Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#101 2016-10-05 09:20:07

Gość.....

Gość

Re: ZK KAMIŃSK

Kamińsk to miejsce podobne do obozu w Auschwitz . Budynki , mury to przypominają .
Kantyna obskurna. Na ciepło tylko kawa i herbata. Ochydne pączki z budyniem.
Po męczącej podróży nie ma nic dobrego do jedzenia .
Na sali widzeń duże stoliki , cieżko o "prywatność" , bo ścisk niesamowity, a gad usadawia
wszystkich po kolei .
Nie miło wspominam.

#102 2017-03-25 22:11:29

gabi

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-03-25
Posty: 507

Re: ZK KAMIŃSK

Paskuda napisał:

Jestem już po widzonku dlatego chętnie podzielę się z Wami "wrażeniami" z odwiedziń w tym ZK.

Ogólnie Zakład z zewnątrz wygląda jak z najgorszych koszmarów, stare budynki wyglądają jak poniemieckie albo porosyjskie bunkry ale w środku, świeżo, czysto, poczekalnie wyremontowana z tv, toaleta czysta z ciepłą wodą, suszarką, papierem toaletowym i lusterkiem (w tych zakładach co byłam był brud smród i ubóstwo). Aby wejść na poczekalnie należy rozmagnesować drzwi oczywiście dla mnie czarna magia ale strażnik okazał się bardzo pomocny. Procedury w tym ZK są takie, że oddaje się wypełnioną kartkę wraz z dowodami i otrzymuje się numerek, na ten numerek strażnik wzywa do pokoju przejściowego tam w szafkach zostawia się odzież wierzchnią i torebki i wszystkie niedozwolone przedmioty. Potem bramka, wykrywacz metali, wychodzi się na korytarz do okienka tam dostaje się potwierdzenie zatrzymania dowodów osobistych i przechodzi się na podwórko. Tam trzeba poczekać na dwa numerki, następnie w zależności, kto jest na zmianie mnie się trafiła ta przyjemność ustawia się przy specjalnej kracie i obwąchuje piesek stres straszny mimo, że wiesz, że nic nie wnosisz. potem tunelem z krat, przechodzi się do budynku widzeń, tam wręczamy kartkę i udajemy się do sali, którą wyznaczy nam strażnik, stolik wybieramy same (ja miałam bezdozorowe więc nie wiem jak mocno obserwowani są odwiedzający) ale zasada jest taka że osadzony siada na przeciwko gości i w sumie w tych warunkach trudno jest się przytulić, ale mój P. usiadł obok mnie i nikt nam nie zwrócił uwagi po czym odprowadzono nas do sali widzeń bezdozorowych bo to czy ono się odbędzie zależy nie tylko od zgody ale też od zgłoszenia osadzonego. Strażnicy ogólnie sympatyczni może się nie uśmiechają ale nie są ani wulgarni, ani burczący odzywają się normalnie i normalne odpowiadają na wszelkie pytania. Kantyna dobrze wyposażona choć brak ciepłych posiłków ale przy tej liczbie osadzonych i takim wyposażeniu wcale mnie to nie dziwi. Przynajmniej nie serwują ohydnych dań. Ogólnie moje wrażenia są pozytywne jak na tego typu miejsce. Po tym co słyszałam, ogólnie pracownicy są w porządku, można się dogadać, jasne że są służbiści ale nie ma tam ciśnień, może to wynikać z tego, że są tam osadzeni z długimi wyrokami i po prostu specyfika pracy wygląda tam zupełnie inaczej niż w poprzednim ZK. To chyba na tyle jak ktoś ma pytania pytajcie odpowiem jak będę wiedziała. A i co do Desmoksanu to kosztuje tam prawie 100zł. Więc chyba lepiej poprosić o przeniesienie na inną celę i próbować samemu.

Hej przypomnę się w temacie Kamińska, może komuś się przyda. Forum odkryłam w tym tygodniu i szczerze....bardzo żałuję, że tak późno...co prawda to nie jest "nasza" pierwsza odsiadka, ale o tyle trudniejsza od poprzedniej, że dużo dalej od domu bo właśnie w Kamińsku i nie ważne, że po pierwszej komisji penitencjarnej dostaliśmy już z R2Z...w nagrodę wyrzucili prawie na koniec Polski, jak to mają w zwyczaju (ja przebywam w Warszawie). Dzięki Waszym podpowiedziom z forum usiadłam "wygooglowałam" podzwoniłam i pojechałam... . To byłą akcja - reakcja :) dla zainteresowanych podróżowaniem właśnie ze stolicy pociągiem do Olsztyna i busem. Potwierdzam, ta opcja hula całkiem nieźle i czasowo i cenowo. I nie ma się czego bać, że się spóźni czy nie zdąży. Busy, o których wcześniej pisały dziewczyny kursują, warto wcześniej zadzwonić i potwierdzić czy bus z danej godziny dojeżdża własnie  do Kamińska, ale nawet jeśli nie...to dojdzie do Górowa Iławeckiego (rozkład się troszkę zmienił od tego co jest dostępne w necie). Warto pamiętać, że o ile Kamińsk to faktycznie jedna z warmińskich wiosek to Górowo Iławecki, ciut większe miasteczko (ale tylko ciut), mają taksówki i w razie potrzeby te 7 km do Kamińska można podjechać taksówką..koszt ok 15 zl.

