Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#81 2014-10-09 16:12:22

MadziaMarcina

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-03-17
Posty: 40

Re: ZK IŁAWA

ilenka zostawilam Ci prywatna wiadomosc


Pluń na wszystko, co minęło: na własną boleść i na cudzą nikczemność... Wybierz sobie jakiś cel, jakikolwiek i zacznij nowe życie.
Razem od 15.11.2014

Offline

#82 2014-11-16 14:56:32

lolka

Gość

Re: ZK IŁAWA

Witam. Mój mąż trafił w środę do Iławy do odbycia kary. Tak naprawdę brakuje mu 3 miesięcy do połowy wyroku i niestety wzięli go na zamknięty i pytanie, czy przez to trudniej będzie o wokandę, czy jest szansa przejść na półotwarty, bo podobno są komisje i można się starać. Stara się, bo ani nie grypsuje sam stawił się w zk. A co do widzeń bez dozoru czy możemy mieć takie z dzieckiem, czy to jest tylko te intymne? Przepraszam, ale nigdy wcześniej nie musiałam tego wiedzieć a teraz czuje się jak mała dziewczynka zagubiona w tym wszystkim, bo co inny zk inne przepisy i wymogi. A i zbliżają się święta i w innych zk są organizowane 3 godz. z dziećmi czy tu też tak jest i czy jak jest na zamku też może się starać. Dzięki z góry za info.

#83 2014-11-16 20:02:59

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Lolka nie pocieszę Cię, bo niestety, ale z wokandami w Iławie ciężko,nawet w przypadku idealnie zachowujących się skazanych, także z pierwszej to się raczej nie nastawiajcie, jak wyjdzie to będzie ogromne szczęście, ale raczej niestety.. prędzej druga chociaż też bywa różnie, zależy jak się sędziemu przywidzi..
Komisje są co pół roku, ale jeśli dopiero co trafił na ten zakład, to tak szybko nie dostanie przeniesienia na półotwarty.. w ogóle mam wrażenie, że w tym zk o to nie łatwo, ale powiem Ci szczerze, że lepiej może niech się na półotwarty tutaj akurat tak nie spieszy.. na zamku prędzej dostaniecie intymne i na takie widzenie spokojnie możesz również zabrać dziecko, będzie się czuło zawsze inaczej, a i z tatą będzie mogło spokojnie się pobawić, nie to co na zwykłych widzeniach, no tyle, że na bez dozorach przy stole jest kącik dla dzieci, a w pokoikach do intymnych nie ma..
U nas też są te wigilie jakby organizowane, niezależnie od grupy klasyfikacyjnej, tylko to już Twój musi się dowiedzieć co, kiedy i jak, bo my dzieci nie mamy, więc nie mogłam jeździć, ale wiem, że były w ubiegłych latach.. Może i podobnie jak widzenia szkolne, czyli poza regulaminowymi widzeniami jakieś dodatkowe 2 czy 3 godziny to spotkanie będzie trwało.
Jak jesteście z daleka, to teraz jest także możliwość rozmowy na skype'ie.
A tak już poza tym, to Twój stawił się teraz i ma 3 mies do połowy, więc nie wrócił z przepustki, czy coś takiego ? i długo był na wolności po czasie, kiedy miał się zgłosić do zk z powrotem? Zdegradowany jest na zamek przez to, dobrze zrozumiałam..?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#84 2014-11-17 17:44:29

lolka

Gość

Re: ZK IŁAWA

Była sprawa i dostał 3lata, z czego odsiedział na śledczym już 15 miesięcy. Wyszedł ze sprawy za poręczeniem. Gdy dostaliśmy bilet, odroczyliśmy na pół roku i gdy minął ten czas, to grzecznie się stawił. Nawet w wiezieniu pytali się, po co przyjechał, bo nie mieli jego papierów. Poszedł, bo chcemy mieć to już za sobą, tym bardziej że mamy 4letnią córkę. Tylko nie rozumiem czemu go dali na zamek, przez to wszystko jest trudniejsze. Mniej widzeń i telefonów. Do dupy. Inaczej to sobie wyobrażaliśmy, a i najgorsze muszę jeździć tylko 300km w jedną stronę super. Miałam nadzieje, że chociaż będzie lepiej na wokandach niż w tej warszawie, ale chyba wszędzie tak samo
Dzięki za odp.

