Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2014-06-27 20:28:12

kawa

Gość

Zadłużenie alimentacyjne

Witam, jestem tu nowa i jeszcze nie wiem co i jak. Mój narzeczony trafił 2tyg temu do ZK iława za niepłacone alimenty, nie płacił ich 7mc (nikt o tym nie wiedział oprócz byłej żony) dostał do odsiadki 75dni. Żona pobierała kase z FA. Staramy się o dozór elektroniczny, wysłał do mnie pismo o zgodę na ten dozór, ale minął tydz i żadne pismo jeszcze nie doszło, czemu tak długo?? A czy możemy starać się o przedterminowe zwolnienie??? W tym czasie jak siedzi bd miał regulowane alimenty, a co z długiem w FA??? Jest bezrobotny od pół roku i wątpie żeby odrazu po wyjściu znalazł prace, więc będzie kiepska syt materialna. Niewiem wgl co robić jak to ogarnąc, proszę o pomoc. Pozdrawiam

#2 2014-06-27 20:43:45

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Kawa nikt nie wiedział o alimentach??? :zdziwiony: No przecież jak Mu je zasądzili, to chyba wiedział, że musi płacić, a jak nie będzie płacił, to Fundusz będzie to regulował, a dług będzie rósł.. A dostał karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 mies? czy najpierw dostał grzywnę za uchylanie się od wypełniania obowiązku alimentacyjnego, a potem zmienili to dopiero na dni? W czasie odsiadki dług będzie rósł, tam powinien iść do pracy i to spłacać, ale z pracą w zakładach nie tak łatwo.. Jeśli dostanie dozór to pierwszym z obowiązków jakie narzuci sąd będzie zapewne znalezienie pracy, jednak załatwienie dozoru trochę trwa.. Nie prościej to po prostu odsiedzieć, nawet jak przysługuje prawo do wpz, przecież to raptem 2,5 miesiąca..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#3 2014-06-27 21:11:26

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Kawa dług alimetacyjny trzeba spłacić, aczkolwiek mozna starać się o jego umorzenie w całości, lub części w przypadku trudnej sytuacji życiowej.
Ale dlaczego zdrowy, młody mężczyzna ma nie znaleźć pracy i nie płacić alimentów? A co z dzieckiem? Wszystko na barkach mamy? Dziecko samo się zrobiło? Dla mnie jest to naprawdę tragiczne, gdy ojciec olewa własne dziecko...Bez urazy.

p.s. od biedy mozna wpłacać co miesiąc cokolwiek, choćby 50 zł, 100 zł, aby wykazać, że ojciec stara się na miarę swoich możliwości...Wtedy nie powinno być większych problemów, za wyjatkiem komornika.
Ale od siebie dodam, że naprawdę nie lubię takich rad Dziecko jest dzieckiem, dla niego wszystko zrobi normalny, kochający rodzic.
I tak na przyszłość - nalepiej dogadać się z mamą dziecka, niech wycofa FA, a Wy pomagajcie jak możecie finansowo i wspierajcie przy wychowywaniu szkraba.

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-27 21:21:23)


od 18.07.2011

Offline

#4 2014-06-28 16:56:34

kawa

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

O tym że ma zasądzone alimenty wiedział, ja nie wiedziałam że poprostu od 7mc ich nie płacił.... Dziwna sprawa bo mieszkał u mnie ale nie zmienił adresu zameldowania i wszystkie pisma przychodziły na stary adres a tam nikt tego nie odbierał, nawet nie wiedział o wyroku, do ZK zwineli go z ulicy. Wiem że to durne i nie odpowiedzialne. Jak w lipcu jego była żona dostanie przekazem pocztowym alimenty to automatycznie zrezygnuje z FA??? Długu o ile nam wiadomo w FA ma 7tys, jak rozłożą go na raty to na jaki okres?? Duże te raty?? Jak wyjdzie mam zamiar wszystkiego dopilnować dlatego się dopytuje i alimenty na dzieci też będą płacone. Ogólnie kiepska sprawa... Powinnam go kopnąć w tyłek, ale chce mu pomóc i chociaż dopilnować tego by wyszedł na prostą....

