Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

  • Index
  •  » Sprawy prawne
  •  » Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

#41 2013-11-25 21:06:17

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

To taki ryzyk-fizyk...
Może sąd przychyli się do wniosku, może nie...Nie wiem tego...Nikt tego nie wie...
Ja bym jednak składała o sde bo masz już nakaz stawienia się do ZK. Choć o  sde możesz starać się i z ZK...
Poczytaj o sde na forum http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=192


od 18.07.2011

Offline

#42 2013-12-01 11:01:32

Kasiek

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam. Mam pewien problem. Otóż.. Mój chłopak ma 17 lat, został aresztowany i jest teraz na na sankcji 3 miesięczne w areszcie śledczym, za tydzień powinna mu się zakończyć. W piątek został przesłuchiwany, po czym poddał się dobrowolnej karze - 2 lata. Jest karany z artykułu 280 KK. Czy od tego można się odwołać, czy może liczyć na to, że dostanie te dwa lata tylko w zawieszeniu, czy po prostu sąd już przyklepie tą karę i nie wyjdzie przez dwa lata? Jestem od niego starsza o rok, ale mimo to nie znam się w ogóle na tych sprawach. Prokurator i jego adwokatka nie wiele informują jego rodziców, mnie, praktycznie nic nam nie mówią, więc chwytam się wszystkich wyjść, żeby chociaż czegoś się dowiedzieć. Czy jest możliwość, że jeśli napisze podanie o jakieś warunkowe zwolnienie z kary, to sąd się do tego uchyli, gdzie warunkiem będzie podjęcie pracy lub regularne chodzenie do szkoły? Czy ktoś się na tym zna i jest mi wstanie chociaż odrobinę pomóc? Dodam, że nigdy nie był karany. Nie wyobrażam sobie, że nie zobaczę go dwa lata Z góry dziękuje

#43 2013-12-01 16:49:05

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

witam kasiek , mozecie sie odraczac od wyroku i skladac apelacje


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#44 2013-12-01 18:19:54

Kasiek

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Bardzo dziękuje za odpowiedź!! Nie poddam się i będę robiła wszystko, żeby go stamtąd wyciągnąć

#45 2013-12-01 18:55:04

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Kasia nie ma opcji, żebyś go nie widziała przez dwa lata - bo jak będzie już skazany, będziesz mogła normalnie chodzić na widzenia, będą tez telefony.
Gdy wyrok zapadnie i Twój wyjdzie do domu do CZASU JEGO UPRAWOMOCNIENIA (jeśli zdejmą areszt), to mozna starać się odraczać wykonanie kary. Gdyby udało się dwukrotnie odroczyć karę, łącznie na okres roku, to możecie starać się zawiesić ją w całości.
Gdyby się nie udało, to po połowie kary, czyli po roku odsiadki (zakładając, że wyrok będzie 2 lata), możecie starać się o wpz, warunkowe przedterminowe zwolnienie z reszty kary.
Może być tez, że sąd wyda karę w zawieszeniu.
Od każdego wyroku przysłyguje Wam apelacja.


od 18.07.2011

Offline

#46 2013-12-01 20:34:58

Kasiek

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Tak, ja wiem, że są widzenia, byłam już, ale ja nie jestem wstanie tam chodzić, to dla mnie okropne, z całego serca chciałabym mieć go tutaj, obok . Naprawde? Może wyjść na chwilę do uprawnomocnienia? Myślalam, że do tego czasu przedłużą mu sankcje. Będziemy się starali o odroczenie, ale nie wiadomo czy sąd się do tego przychyli, do tej pory trafiał na okropnego sędzie i ma wstrętnego prokuratora . Rok to i tak długo, właściwie 9 miesięcy, bo wlicza mu się sankcja, ale lepiej tak niż 2 lata, to prawda . Modlę się cały czas o te zawiasy.
Bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedź, jestem strasznie wdzięczna!!

