Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-03-03 18:15:55

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

ZK CHEŁM

Zakład Karny w Chełmie

ul. Kolejowa 112
22-100 Chełm


Szczegóły: http://sw.gov.pl/jednostka/zaklad-karny-w-chelmie

Ostatnio edytowany przez renia (2017-01-11 20:13:42)

Offline

#2 2013-03-20 07:40:15

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK CHEŁM

Mój mąż przebywał w tym Zakładzie podczas aresztu, około 3 miesięcy.
Był to najgorszy zakład jaki widziałam, ściany obdrapane, warunki fatalne. SW nie mili.
Czas oczekiwania na widzenie w moim przypadku było to kilka godzin.
Przed bramą znajduje się mała poczekalnia z wc. Jest duży parking.
Sala widzeń podzielona jest na 2 części - chyba skazani i TA.
Odwiedzający i osadzeni oddzieleni są ladą podczas widzenia, także nie ma możliwości przytulenia itp.
Po środku sali widzeń jest taka jakby dyżurka z sw, którzy nadzorują widzenia.
W kantynie mozna kupić poczęstunek na widzenie.
Spotkała mnie tam nie miła sytuacja - kontrola osobista, dwukrotnie Czyli musiałam rozebrać się do naga, a byłam w 7 mcu ciąży....Wszystkie moje rzeczy, ubrania, bielizna, portfel były szczegółowo oglądane...
Być może inaczej jest gdy ktoś odbywa tam karę już jako skazany . Na pewno są tam udzielane widzenia bezdozorowe i intymne.
Podobno latem nawet na świeżym powietrzu przy stolikach.

p.s. Sąd w Chełmie wydawał mi bez problemu zgody na widzenia z TA.


od 18.07.2011

Offline

#3 2013-05-07 20:34:47

 Maggie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 307

Re: ZK CHEŁM

teraz juz moge potwierdzic czesc slow kasi jesli chodzi o sale myslalam ze sa wieksze sa rowniez 4 stanowiska z pleksa ale roznie to bywa ze slyszeniem siebie te bylam swiadkiem widzenia przy stoliku na zewnatrz i to nawet tak na plus bo po przeciwnej stronie niz sale do widzen wiec cisza w moim przypadku czekanie to okolo godziny


Razem od 14.01.2016

nie rezygnuje się z ludzi,których się kocha...

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020645.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif

Offline

#4 2013-05-29 23:01:20

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: ZK CHEŁM

Maggie, zaszły małe zmiany w Chełmie w ostatnim czasie, ale...
Tam są dwie sale widzeń, osobna dla aresztowanych, osobna dla skazanych. W chwili obecnej na sali dla skazanych można się przytulić, pooddzielali stoliki
Nie wiem jak to wygląda w sali dla aresztowanych, bo w sumie nie przyglądałam się...

W sumie tak czy tak przy odrobinie gimnastyki przytulić się można zawsze było. Tyle że nie wygodnie... No i wiele zależy od tego jaka zmiana SW jest... Czasem przymykają oko i jest w miarę ok


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#5 2013-05-29 23:13:04

 Maggie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 307

Re: ZK CHEŁM

no barbie ja przechodziłam do pleksy przy tych ladach,ale nie zwracałam zbytnio uwagi a ludzie "grzecznie" siedzieli ale coś tam spróbuję a kiedy wy się tam wybieracie,bo ja najprawdopodobniej 29 czerwca


Razem od 14.01.2016

nie rezygnuje się z ludzi,których się kocha...

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020645.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif

Offline

#6 2014-02-20 19:59:45

czarnullkaa

Gość

Re: ZK CHEŁM

Barbie napisał:

Maggie, zaszły małe zmiany w Chełmie w ostatnim czasie, ale...
Tam są dwie sale widzeń, osobna dla aresztowanych, osobna dla skazanych. W chwili obecnej na sali dla skazanych można się przytulić, pooddzielali stoliki
Nie wiem jak to wygląda w sali dla aresztowanych, bo w sumie nie przyglądałam się...

W sumie tak czy tak przy odrobinie gimnastyki przytulić się można zawsze było. Tyle że nie wygodnie... No i wiele zależy od tego jaka zmiana SW jest... Czasem przymykają oko i jest w miarę ok

jeśli chodzi o strażników to z tych którzy przymykają oko jest taki starszy siwy i zawsze pozwoli się dłużej pożegnać. chociaż tyle, ale i tak ostro pilnował, bo mój tylko aresztowany.
nie wiem w sumie czy jeszcze pracuje, bo ostatnio byłam w listopadzie, bo mojego przenieśli do AŚ w Lublinie i do sprawy się nie zobaczymy

przed bramą jak przychodzę rano tak przed 8 to czekam z godzinę jeśli tak o 10 to już prawie na końcu mnie wpuszczają gorzej dla tych co dojeżdżają, bo rano nie zawsze mogą...

#7 2014-06-01 17:23:44

czarnullka

Gość

Re: ZK CHEŁM

Ja mam takie pytanie czy to prawda, że w każdym ZK można się starać o warunkowe? Słyszałam, że w Chełmie nie ma takiej możliwości i trzeba całą karę odsiedzieć.

Kasiajjj napisał:

Czarnullka w każdym ZK można starać się warunkowe, gdy już przysługuje. W Chełmie również.

