Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-02-20 15:54:04

 nikka04

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

36615071
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 76

AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

ul. Smutna 21
91-729 Łódź
Tel./Fax: (42) 675-00-00 / (42) 675-03-55


Widzenia od 31 października 2016 roku odbywać się będą według następującego grafiku:

poniedziałek - skazani z nazwiskami na litery od A do J;
wtorek - skazani z nazwiskami na litery od K do O;

czwartek - skazani z nazwiskami na litery od P do Ż;
piątek - tymczasowo aresztowani;
niedziela - skazani zatrudnieni.

Widzenia udzielane są w godz. 9.00 – 15.45; podanie o ich udzielenie przyjmuje się od godz. 8.15 do godz. 13.00.
Widzeń nie udziela się: 1 stycznia, I dnia Świąt Wielkanocnych, 3 maja, 1 listopada, 25 grudnia.i


Od 01.04.2016r. w środę i sobotę w godz. 8:00-15:45 realizowane są widzenia wyłącznie osadzonych z adwokatami.

- czas oczekiwania na widzenie to ok. 2h i więcej
- przed wejściem na widzenie, trzeba wypełnić karteczkę z danymi osobowymi, podajemy ją bez kolejki
- kolejność podania kartki nie oznacza kolejności wpuszczania na widzenie
- na widzenie można wziąć ze sobą: karty telefoniczne, chusteczki higieniczne, żywność dla dziecka, zdjęcia, pieniądze luzem
- znajdują się dwie sale widzeń, w obu znajduje się kantyna (ale jest jedna Pani obsługująca) gdzie można zakupić tylko i wyłącznie artykuły żywnościowe które osadzony może zjeść podczas widzenia
- stoliki są okrągłe, umożliwiające kontakt fizyczny
- widzenia nie odbywają się w żadne święta
- nie ma widzeń bez dozorowych ani intymnych, nie ma też sal dla matek z dziećmi, jest jedynie kącik dla maluchów w obu salach

* SW:
- osoby tam pracujące są stanowcze, uprzejme, zdarząją się służbiści ale usmiechnąć sie też potrafią.

* Telefony:
- od 16 stycznie 2017 teleforn raz dziennie przez 5 minut z aparatów samorozłączających się

* Paczki :
Paczki odzieżowe, higieniczne oraz zamówienia na paczki żywnościowe dla osadzonych przyjmowane są w następujące dni: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek oraz w niedzielę, w godzinach 8:15  13:00.
Opłaty za paczkę żywnościową preferują przelewy bankowe, ale można też zapłacić w kantynie podczas widzenia, zamówienie moze złożyc osadzony lub na widzeniu.

- Paczki higieniczne będą przyjmowane tylko od osób wpisanych na listę osób bliskich w Centralnej Bazie Danych Osób Pozbawionych Wolności. Paczka higieniczna może zawierać: szczoteczkę do zębów (nieelektryczną), jednorazowe maszynki do golenia z wtopionymi ostrzami – 5szt., papier toaletowy – 1 op., ręczniki papierowe – 1op., patyczki higieniczne – 1op., mydło w kostce – 3szt., mydelniczkę – 1szt., grzebień – 1szt., obcinaczki do paznokci -1 szt., dezodorant w sztyfcie – 1szt., gąbki do naczyń – 1op., gąbkę do kąpieli – 1 szt., slipy -5szt., skarpetki – 5 par, koperty -25 szt., znaczki pocztowe, 1 długopis, 1 ołówek, 1 gumkę do ścierania, 1 zeszyt, aktualną prasę do 0,5 kg, grzałkę nurkową o mocy do 300W.

- Paczki odzieżowe będą przyjmowane tylko na podstawie talonu na paczkę odzieżową. Zatwierdzone przez Dyrektora jednostki dotychczasowe prośby osadzonych na - paczki odzieżowe będą realizowane tylko do 30.11.2016r. Po tym okresie przedmiotowe prośby tracą ważność.

