Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#101 2014-10-01 13:32:57

Zalamana

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

On nikogo nie zabil nie chce żeby sie tam zmienil podczas pobytu 😞 On jest po prostu uzależnionym chorym czlowiekiem 😞 cos czytalam o zakladach terapeutycznych one są całkowicie zamkniete?? Siedza tam jacys groźni przestępcy?? Pomozcie 😞

#102 2014-10-01 15:35:27

dominika

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Załamana z moim na oddziale czy celi siedział cały przedział kar.  Od alimenciarzy przez handlarzy po gwałcicieli i morderców

#103 2014-10-01 16:03:41

Zalamana

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

I nic mu nie zrobili?? Tam jest jakoś normalnie czy te glupoty co piszą w Internecie to prawda/??

#104 2014-10-01 16:26:16

dominika

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Załamana mój akurat ten "niebezpieczny" i nic mu nie zrobili. Oczywiście zdarzają się takie przypadki ale rzadko.

#105 2014-10-02 17:53:54

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: Tymczasowe aresztowanie

Zalamana. U nas byl podobny paragraf. Dobry adwokat i jest szansa na lagodny wyrok. A co do cel. To moj lacznie 8 lat siedzial i przewijaja sie wszyscy. Niby robia jakas klasyfikacje ale wiadmomo jak jest... Kazdy sie przewija.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#106 2014-10-02 19:30:41

Zalamana

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Czyli jakiejś klasyfikacji na cele nie ma?? Ale ogólnie pewnie jest spokój bo nikt nie chce podpaść?? No wlaśnie szukamy adwokata póki co leczy się psychiatrycznie więc póki co poczekamy co dalej...

#107 2014-10-02 20:42:52

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: Tymczasowe aresztowanie

Zalamana niby powinna byc. W koncu po to takze sa cele przejsciowe. Co mozna powiedziec. Sa tam rozni ludzie. Jak wszedzie. Jak komus zalezy by wyjsc z bagna jak najszybciej to sie stara i dymow nie robi. Moj Kamil z natury zadymiarz a siedzial w areszcie spokojnie do czasu gdy mu pedofila na cele nie wrzucili. Oby nie donosil, za bardzo nie ufal i nie bratal sie z kim nie trzeba... Nie ma dobrej rady na ta sytuacje i to miejace. To nie przedszokole. I nie sa na wakacjach. My mielismy adwokata z Warszawy. Przy wyborze kierowac sie radze przyslowiem "Dobry adwokat zna prawo, bardzo dobry adwokat zna sedziego". Przykre to ale niestety prawdziwe. Przez te siedem miesiecy zdazylam sie zorientowac jak to " dziala"...


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#108 2014-10-02 20:50:35

Zalamana

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Nie no On do pedofilii tez ma podejście negatywne i tez by gościa potraktowal.. A czemu mialby donosić?? On nie z takich żeby skarżyć 😊 mam nadzieję ze będzie sie bratal z ludźmi w porządku... Ale ogólnie mam nadzieje, ze adwokat sue dogada z prokuratorem i nie będzie siedzial w więzieniu tylko pojdzie sie leczyć a kase jakoś sie zwróci... 😊

#109 2014-10-02 22:05:55

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: Tymczasowe aresztowanie

Nie sugieruje absolutnie nic . Pytalas jak jest wiec napisalam co wiem z opowiadan o tym " zyciu". Zycze z calego serca, by sie Wam udalo uniknac bezwzglednej odsiadki. Jak prokurator i sedzia rozsadni to tak bedzie. Zarzut bedzie bo jednak watpliwosci nie ulega ze to robil, ale okolicznoscia lagodzaca moze byc uzaleznienie. Powodzenia.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#110 2014-11-27 15:08:06