Czarna Mamba napisał:

Czarnulka może chodzi Ci o to,że ciężko je tam otrzymać,bo coś,gdzieś takiego słyszałaś,ale tak,jak Kasia napisała starać się można w każdym zk.
A czy je otrzyma lub czy łatwo tam o nie czy nie to już inna historia...

słyszałam to od mojego, że w Chełmie będzie musiał odsiedzieć całą karę, a gdzie indziej może się spokojnie starać

Barbie napisał:

Starać się można wszędzie, ale nie jest powiedziane, że dostanie warunkowe

to już powiem mojemu żeby mi kitu nie wciskał, że nie można tylko że on nie dostanie, bo go za dobrze tam znają

#8 2014-06-01 22:01:27

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK CHEŁM

Czarnullka  powiem tak - ja Chełm generalnie wspominam źle. I tez słyszałam takie informacje, że tam ciężko ze wszystkim. Ale pamiętaj, że róznie może być.
I gdyby przewieźli Twojego do innego ZK, gdzie niby osadzeni dostają wokandy - też nie masz gwarancji, jak by się to potoczyło.
Twoj niech skupi sie na dobrym zachowaniu, wnioskach nagrodowych, może jakiś kurs, terapia, szkoła, czy praca?
Starać się może wszędzie, w Chełmie też i jak juz napisałam odbywanie kary w ZK X,Y, czy Z też Wam nie zagwarantuje powodzenia...
Poczytaj w innych wątkach o wpz, czy o przerwie itp - zdarzało się, że ktoś był pewien, że się uda bo jest tu i tu - i co? Nie udało się...A zdarzały się sytuacje, że ktoś był pozytywnie zaskoczony....Także, nie martw się na zapas...

A swoją drogą jestem ciekawa, czy ktoś na forum posiada aktualne info o ZK Chełm?


od 18.07.2011

Offline

#9 2014-06-02 22:25:12

czarnullka

Gość

Re: ZK CHEŁM

kasiajjj a co dokładnie chciałabyś wiedzieć o ZK Chełm, bo wiesz ja miejscowa i zawsze coś mogę się dowiedzieć

#10 2015-03-11 13:27:23

 Annnn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 37

Re: ZK CHEŁM

hej mam pytanie odnosnie tego zakladu. Czy daja tutaj prace wolnosciowa badz przepustki?


tęsknimy, kochamy, czekamy

Offline

#11 2015-03-15 19:30:30

czarnullka

Gość

Re: ZK CHEŁM

Annnn tak dają prace wolnościowe, przepustki też z tego co słyszałam jednak w Chełmie ponoć trudno o przepustki. Dokładnie nie wiem, bo nie mam do czynienia z tym zakładem ale mogę zapytać Łobuza, bo siedział tam

#12 2015-03-29 23:02:05

 Annnn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 37

Re: ZK CHEŁM

orientuje sie ktos czy w Wielki Czwartek sa widzenia?
moze ktos wie jak wygladaja tutaj widzenia bezdozorowe ?


tęsknimy, kochamy, czekamy

Offline

#13 2015-04-12 15:21:22

czarnullka

Gość

Re: ZK CHEŁM

Annnn w Chełmie nie było mi dane mieć bezdozoru ale z tego co słyszałam to za każdym razem jest rewizja osobista i na intymnych normalnie jest łóżko. O więcej szczegółów zapytam łobuza jak zadzwoni bo on to doświadczenie ma

#14 2015-04-12 18:29:34

renia

Gość

Re: ZK CHEŁM

Czarnullka tylko to o zwykły bezdozór chodzi

#15 2015-04-12 19:20:14

 Annnn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 37

Re: ZK CHEŁM

czarnulka dobrze wiedziec o tych rewizjach.... kurcze nigdy takowej nie mialam... juz zaczynam sie bac


tęsknimy, kochamy, czekamy

Offline

#16 2015-04-12 19:45:03

renia

Gość

Re: ZK CHEŁM

Przytoczę z innego forum (Barbie to Twoja wypowiedź, jeśli masz coś przeciwko to usunę): "zależy o jakie bezdozorowe Ci chodzi. Bo sa w sumie 3 możliwości. Zwykłe bezdozorowe, gdzie nie ma strażnika i są stoliki. bezdozorowe może być na dworze, przy stoliku. A może być też widzenie intymne."

#17 2015-04-13 13:50:34

 Annnn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-03-10
Posty: 37

Re: ZK CHEŁM

Był ktos w tym zakladzie z malym dzieckiem. Stosuja sie do tego rozporzadzenia ze w pierwszej kolejnosci sie wchodzi? Czy nosidelko pozwola mi wmniesc. Mala ma 7 msc i troche lipa jak bede musiala ja trzymac na raczkach bo jakby nie bylo troche wazy


tęsknimy, kochamy, czekamy

Offline

#18 2015-04-13 17:49:46

czarnullka

Gość

Re: ZK CHEŁM

Annnn jak chodziłam na widzenia z dzieckiem to nie wpuszczali mnie w pierwszej kolejności. Oni ich tam sprowadzają oddziałami czy jakoś tak. Nawet jak zgłosisz się pierwsza to wejść możesz później. Nie wiem jak oni to organizują. Co do nosidełka nie powinni robić problemu i powinnaś spokojnie wejść.

#19 2015-04-13 17:59:55

renia

Gość

Re: ZK CHEŁM

Czarnullka a kiedy ostatnio tam byłaś? Bo na stronie SW jest taka informacja: "Uprzejmie informuję, że od dnia 10 sierpnia 2014r., widzenia na terenie Zakładu Karnego w Chełmie,  w pierwszej kolejności udzielane będą osobom odwiedzających osadzonych:
- kobietom w zaawansowanej ciąży;
- osobom dorosłym będącym rodzicami lub opiekunami prawnymi z dziećmi do lat 3;
- niepełnosprawnym ze znaczną dysfunkcją ruchu (poruszającym się na wózku lub
o kulach)  oraz powyżej 75 roku życia"

#20 2015-04-13 18:29:39

czarnullka

Gość

Re: ZK CHEŁM

renia racja mój błąd mogłam sprawdzić ale na telefonie trudności mam.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Německo