- Pozostałe przedmioty wymagają dodatkowej zgody dyrektora jednostki

* Link na stronę SW z podstawowymi informacjami:
   http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interes … zy-w-Lodzi

Ostatnio edytowany przez Paskuda (2017-02-03 10:57:14)


Spełniło się długo wyczekiwane marzenie

Offline

#2 2014-10-14 18:01:31

malutka_95

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

mój Łobuz przebywał na AŚ przez jakieś 7 miesięcy, ale ogólnie podlegał już pod ZK więc wypowiem się na ten temat. ogólnie warunki fatalne, okna drewniane więc zimno strasznie a mój akurat przebywał tam zimą panowie z sw bardzo niemili, szczególnie jak starsi ludzie pytali się o to czy ich już wyczytali na widzenie bo tam wywołują nazwiskami przez megafon, który trzeszczy tak, ze nic zrozumieć nie można. czeka się bardzo długo, ja przed świętami czekałam 4 godziny także fatalnie. w kantynie często brakuje artykułów jeżeli wejdzie się później. sale widzen są dwie więc pani, która sprzedaje biega między nimi i często jej nie ma. ceny nie są bardzo zawyżone moim zdaniem. telefony dwa razy w tygodniu po ok 10 minut, bardzo rzadko się zdarza żeby dłużej. poza tym mają tam okropne jedzenie, na które z tego co słyszałam narzeka każdy. paczki podaje się przez okienko, w którym bierze się karteczkę na widzenie. mi zdarzyło się przed świętami, że żywnościowa przekraczała 5 kilo, ale panowie przymknęli na to oko. cukier,  herbatę, kawe itp. trzeba przesypywać do foliówek. w listach przechodzą takie rzeczy jak karty, znaczki, zeszyty, zdjęcia nawet raz wysłałam mojemu podkoszulkę w razie pytan można pisać, jeżeli będę umiała to udziele odpowiedzi.

#3 2016-03-12 21:28:55

Marcin

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Witajcie

Dodatkowo miałem trzygodzinne widzenie wigilijne z rodziną przy wspólnym stole ale miejsc jest tylko około 30 a chętnych duuużo więcej.
Paczka higieniczna przysługuje raz na miesiąc do 5kg. Jeśli chodzi o zawartość to nic się nie zmieniło w stosunku do tego, co już tutaj czytałem.
Wypiska 3 razy w miesiącu - tak chyba było.
Jeśli chodzi o dodatkową paczkę to raz w miesiącu z tym, że poza wypełnieniem i oddaniem w kantynie można również skorzystać z systemu noenet. Poza tym oczywiście można sobie dodatkową paczkę wypisać samemu ale wtedy pieniążki muszą być na koncie wypiskowym a nie na paczkę.
Czytałem na forum, że o pierwszą paczkę trzeba było pisać prośbę. Teraz wystarczy, że dana osoba jest wpisana na listę odwiedzających.
Jeśli chodzi o warunki to tak jak był dramat tak jest nadal. Tylko kalfusy mają w miare normalne cele.  Cele zagrzybione, jedzenie tragiczne. Większość gadów można przekupić - wystarczy dać znać komuś poza murami, dogadać się i po prostu zapłacić, a od razu żyje nam się lepiej.
Łaźnia raz w tygodniu, chociaż jedna lekarka była w porządku i wystawiła kwit, że ze względu na zmiany skórne (których nie było) łaźnia 2-3 razy w tygodniu.
Ogrzewanie praktycznie nie działa, więc spanie w zimie pod dwoma derami i w ubraniach to norma. Ciepła woda dostępna jest tylko w określonych godzinach i tylko w kilku celach - oddział obserwacyjny dla tych z problemami psychicznymi.
Spacery mieszane - ogół z małolatką i grypsującymi - dosłownie kryminał. Spacerniaki jak i cała reszta nie spełnia żadnych norm.
Jeśli chodzi o warunkowe lub dozór elektroniczny to wychodzi około 3% osób!!! - istny cyrk. Mi co prawda udało się wyskoczyć na SDE ale to tylko dzięki sporym nakładom finansowym poniesionym na adwokatów.
Każdy traktowany jest jak morderca - nie ważne za co siedzi.
Jeśli chodzi o wokandę w ambasadzie to jest to całkowita farsa - kilka dni przed wokandą od mecenasa dowiedziałem się że wychodzę, bo postanowienie już było wcześniej napisane, tak więc albo uda się załatwić przed wokandą albo się zostaje, bo raczej w trakcie wokandy nie zmieniają zdania.
Ludzie o kulach i niepełnosprawni, emeryci, renciści często są na najwyższych piętrach, co bardzo utrudnia im życie.
Jeśli chodzi o telefony to codziennie po 5 minut i dodatkowo do pełnomocnika lub mecenasa - tutaj czas właściwie nieograniczony, tylko wcześniej z rana trzeba wypełnić druczek z adresem, imieniem nazwiskiem i telefonem pełnomocnika/mecenasa.
To chyba na tyle, jak coś mi się przypomni lub ktoś będzie miał pytania to napiszę.