Co do samego przebiegu widzenia....zgadzam się z moją przedmówczynią. Idealnie to opisała. Pracownicy SW mili i pomocni. Byłam pierwszy raz i obyło się bez piesków i PKO. Na widzenie weszłam szybko, długo czekałam na zainteresowanego, ale to z racji pory obiadowej wiec po prostu pech. Widzenia można łączyć o ile wcześniej się o to zawnioskuje, można się ubiegać o bez dozorowe i intymne. Ale wiadomo na wszystko trzeba wniosek :) i cierpliwości. Ostatecznie to nie kurort wypoczynkowy ;). Byłam już  w kilku zakładach karnych....z racji procedur toczących się spraw etc. jedne mają to lepsze inne co innego. Jeśli chodzi o Kamińsk...poza trudnym , ale nie niemożliwym dojazdem...ten ZK oceniam całkiem przystępnie, oczywiście wyłącznie z pozycji odwiedzającego (i nie piszę tu o walorach wizualnych, które pozostawiają wiele do życzenia...pawilony przypominające poniemieckie bunkry). Mam na tyle wyrozumiałego i twardego faceta, że nie uskarża się na warunki etc. bo zdaje sobie z tego sprawę, że to nie wczasy.

Niemniej jednak nawet pączki nam smakowały, bo wzięliśmy z bitą śmietaną :)

Podsumowując...nie taki Kamińsk straszny jak go malują..

powodzenia i pozdrawiam

Offline

#103 2017-03-26 20:02:43

dzasti

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-03-26
Posty: 18

Re: ZK KAMIŃSK

Witajcie, Zgodnie z tym co przeczytałam w Kamińsku są osadzeni z przydziałem R, wiecie może dlaczego mojego tam przewożą skoro ma P2? Przeludnień nigdzie nie widzę, dodam, że to dla mnie strasznie utrudnienie bo mieszkam z Warszawie a nie mam prawa jazdy;/

Offline

#104 2017-03-26 22:47:17

gabi

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-03-25
Posty: 507

Re: ZK KAMIŃSK

Dzasti... wiem, że to małe pocieszenie ale z Olsztyna do Kamińska jest 75 km...da się tam dojechać, ja tez nie mam prawka niestety. Niestety tak to już mają w zwyczaju, nie liczą się z tym, ze bliscy, rodzina... Kamińsk z tego co widzę na stronie internetowej:

"jest jednostką typu zamkniętego przeznaczoną dla recydywistów penitencjarnych zgodnie z podgrupą klasyfikacją: R-1/p, R-1/z, R-1/t oraz zakładem karnym typu półotwartego zgodnie z podgrupą klasyfikacyjną: R-2/z, R-2/p, R-2/t. Ponadto w tutejszej jednostce przebywać mogą skazani z podgrupą klasyfikacyjną R-1/p, R-1/z, R-1/t, R-2/z, R-2/p, R-2/t, chorzy na cukrzycę insulinozależną.
Pojemność Zakładu Karnego w Kamińsku ustalona została na 1307 miejsc zakwaterowania";
p - petka tj. pierwszy wyrok, r- recydywa, kolejny.Oznaczenia p i z przy "R1z" to znaczy recydywa zamek zwykly a "R1p"to recydywa zamek z jakimś programem np. przeciwdziałanie uzależnień etc. T nie wiem co oznacza.
No i kolejny argument przeważający na naszą niekorzyść to fakt, ze jest to pojemny ZK...1300 miejsc to naprawdę kawał hektarów. Widziałam...jeżdżą traktorem żeby obiad rozwieść

Offline

#105 2017-03-27 05:30:16

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: ZK KAMIŃSK

Dziś tu może jednak nie tam. Rzadko mówią gdzie będzie transport.


Razem po 476 dniach

Offline

#106 2017-03-27 05:31:38

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: ZK KAMIŃSK

Dzasti miało być nie dziś


Razem po 476 dniach

Offline

#107 2017-05-25 14:49:48

Mara

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-05-22
Posty: 13

Re: ZK KAMIŃSK

może ktoś się wybiera do Kamińska w czerwcu ja jestem z warszawa to by było rażniej ,jechać z kimś pozdrawiam      .MARA.

