Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#21 2014-05-28 19:38:28

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Monika polecam do zapoznania się wątek o ENA (Europejski Nakaz Aresztowania),ekstradycji -> http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=541 bo przypuszczam, że na podobnej zasadzie będzie to wszystko u Was przebiegało.. Twój partner jest obywatelem Polski, więc prawdopodobnie Polska wystąpi o to by przewieźli Go tutaj do odbycia kary, do tego jednak czasu będzie znajdował się w tamtejszym Areszcie i oczekiwał na proces ekstradycyjny.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#22 2014-05-28 20:27:14

zgubionaaa

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

witam odezwij sie do mnie nn gg, moj facet mial ekstradycje z hiszpanii a mieszkamy w uk, przeszlam przez to wszystko i moge Ci wyjasnic co i jak i z czym to sie je... wszystko jest do przezycia-musisz sie uzbroic w cierpliwosc.pozdrawiam serdecznie

#23 2014-05-28 21:31:59

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

U mnie zapaliło się światełko w tunelu...i dobra porada dla innych, jezeli ENA jest wystawiony za kilka spraw to warto przed powrotem zrobić wyrok łączny z pomocą adwokata, wtedy tak jak w moim przypadku gdy wyjdzie wyrok łączny ENA traci moc...i musi pojawić się nowy do wyroku łącznego i ponownie mozna walczyć o odroczenie wykonania kary itp...bedę systematycznie pisał co sie dzieje
och oby poszło....
Lato idzie
Monika fajnie że wpadłaś na to forum

TO JA MONIKĘ ZWERBOWAŁEM

I teraz tak wg mnie pierwszy krok to telefon do adwokata w Polsce ....najlepiej tam gdzie długi i alimenty aby zbyt daleko nie szukał i niech dowie się co się dzieje.
Kroki adwokata...wyciąga kartę kar skazanego-podejrzanego
On bedzie wiedział co jest na rzeczy i zacznie działać jeżeli takie bedzie Twoje wasze życzenie.
Działania w Polsce czasami mogą pomóc zatrzymać deportację...lub co idzie w parze...zmniejszyć, odroczyć wyrok do odbycia w kraju.
Idź tą drogą wg mnie innej nie ma...

Ostatnio edytowany przez Gosiaa (2014-05-29 16:02:24)

Offline

#24 2014-05-28 21:43:12

zgubionaaa

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

ja w tym temacie a raczej my siedzielismy kilka miesiecy, prawda jest taka, ze na odroczenie kary szans praktycznie nie ma... co do kombinowania z przreciagniem to oczywiscie mozna to robic i jak sie zaplaci adwokatowi to bedzie cos tam dzialal ale do Polski i tak sciagna,niestety, taki mamy kraj.

#25 2014-05-28 21:47:19

dominika

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

jego zona super wiadomośc, cieszę się, ze u Ciebie do przodu

#26 2014-05-28 21:49:24

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Nie do końca ściągają...mozna wywalczyć wiele rzeczy znam takich co pozostali w wątku o ENa piszę co robię teraz...zgubiona zarejestruj się to będziesz się wyświetlała na zielono a zielony to uspokaja ))

Offline

#27 2014-05-28 22:10:37

zgubiona

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

fakt,lubie zielony:)ale to caly czas nad nimi wisi ...chcesz do konca zycia ogladac sie za siebie? i zyc w takim zawieszeniu? radzilabym Ci zbic to jak najwiecej sie da..wywalczyc najlepsza opcje i pojsc to poprostu odwalic, wiem , latwo sie mowi, ale my tez kombinowalismy na rozne sposoby ale pewne rzeczy sa nie do przeskoeczenia. do pl sciagaja nawet za 3-miesieczne wyroki, taki mamy system.a co do adwokatow to tez obiecuja rozne rzeczy ale gorzej to w praktyce...

#28 2014-05-28 23:03:24

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Ok.
Wiem ze najlatwiej odpykac. Ja na tym etapie na ktorym jestem to moge powalczyc, nie ma co z gory zakladac ze sie nie uda.
Polski sad i wymiar sprawiedliwosci to jedno a Irlandzki w moim przypadku to drugi temat do rozmow.
Z Irlandii np za alimenty jak im dobrze sie temat przedstawi to nie odsylaja...i to juz jest jeden z powodow dla ktorych nie warto sie poddawac...