#4 2016-11-10 09:54:50

wajamos

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Mam pytanie, prośbę nie wiem jak to sformułować. Mimo, że widzę, iż od dawna nikt tu nie wchodzi może ktoś mi pomoże.
Wczoraj mój narzeczony został zatrzymany, na komendzie dowiedziałam się, że jedzie na smutną (ale ja nie wiem czy mogę im wierzyć)
Nie mam z nim żadnego kontaktu. Nie dzwoni do mnie, a czytam, że dostęp do telefonu jest codziennie. Wcześniej jak tam był, mógł dzwonić tylko dwa razy w tygodniu. Czy mogę gdzieś zadzwonić i upewnić się, że on tam jest? I jak jest z tymi widzeniami. Czytam na stronie u nich to niby w czwartki z tego co wnioskuję, bo jest na literę P. Ale kolega mi powiedział, że widzenie będzie miał we wtorek. Kiedy w takim bądź razie mam jechać, i czy jego prośba już będzie ważna o wpisanie mnie na listę, żebym nie jechała na marne, bo już raz tak było. I czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi zamówieniami na paczkę? Kiedyś po prostu zawoziłam do okienka i było ok, ale teraz widzę, że trochę sie to pozmieniało. Proszę o jakiekolwiek wieści bo wariuję
I może ktoś się orientuje, jak długo on tam będzie i gdzie najprawdopodobniej go mogą potem przerzucić? Bo z tego co się orientuję to nie przrzucają już gdzieś w swiat tylko blisko zazwyczaj. Bardzo proszę o jaki kolwiek kontakt. Liczy się każda wiadomość

#5 2016-11-10 10:46:00

 pestka19861

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: morze :)
Zarejestrowany: 2015-11-28
Posty: 110

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Wajamos... Dostęp do telefonów może jest ale czy twój partner ma kartę do telefonu by zadzwonić. Zapewne dziś jeszcze jest na celi przejściowej i dopiero po wszystkich badaniach,wywiadach trafi na oddział. Więc spokojnie napewno się odezwie . Mój jak został zatrzymany zadwonił dopiero po 3 dniach a ja sama osobiście też nie wiedziałam co się z nim dzieje ani gdzie go wywieźli dopiero jak zadzwoniłam do najbliższego aresztu to mnie poinformowano że owszem jest ale więcej informacji nie udzielą muszę osobiście przyjechać. Jeśli chodzi o widzenia na Smutnej to ja nie mam bladego pojęcie ale na strone zapewne SW jest zapewne info co i jak. Jeśli chodzi o paczki to ja osobiście zawsze robię na początku miesiąca razem z Ancymonem na widzeniu . Raz tylko wysłałam pieniądze na konto kantyny a on sam sobie zrobił listę co chciał . Jeśli chodzi o długość na AŚ to zależy od tego czy jest Tymczasowo aresztowany cy też już skazany do odbycia kary. A jeśli chodzi o przerzucanie to Mojego zatrzymali nad morzem a przewieźli w bieszczady na drugi koniec polski. Ale u Nas był ten problem że nie miał meldunku na moim terenie i przewieźli go bliżej domu. więć 4 miesiace się nie widzieliśmy i po napisaniu prośby o transport wrócił do Mnie. Ale prawdą jest że nie ma rejonizacji i mogą go gdzie kolwiek machnąć.


http://elapso.pl/suwaczek/pestka19861/000000/FFFFFF/FFFFFF/FFFFFF/20131.png

Offline

#6 2016-11-15 21:05:05

etna

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Czy ktoś może mnie pokierować, co zrobić krok po kroku jadąc na widzenie i podajac paczkę higieniczną?

#7 2016-11-16 21:12:38

etna

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Ale on mi mówił przez telefon , że paczkę higieniczną mam podać w okienku ? Jestem kompletnie zielona

