Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#41 2014-01-24 10:52:50

 latynoska

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-10-13
Posty: 14

Re: ZK IŁAWA

Cześć dziewczyny

Mam do Was pytanie, otóż mój K wychodzi jutro na ''przepustkę" 7 godzinna i myślałam o wynajęciu jakiegoś pokoju w iławie, mogłaby któraś z Was polecić tam jakiś dobry w miarę taki hotel?

kasiajjj napisał:

Michaszka coś tam wynajmowała, musiałabyś ją zapytać. Albo poszukaj na necie jakiś pensjonatów. Gratuluję przepustki

Gosiaa napisał:

Latynoska mój Łobuz się dowiedział od kolegi, który na przepustce był o jakimś pokoju za 70zł bodajże za dobę - dwuosobowy, więc tanio, jak na to, co sprawdzałam, ale tak z dnia na dzień, to nie chcę nic mówić trochę późno, wydaje mi się, że rezerwacji to jednak mimo wszystko prędzej trzeba dokonać..


"Jeśli chcesz ujrzeć tęczę, musisz dzielnie przetrwać deszcz.”

OD 15.02.2013 ...

Offline

#42 2014-03-01 14:00:57

Ewcia1990wawa

Gość

Re: ZK IŁAWA

Dziewczyny wiem że teraz żeby wysłać zdjecia musi Łobuz napisać prośbę a jak jest np.z kopertami i znaczkami?można normalnie wysyłać?i czy przechodzi także karta w liście?już mialam zwrot ale to podejrzewam że za walentynkę i zdjęcia.czy są jeszcze jakieś "nowości"?bo ja już się w tym wszystkim zaczynam gubić...

#43 2014-03-01 15:42:09

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Ewcia ja wysłałam w piątek znaczek - mam nadzieję, że nie zwrócą co oni odpierdzielać tam zaczynają - ja się wykończę
Z kartą to już lepiej przez tel numer podać..
Zdjęcia jeszcze nie tak dawno wysyłałam - na koniec stycznia, czy początek lutego, to dostał.. A Ty kiedy je wysyłałaś?
Mam nadzieję, że kartek nie będą zwracać - chociaż już mu walentynkę z wielką łaską przekazali.. Nie ma jak szukać dziury w całym - bo pewnie nie mam co w domu robić i papier nasączony koką czy czymś takim mu wysyłam, a na tym swoje zdjęcia czy jakieś inne wzorki tak dla zmyłki przeciwnika.. o zgrozo..http://s20.rimg.info/aeffded5eb4742e5d28bd67fcb1f1f94.gif
Ale jak taka prośba Łobuza wygląda w ogóle? Pisze o to, żeby korespondencji z kartką, która może przyjść w przyszłym tyg, ewentualnie za dwa, nie zwracać? No chooore... przecież nie wszystko jest w stanie przewidzieć, że będę wysyłać, to mam z wysłaniem czekać tygodniami na zezwolenie.. http://s20.rimg.info/aeffded5eb4742e5d28bd67fcb1f1f94.gif


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#44 2014-03-06 15:58:29

Ewcia1990wawa

Gość

Re: ZK IŁAWA

ja wlasnie dostalam zwrot cholera niewiem dlaczego...wyslalam listy pare kartek i koperty ze znaczkami...no kuzwa juz niewiem czemu...

Gosiaa napisał:

Ewcia a nie przewieźli Twojego gdzieś czy coś??? Bo mój normalnie znaczek bez jakiegokolwiek gadania dostał razem z listem.. to aż dziwne, żeby każdy jeden list Ci zwracali..

Ewcia1990wawa napisał:

okazało sie ze ten co rozdaje im listy nie zauważył ze ma pozwolenie na zdjecia

#45 2014-03-07 15:16:57

Agatttt

Gość

Re: ZK IŁAWA

Witam ,

Moj chłopak jest w iławie teraz stara się o wokande ( adwokat wystąpił z wnioskiem ) teoretycznie ma byc na poczatku kwietnia ale jak dzis z nim rozmawiałm to wychowawca miał jakieś ale...
ze podobno zakład chciał wystapić w tej spraweie za 3 tygodnie wrrr
do konca kary zostało mu jeszcze rok odsiedziane ma już 3 lata jak myslicie czy jest szansa ze po wokandzie go wypuszczą ?????

