Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2014-06-08 19:09:24

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

ZK PRZYTUŁY STARE

Zakład Karny w Przytułach Starych
Przytuły Stare 13A
07-411 Rzekuń
Tel./Fax: (29) 764-42-22, (29) 760-52-11 / (29) 764-89-29
E-mail: zk_przytuly_stare@sw.gov.pl

Zakład Karny w Przytułach Starych i jego przeznaczenie:
- zakład karny typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych, areszt śledczy ( tymczasowo aresztowani mężczyźni pozostający do dyspozycji: Sądu Okręgowego i Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej, Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie),
- zakład karny typu półotwartego dla odbywających karę po raz pierwszy,
- zakład karny typu półotwartego dla recydywistów penitencjarnych,
- zakład karny typu otwartego dla odbywających karę po raz pierwszy;
- pojemność jednostki wynosi 753 miejsc zakwaterowania.

http://www.sw.gov.pl/jednostka/zaklad-k … arych#info

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2017-04-19 18:10:19)


od 18.07.2011

Offline

#2 2014-06-09 14:42:41

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Wiele na temat zakladu nie wiem, ale bede uzupelniala informacje wraz z ich nabywaniem:)
Obejmuje dwa budynk. ZK typu zamknietego wraz z AS i ZK pol otwarty, otwarty. Na pierwszy rzut oka robi naprawde dobre wrazenie, w srodu podobno rasowy psychiatryk.
Widzenia w AS odbywaja sie tylko w niedziele. Niestety o ich przebiegu nie moge napisac poniewaz nie mialam tego szczescia by na nich byc:/.
Paczki zywnosciowe jak wszedzie. Do 5 kg raz na kwartal. Zawierac moga wszystko co zapakowane hermetycznie i co NIE wymaga obrobki termicznej(odpada rowniez kawa). Wszystko jest bardzo dokladnie sprawdzane przez SW.
Paczka odziezowo-higieniczna. Nie ma ograniczen wagowych. Mimo, ze na talonie jest nspisane "do 5 kg". Sa wypisane rzeczy, ktore obejmuje talon jednak bardzo ogolnie. Lepiej taka paczke wyslac niz nadawac na bramie, poniewaz wtedy jest wieksza szansa, ze dotra do osadzonego rzeczy, ktore przy nadawaniu zostalyby cofniete. Przykladem sa zdjecia. Lobuz na talonie napisane mial "koszulka, slipki, skarpety,spodnie,pasek,art.pismiennicze" do paczki wpakowalam gazety, album,zdjecia,budzik,kalendarz,krem i pare innych rzeczy. Na bramie chceli wziac tylko kalendsrz i krem. Wyslalam, wszystko trafilo do K. ale nie warto.kombinowac bo sprawdzaja naprawde bardzo dokladnie.
Czajnik do 900V z tego co pamietam. Na jego posiadanie rowniez potrzebny talonik.
Telewizor do 19 cali, na talonie zgoda na wszystko co potrzebne tj. Kabel antenowy do 3 m, przedluzacz, koncowki. Z tym, ze radze by byly juz zamontowane do kabla. Ja tego nie zrobilam, troszke gadania bylo przy nadawaniu paczki, ale lobuz dal rade zrobic to sam.
Pilot po nastrojeniu zabieraja. Nie zaklejaja zadnych wejsc.
Zaklad jest w malej miejscowosci wiec podejrzewam, ze moze byc problem z dojazdem. Choc nie koniecznie bo kilka autobusow.widzialam;)
Na ta chwile to wszystko co wiem:) Pozdrawam i oczywiscie pomoge jesli tylko bede potrafila:)

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-09 15:55:02)


