Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2014-03-18 06:58:10

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Odroczenie wykonania kary

KODEKS KARNY WYKONAWCZY
Oddział 10
Odroczenie i przerwa wykonania kary pozbawienia wolności


Art. 150. § 1. Wykonanie kary pozbawienia wolności w wypadku choroby psychicznej lub innej ciężkiej choroby uniemożliwiającej wykonywanie tej kary sąd odracza do czasu ustania przeszkody.
§ 2. Za ciężką chorobę uznaje się taki stan skazanego, w którym umieszczenie go w zakładzie karnym może zagrażać życiu lub spowodować dla jego zdrowia poważne niebezpieczeństwo.

Art. 151. § 1. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do roku, jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki. W stosunku do skazanej kobiety ciężarnej oraz osoby skazanej samotnie sprawującej opiekę nad dzieckiem sąd może odroczyć wykonanie kary na okres do 3 lat po urodzeniu dziecka.
§ 2. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności w wymiarze do 2 lat, jeżeli liczba osadzonych w zakładach karnych lub aresztach śledczych przekracza w skali kraju ogólną pojemność tych zakładów; odroczenia nie udziela się skazanym, którzy dopuścili się przestępstwa z zastosowaniem przemocy lub groźby jej użycia, skazanym określonym w art. 64 § 1 lub 2 lub w art. 65 Kodeksu karnego, a także skazanym za przestępstwa określone w art. 197-203 Kodeksu karnego popełnione w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych.
§ 3. Odroczenie może być udzielone kilkakrotnie, jednak łączny okres odroczenia nie może przekroczyć okresów wskazanych w § 1; okres odroczenia biegnie od dnia wydania pierwszego postanowienia w tym przedmiocie.
§ 4. Odraczając wykonanie kary pozbawienia wolności, sąd może zobowiązać skazanego do podjęcia starań o znalezienie pracy zarobkowej, zgłaszania się do wskazanej jednostki Policji w określonych odstępach czasu lub poddania się odpowiedniemu leczeniu lub rehabilitacji, oddziaływaniom terapeutycznym lub uczestnictwu w programach korekcyjno-edukacyjnych.
§ 5. Wykonując orzeczenie o odroczeniu wykonania kary pozbawienia wolności w stosunku do skazanego, który został zobowiązany do wykonania obowiązków określonych w § 4, sąd stosuje odpowiednio art. 14.

Art. 152. § 1. Jeżeli odroczenie wykonania kary nie przekraczającej 2 lat pozbawienia wolności trwało przez okres co najmniej jednego roku - sąd może warunkowo zawiesić wykonanie tej kary na zasadach określonych w art. 69-75 Kodeksu karnego.
§ 2. Wniosek o warunkowe zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności może złożyć również sądowy kurator zawodowy.
§ 3. Na postanowienie w przedmiocie warunkowego zawieszenia wykonania kary przysługuje zażalenie; w posiedzeniu ma prawo wziąć udział prokurator, skazany oraz obrońca, a także sądowy kurator zawodowy, jeżeli składał wniosek o wydanie postanowienia.

Art. 153a. § 1. W posiedzeniu w przedmiocie odroczenia lub przerwy ma prawo wziąć udział prokurator, skazany oraz jego obrońca, a także sądowy kurator zawodowy lub dyrektor zakładu karnego, jeżeli składali wniosek o wydanie postanowienia.

Art. 156. § 1. Odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności sąd może odwołać w razie ustania przyczyny, dla której zostało udzielone, lub w wypadku, gdy skazany nie korzysta z odroczenia w celu, w jakim zostało udzielone, albo rażąco narusza porządek prawny, jak również z powodu niewykonywania obowiązków określonych w art. 151 § 4.
§ 2. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności; postanowienie o odwołaniu przerwy wydaje sąd penitencjarny, który jej udzielił.
§ 3. Właściwy sąd odwołuje odroczenie lub przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności, jeżeli okoliczności, o których mowa w § 1 i 2, zaistnieją po udzieleniu skazanemu pisemnego upomnienia przez sądowego kuratora zawodowego, chyba że przemawiają przeciwko temu szczególne względy.
§ 4. Jeżeli w czasie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności skazany został tymczasowo aresztowany, kara pozbawienia wolności, której odbywanie zostało przerwane, podlega wykonaniu z mocy prawa.
§ 5. Przepis § 4 stosuje się odpowiednio do odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności, z tym że w wypadku odroczenia sąd bezzwłocznie kieruje orzeczenie do wykonania.


