Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#41 2014-08-21 09:52:53

roberto

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Tak konsultowalem sie i jestem z nimi w kontakcie ale nie moga za wiele zrobic ;/

#42 2014-08-21 13:07:21

dominika

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Roberto to może spróbuj nawiązać kontakt mailowy z jakiś adwokatem z Polski lub ministerstwem spraw zagranicznych

#43 2014-08-21 13:58:14

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Adwokat z Polski wg mnie zbytnio nie pomoże, adwokat na miejscu i tłumacz jak potrzebny. Od tego bym zaczął temat rozwiązywać, inne przepisy i inne prawo i raczej trudno cos bedzie robic adwokatowi na odległość, wiadomo że znajdzie sie taki który podejmie się sprawy ale efekt bedzie mizerny.
Co do kolegi powyzej, jezeli jesteś czysty to nie ma siw czego obawiac.
Wszystko sie wyjasni.

Offline

#44 2014-08-21 15:15:38

roberto

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

konsultowalem sie juz z prawnikiem  z pl i on tylko tu pismo wyslal do prokuratury w inny sposob nie moze mi pomóc;/ ale to pewnie i tak nic nie da najwyzej zostanie mi ministerstwo spraw zagranicznych. wszystko by inaczej wygladalo jak by mi cos powiedzieli kiedy rozprawa itp a ja tu siedze bezczynnie dni mijaja a ja nic nie wiem sprawa stoi w mniejscu. A co myslicie jak bym sie dostal do polski i wyslal za mna ENA to Polska mnie deportuje do Rumuni ? ja bym poszedl na policje z adwokatem i wszystko powiedzial co sie stalo.

i dzieki ze ktos odpisal tutaj

#45 2014-08-25 17:11:19

zakręcona1188

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Roberto nie ryzykowałabym ucieczki do Pl, bo skoro masz zakaz opuszczania Rumunii i go nie dotrzymasz to będzie dla nich sygnał,że masz coś na sumieniu.. powrót do Pl nie będzie dobrym rozwiązaniem..

#46 2014-08-26 18:22:52

roberto

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

To co mam robic? napisalem drugi wniosek i tez nie pomoglo. Nie moge tu siedziec w nieskonczonosc nikt mnie nie informuje jaka jest sytuacja i czy cos posunelo sie do przodu. A kiedy jestem na podpisie i sie cos zapytam bo odziwo nikt nic nie wie;/ nie mam mozliwosci podjecia tu pracy nie mam ubezpieczenia zdrowotnego a pieniadze na zycie spadaja ku zeru. Siedze tu juz ponad miesiac i nic ;/

#47 2014-08-26 18:27:03

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

a rodzina z Polski nie może pomoc?


Razem po 476 dniach

Offline

#48 2014-08-26 19:38:20

roberto

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Martusia11 napisał:

a rodzina z Polski nie może pomoc?

Cały czas pomagają ale ile to tak mozna ciągnąć;/

#49 2014-08-27 08:01:04

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

roberto pewnie tak jak w Polsce sprawy ciągną się latami. Tylko, że w twoim przypadku to okropnie wygląda, bo jakby martwy punkt ani wracac ani tam przeżyc.

roberto a może media? Sprawa dla reportera lub coś podobnego oni mają swoich ludzi i niektórym pomagają.

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-08-27 09:01:36)


Razem po 476 dniach

Offline

#50 2014-08-27 09:08:27

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

A z ambasadą RP w Rumunii kontaktowałeś się? Siedziba jest w Bukareszcie. Podaję linka do oficjalnej strony ambasady, są tam wszystkie dane kontaktowe.
http://www.bukareszt.msz.gov.pl/pl/

Trzeba coś podziałać bo tak nie da się zyć
Ja chyba w ostateczności jednak pojechałabym do PL...
Tylko czy w tamtejszym prawie, grozi dodatkowy wyrok za opuszczenie Rumunii?


od 18.07.2011

Offline

#51 2014-08-27 19:02:26

roberto

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

tak mam kontakt z konsulatem ale to wszystko oni nie moga pomoc i tyle;/Dowiedzialem ze nikogo nie zlapali jeden jest w areszcze co mial firme na siebie i przedluzyli mu areszt o kolejne 29 dni podajrze. Jeden z tych co uciekl dzwonil do mnie i powiedzialem to policji i nawet to nagralem. Policja dzis byla u mnie na hotelu w piatek musze to zeznac to na policji, i do mnie z takim tekstem czy ja sadze ze oni moga byc w Rumuni. zapytalem sie czy sa jakies dowody nowe a oni ze nic nie wiedza ze nie wiadomo kiedy to sie skonczy. Ja tu jestem podejrzany a powinienem byc poszkodowany skoro szefowie uciekli. Co mam jakies informacje to powiem a oni to maja gdzies zeby mnie puscic do domu ;/

