Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#21 2014-11-20 13:00:31

jaga

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

witam. Z mezem mamy taki problem. W 2010 r mezowi urodzilo sie zekomo jego dziecko. Dlaczego zekomo juz odpowiadam. Byl z dziewczyna po czym rozstal sie z nia a ona po 5 miesiacach przyszla z brzuchem. Z poczucia odpowiedzialnosci wrocil do niej. Nie dowiedzial sie nawet o tym ze dziecko przychodzi na swiat. Po czym po ok miesiacu dziewcYna wykrzyczala mu ze nie jest ojcem dziecka i ze podala ze ojciec jest nieznany. Maz rozstal sie z nia i mial to gdzies skoro laska tak zrobila. Otoz to jestem z mezem od 2011 roku. W lutym 2013 zaszlam w ciaze a w czerwcu nagle przyszlo pismo od komornika o zadluzeniu alimentacyjnym ok 30 tys zl. Dobieglismy o co chodzi i okaAlo sie ze w grudniu 2011 odbyla sie sprawa o ojcostwo i alimenty na ktore maz sie nie stawil. Nie stawil sie bo nie byl nigdzie zameldowany i nie odnalezli go by poinformowac go o sprawie. No i oczywiscie sad stwierdzil ze jest on ojcem i dal alimenty matce dziecka. Wznowilismy sprawe i toczy sie juz od ok roku chodzi glownie o testy dna bo laska byla niezlym ziółkiem. Powiedzcie mi prosze co mamy zrobic z komornikiem grozi nam egzekucja w mieszkaniu. Dodam ze maz nie pracuje. Najgorsze jest to ze ma oferte ptacy za najnizsze wynagrodzenie i czy w sytuacji kiedy ma dziecko z obeznego zwiazku czy komornik moze mu zabrac 60 proc wynagrodzenia?

#22 2015-02-03 21:32:12

piotr13

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Witam wszystkich.
-Oto sprawa

-koleś dostał rok czasu w zawieszeniu za nie płacenie alimentów, nie płacił nadal i sąd ten wyrok odwiesił .W ostatnim czasie wszystkie zadłużenia zostały spłacone , (ZUS), ( MOPS ),i postępowanie

egzekucyjne w przedmiotowej sprawie uległo umorzeniu .Zadłużeń już nie ma , alimentów również bo dziecko już dorosło i ma 21 lat , ale jest ten odwieszony wyrok .

  -moje pytanie jest takie, a więc...czy jest możliwość na zamianę tego wyroku na coś innego ,lub na anulowanie  ? tego wyroku ze względu na spłacenie zaległości ,jeżeli istnieje jakieś wyjście z tej

sytuacji to proszę o pomoc i ewentualną radę jak to można załatwić .

          Z góry dziękuję...

#23 2015-02-04 20:18:30

renia

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Można próbować odraczać wykonanie kary, a potem zawiesić... Poczytaj tutaj -> http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=448 Innego pomysłu nie mam...

#24 2015-02-04 20:56:08

piotr13

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

renia90-myślę że z tym odroczeniem w moim przypadku będą nici,bo na zły stan zdrowia- nie przejdzie, bo zdrowie dzięki Bogu jest no i na ciężkie warunki materialne w rodzinie-to też nie wypali bo warunki mam dobre .
                               Dziękuję za odp.     ps; może jest jakieś inne wyjście ? a jak nie to trzeba będzie od pierdzieć ten roczek .

                                                            Z poszanowaniem...

#25 2015-02-04 21:54:10

renia

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

#26 2015-02-05 20:39:45

piotr13

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

renia90-Dziękuję bardzo za radę , wezmę ją szczerze pod uwagę .

                     piotr13...

#27 2015-02-05 21:07:15

renia

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

piotr jeszcze tutaj poczytaj, ale z doświadczenia nie powiem o co chodzi... http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=277

#28 2016-09-20 19:01:38

kasiakato

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

witajcie chce założyć sprawe o alimenty swojemu byłemu meżowi ktory odsiaduje wyrok w ZK w Opolu Lubuskim czy sąd przyzna mi alimenty w ogóle w sytuacji kiedy on siedzi ?

#29 2016-09-20 19:39:38

renia

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

tak

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotele Flic-en-Flac