#47 2013-12-01 21:14:57

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Kasiu napisałam Ci wszystkie opcje, jakie przyszły mi do głowy. Opisałam je jedynie pobieżnie, musiałabyś poczytać na forum odpowiednie wątki.
Jesli sąd zdejmie areszt, to powinien wyjść - czy na uprawomocnienie, czy wczesniej nawet. Ale może być, że sąd nie zdejmie aresztu.
Jeśli sąd nie zdejmie aresztu, to o odroczenie już nie możecie się starać - bo to tylko z wolności prrzysługuje.
Podczas odbywania kary mozna starać się o przerwę w karze, a dopiero potem o zawieszenie - przy takim wyroku.
Możecie tez starać się o wpz po roku, jak pisałam wcześniej.
Pamiętaj jednak, że te możliwości, o których pisałam typu przerwa, czy odroczenie - ciężko jest uzyskać. Badź przygotowana na to, że się nie uda
A może będzie wyrok w zawieszeniu? Czas pokaże.


od 18.07.2011

Offline

#48 2013-12-01 23:47:18

Kasiek

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Naprawdę ciesze się, że wiem już teraz odrobinę więcej. Wiem, jestem przygotowana, niestety . Bardzo bym chciala to zawieszenie, nie marzę o niczym innym. Jeszcze raz bardzo dziękuje Ci za odpowiedź! Pozdrawiam!

#49 2013-12-02 01:03:21

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Kasiek napisał:

Witam. Mam pewien problem. Otóż.. Mój chłopak ma 17 lat, został aresztowany i jest teraz na na sankcji 3 miesięczne w areszcie śledczym, za tydzień powinna mu się zakończyć. W piątek został przesłuchiwany, po czym poddał się dobrowolnej karze - 2 lata. Jest karany z artykułu 280 KK. Czy od tego można się odwołać, czy może liczyć na to, że dostanie te dwa lata tylko w zawieszeniu, czy po prostu sąd już przyklepie tą karę i nie wyjdzie przez dwa lata?

Chłopak poddał się dobrowolnie karze, więc to on sam w porozumieniu z prokuratorem uzgodnili taką karę.
Teraz, to wygląda tak, że prokurator składając do sądu akt oskarżenia, złoży jednocześnie też wniosek o skazanie bez przeprowadzania rozprawy na taką karę, jaka była uzgodniona. W 99% przypadków, sądy przychylają się do wniosku
Chłopak w każdej chwili może wycofać się z ugody.

Tak jak Kasiajj wspomniała, poczytaj odpowiednie wątki na forum. Szczególnie dotyczące tymczasowego aresztowania, warunkowego zwolnienia itd.
Jest tu tego na prawdę dużo


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#50 2013-12-02 13:20:14

Kasiek

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

"Barbie" dziękuje za odpowiedź i wytłumaczenie tego. Nie wygląda to najlepiej w takim razie (. Na pewno poczytam Dziekuje bardzo jeszcze raz

#51 2013-12-02 14:34:41

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Przy okazji zapraszam do pogaduch


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#52 2013-12-11 17:59:45

bartoszn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 23

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam,

w przypadku takich przestępstw warto starać się o karę w zawieszeniu. Jeżeli jest to jego pierwszy taki występek to przy odrobinie szczęścia można powalczyć o zawieszenie wykonania kary przed Sądem. Jeszcze mogłabyś napisać na jaką karę umówił się z Prokuratorem, ponieważ z doświadczenia wiem, że z reguły są one zbyt surowe.


Więcej o prawie karnym wykonawczym na www.pozbawieniewolnosci.pl

Offline

#53 2013-12-13 14:39:35

Kasiek

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Jeśli się poddał, to może się starać o karę w zawieszeniu? Mam nadzieję. Z prokuratorem umówił się na 2 lata, powiedział mu, że to najmniejsza z możliwych, gdyż za jego przewinienie grozi mu od 2 do 12, ponieważ jest karany z artykuły 280.
Dziękuje bardzo za informację, jestem wdzięczna