#8 2016-11-17 08:28:22

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Dziewczyny ale w AŚ Smutna nie jest potrzebny talon na higienę. Tam jest potrzebny talon tylko na odzież, higienę robi się po prostu bo w kantynie nic nie kupisz. Możesz mu zanieść szczoteczkę do zębów, maszyka do golenia 5szt, papier toaletowy 1 op., ręczniki papierowe, patyczki higieniczne, mydło w kostce, mydelniczka, grzebień, obcinaczki do paznokci, deodorant w sztyfcie, gąbki do naczyń, gąbka do kąpieli, slipy 5szt, skarpety 5par,  koperty 25sztuk, znaczki pocztowe, 1 długopis, 1 ołówek, 1 gumka do ścierania, 1 zeszyt, aktualna prasa do 0,5kg, grzałka. Przygotuj do tego listę rzeczy. Wchodząc na widzenie pobierz dwie kartki na paczkę i na widzenie ta na widzenie wypełnij i oddaj od razu do okienka i stań w kolejce, żeby oddać paczkę, SW sprawdzi jak coś nie będzie mogło do niego trafić to Ci powiedzą i oddadzą i każą skreślić z listy. Najważniejsze, żebyś była wpisana na listę osób bliskich, ale skoro idziesz na widzenie to jesteś. Zmieniły się zasady co do paczki odzieżowej trzeba mieć talon ze zgodą dyrektora. Na widzenie czeka się w zbiorowej sali i wołają albo po nazwisku osadzonego albo po nazwisku odwiedzającego nie ma numerków, podchodzisz do okienka oddajesz dowód i telefon i dostajesz numerek szafki który jest jednocześnie numerem stolika, potem w korytarzu za drzwiami zostawiasz w szafce rzeczy i mówią ci do której sali idziesz i czekasz na łobuza w tym czasie możesz już zamówić kawę czy herbatę i zabrać ją do stolika.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#9 2016-11-25 14:05:53

Eryka

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Witam
Mam pytanie, na które może ktos jest w stanie mi odpowiedzieć. Czy w AŚ na Smutnej jest możliwość widzenia bez dozoru lub intymnego ? Mój mąż na krótki wyrok i zostaje na smutnej a nie ukrywam, że miło było by gdyby coś się mogło wydarzyć liczę na potwierdzone informacje
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

#10 2016-11-30 08:48:58

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

W tym AŚ nie ma widzeń bezdozorowych ani intymnych. A skoro macie krótki wyrok to i tak mógł by nie zdąrzyć "zasłużyć" na bezdozorowe a co dopiero intymne.

Cześć wogóle na Smutnej trochę się zmieniło telefony już nie sa codziennie a co drugi dzień i 10 minut. Godziny i dni widzeń najlepiej śledzić na stronie bo kolejny raz w ciągu ostatnich 14 miesięcy zmieniły się zasady, nowością jest to, że można łączyć godziny. Wprowadzili też talony na odzież, paczkę żywnościową można robić bez zostawiania zamówienia w kantynie można zamówienie zostawić w okienku lub wysłać emailem, ale wpłata na paczkę ma być pocztą lub przelewem chyba, że się opłaca w kantynie ale to tylko podczas widzenia jest możliwe. Paczka higieniczna bez zmian, nie mogą to być produkty zabronione i musza być oryginalnie zapakowane inaczej nie przyjmą. Osobiście na widzeniu można przekazać gazety codzienne, 5szt zdjęć, znaczki. Panowie przy okienku są pomocni i uprzejmi jednak bardzo stanowczy i jeżeli coś nie może przejść to nie przejdzie. W razie pytań piszcie na prv lub pytajcie tu.

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2017-01-11 14:58:07)


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#11 2016-11-30 11:40:20

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Paskudna,  czy przy areszcie jest oddział zamknięty dla R1?

Offline

#12 2016-11-30 12:52:26

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Nie wiem na ile to oddział (oficjalnie takiego nie ma) i na jakich zasadach przebywają tam R1 ale przebywają i jest możliwość odbywania tam kary na zasadach ZK. Jednak to wszystko zapewne zależy od długości kary i czy przypadkiem nie jest się do dyspozycji innych organów. Nie wiem tez czy można pisać o przetransportowanie tam, wątpię ponieważ to nadal AŚ a nie ZK.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#13 2016-12-01 10:38:12

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Paskudna,  dziękuję  za info.
Wyroku mamy dużo,  i wręcz przeciwnie, trzymamy kciuki, by do Łodzi nie trafić.

Offline

#14 2016-12-02 07:36:58

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Syrna jedyne dobre miejsce w Łodzi to ZK 1, tam jest w miarę spokojnie ale to półotwarty. Wczoraj się dowiedziałam, że w AŚ są oddziały zakładu karnego zamkniętego.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#15 2016-12-02 08:08:46

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Paskudna,  jak rozumiem, ten oddział zamknięty nie cieszy się dobrą opinią  w zakresie warunków odsiadki?