#52 2016-08-05 18:55:10

listgonczy

Gość

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

LIST GOŃCZY  - EUROPEJSKI NAKAZ ARESZTOWANIA – DOPROWADZENIE DO ZAKŁADU KARNEGO – WYROK  - PRZEDAWNIENIE – UMORZENIE Czasami bywa tak, że ktoś przed wyjazdem z Polski miał burzliwą przeszłość i nie wie kto go poszukuje oraz w jakiej sprawie.   Jeśli wystawiono za Tobą list gończy to bez względu czy jesteś w Polsce lub za granicą istnieje możliwość uzyskania informacji kto i do jakiej sprawy Cię poszukuje .neewiss.com – strona będzie czynna od dnia 10.sierpnia.2016 roku

#53 2017-07-03 23:19:13

Edytka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-07-03
Posty: 6

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Witam wszystkich. Jestem tu nowa. Mam duzy problem ze swoim narzeczonym. Zostal aresztowany w Holandii, wyrok 4,5 miesiaca. Siedzi w Holandi juz 1,5 miesiaca. Z przed 4 lat dostal wyrok prawomocny w Niemczech 2 lata wrocil do Polski i na terenie Niemiec jest za nim list gonczy. Nigdy sie Niemcy o niego nie upomnieli w Polsce. Teraz prokurator Holenderski chce wstapic o ENA do Sadu. Jutro ma przesluchanie w prokuraturze czy sie zgadza. Glupie pytanie, po co pytaja jak i tak zrobia pewnie swoje mimo ze sie nie zgodzi... Jest obywatelem Polskim. Wzielam juz adwokata w Niemczech w razie jesli by deportowali. W Holandii ma z Urzedu. Kurde czy ktos mial jakas taka sytuacje o wstapieniu kompletnie innego Panstwa o ENA ? Czy maja prawo nie swoim obywatelem tak decydowac? Wszczynac takie postepowania? Przeciez to zawaza na stan zdrowia i jego i calej rodziny. Szukaja na terenie Niemiec i tyle poprostu nigdy tam nie pojedzie. Zrozumialabym naprawde jesli by w Polsce mial wyrok do odsiedznia to juz troche inna sprawa gdyz Obywatelstwo wchodziloby w gre. Wtedy deport do swojego kraju. Jestem zalamana, stalo sie to tak nagle... :-(

Offline

#54 2017-07-04 11:03:40

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Ja znam osobiście przypadek chłopaka który narozrabiał (jeszcze przed wejściem do UE) na terenie Niemiec, został zatrzymany na terenie Polski i przetransportowany do niemieckiego więzienia i tam spędził 3 lata. Więc nie wydaje mi się, że teraz w warunkach UE obywatelstwo polskie miało wpływ na wydanie ENA przez inny kraj skoro na ich terenie popełnił przestępstwo. A skoro już jest aresztowany to takiego nakazu raczej już nie muszą wydawać, a to spotkanie w prokuraturze może być związane z przeniesieniem do Niemiec na odbywanie kary. Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam ma wyrok i w Holandii i w Niemczech? Jeśli tak to ENA był wydany przez Niemców po zapadnięciu wyroku (4 lata temu) i był poszukiwany może nie specjalnie ale w razie kontroli by go zgarnęli. Wrzucając nazwisko do systemu na terenie UE każdy posterunek policji będzie wiedział czy jest poszukiwany czy nie, zatrzymują i informują dany kraj. A wtedy zaczynają się procedury gdzie ma odbywać karę najczęściej odbywa się karę na terenie kraju w którym się otrzymało wyrok.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#55 2017-07-05 08:08:44

Edytka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-07-03
Posty: 6

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Na przesluchaniu dowiedzial sie ze Niemcy puscili o ekstradycje jego i zadaja jego wydania. Sprawa poszla do Sadu. Teraz Sad zadecyduje Holenderski czy go wyda :-( ma na to 3 miesiace. W sumie akurat bedzie konczyl mu sie Holenderski areszt za 3 miesiace. Dzialamy z dwoma adwokatami. Jeden na stronie niemieckiej, drugi na Holenderskiej tam u niego.  To czekanie jest najgorsze, czlowiek robi se nadzieje... ze bynajmniej nie zgodzi sie Holandia o jego wydanie i puszcza. Tak bardzo sie denerwuje. Zawsze mial tylko list gonczy w Niemczech wyrok byl wewnetrzny. Uwazal ze poprostu nie moze tylko jechac do Niemiec ze wtedy go aresztuja. Teraz jak zostal aresztowany w Holandi dopiero sie o niego upomnieli

Offline

#56 2017-07-06 07:24:50

Edytka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-07-03
Posty: 6

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

ENA a  Ekstradycja? To sa te same pojecia?

Offline

#57 2017-07-06 07:51:29

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Nie


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#58 2017-07-06 09:04:04

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Różnice między ENA a ekstradycją  ->  http://roznice.com/polityka-i-prawo/roz … stradycja/

Offline

#59 2017-07-06 22:28:14

Edytka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2017-07-03
Posty: 6

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

Dziekuje :-)

Offline

#60 2017-07-07 15:05:48

 Connia

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lodzkie
Zarejestrowany: 2017-06-16
Posty: 1145

Re: Europejski Nakaz Aresztowania - Ekstradycja

A,to Mój Ł miał ENA  skoro go zwineli na lotnisku?  😨


Koniec piekła po 97 dniach.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com Lodging Germany