Offline

#108 2017-05-26 07:52:02

Mara

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-05-22
Posty: 13

Re: ZK KAMIŃSK

mam pytanie czy w kantynie w Kamińsku kupie mu środki higieniczne  ,mydło ,szampon ,papier ,itp.

Offline

#109 2017-05-26 08:38:25

Mara

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-05-22
Posty: 13

Re: ZK KAMIŃSK

Jakby ktoś jechał do Kamińska to bym się zabrała ,dołoże do paliwa, ajeśli ktoś jedzie autobusem ,czy pociągiem to tarz razem weselej ,dajcie znać ,pozdrawiam ,MARA.




Mara umieszczaj proszę posty o wyjazdach do Kamińska w wątku o Kamińsku a nie o Włocławku
Dziękuje Moderator

Ostatnio edytowany przez Paskuda (2017-05-26 09:50:54)

Offline

#110 2017-05-26 09:58:33

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: ZK KAMIŃSK

Tu mogę Ci odpowiedzieć.

Tak w Kantynie w Kamińsku możesz zrobić mu całą paczkę i to właściwie od ręki bez wypełniania papierów musi mieć jedynie możliwość zrobienia paczki w danym miesiącu. Kantyna jest bardzo dobrze zaopatrzona jest dużo produktów i w przystępnych cenach. W Kamińsku jest wygodnie z robieniem paczek bo wpłacasz pieniądze na konto kantyny,  on zgłasza formularz na paczkę, jest doprowadzany do kantyny i sam wszystko może wybrać, zamienić lub dobrać. Jest to dobra opcja, bo nie tracicie czasu na widzeniu po drugie to jest powód żeby wyjść na chwilę z celi.

Jeszcze odnośnie paczki jeżeli paczka będzie otwierana przy wychowawcy to jest szansa, że dostanie wszystko, ale raczę paczkę kontrolują na wejściu i jeżeli będą przedmioty które nie znajdują się na talonie to cała paczka zostanie odesłana na Twój koszt. Poza tym środków higienicznych do Kamińska się nie wysyła ponieważ można je zakupić w kantynie lub na paczce comiesięcznej, dodatkowo pamiętaj ze gazety do tego ZK mogą wchodzić tylko poprzez prenumeratę. No chyba, że będzie miał zgodę.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#111 2017-05-27 09:00:08

gabi

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-03-25
Posty: 507

Re: ZK KAMIŃSK

Mara
jeśli chodzi o Kamińsk to spożywkę robisz raz na m-c, po prostu mu paczka przysługuje bez większych zgód i ceregieli. Ja np. robie przez Internet, czyli On mi dyktuje listę produktów max do 6 kg. Ja drukuje formularz i wypełniam go, skanuje. Robię przelew na ich konto konkretnej kwoty, bo jeśli wpłacisz za dużo to dla nich tez problem; formularz do paczki i lista produktów wraz z ceną dostępna na stronie:
http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … w-kaminsku
A na koniec skanuje potwierdzenie wpłaty, wypełniony formularz i wysyłam na adres @ : kantynazkkaminsk@gmail.com

Ja (po jednej wpadce z ich strony) jeszcze profilaktycznie dzwonię na numer kantyny i proszę aby sprawdzili czy mój @ dotarł .

Paczka jest realizowana do 5 dni roboczych.

Co do chemii.. robię na widzeniu pod warunkiem, że ma łączone (min 2 godziny) . Ale zawsze krócej się schodzi niż z paczką spożywczą. Gazety wysyłąne pocztą raczej nie przechodzą w Kamińsku, ale zarówno karty telefoniczne jak i gazety możesz mu kupić na widzeniu i on zabiera z sobą po widzeniu.

Resztę informacji: widzenia zwykłe, bezdozorowe, intymne, jak wygląda sala etc. dojazd oraz telefony opisałam Ci na PW.

trzymaj się dzielnie

Offline

#112 2017-05-27 10:38:47

renia

Gość

Re: ZK KAMIŃSK

gabi napisał:

Resztę informacji: widzenia zwykłe, bezdozorowe, intymne, jak wygląda sala etc. dojazd oraz telefony opisałam Ci na PW.

Dlaczego na PW? Innym też się te informacje mogą przydać

#113 2017-05-27 11:32:23

gabi

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-03-25
Posty: 507

Re: ZK KAMIŃSK

Odpowiedziałam na PW, którą dostała od Mary, renia. Rozwinełam podstawowe informacje, które dostępne są w wątku.