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2014-11-17 18:02:07)

#85 2014-11-17 18:47:15

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Lolka no niestety z wokandami ciężko.. poza tym będzie bardzo krótko w zakładzie do wokandy, więc tak naprawdę szanse jeszcze mniejsze, bo nie za wiele będą w stanie o nim powiedzieć.. Pisać możecie spokojnie te 40 dni wcześniej przed połową, bo 2 mies czekania na termin to tutaj taki minimalny okres.. zdarza się i 3, 4 mies..
A On ogólnie na pewno ma już zamkniętą grupę przydzieloną, czy na przejściowej może siedzi (tam jest jak na zamku) - miał komisję już, na której przydzielili Mu jasno grupę?
No to może się o skype'a starać z uwagi na odległość i małe dziecko.. niech pisze do dyr wniosek
Widzenia możecie też połączyć w tej sytuacji, ale tutaj niestety max 2 godziny, 3 nie można..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#86 2014-11-17 23:26:01

lolka

Gość

Re: ZK IŁAWA

Hm ponoć przed połową, czyli w styczniu powinien mieć komisje, tak mówił dyrektor na Mokotowie. A czy rozmowa z dyrektorem cokolwiek tu pomaga? Patrzą na to inaczej? Kurcze więzienie ma być resocjalizacją dla nich. Szkoda tylko, że nie dają im szansy, tylko wkładają z góry do jednego wora, a i oczywiście i nas, bo odwiedzamy kryminalistów. Dzięki trochę mi pomogłaś

#87 2014-11-18 18:35:49

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Lolka no komisję będzie miał, jakoś niedługo przed dniem, w którym wypada połowa kary.. u nas nie pamiętam już czy to 3 tyg były czy 4 Ale to nie ma znaczenia do pisania przez Was wniosku, bo jak nie występują, to i przed komisją można wysłać wniosek(te przepisowe max. do 40 dni wcześniej) , bo tak szybko go nie rozpatrzą w sądzie..
Ja byłam raz u dyr, ale przed wokandą nie i nie w związku z tym.. to nie ma niestety żadnego znaczenia, możesz swoje poparcie napisać (na forum jest mniej więcej wzór), ale to Łobuz musi się głównie starać, no i tak, jak mówię - nie nastawiajcie się, bo pierwsza to raczej na pewno nie będzie rozpatrzona pozytywnie.. ostatnio z wystąpieniami nawet nie powychodzili..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#88 2016-01-12 21:47:10

kilimandżaro

Gość

Re: ZK IŁAWA

jak na zakład, mają dość restrykcyjne podejście, ale to dobrze według mnie. Gdyby ktoś był zainteresowany, to na forum gowork wiele osób się wypowiada

#89 2016-01-21 16:51:58

dominika1508

Gość

Re: ZK IŁAWA

Czesc, czy ktoras z was ma aktualnie ukochanego w ZK Iława na oddziale zamkniętym?
Wiecie moze jakie są warunki w tym zk? Jak czesto są telefony i ile trwają? Z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

#90 2016-01-21 21:52:20

 madzik7255

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2013-03-13
Posty: 70

Re: ZK IŁAWA

Dominika Witaj Ja mam łobuza tam od ponad 3 lat.  Jest na oddziale zamkniętym . Telefony 2x w tyg po 10 minut ale można rozmawiać więcej . W zakładzie są widzenia intymne które łatwo zdobyć na temat jak to wygląda można poczytać w tym wątku wczesniej . Zakład jest jednym z lepszych w których Mój lobuz był od ponad 6 lat.  Sale do widzeń zwykłych i bezdozorowych bardzo fajne . Kantyna dobrze i w miarę tanio wyposażona.  Pytaj jeżeli chcesz coś wiedzieć.  Służe pomocą


Za nami  7 chudych lat teraz wszystko ma inny smak

                      DOCZEKANA  26.09.2016

Offline

#91 2016-01-21 22:09:58

dominika1508

Gość

Re: ZK IŁAWA

Madzik dziękuje za odpowiedź :-) a czy podczas widzenia mozna okazywac sobie czułość, przytulać się?
Czy te dwa dni przeznaczone na telefony to jakieś konkretne dni tygodnia? Orientujesz się co do warunków w celach?
Moj dzisiaj został tam przewieziony z Łowicza, ale jeśli Twój ocenia ten zk jako jeden z lepszych to chyba nie mam się czym martwić :-)