Błagam o jakies info bo wariuje juz sama z myslami :-(

#46 2014-03-07 16:25:39

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Agatt szansa jakaś jest na pewno Musicie się tylko uzbroić w cierpliwość, bo wnioski bez wystąpienia zakładu, to parę miesięcy oczekują na termin, równie dobrze może być on jakoś w wakacje, ostatnio partner jednej z forumowiczek czekał 4 miesiące bodajże.. ale właśnie im już na samej wokandzie dyr wystąpił o warunkowe i się udało, także jeszcze nic straconego, może wystąpią i Wam Tym bardziej, że spora część już odsiedziana.. a Twój przebywa na zamkniętym czy półotwartym?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#47 2014-03-07 19:29:00

Magda

Gość

Re: ZK IŁAWA

hej,gdybyście miały jakiekolwiek pytania dotyczące AŚ bądź ZK w Iławie śmiało piszcie.Mam tam 2 kuzynów,narzeczonego....jest ciężko ale musiałam stanąć na głowie by im pomóc i się wszystkiego nauczyć,chętnie pomoge

#48 2014-03-10 12:17:35

Agattt

Gość

Re: ZK IŁAWA

moj lubu jest na póotworku
ale czy to ma jakies znaczenie gdzie on jest jeżeli chodzi o wokande dziewczyny prosze o jakieś info bo mam miliony mysli na minutę

#49 2014-03-10 12:33:40

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Agatt no był czas ostatnio, że patrzyli właśnie czy na przepustki jakieś wychodził osadzony, a z półotwartego wydaje mi się łatwiej trochę wokandę dostać, na zamku częściej tutaj chyba blachy dają..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#50 2014-03-10 15:05:51

Ewcia1990wawa

Gość

Re: ZK IŁAWA

blachy to co to?
Gosiaa koperty przeszly i szwagierka te cienkkie zeszyty wyslala to tez przeszly

no ja jestem ciekawa czy dostanie teraz talon bo juz dostal raz odmowe a butu juz mu pekly w pol...masakra

Gosiaa napisał:

Ewcia to odmowa, nie udzielenie warunkowego zwolnienia..
A na magazynie ma jakieś buty, czy na celi np. 2 pary? Bo właśnie 2 pary mogą tylko mieć podobno..więc może dlatego nie zatwierdzili

Ewcia1990wawa napisał:

on ma tylko te w których go zgarnęli i ma jakies podobno klapki a adidasy to juz mu w pol pekly...

Gosiaa napisał:

Ewcia to nie wiem sama, jak to zrobić.. niby ma 2 pary, ale kurcze powinni chociaż pozwolić tak, żeby na nowe dać zgodę, a stare wyrzuci, czy na magazyn odda.. mojemu właśnie zabrali jedne adidasy na magazyn.. bo miał dwie pary adidasów i zimówki, chociaż nie wiem czy tych zimowych już nie wyrzucił.. a klapki też ma, bo pamiętam że pakowałam, jak go zabierali..

#51 2014-03-13 21:03:43

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: ZK IŁAWA

Nadbagaż można oddać na wolność. Piszę się prośbę o wydanie takich i takich rzeczy danej osobie, i na bramie wydają te rzeczy. Ja czasem odbierałam stare rzeczy, i wtedy mogłam dać nowe - żeby waga się zgadzała.

Gosiaa napisał:

Kasiu właśnie to akurat wiem, że oddać można na wolność, jeśli się prośbę napisze.. tylko jak nie chcą zatwierdzić na nowe zgody, to wtedy na boso praktycznie Łobuz Ewci zostanie..

kasiajjj napisał:

Ale wtedy pisze się właśnie równocześnie zgodę o wydanie starej rzeczy i przyjęcie nowej. Przykład: M zepsuł się tv. Napisał równocześnie zgodę o wydanie starego na wolność i o przyjęcie nowego. W jeden dzień załatwiłam wszystko na bramie - stary odebrałam, nowy podałam.
Tak samo robliśmy kiedyś z ubraniami, identyczna procedura.


od 18.07.2011

Offline

#52 2014-04-09 15:14:00

rtc89xx

Gość

Re: ZK IŁAWA

Hej, słuchajcie nie orientujecie się może czy jeśli mój brat w dniu dzisiejszym zwolniony został by na wokandzie to kiedy go wypuszczą? Dziś mieliśmy wokandę jeszcze nie dzwonił a ja się obawiam że może wyjdzie dziś, mieszkamy kawałek od iławy i chciałabym po niego pojechać ale zastanawiam się kiedy oni wypuszczają skazanych czy tego samego dnia, czy na następny czy może w jakiś konkretny dzień? z góry dziękuje za odpowiedź :

#53 2014-04-09 15:38:39

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Rtc89xx w Iławie nie wypuszczają tego samego dnia, jeśli wokanda była dzisiaj i otrzymał warunkowe zwolnienie, to najprawdopodobniej zostanie zwolniony z zakładu w piątek, nie wcześniej.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#54 2014-04-10 16:05:23

sama

Gość

Re: ZK IŁAWA

rtc89xx daj znać czy wyszedł, mojemu niedługo mija połowa kary i tez bedzie stawać na wokande i ciekawa jestem, A jeszcze mam pytanie ile czasu czekaliście na termin wokandy??