Offline

#114 2017-06-17 15:16:02

paula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-17
Posty: 8

Re: ZK KAMIŃSK

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Dopiero co odkryłam to forum. Szukałam już informacji na te tematy ale trafiałam za każdym razem na wizaż, gdzie jest tylko pogarda i robienie żartów. Tu nabrałam ochoty, żeby cokolwiek napisać, szczególnie, że czegoś dowiedziałam się o Kamińsku.
Mojego aresztowali miesiąc temu do odsiadki 5 lat, niestety dostał zamek. Po miesiącu siedzenia na Służewcu będzie przewieziony właśnie do Kamińska. Po tym, co tu wyczytałam, trochę się podłamałam... Czy te telefony faktycznie są tak rzadko? Na Służewcu mógł dzwonić codziennie, teoretycznie po 10 min. (teoretycznie, bo zdarzało się gadać po 30).
Za pół roku ma mieć znowu komisję. Dziewczyny, wiecie jaka jest szansa w tym ZK dostać półotworek? Oczywiście przy dobrym sprawowaniu. Ugadać też potrafi, byleby wychowawca był normalny...

W sprawie transportu - będę się wybierać z Warszawy do Kamińska samochodem jakoś na początku lipca. Planuję raczej przespać się tam i rano pójść na widzenie, gdyby któraś z Was miała ochotę się ze mną zabrać.

Z góry dzięki za jakieś słowo otuchy... Pozdrawiam

Offline

#115 2017-06-17 15:50:40

renia

Gość

Re: ZK KAMIŃSK

Paula od nowego roku teoretycznie telefony są codziennie.
Zapraszam do Pogaduch

#116 2017-06-19 08:08:13

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: ZK KAMIŃSK

paula w Kamińsku jest możliwa zmiana podgrupy jest możliwa wokanda ale wszystko zależy ale nie po pół roku, po pół roku powiedzą jedynie że to za krótki okres do zmian. Tam jest duża szansa na wyłapanie pracy, to był jedyny zakład w naszej "karierze" w którym nie mieliśmy powodów do narzekania. wszem wszystkie prośby rozpatrują przez dwa tygodnie, ale np jak już się dostanie pierwszą zgodę na skypa to z kolejnymi jest łatwej. Jest jeden warunek o którym mówią na dzień dobry nie skarżymy to się dogadamy.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#117 2017-06-19 10:01:50

paula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-17
Posty: 8

Re: ZK KAMIŃSK

Dzięki za odpowiedź!
Mój A. dzisiaj będzie przewieziony tam. Mówi, że jeśli będzie źle to będzie organizował sobie jakiś kurs, najchętniej w Grójcu, bo tam podobno lajtowy ZK. Jeśli chodzi o zmianę podgrupy to już się nastawialiśmy, że za pół roku zmienią, bo tak mówili na pierwszej komisji w Wwa Służewiec... Kiepsko, że w Kamińsku nie przychylają się do tego.

Offline

#118 2017-06-19 11:52:19

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: ZK KAMIŃSK

Paula to nie jest kwestia przychylania się a od sytuacji na miejscu i od dogadywania się z SW i zachowaniem na miejscu. Mój tam był pół roku mieli go podnieść nawet tak mówili po czym dyrektor oznajmił że za wcześnie od degradacji. Poza tym każdy ZK który degraduje do R1 zawsze mówi że po pół roku o podniosą. Przyzwyczajcie się do ciągłego mydlenia oczu.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#119 2017-06-20 21:37:39

gabi

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-03-25
Posty: 507

Re: ZK KAMIŃSK

I tu zgodzę sie z Paskuda...zk to zk,ogolnie rzecz biorąc panują podobne zasady, niemniej jednak dużo mi mówi stan mojego łobuza tzn. to w jaki sposob opowiada o Kaminsku, co można załatwić a co sobie odpuścić,o co zawalczyć a z czym dać sobie spokoj.Fakt,ze odbywa kare od początku na półotworku wiec nie powiem czy łatwo czy trudno o zmianę podgrupy. Wiem też, że duża jego zasluga bo stara sie mnie uchronić od pewnych spraw,na ktore i rak po tej stronie nie mam wplywu,ale tam,w Kaminsku...odbywa sie kare jakos tak....przyzwoicie.Nie ma problemów z łaczeniem widzeń,widzeniami bezdozorowymi czy intymnymi.

Offline

#120 2017-06-20 22:08:20

paula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-06-17
Posty: 8

Re: ZK KAMIŃSK

To dobrze, że chociaż intymne i bezdozorowe można załatwić ale to i tak zależy od wniosków nagrodowych (?). Na pewno je zdobędzie ale trzeba czekać. Podobno też skype bez jakichś większych problemów da się ogarnąć.

Dzisiaj zadzwonił pierwszy raz stamtąd, podobno lepiej niż w AŚ, nie ma tyle krat w oknach i ładny widok. Cela 5-osobowa, same małolaty

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Nordlicht 207 Balm