#92 2016-01-22 08:21:40

 madzik7255

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2013-03-13
Posty: 70

Re: ZK IŁAWA

Wokandy nie będę oszukiwać kiedyś były lepsze Ale i teraz nie którzy dostają.  Przepustki można nawet uzyskać na zamku , praca z pracą dobrze Mój już dlugo pracuje kiedyś nie odpłatnie a teraz mu płacą .  Telefony sa e 2 konkretne dni dla oddziałów Mój jest na 11 oddziale i jest to poniedziałek i czwartek.  Tak można się przytulac całować bez żadnego problemu.  My tam sobie powiekszyliśmy rodzinę z czego jesteśmy bardzo zadowoleni bo bardzo tego chcieliśmy.  Dominika może kiedyś uda nam się spotkać


Za nami  7 chudych lat teraz wszystko ma inny smak

                      DOCZEKANA  26.09.2016

Offline

#93 2016-01-22 10:28:57

dominika1508

Gość

Re: ZK IŁAWA

Zawsze raźniej razem oczekiwać na widzenie, prawda? :-) Mam nadzieje, że się uda, choć my już na końcówce odsiadki :-)

#94 2016-01-22 10:37:41

dominika1508

Gość

Re: ZK IŁAWA

Gratuluję powiększenia rodzinki, to się wam udało! :-)

#95 2016-01-22 13:57:37

dominika1508

Gość

Re: ZK IŁAWA

Wlasnie przeczytalam na stronie zk Ilawa, ze maja nowe aparaty telefoniczne, z ktorych mozna korzystac tylko przy pomocy nielicznych kart. Czy to znaczy, ze moj majac karte dogadania nie bedzie mogl do mnie zadzwonic?

#96 2016-01-22 14:06:46

renia

Gość

Re: ZK IŁAWA

Z tego co mi wiadomo, w Iławie są budki Dialtech. I tylko Dialtecha obsługują.

#97 2016-01-22 14:11:06

dominika1508

Gość

Re: ZK IŁAWA

Reniu, dziękuję za informacje.

#98 2016-01-22 17:37:16

 madzik7255

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Kujawsko-pomorskie
Zarejestrowany: 2013-03-13
Posty: 70

Re: ZK IŁAWA

Dominika tak tylko budki dialtech . A ile zostało wam do końca ? Ja jase teraz 29ego


Za nami  7 chudych lat teraz wszystko ma inny smak

                      DOCZEKANA  26.09.2016

Offline

#99 2016-01-22 20:07:24

renia

Gość

Re: ZK IŁAWA

dominika może byś zechciała się zarejestrować i napisać lub choć napisać jak tam dalej u Was...? Rozumiem, że już nie macie TA? Dużo Wam jeszcze zostało do końca? Daleko teraz będziecie mieć na widzenia?

#100 2016-01-22 22:04:53

dominika15088

Gość

Re: ZK IŁAWA

Próbowałam się zalogować, ale póki co czekam jeszcze na link aktywacyjny. :-)

Reniu, zgadza się, 2 tygodnie temu mojemu zdjęli status osoby tymczasowo aresztowanej. Łobuz poddał się dobrowolnie karze, dostał wyrok 8 miesięcy z czego odsiedział już ponad pół roku. Dotychczas przebywał w ZK Łowicz (bardzo miło wspominam ten zakład) a wczoraj przewieźli go do Iławy. Czekam na telefon i póki co cisza...
Teraz do siebie będziemy mieć ponad 300 km :-( Ale już nam nie dużo zostało, parę dni się przemęczymy.
A u was wszystko ok? Jak się miewacie? 

Madzik, zostało nam troszkę mniej jak dwa miesiące odsiadki, dokładniej 56 dni, ale z tego co widzę i wy macie niedużo :-) Zleci szybko. Ja się wybiorę na pewno w lutym, jeszcze nie wiem dokładnie którego, prawdopodobnie na walentynki. Chciałabym by połączyli nam dwa widzenia w jedno, dwugodzinne. W końcu wyjazd tam to wielka wyprawa całodniowa będzie :-)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Brise de Mer