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#3 2014-07-13 13:57:49

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Dzis odbylo sie nasze pierwsze widzenie wiec moge napisac cos wiecej. A wiec odbywaja sie one w niewielkiej sali. Sa cztery rzedy stolow tj. 3 krzeselka. Z jednej i drugiej strony. Kazde miejsce oddzielone szybka. Nie ma bezposredniego kontaktu. Jest murek poprowadzony w ten sposob, ze oddziela strefe odwiedzajacych od strefy osadzonych. W sali znajduje sie takze kantyna. Ceny przystepne czym bylam mile zaskoczona (napoj energetyczny black 2.50, sok 1 l 4 zl, zel do golenia gilett 10zl). Jest kacik dla dzieci, krzeselka, zabawki, gry. Calkiem przyjazny. Ogolnie zaklda wewnatrz prezentuje sie calkiem niezle. Wszystko nowe, czysto. Dzis byla tez raczej dobra zmiana SW. Pozwolono nam posiedziec dluzej niz bylo to wskazane. Z podaniem mi prezentow tez nie robili problemow.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#4 2014-07-13 20:19:54

natejsamejdesce

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Od 1,5 roku odwiedzam to miejsce regularnie, więc troszkę mogę o nim opowiedzieć. Zakład dość przyjazny, w kolejce na widzenie nie czeka się długo, najdłużej zdarzyło mi sie przejsc do sali widzen po 40 minutach od zarejestrowania. Poczekalnia dośc duża, od jakiegoś czasu jest tam kącik dla dzieci. Kontrola polega na przejsciu przez brami i zazwyczaj na tym się kończy, czasem prosza o zdjęcie kurtki. Nigdy nie zdarzyła mi się inna kontrola. Na widzenia cvhodzę z synkiem, zawsze mogę zabrać torebkę z potrzebnymi rzeczami typu:pieluszki, chusteczki, ubranka na zmiane, butelke, czy coś do jedzenia dla małego. Gdy był malerńki zawsze zabierałam ze sobą nosidełko, jakąś zabawke. Pracownicy na pierszy rzut oka mogą wydawać się oschli, ale w rzeczywistości są wręcz pomocni. Otwierają drzwi, czy jak kiedys pomagaja wniesc nosidełko. Po kilku wizytach gdy wzrokowo cie zapamietaja to juz wogole nie ma z niczym problemów. Jeśli chodzi o salę widzeń jest ich kilka, osobiście jak do tej pory moge sie wypowiedziec tylko o tej znajdujacej sie na zamku dla tymczasowo aresztowanych. A więc kilka rzedów stolików, oddzielonych pleksami, Całość otoczona murkiem, w strefie dla odwiedzajacych kacik dla dxzieci. Ale bez problemów mozna dziecvko dac tatusiowi, podac zabawki i po stronie dla osadzonych moga razem spedzac czas. Jest również kantyna, ceny jak wszedzie bez jakis marzy, dosc dobrze zaopatrzona. Widzenia zazwyczaj sa przedłużane, raz zdarzylo sie tak ze widzenie trwalo przewidywany ustawowo czas. Ogólnie zakład nowy, więc i warunki znośne. Z tego co sie orientuje dość łatwo z przepustkami, pracą, trzeba miec tylko checi. To by było chyba na tyle, jeśli kogoś cvoś więcej nurtuje prodze pisac, postaram sie odpowiedziec.

#5 2014-07-17 07:52:26

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Natejsamejdesce apisalam na priv. zerknij na poczte prosze.

Natejsamejdesce orientujesz sie kiedy TA maja wypiske?

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-07-17 13:14:29)


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#6 2014-08-01 09:49:19

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Widzenia:
Areszt śledczy- niedziela
Zamknięty- piątki, soboty
Półotwarty, otwarty- (chyba) niedziela.
W paczkach żywnościowych przejdzie wszystko, co zapakowane hermetycznie, orzechy, suszone owoce, nawet takie paszteciki typu " podlaski" tylko w takich mniejszych puszeczkach. Waga też nie jest jakoś bardzo przestrzegana. Przejdzie, jeśli waży trochę więcej niż powinna.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#7 2014-11-22 15:00:37

ascha

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Witam mam pytanie??Czy nie wiesz jak wysyła się paczkę internetową dla osadzonego w Przytułach??Dzięki za szybką odpowiedz.