#5 2014-06-28 19:27:10

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Kawa z tego, co poczytałam w internecie, to jeśli chodzi o spłatę wygląda to tak, że musi uregulować dług w FA, który płaci alimenty bieżące (dowiedzcie się, czy te 7 tys to tylko należności alimentacyjne, czy doliczyli Wam już także odsetki?) i zorientować się ile wynoszą alimenty zaległe, gdyż partner musiał przez jakiś czas nie płacić, zanim matka dziecka zgłosiła się do komornika o egzekucję długu..
Oczywiście niech nie zapomina o alimentach bieżących, które też musi płacić, bo będą powiększały dług..
Rozłożenie na raty jest w sumie niecelowe, bo nie jest to stała kwota, z każdym miesiącem powiększa się o kolejne sumy i nawet chyba niemożliwe..
Możecie spróbować dogadać się z komornikiem.. możesz udać się też o poradę do radcy, myślę, że doradzi najwłaściwsze wyjście z tej sytuacji, tak byście byli w stanie teraz uregulować te dość wysokie należności..
Twój partner może chyba wnioskować także o zmniejszenie alimentów..

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-ro … tacyjnych/


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#6 2014-06-28 20:05:24

kawa

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

hej dzięki za odpowiedż mam nadzieje że jakoś z tego wybrniemy. 7tys da się jeszcze spłacić....

#7 2014-06-29 09:15:12

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Kawa odnośnie rozlożenia długu na raty - trzeba dogadać się z komornikiem. Na pewno dojdziecie do jakiejś ugody i wtedy będziecie mieć stałe raty, co miesiąc.
Oczywiste jest, że w taki sposób łatwiej to będzie spłacić.
Odnośnie umorzenia długu, jest taki przepis:
Ustawa o funduszu alimentacyjnym
Art. 30. 1. Organ właściwy dłużnika może umorzyć należności, o których mowa w art. 28 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, w łącznej wysokości:
1) 30 %, jeżeli egzekucja wobec dłużnika alimentacyjnego jest skuteczna przez okres 3 lat w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów;
2) 50 %, jeżeli egzekucja wobec dłużnika alimentacyjnego jest skuteczna przez okres 5 lat w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów;
3) 100 % jeżeli egzekucja wobec dłużnika alimentacyjnego jest skuteczna przez okres 7 lat w wysokości miesięcznej nie niższej niż wysokość zasądzonych alimentów.
2. Organ właściwy wierzyciela może na wniosek dłużnika alimentacyjnego umorzyć jego należności z
tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego łącznie z odsetkami w całości lub w części,
odroczyć termin płatności albo rozłożyć na raty, uwzględniając sytuację dochodową i rodzinną.
3. Umorzenie należności następuje w drodze decyzji administracyjnej.

Odnośnie regularnego płacenia bieżących alimentow - nie wiem, czy nie będą one odbywały się przez komornika - a to dodatkowe koszty są i dla Was, i matka dziecka dostanie mniej kasy do reki. Dobrze byłoby dogadać się z nią, żeby wycofała komornika (tym samym FA). Tylko, czy ona może zaufać ojcu dziecka, który tyle miesięcy nie pamiętal, ze ma dziecko???
Generalnie ten temat jest dość trudny i zagmatwany. Faktycznie najlepiej będzie jak się kogoś poradzicie - można w Mopsie dopytać, i u komornika też, żeby miec pewne źródło wiedzy w Waszej, konkretnej sytuacji.

USTAWA
z dnia 7 września 2007 r.
o pomocy osobom uprawnionym do alimentów

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0071921378

Ustawa z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników
alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0050860732


od 18.07.2011

Offline

#8 2014-06-29 14:17:35

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Na pewno nie można cofnąć komornika jeżeli są jakiekolwiek zadłużenia, dopóki nie spłaci zaległości będzie komornik. Jeżeli matka pobiera alimenty za pośrednictwem FA to można dogadać się, że może spłacać zaległość po np 50 zł, zazwyczaj wyrażają zgodę. Bieżące też musi płacić, nie znam przypadku, żeby młodemu, zdrowemu mężczyźnie anulowali dług. Nie ważne, że bezrobotny. To może ma zastosowanie jak ktoś się rozchorował i nie może spłacać zadłużenia.


