzony, bądź jego obrońca.. Ty jako rodzina możesz wnosić skargę jedynie w systemie wewnętrznym, czyli do dyrekcji zk/ dyrektora okręgowego SW, dyr generalnego SW, MS.. Na pewno nie ma to być coś takiego jak poparcie..tylko tak samo skarga, z tym że od Ciebie dotycząca takiego i takiego osadzonego..
Wracając do tej skargi to macie tylko 7 dni na wniesienie jej od momentu otrzymania postanowienia.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#66 2015-08-04 16:29:40

Natalia

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Witam. Mam takie pytanie do was. Czy mam jakąś szanse na to aby wziąć męża z ZK na święta Bożego Narodzenia ? Mąż jest na oddziale zamkniętym, dlatego też nie wiem jak to tam wygląda i gdzie miałabym się zwrócić o taką przepustkę.?

#67 2015-08-04 16:37:19

renia

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Natalia na okoliczność Świąt nie udzielą losówki. Losówki to zdarzenia nagłe, np. śmierć kogoś bliskiego, poważna choroba itp. A i tak nie zawsze chcą dać przepustkę, albo dają pod konwojem (w kajdankach i w obstawie)

#68 2015-08-05 18:18:27

beata5791

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

natalia tak jak renia napisała, na swieta to przepustki losowej nie dostaniesz. mysmy teraz mieli, i było bardzo ciezko, a stan zagrozenia zycia był. a maz na p3 i otwarte przepustki ma.

#69 2015-08-06 14:51:59

Natalia

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Dziękuję wam dziewczyny za informację, no trudno...

#70 2015-08-06 14:53:19

Natalia

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

a jak wyglądają przerwy w karze udzielane przez Sąd? też było by ciężko z taką przerwą , bo wczoraj słyszałam że jest coś takiego ?

#71 2015-08-06 15:03:16

renia

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Natalia to zależy od Sądu... Ale przerwę również ciężko dostać (więcej w wątku o przerwie)

#72 2015-09-09 11:12:39

kasiok

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Witam. Moj mial dzis posiedzenie o przerwe w karze i tez nie dostal. Zastanawiam sie teraz czy jest szansa na dostanie takiej przepustki losowej w okresie swiatecznym
Mieszkamy za granica z dziecmi , maz zawsze mial bardzo dobry kontakt z dziecmi i chyba jest to nie humanitarne taka dluga rozlaka z dziecmi
. Ja jestem max 2 razy w roku w pl bo to sa ogromne koszta zeby jezdzic regularnie na widzenia z dziecmi a mamy ich troje. Co o tym sadzicie ?  Widzicie w tym jakas szanse na takowa przepustke ?

#73 2015-09-09 12:10:54

renia

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Szczerze - nie widze szans. Jak odbył 1/4 kary (recydywa po 1/3) to niech porozmawia z wychowawcą o zwykłych przepustkach.

#74 2015-09-09 12:24:09

dominika

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-09-05
Posty: 442

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Ja też nie widzę szans jak sama nazwa wskazuje przepustka ta przysługuje na zdarzenia losowe typu śmierć najbliższego członka rodziny. Święta to nie zdarzenie losowe


https://www.suwaczki.com/tickers/l81se6yd1v7yj7rf.png

Offline

#75 2015-09-10 07:24:24

beata5791

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

Kasiok na święta co najwyżej przepustka zwkła, o ile już odbył odpowiedni czas kary by móc o nie występowac. O losówki trudno i muszą by ku temu silne podstawy, śmierc lub choroba w rodzinie.

#76 2016-01-10 16:31:44

kama

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

witam mam małe pytanko mój mąż jest w zk i siedzi ma do odbycia 7 miesięcy 29stycznia minie jak siedzi 5 miesięcy i to jest moje pytanko męża ojciec zmarł czy mąż się może starać o przepustkę taką żeby na pogrzeb nie przyjechał z policją bo mąż dał już swojejm wychowawcy skierowanie o stanie zdrowia ojca i tak myślę czy by dostał przepustkę czy nie

#77 2016-01-10 16:42:13

renia

Gość

Re: Przepustki okolicznościowe, tkzw. losówki

To zależy od dyrektora jednostki w której przebywa. Niech złoży wniosek o przepustke losowa, dołączy akt zgonu. Dyrektor zapewne zgode wyrazi, ale czy w konwoju czy bez - tego nikt nie jest w stanie powiedziec.
Ojciec zmarł czy jest ciężko chory...? Bo się już pogubilam.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alloggio Laos www.hotelstayfinder.com