Nie ma co ludziom pisac ze i tak sie nie uda...trzeba zawsze szukac luki...nigdy nic nie jest przesadzone do konca...

Offline

#29 2014-05-28 23:25:32

zgubiona

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

probowac warto-pewnie, absolutnie Ci tego nie odradzam dziele sie tylko Naszymi doswiadczeniami i moimi przemysleniami,powodzenia.

#30 2014-05-28 23:30:02

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Dzieki za zielony kolor...:-)
Wszelkiego rodzaju informacje na temat deportacji-ekstradycji jak najbardziej wskazane.
Opisz troche jak to u was bylo jak mozesz...
Pozdrawiam.

Offline

#31 2014-05-29 13:09:24

Mmonika38

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

dziekuje wszystkim za jakiekolwiek informacje....najgorsze jest czekanie mija juz tydzien a on nie dzwoni..
Dziekuje jego żona za polecenie mi tej strony:))

#32 2014-05-29 18:17:25

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Monika 38...szybko do adwokata, taka moja jedyna rada na początek, telefon moze być lub nie...
do końca nie wiesz za co jest zatrzymany więc moze być tak ze i zadzwonic na tym etapie aresztowania nie wolno.
Adwokat powinien pomóc.

Offline

#33 2014-05-29 19:14:39

zgubiona

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

... a wiec u nas sytuacja wystepwala nastepujaco. sprawa sprzed 5 lat, mieszkamy w Szkocji, bylismy na Teneryfie, i to z tej wyspy go zwineli, i zaznaczam nie na lotnisku tylko z hotelu, co bylo wiekszym szokiem, starcilam z nim kontakt na okolo 2 tygodnie-zupelny, bez mozliwosci dodzwonienia sie nigdzie bo wozili go od sadu do aresztu wkolko, a czekal na ekstadycje do Madrytu. w Hiszpanii juz dzialal adwokat ktory starl sie o odbycie kary albo tam(W Hiszpanii) albo w Szkocji, jako ze tam na stale mieszkamy.Zaznaczam ze wiezienie w Hiszpanii bylo kurortem w porownaniu z Polskimi warunkami.wyrok to tylko rok wiec myslelismy, ze uda sie to zalatwic tak, zeby nie musial wracac do Polski.przeciagalismy pobyt w Madrycie jak najdluzej sie dalo...spedzil tam okolo 3 miesiecy, po czym i tak wyladowal w Polsce oczywiscie najpierw Wawa- Bialoleka, bo tam jest pierwszy etap po ekstardycji , drugi to juz przydzielanie skazanego pod okreslony ZK w Polsce, czyli w naszym przypadku -Wschodnia polska. bardzo to wszytko bylo dla Nas wyczerpujace psychicznie, no ale nikt nie powiedzial, ze bedzie latwo.kombinujcie, piszcie podania gdzie sie da, ale ja juz z perspektywy czasu wiem ,ze nasza walka o brak ekstradycji- to byla walka z wiatrakami. moze Wam sie uda, trzymam kciuki.

#34 2014-05-29 22:22:18

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Tak odbiegając od głównego tematu wątku - słyszałam, że w Hiszpanii są piękne ZK (w porównaniu do PL)...
Nawet baseny są na terenie zakładu, wspaniałe jedzenie - tak słyszałam od znajomego męża, co na wczasach dłużej został tam, jakiś czas temu


od 18.07.2011

Offline

#35 2014-05-29 23:24:19

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Nawet jak by sauna byla to wole w namiocie na deszczu i na wolnoscie ;-)
Jutro opisze delikatnie jak to u mnie jest z ENA

Offline

#36 2014-05-30 17:13:28

zgubiona

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

W Hiszpańskim więzieniu cele są pojedyncze lub dwuosobowe, w celi każdy ma tv, gry, filmy.można korzystać z siłowni, sauny, są organizowane różnego rodzaju warsztaty, zawody i mecze. Obiady są bardzo dobre, serwują np. owoce morza plus każdy dodatkowo ma podwieczorek - np. owoce i jogurt. Sama się zastanawiam czy to oby na pewno wiezienie... ale i tak do norweskiego więzienia jeszcze mu daleko, gdzie każdy ma w "celi" swój prysznic i komputer. A budynek wygląda lepiej niż Polski ZUS ... Polska niestety wciąż pachnie komuną... i jesteśmy co najmniej 20 lat do tyłu.