Razem po 605 dniach!

Offline

#9 2014-07-14 08:14:08

Renata56

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Heja Wszystkim!
   Czy ktoś słyszał o tym, że ma się coś zmienić w sprawie alimenciarzy właśnie po nowym roku, że będą szybciej ich wypuszczać, tak, jak rowerzystów? Bo mnie pyta o to M, który siedzi za alimenty właśnie. I jak to jest z tym płaceniem, jak on odsiedzi, to nie będzie musiał płacić na dziecko? Czy może lepiej płacić teraz na FA chociaż po 20 zł miesięcznie? Albo na adres jego byłej żony? Oj te łobuzy, łobuziaste. Pozdrawiam.

Cześć, ja chciałam dopytać , czy ktoś coś słyszał o zmianie artykułu 209 kodeksu karnego, bo o ten mi chodzi, w sensie takim, że alimenciarze mają nie siedzieć w zk, tylko przymusowo pracować, płacić grzywny no i spłacać alimenty. To się ma zmienić jakoś teraz jesienią. Czy wiecie coś na ten temat? Wiem, że było to dyskutowane w Sejmie, ale nie znam wyników, miała to zmienić jakaś ustawa. Dajcie znać, jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczna. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2014-07-14 19:00:15)

#10 2014-08-07 20:50:15

kawa

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Cześć dziewczyny, sory ale nie wiedzialam gdzie dopasować ten wątek, dlatego napisałam w tym dziele. Napewno któras z was jest zorientowana więc proszę o pomoc. Mój siedzi za nie placenie alimentów, nie płacił 3mc, pozostałe 4mc płacił nie pełną kwotę, powodem była utrata pracy. Z tym że była żona poinformowała mnie że od 2012 roku czyli odrazu po zasądzeniu alimentów czy tam 2 mc po zaczęła pobierać kase z FA, jednocześnie mojemu były pobierane pieniądze przez komornika z konta, fakt nie było to zawsze tyle ile mniał zasądzone bo komornik nie może ściągnąć chyba więcej jak 60% czy jakoś tak, w tym czasie pytał się żony czy wplywa jej kasa na konto od komornika ( ta z jego pensji) mówiła że tak, i tak to trwało do końca Grudnia 2013, od stycznia stracił prace i zamknęli go. I tu moje pytanie jak to możliwe że brała z FA i komornik z niego ściągał i ma kupe długó u komornika, u niej i FA?? (tak twierdzi żona) skoro nie płacił tylko po stracie pracy??? Niewiem o co chodzi, a nie jestem stroną w sprawie, żona nie wie dla kogo potrącali mu te pieniądze z pensji, mój myslał że kasa idzie do niej. Zamieszkał u mnie i nie zmienił adresu zameldowania (nasz błąd) więc żadne pisma nie były odbierane i nie był na żadnej sprawie, nawet nie wiedział ze ma iść do odsiadki, pomóżcie

#11 2014-08-07 23:18:15

dominika

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

kawa może nie wiele pomogę ale wiem tyle, że u mnie w gminie aby dostać pieniądze z FA trzeba dostarczyć zaświadczenie od komornika o bezskutecznej egzekucji ( przy pierwszym wniosku za ostanie trzy miesiące, przy klejnym za ubiegły rok), więc moim zdaniem gdyby komornik ściągał Twojemu alimenty jego żona nie dostała by nic z FA.

pozdrawiam

#12 2014-08-10 20:40:35

kawa

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Dominika właśnie widziałam kwity z pracy z rozliczenia i tam jasno jest napisane że pobierał komornik! Gdybym nie widziała to sama bym nie uwieżyła.... Mój dzwonił do byłej żeby zapytać o co chodzi to mu powiedziała że komornik nie zgłosił tego do FA, ale i tak zostaje nam ten okres od stycznia co już nie pracował chcemy to wszystko odkręcić, uregulować i płacić normalnie przekazem żeby wrazie w były kwity.... ehhh..... iżeby bylo normalnie tak jak być powinno

#13 2014-08-10 21:24:01

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Kawa fundusz wypłaca jej bieżące, a komornik spłaca zadłużenie względem funduszu.