Cleo102

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Witajcie.
Sprawa mojego chłopaka wygląda następująco. Został zatrzymany, odbywa teraz 3 miesięczny areszt, za art.286 KK.  Pewna osoba oskarżyła mojego chłopaka o wyłudzenie 130 tys. złotych. Mój chłopak jest pośrednikiem w handlu, osoba, która miała towar przekazać mojemu chłopakowi, a on przekazać pieniądze, jednak kontrahent wziął pieniądze i uciekł z kraju. Było więcej takich osób oszukanych przez tego „kontrahenta”. Mój chłopak wtedy na wszystkie sposoby spłacał tego swojego klienta. Mieliśmy lecieć na wakacje 10 września – 9 września przyjechali po niego policjanci i go zabrali. Kiedy prokuratura złożyła wniosek o areszt uargumentowała próbą ucieczki z kraju oraz matactwem w zeznaniach. Listy regularnie wysyłam.
Ponadto miałam już z nim widzenie, na szczęście bezpośrednio i 1,5h. 
Adwokat mówił, że z akt wynika, że jest „czysty”. Poszkodowany  nagrał rozmowę telefoniczną, rzekomo z moim chłopakiem, dlatego postanowiono przeprowadzić ekspertyzę tej rozmowy.
Z ekspertyzą spóźniają się już 2 tygodnie. Areszt kończy się 9 grudnia, 4 grudnia jest posiedzenie w związku z zakończeniem sankcji. Jak myślicie, mogą mu przedłużyć areszt w związku z opóźnianiem się ekspertyzy? I czy przesłanki na przedłużenie mogą być takie same jak w przypadku zastosowania aresztu? Z góry dzięki!

#111 2014-11-27 15:47:45

zakręcona1188

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Cleo na moje oko to wszystko zależy od prokuratora.. niestety,ale wydaje mi się,że mogą przedłużyć areszt skoro opóźnia się ekspertyza choć życzę,żeby jednak została wykonana do 4 grudnia na Waszą korzyść

#112 2014-11-27 16:31:36

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: Tymczasowe aresztowanie

Cleo zazwyczaj sankcja trwa do chwili wyjasnienia sytuacji. To, ze jest aresztowany to nie tylko wymysl prokuratora ale przedewszystkim decyzja sedziego. Zastanowilabym sie czy faktycznie jest tak, ze jest czysty skoro sankcja zostala nalozona. My tez bardzo dlugo czekalismy na ekspertyzy i z tego wzgledu przedluzali. Trudno ocenic jak bedzie w Waszej sytuacji. Kazda jest inna i wiem, ze nie warto porownywac jednej sprawy do drugie. Oby jednak u Was bylo pomyslnie. A i jeszcze jedna sprawa. Wasz adwokat iech sie zorientuje czy z prokuratury wpłyną wniosek o przedluzenie bo byc moze juz o to nie wnioskuja i posiedzenie bedzie tylko formalnoscia.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#113 2014-11-27 17:07:47

Cleo102

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Powiem Wam, że faktycznie jak na początku, we wrześniu dowiedziałam się, że ma 3-miesięczny areszt i przeczytałam przesłanki zastosowania, to byłam pewna, że mają dowody. Ale zobaczymy jak będzie.. a myślisz Patiwu, że prokurator już mógł przygotować wniosek o przedłużenie aresztu? Powiedziałby wtedy adwokatowi jak by się pytał?

#114 2014-11-27 23:30:38

 Lady_Morfina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 70

Re: Tymczasowe aresztowanie

Cleo102

U nas było tak że na posiedzeniu była zasądzona sankcja na 2 miesiące a wyszedł wcześniej bo po 1.5 miesiąca gdyż prokurator uznał że nie ma już obawy matactwa i mój Łobuz wyszedł bezpośrednio z prokuratury o czym się dowiedzieliśmy od adwokata przed wejściem na widzenie że w Łęczycy jest w prokuraturze. Także później tylko dostał dozór.  Dlatego myślę że sama ekspertyza(jej brak) nie przesądza o tym. Jeśli nie będzie podstaw do dalszego aresztu dla Twojego Łobuza i prokurator uzna że do dalszych czynności wystarczy ewentualny dozór to wszystko się potoczy pozytywnie i taką mam nadzieję


Zawsze jest nadzieja w nas bo jedno życie, przecież znasz to.
Kochaj wiesz że warto.

Kwiecień 23.04.2016 Dzwonek!

DOCZEKANA !