#37 2014-07-28 17:30:52

angela

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Cześć wszystkim, mój facet nabroił w Niemczech i został za nim wysłany ENA. Chyba się zgodził na przekazanie. Dodam, że wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, który kończył się 17 lipca. Jakoś 12 lipca przyszedł do nas dzielnicowy i przyniósł papierek (pismo) z prokuratury albo z sądu, że tego i tego dnia ma się stawić na granicy w świecku w celu przekazania go stronie niemieckiej. W czwartek 24.07.2014 stawił się w wyznaczonym miejscu i czasie na granicy. Od tamtej pory nie mam od niego żadnych wieści. Wiecie co dzieje się z taką osobą po przekazaniu ? Dodam, że czyn zagrożony jest do 5 lat pozbawienia wolności, ale mój facet w Polsce za to nigdy nie był karany, więc jak myślicie wyrok w zawiasach ? Ile w ogóle może trwać taka sprawa. Dostał akt oskarżenia, więc chyba będzie musiał złożyć jakieś zeznania, bo wyroku przecież nie ma i nie wiadomo czy nawet będzie. Pomóżcie bardzo się martwię, że tak długo się nie odzywa ...

#38 2014-07-30 17:13:05

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Wg mnie czy miał podobne problemy i wczesniejszą karalność w Polsce dotyczącą tego samego czynu to dla sądu w Niemczech nie ma żadnego znaczenia. Nie bedą raczej wyciągać karty kar z Polski.
Czy sie odezwie, powinien...
Tak jak zawsze powtarzam, tu nikt dokładnej odpowiedzi nie udzieli a adwokat moze zacząć szperać i szukać.
Popytać może na forach polskiej polonii w Niemczech?
Wiem że trudno zadać tam pytanie wprost bo mogą zaraz zmieszać z błotem ze bandyta itp..jednak poszukać podobnego tematu lub polskiego adwokata za granicą warto.


Co do mojej ekstradycji to proces trwa już 9 miesięcy i nadal jestem na "wolności"
Nie ma reguły na to ze zaraz wyślą lub nie...każdy przypadek jest inny, jednak podejrzewam ze z uk lub francji niemiec czy holandii bym juz dawno śmigał do ojczyzny.
walka trwa

Offline

#39 2014-08-19 20:34:13

roberto

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Witam.
Potrzebuje pilnej pomocy
Pracowałem w Rumuni ok.3tygodni. Zatrzymała nas policja. Co się okazało, szefowie wyłudzili pieniądze od jakiejś firmy, ale ja też zostałem oskarżony tak samo inni pracownicy rumuńscy, po przesłuchaniach dostałem dozór policyjny 2 razy w tygodniu i nie mogę opuszczać Rumuni, tylko teraz ponoć jestem podejrzany, co się okazało szefowie mieli dostać areszt do wyjaśnienia sprawy, ale uciekli z rumuni co się potem okazało wysłali za nimi ENA i parę dni temu ich złapali za granicą chyba w UK i są już tu w rumuńskim areszcie. I tak to trwa już miesiąc nie mam ubezpieczenia zdrowotnego, prawie skończyły mi się oszczędności i ta cała sytuacja mnie dobija, bo nie wiem, na czym stoję nie wiem, kiedy to się zakończy, jak powiedziała policja ja jestem po boku tej sprawy można powiedzieć, że pionkiem to nie wiem, po co mnie tu trzymają? Pisałem 2 wnioski do prokuratora tutaj, że wrócę na rozprawę, że będę pomagał przy śledztwie itd. ale to nic nie pomogło. Prokurator powiedział, że nie mają dobrych kontaktów z polska policja itp. I teraz mam pytania co do tego, czy jestem w bazie danych w Rumuni, że nie mogę opuszczać kraju i przy kontroli na granicy będą wiedzieć, że mam zakaz. Czy jak by mi się udało z tąd wydostać i będę w Polsce to czy wyślą za mną ENA i deportują mnie do Rumuni? Bo jak bym był w Polsce to pierwszego dnia poszedłbym na policje i powiedział co tu się stało itd. bo tu dużo rzeczy zrobione w stosunku do mnie nie zostały zrobione zgodnie z prawem.

#40 2014-08-21 00:56:10

zakręcona1188

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

roberto faktycznie ciężka sytuacja... a próbowałeś się skontaktować z polskim konsulem w Rumunii?? może oni by w jakiś sposób pomogli?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HĂ´tels Concepción del Uruguay