Razem po 605 dniach!

Offline

#14 2014-08-11 19:39:47

kawa

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Też o tym myślałam, ale to dlaczego komornik nie może jej płacić odrazu?? To jest tak zagmatwane że mało kumam, ta była  sama powiedziała  że komornik wogóle nie zgłosił tego do funduszu......

#15 2014-08-11 20:05:19

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: Zadłużenie alimentacyjne

kawa bo tak jest, że najpierw spłacić trzeba dług, a potem bieżące. Najlepiej udać się do opieki społecznej, bo oni reprnzentują fundusz i może sensownie to wytłumaczą, potem do komornika, niech wszystko wyliczy tzn jaki dług, jakie odsetki itd. Też mamy ten sam problem. R płacił swojej byłej 'do ręki' bez kwitka, a ona pobierała z funduszu i ma długi, że hoho. Nawet złożył doniesienie ale nic niedało. Dług trzeba będzie spłacić.


Razem po 605 dniach!

Offline

#16 2014-09-08 23:08:31

madziamrk

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Hej mam do Was pytanko jesli znacie odpowiedzi bylabym wdzieczna
Wiecie moze jak to jest jak Łobuz siedzi w ZK i zloze wniosek o alimenty z FA . Co wtedy z łobuzem rosnie mu dług czy jak ? Czy ma to zawieszone w ciagu odsiadki ? Jesli wiecie cos na ten temat to napiszcie

#17 2014-09-09 07:51:16

renia

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Dług będzie rósł. Po wyjściu będzie musiał spłacić lub komornik będzie ściągał z wynagrodzenia (o ile będzie pracował na umowę). Za sam dług alimentacyjny nie dostanie kary pozbawienia wolności, może dostać za uporczywe uchylanie się od płacenia (to znaczy że wystarczy że jak po wyjściu będzie regularnie wplacal jakaś kwotę na FA to nic mu nie mogą zrobić).
Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj...

#18 2014-09-09 09:01:56

madziamrk

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Dziekuje bardzo za odpowiedz ; ) Ale jesli np 4 lata bedzie siedzial i tego nie bedzie splacal, bo nie bedzie mial tam pracy  to tez w czasie odbywania kary nie zamienia mu tego na kare pozbawienia wolnosci ? i czy jesli ja zloze wniosek o alimenty to bede mogła go normlanie odwiedzac w ZK ?

#19 2014-09-09 09:20:39

renia

Gość

Re: Zadłużenie alimentacyjne

W tej sytuacji w ktorej jest nie uchyla się tylko zwyczajnie nie ma możliwości płacenia. Więc nie powinni mu sprawy założyć dopóki przebywa w ZK. Możesz normalnie do niego jeździć. Jak go nie pozbawisz praw rodzicielskich to będziecie mieć godzinę dodatkową widzeń na dziecko.

#20 2014-10-22 22:41:42

 hanka-1976

Użytkownik

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-05-16
Posty: 45

Re: Zadłużenie alimentacyjne

Koleżanka. Jest zadłużona alimentacyjnym Była u prokuratura czeka na wezwanie policyjne. A policja ja nadal szuka. Koleżanka się nie ukrywa. O co może chodzić. Czy ktoś miał podobna sytuację. Może chodzić o to wezwanie od policji.


Są łzy, które jak ogień palą.  Są serca, które sie nigdy nie żalą. Są krzywdy, którym nie dano sędziego. Więc jak ktoś cierpi nie pytaj dlaczego?!

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Armenia www.hotelstayfinder.com