Offline

#16 2016-12-04 13:46:35

xyz

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Obecnie wszystko na Smutnej wygląda inaczej. Telefon owszem nie codziennie ale też nie w co drugi dzień jak ktoś wcześniej pisał tylko w zależności od celi w dni parzyste lub nie parzyste. Jest zarówno R1 jak i R2 chociaż Ci na R2 Aa traktowani na takich samych zasadach jak Ci na R1. Na widzenie można wnieść tylko gazety wszystkie inne rzeczy każą wrzucić do paczki higienicznej lub listem. W paczce H igienicznej nie przechodzi już proszek. Zamówienie na paczkę składa się w kantynie ale pieniądze można zapłacić tylko przelewem dlatego lepiej wpłacić pieniądze wcześniej bo na realizację paczki czeka się do 5 dni. I przynoszą ja osadzonym pod cele. Telefony nie zawsze sa po 10 minut. Aa krótsze i dłuższe ale to zależy od tego jaki jest oddzialowy na zmianie. Jeśli chodzi o widzenia intymne czy bezdozorowe takowych nie ma. Na widzenia nie czeka się już tak długo. Zazwyczaj jest to około godziny. Zdarza się krócej. Na widzenie nie można wnieść nawet krzyżówek. Paczka higieniczna nie może przekraczać 2 kg. Jeśli chodzi o odzież To owszem trzeba mieć na nią talon ale np. Koszulki które Aa podawane muszą być gładkie. Do paczki H igienicznej można wrzucić grzalke. Dużo się pozmienialo niestety na niekorzyść. Długo raczej na smutnej się nie siedzi bo teraz wysyłają nawet tych z krótkimi wyrokami B P prostu nie ma miejsc. Warunki panujące tam nie zmieniły się. Ale zawsze lepsze to niż jeżdżenie na drugi koniec Polski prawda ? W razie pytań chętnie odpowiem

#17 2016-12-04 19:16:32

 syrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-14
Posty: 436

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Xyz, dziękuję za informacje.
Interesuje mnie R1, ale nue w systemie terapeutycznym.

Jeśli dysponujesz wiedzą praktyczną,  to chciałabym wiedzieć, czy są problemy z dodatkowymi widzeniami oraz widzenia i BD/ intymnymi?

Wspominasz o przeludnieniu,  tymczasem od nas co tydzień leci transport do Łodzi.

Offline

#18 2016-12-04 21:05:17

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Syrna na smutnej nie ma widzeń intymnych i bezdozorowych wszystko odbywa się na dwoch salach, długość czekania na widzenie zależy od  tego który to dzień miesiąca bo na początku czeka się minimum dwie godziny a pod koniec rzeczywiście nawet godzine. My telefon mamy co drugi dzień i zawsze 10 minut. Co do paczek tak jak pisałam i tak jak pisał xyz. Co do R1 to nie ma specjalnie różnic porównując do innych zakładów może poza tym że z "atrakcji" poza cela są tylko spacery i świetlica. oddziałów dla skazanych jest więcej niż dla TA. My mamy mało do końca i nie chcą już nas wywozić ale są tacy co odbywają krótkie i długie wyroki. Więc nie wiem od czego zależy transport tam my mielismy powód to nas ściągnęli ponownie tam.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#19 2016-12-06 20:14:38

renia

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

przeludnienie?
miejsc w celach 1112 (+26 "N", izolatek i izb chorych), zajętych 940

#20 2016-12-09 15:16:25

xyz

Gość

Re: AŚ ŁÓDŹ UL.SMUTNA 21

Dodatkowe widzenie przysługuje tylko na dziecko ale nie zawsze to zależy czy dyrektor się zgodzi. Ale jesli jest na R1 to ma tylko dwie godziny w miesiącu. Ale skoro wiesz że ma R1 to jest już po komisji idziwne zże jeszcze go nie przewieźli. Obecnie na smunej jest tak jak za komuny nic nie wolno. Dziwne też zo dostał od razu zamek. Mój tak nigdy nie miał. Ale to że teraz go nie przewieźli nie znaczy że go nie przerzuca. Telefony są różnie czasowo zależy od oddzialowego. Mój czasami gada 15 min i nic. Ale co to jest ? Kropla wody w morzu potrzeb. Przewiezie nie zależy od okresu wyroku. Może mieć 3 miesiące i mogą go wywieźć to zależy od nich.

Jeśli chodzi o R1 w praktyce wygląda tak samo jak inne podgrupy. Tylko że ma dwie godziny widzenia w miesiącu. A nie 3 jak na R2 . Nie wiem co jeszcze chciałbyś wiedzieć ?  Sa w zamkniętych celach. Otwierane sa w określonych godzinach bodajże od 10 do 16 aczkolwiek mogę się mylić. Powiedz co konkretnie Cię interesuje w miarę możliwości odpowiem

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://sintec-maszyny.pl/ https://www.hotelstayfinder.com/