#55 2014-04-10 19:33:26

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

Sama tak, jak pisałam z wokand w środy wychodzą w piątki, natomiast z wokand wtorkowych w czwartki. W wakacje wokandy będą odbywały się tylko w jeden z tych dni, a oczekiwanie na termin zależy od tego, czy pisaliście sami czy zakład Wam wystąpił. W pierwszym przypadku może to być nawet okres do 3-4 miesięcy, natomiast wnioski zakładu rozpatrują w przeciągu mniej więcej miesiąca.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#56 2014-04-19 07:53:14

M.&A.

Gość

Re: ZK IŁAWA

Hej Kochane,

Jestem nowa na forum więc proszę Was o wyrozumiałość. Z moim A nie mam żadnego kontaktu już od 8 dni, bo właśnie wtedy został zatrzymany przez policję i po 48h przewieziony na Iławę. Obecnie znajduje się w areszcie śledczym. 14-go w poniedziałek wysłałam do niego list, wczoraj byłam w prokuraturze złożyć wniosek z prośbą o widzenie. Pani w sekretariacie powiedziała mi, że od środy mogę już do nich dzwonić i dowiadywać się z jakim skutkiem mój wniosek został rozpatrzony. Sprawa jest o tyle trudna, że na policji powiedzieli jego mamie, że każda próba wysłania listu czy złożenia takiego wniosku będzie daremna, bo i tak przez 3 miesiące nie możemy mieć z nim żadnego kontaktu, adwokat natomiast powiedział, że oczywiście można pisać listy i ubiegać się o widzenia, a policja wprowadziła nas w taki błąd po to aby jeszcze bardziej uprzykrzyć A pobyt w areszcie.

Jak powiedział adwokat tak też zrobiłam, ale teraz mam do Was pytanie. Chodzi o to, że A to mój "narzeczony" więc według prawa nie jesteśmy w żadnym związku. Adwokat powiedział, że zgodę otrzymam na 95%, ale chciałabym zapytać się Was jak to działa w praktyce, bo jakoś słupki % za bardzo do mnie nie przemawiają. Dodam jeszcze, że nikt inny po za mną takiego wniosku nie składał, więc jestem jedyną osobą "w kolejce" do niego.

Druga sprawa, czy któraś z Was mogłaby mi w przybliżeniu opisać przebieg takiego widzenia? Bardzo się tym denerwuję i chciałabym odpowiednio się nastawić na to spotkanie.

I jeszcze jedno, po jakim czasie mniej-więcej mogę się spodziewać listu od mojego Kota?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

#57 2014-04-19 18:18:28

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

M&A no bez przesady, że przez 3 miesiące nie możecie mieć kontaktu, jeśli tyle wstępnie trwa areszt z tego, co kojarzę, tyle, że co 3 mies przedłużają z reguły, aż do sprawy.. Jedynie problem może być, gdy jesteście świadkami, ale to polecam wątek n.t. tymczasowego aresztowania http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=83&p=4 .
Jeśli chodzi o listy, to nikt też nie zabroni Wam pisać, spokojnie możecie, jednak na komendzie nie wiem, co prawda której byliście, ale miałam wątpliwą przyjemność bycia i na jednej w Iławie, więc wiem, jacy tam oni 'mili i uczynni' i jacy są do człowieka, więc się nie dziwię, że Wam tak nagadali.. Policja zawsze wyolbrzymia w tym tragicznym kierunku sytuację, a przynajmniej spora część pracujących w tym zawodzie..
Radziłabym Ci pisać, że jesteś 'konkubiną', nie 'narzeczoną', bo ta pierwsza jedynie jest osobą bliską w świetle prawa.. (ja tak pisze także na podaniu o widzenie, wspomnianym niżej, bo tam stopień pokrewieństwa trzeba + adres )
A co do listu przez prokuraturę mogą iść tygodniami niestety..

Odnośnie przebiegu samego widzenia, to jako, że idziesz do TA musisz mieć tą zgodę na widzenie chyba, ale w okienku też musisz wypełnić normalnie podanie o widzenie (trzeba podejść bliżej, tam jest taka szyba, że ich praktycznie nie widać, ale oni widzą tych którzy przychodzą i czekać aż dołem podadzą kartkę do wypełnienia), potem oddajesz to i czekasz aż dadzą Ci numerek, idziesz na poczekalnię (po drugiej stronie ulicy) i tam będziesz słyszała w głośniku jak wołają numerki. Wracasz na bramę, gdzie wypełniałaś podanie, po wejściu na taki korytarzyk czytają każdy nr po kolei i biorą dowody osobiste, puszczają dalej, gdzie w szafkach zostawia się torebkę, telefon, wszystkie rzeczy jakie się ma (można wziąć chusteczki higieniczne i pieniądze luzem, ale jak będziecie mieli pleksę to zakupów do spożycia w trakcie widzenia i tak nie możesz zrobić, więc pewnie i pieniędzy nie będziesz mogła brać). Potem już tylko przejście przez pikającą bramkę i tyle. Chyba, że jakaś dodatkowa kontrola będzie.