#54 2013-12-13 15:12:43

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Faktycznie najmniejsza kara w tym wypadku, to 2 lata. jednak kara może być orzeczona w zawieszeniu.
Chłopak jak już pisałam wcześniej, może w każdej chwili wycofać się z porozumienia z prokuratorem, jeśli mu nie odpowiada wymiar kary.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#55 2014-01-26 16:08:27

odwieszenie

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam. Mam pytanie w związku z odwieszeniem wyroku, otóz mój znajomy odbywa wlasnie karę pozbawienia wolnosci ktora niedlugo mu sie konczy , niestety przed samym koncem tej kary ma sprawe o odwieszenie kolejnego wyroku... co mozna zrobic zeby wyszedl na wolnosc przed odbyciem kolejnej kary... wiadomo ze z wolnosci wszystko latwiej sie zalatwia... da rade? czy dopiero po odwieszeniu bedzie mogl odwolanie czy cos podobnego pisac zeby przedluzyc to do dnia wyjscia i czy go wypuszcza wtedy

#56 2014-01-26 17:46:33

tokio30

Użytkownik

Skąd: Gdynia :)
Zarejestrowany: 2013-12-29
Posty: 25

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Nie jestem pewna  ale z reguły jest tak że nie wypuszczą  go dopóki kręci mu się jakaś sprawa-bynajmiej tak było w kilku przypadkach z którymi sie spotkałam

Offline

#57 2014-01-26 19:47:59

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witaj!
Może mu nie odwieszą tego wyroku, czego życzę.
Ale nawet jeśli odwieszą mu wyrok, nie będzie to od razu prawomocne. Na postanowienie sądu w sprawie zarządzenia wykonania kary można wnieść zażalenie. Zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od daty ogłoszenia postanowienia, a jeżeli nie braliśmy udziału w sprawie - 7 dni od daty doręczenia. Także może to wszystko jakoś uda się czasowo ogarnąć...Jeśli się nie uda, wyrok wejdzie w życie...
A ile miałby do odsiadki? Jeśli do roku, to możecie starać się o sde.


od 18.07.2011

Offline

#58 2014-01-28 20:11:39

zmartwiona121205

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam! jestem tu now a i ma taki problem może tu znajde odpowiedz . problem jest taki mój M
jeszcze przepywał w as został skazany ale wyrok nie prawomocny czekamy na apelacje wtrakcie wprowadzono mu stary wyrok problem w tym ze ma tez wyrok w zawieszeniu do jegokonca został miesią ( juz z tzw cichym) jakie są szanse ze mu tego nie odwiesz??? tym bardziej że wtrakcie trwania tych zawiasów był w as przez 10 m potem wyszedł na uprawomocnienie trafił spowrotem rok na sankcji i mu nie odwiesili czy teraz gdy pozostał miesiac do konca bedziemy mieli takiego pecha???? z góry dziękuje

#59 2014-02-06 14:55:07

bartoszn

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 23

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Tutaj dużo zależy od tego kiedy Sąd wyznaczy termin posiedzenia w przedmiocie odwieszenia wykonania kary. Jeżeli termin będzie przed datą kiedy skończy mu się okres cichego i sąd zarządzi wykonanie kary wówczas pójdzie do zk. Jeżeli natomiast termin posiedzenia zostanie wyznaczony po terminie cichego, wówczas Sąd nie ma prawa zarządzić wykonania kary pozbawienia wolności.

Więcej o prawie karnym wykonawczym na www.pozbawieniewolnosci.pl

Offline

#60 2014-03-14 20:55:26

golf2013

Gość

Re: Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Witam. Moj chlopak ostatnio otrzymal pismo o posiedzeniu w wprawie wykonania kary pozbaenia wolnosci.
Jakies 3 lata temu dostal wyrok 8miesiecy na 4 lata za pobicie. W roku 2013skazano go na odrobek za uszkodzenie mienia i niestety w tym roku kupil rzecz ktora niestety byla kradziona ale nie dostal jeszcze za to zadnego wyroku i nie bylo zadnej sprawy. Moje pyt to czy jest mozliwe ze odwiesza mu pierwsza kare?

  • Index
  •  » Sprawy prawne
  •  » Zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteles Carvoeiro