#8 2014-11-22 16:56:49

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Ascha Musisz wejść w ten adres zakładu na stronie sw -> http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … tuly-stare Zakładka "Widzenia i przyjmowanie paczek" - tam masz formularz zamówienia do pobrania, który musisz wypełnić (zależnie od pawilonu, na jakim Twój partner przebywa). Masz także podany do pobrania gotowy druk przelewu, a w tytule masz zawrzeć dane osadzonego tj.: imię, nazwisko i imię ojca osadzonego oraz wskazać jednostkę jego pobytu, np.: Jan Kowalski s. Jana  Zakład Karny Przytuły Stare.
Później to gotowe zamówienie wraz z dowodem wpłaty musisz przekazać do punktu sprzedaży - kantyny albo osobiście, albo drogą pocztową na adres jednostki z napisem na kopercie: "paczka dla osadzonego"


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#9 2014-11-22 17:01:41

kassia666666

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Witam czy ktos smiga z warszawy do Przytul Starych w piatek lub w sobote?Prosze o info

#10 2015-07-17 09:26:46

Evciaa

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Jak jest na widzeniach dla osadzonych na polotwartym? Ile razy w miesiacu. Jak jest z telefonami. I czy mozna dojechac tam autobusem

#11 2015-07-17 11:50:54

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Evciaa swojego czasu mialam tam lobuza, ale na sledczym czyli nie wiem jak jest z widzeniami na polotworku. Ale jak na P/R2 napewno 3 godziny + 1 jesli osadzony ma dziecko. Telefony CHYBA codziennie, nie wiem czy jest jakis limit czasowy. Kiedys dzwonil do mnie kolega, pamietam, ze gadalismy dlugo i nikt mu nad glowa nie stal i nie pospieszal. Wiem, ze dobrze jest tam z praca, wielu chlopakow robi na wolnosci. A dojazd niestety marny. Jezdzilam zawsze samochodem, ale autobusem chyba bedzie kiepsko. Od głownej trasy do samego zakladu chyba z 5 km przez las . Autobus widzialam tam raz. Ale pod samym zakladem jest chyba przystanek, tam wisi tez tabliczka jak jezdza. Byc moze jest jakies polaczenie.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#12 2015-07-21 20:16:13

Evciaa

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Dzieki
Za info. A łączą tam widzenia np. Że 2godziny na jednym widZeniu. Niewiesz?

#13 2015-07-21 21:16:30

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Slyszalam, ze tak. Z doswiadczenia nie wiem bo moj na sledczym byl. Ale zapewne niedlugo sie dowiem bo za miesiac ma sprawe w tym rejonie i pewnie "pomieszka" znowu chwile w przytulach.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#14 2015-07-21 21:37:25

Evciaa

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Mój za niedługi czas prawdopodobnie się tam znajdzie. Najgorszy ten dojazd.

#15 2015-07-22 12:04:25

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Moze pod zakladem dogada sie pani z kims i razem bedzie mozna dojezdzac. Ja sluze pomoca jesli beda tam w tym samym czasie.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#16 2015-09-24 10:50:14

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Ktos jest tam? Moj dzis zjechal z transportem na ten kryminal. Wiecie moze w jakie dni sa telefony na zamku?


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#17 2015-11-21 13:01:40

Kazimiera1

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

To ja z pytaniem jak tam dokładnie dojechac z Warszawy ?może ktoś jeździ ? i jak z telefonami na zamkniętym ?

#18 2015-11-21 18:40:19

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Telefony dwa razy w tygodniu po 10 min. Z dojazdem nie pomoge.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#19 2016-02-06 22:15:30

Pocahontas

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-02-02
Posty: 8

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Witajcie kobiety Wiecie czy aktualnie do tego ZK może się dostać osoba z pierwszym wyrokiem? Z tego co pisala kasiajjj w pierwszym poście wynika,ze tak ale z tego co zdążyłam się dowiedziec co prawda z nie pewnych źródeł to teraz są male szanse żeby lobuz trafił tam jezeli to jego pierwszy wyrok. Może mi cos podpowiecie, jak jest z tym podzialem? Proszę o wyrozumiałość. To mój pierwszy post i sytuacja tez nowa..

Offline

#20 2016-02-06 22:24:08

renia

Gość

Re: ZK PRZYTUŁY STARE

Według tego co na stronie SW http://sw.gov.pl/Data/Files/001c169lidz … 1_2015.pdf szans brak, chyba że ma czynności procesowe w pobliżu... Ale w praktyce jak jest to nie podpowiem...

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Dla inwestorów z miasta Darłowo oferowane Hotellit Saksa