Osobiście, będąc już wiele razy na widzeniach nie widziałam nigdy gdzie tam jest pleksa, może za tymi drzwiami, co są z boku w sali widzeń a jeśli dostaniesz zgodę na widzenie umożliwiające bezpośredni kontakt, to na tą główną salę zaprowadzi Cię strażnik i wyznaczy miejsce przy stoliku.
Widzenia dla TA są w niedzielę i chyba najlepiej iść tak koło 8, zanim otworzą to okienko, bo podobno jest tak, z tego, co słyszałam od pani w poczekalni, że jak wchodzi ktoś na widzenie przy stoliku do takiej osoby, to na salę wchodzi się do mniejszej liczby osadzonych ( zostawiają więcej pustych stolików, by ta osoba nie miała kontaktu z resztą), przez co oczekiwanie na wejście następnych numerków może trwać nawet do 3-4 godzin..


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#58 2014-04-19 18:40:30

M.&A.

Gość

Re: ZK IŁAWA

Dziękuję Wam bardzo. Mogłabym czekać nawet 8 godzin byleby tylko się z nim spotkać. W tym momencie jestem kompletnie zagubiona, chyba najlepiej będzie jeśli resztę zostawię dla adwokata, a sama się zajmę tylko i wyłącznie kontaktem z moim ukochanym. Ale tak bardzo bym chciała mu pomóc, w jakikolwiek sposób... Nie wiem, chyba liczę na to, że wpadnie mi do głowy jakiś błyskotliwy pomysł, o którym nie pomyślał pan papuga i uda mi się dzięki temu wyciągnąć mojego A.

Tak strasznie mi go brakuje...

Dziękuję jeszcze raz

Hmm, co do tej Iławskiej pleksy, szukałam na innych forach, wpisywałam ogólne hasła i wypytywałam znajomych i faktycznie nikt nigdy żadnej pleksy w Iławie nie widział... Hmm....

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-04-19 19:24:39)

#59 2014-04-19 19:37:12

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: ZK IŁAWA

M&A no właśnie ta pleksa musi gdzieś być kurcze, tylko nie mam pojęcia gdzie, bo chyba nie może być areszt bez pomieszczenia do widzeń przez pleksę.. Jeśli by tak było, to macie duże szczęście, że jest w tym zakładzie i zawsze będzie bezpośrednie przy stoliku
Jak już będziesz po widzeniu, to podziel się tutaj obserwacjami, przyda się na pewno na przyszłość komuś, kto też nie wie, jak to wygląda od strony widzeń z TA w tym zakładzie.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#60 2014-04-19 22:59:17

M.&A.

Gość

Re: ZK IŁAWA

Podobną historię jak moja przerabiała moja koleżanka, której partner spędził 9 miesięcy w areszcie śledczym za dużo gorsze wybryki oraz pomówienia i mimo tego, że całą sprawę już od samego początku przejęła Ostróda i Olsztyn, chłopak ten trafił do aresztu śledczego najpierw w Barczewie, później Braniewie, a na samym końcu w Elblągu, mój wpadł w ręce Ostródy. Być może ten AŚ w Iławie zajmuje się, że tak to ujmę - "drobiazgami", dlatego nie prowadzą aż takiego rygoru. Popytam jeszcze wśród bliższych osób chłopaczków, którzy już AŚ w Iławie mają za sobą, czy kiedykolwiek w ogóle mieli widzenie w formie pleksy.

A w ogóle pierwszy raz ma styczność z jakimkolwiek aresztem czy zakładem karnym bezpośrednio przez swoją osobę, tak samo jak chłopak mojej koleżanki który kiedyś już wylądował w Barczewie.

W środę będę dzwonić do prokuratury, mam nadzieję, że oni pierwsi nie zadzwonią do mnie, bo będzie to oznaczało odmowę widzenia...

Proszę Was z całego serduszka, trzymajcie kciuki Kochane
http://s20.rimg.info/eda6b23e2f20e48a9ee9cebd08cab31c.gif
A jednak pleksa gdzieś tam jest, mój kolega mówił mi, że będąc w AŚ widzenia miał właśnie przez pleksę... Czyli szczęście jednak mnie ominęło

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
La Terraza Azul - las terrazas de la torre -... www.hotels-world.pl