Offline

#115 2014-11-29 16:35:19

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: Tymczasowe aresztowanie

Cleo on ma iles tam dni na dostarczenie takiego wniosku do sadu. chyba najpozniej 7 dni przed zakonczeniem sankcji. Prokurator pewnie nie powie ale adwokat moze mysle dowiedziec sie tego z sadu i wydaje mi sie, ze taki wniosek lub jakas informacja jest przesylana do kancelarii. U nas tak bylo. Adwokat dostal pismo i powiedzial, ze na 90% sad przychyli sie do wniosku i tak bylo. Poza tym dopoki jest prowadzone postepowanie przygotowawcze nie sadze, ze prokurator ujawnia akta. Nie ma tu logiki. Jego celem jest zebranie dowodow i skonfrontowanie ich z oskarzonym na tym ostatnim przesluchaniu. Nasz adwokat dostal je dopiero gdy prokuratura zakonczyla cale postepowanie i akt oskarzenia byl juz gotowy.
Lady Mofina masz troche racji. Obawa matactwa moze byc do czasu przesluchania swiadkow, tak w wiekszosci przypadkow niestety jest. A prawda jest taka, ze jak beda chcieli go zatrzymac to napisza, ze jest bardzo prawdopodobne, ze czyn ktory jest zarzucany zostal przez niego popelniony, albo ze sprawa jest rozwojowa i o. Takie nasze chore panstwo.
Jesli u Was jest obawa, ze ucieknie to niech adwokat walczy o poreczenie majatkowe.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#116 2014-11-29 17:03:13

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: Tymczasowe aresztowanie

R trafił do aresztu na 2mies, po 2mies prokurator wnioskował o kolejne 2mies a sąd nie przychylił się do wniosku a mało tego zarzucił prokuraturze niedopełnienie obowiązków i liczne zaniedbania. R został zwolniony, nakaz dozoru policyjnego i 2tys poręczenia majątkowego.


Razem po 605 dniach!

Offline

#117 2014-11-29 19:12:34

 Lady_Morfina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-08-01
Posty: 70

Re: Tymczasowe aresztowanie

Patiwu91

Wiadomo że to wszystko zależy od wielu czynników mi chodziło o samą ekspertyzę o którą pytała Cleo. Brak jej o niczym nie przesądza jak będą chcieli to wypuszczą nie to nie. W naszym przypadku chodziło o matactwo w tym o co innego więc przytoczyłam przykład


Zawsze jest nadzieja w nas bo jedno życie, przecież znasz to.
Kochaj wiesz że warto.

Kwiecień 23.04.2016 Dzwonek!

DOCZEKANA !

Offline

#118 2015-05-07 15:51:18

renia

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Od 1 lipca osoby TA będą miały możliwość dzwonić (oczywiście za zgodą prokuratora/sądu) -> art. 217c KKW

#119 2015-05-13 09:37:44

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: Tymczasowe aresztowanie

Renia to art. dotyczacy zakazu tak? a to jaka nowelizacja weszla? nic nie slyszalam. jest juz zaklepana?


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#120 2015-05-13 13:41:33

renia

Gość

Re: Tymczasowe aresztowanie

Patiwu nowelizacja wchodzi z dniem 1 lipca (w Dzienniku Ustaw od 20 marca.) Było w tym art. o zakazie, teraz będzie możliwość dzwonienia
Art. 217c. § 1. Tymczasowo aresztowany:
1) może korzystać z aparatu telefonicznego, z zastrzeżeniem § 2 i 3, na zasadach określonych w regulaminie organizacyjno-porządkowym wykonywania tymczasowego aresztowania, za zgodą organu, do którego dyspozycji pozostaje,
2) nie może korzystać z innych środków łączności przewodowej i bezprzewodowej.
§ 2. Organ, do którego dyspozycji tymczasowo aresztowany pozostaje, wydaje zarządzenie o zgodzie na korzystanie z aparatu telefonicznego, chyba że zachodzi uzasadniona obawa, że zostanie ona wykorzystana:
1) w celu bezprawnego utrudniania postępowania karnego,
2) do popełnienia przestępstwa, w szczególności podżegania do przestępstwa.
§ 3. W wypadku gdy tymczasowo aresztowany pozostaje do dyspozycji kilku organów, wymagana jest zgoda każdego z nich, chyba że organy te zarządzą inaczej.
§ 4. Na zarządzenie o odmowie wyrażenia zgody na korzystanie z aparatu telefonicznego tymczasowo aresztowanemu przysługuje zażalenie do sądu, do którego dyspozycji pozostaje. Zażalenie na zarządzenie prokuratora rozpoznaje prokurator nadrzędny.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Zamość