od 18.07.2011

Offline

#2 2014-04-23 21:02:47

magda198911

Gość

Re: Odroczenie wykonania kary

Witam mam pytanie  6 maja mój mąż ma wyrok łączny a 25 kwietnia o odroczenie wykonania kary czy jest taka możliwość ze Sąd możne odroczyć  wykonanie kary bez łącznego wyroku proszę o odpowiedz i z góry dziękuje

#3 2014-04-23 21:44:56

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odroczenie wykonania kary

Magda odraczacie jeden wyrok w kwietniu, i ten wyrok plus jakiś/jakieś inne wchodzą do łącznego w maju, tak?
Sąd może odroczyć ten jeden wyrok (i oczekiwanie na łączkę nie ma tu nic do rzeczy, jedynie przesłanki do odroczenia są istotne), tylko pytanie jest inne,,,,
Czy w momencie zapadnięcia wyroku łącznego, to ewentualne odroczenie nie przestanie być prawomocne?
Bo wtedy będzie jeden wyrok łączny z kilku róznych wyroków, więc odroczenie tego pojedyńczego nie będzie już wchodziło w grę...
Pewna nie jestem, tak mi się wydaje.

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-04-23 21:46:10)


od 18.07.2011

Offline

#4 2014-04-24 11:50:05

magda198911

Gość

Re: Odroczenie wykonania kary

ogólnie to mój mąż miał wyrok 3 lata i 6 miesięcy kare która podlega łączeniu to da kary jednostkowe 2 lata i 6 miesięcy i 30 dni i to z tego będzie wyrok łączny i żadnych już innych wyroków nie ma i teraz nie wiem czy sąd może odroczyć wykonanie kary jutro czy dopiero po łącznym wyroku który będzie 6 maja

#5 2014-04-24 13:26:00

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odroczenie wykonania kary

Magda odnośnie kar Twojego męża  - przepraszam ale nie rozumiem posta. Byłoby łatwiej, gdybyś napisała to wszystko jeszcze raz, poprawnie, z interpunkcją.
Jaka karę chcecie odraczać, czy wchodzi ona do łączki, jakie są pojedyńcze kary, wchodzące do łączki?

Ale tak jak pisałam wcześniej - jeśli odraczacie 1 wyrok i uda się, a w maju zapadnie łączny, ktory obejmie również ten odroczony wyrok - to nie ma sensu, bo odroczenie tego 1 wyroku - przestanie być ważne. Chyba, że sytuacja u Was jest inna, dlatego prosiłam, abyś dokładnie napisała co masz na myśli...


od 18.07.2011

Offline

#6 2014-04-24 19:33:17

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Odroczenie wykonania kary

Magda jeśli chcecie odroczyć wyrok łączny, to nie łapiecie się, ponieważ na pewno, z podanych przez Ciebie jednostkowych wyroków można stwierdzić, że łączka będzie wynosiła ponad 2 lata. Jedyny wyrok z tych które podałaś i który mógłby być odroczony, to te 30 dni, ale jeśli wchodzą one w łączkę, to sąd nie odroczy tego, bo już wtedy nie będzie on jednostkowy, tylko traktowany jako jeden razem z tym 2,5 roku.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#7 2014-04-25 00:07:20

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odroczenie wykonania kary

Podejrzewam że jeśli odroczenie będzie w sądzie, w którym ma być sprawa o wyrok łączny, wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie.
Jeśli jednak jakimś cudem chłopak dostanie odroczenie, to w momencie uprawomocnienia się wyroku łącznego, postanowienie powinno zostać uchylone.
Jak już Kasia pisała. Zostanie odroczony wyrok jednostkowy, a w momencie połączenia wyroków, będzie on wchodził w skład jednego wyroku łącznego. Nie będą wtedy liczyły się jednostkowe kary, a ten właśnie wyrok łączny i jeżeli będziecie chcieli odracza, to właśnie wyrok łączny


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#8 2014-05-12 17:10:36

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Odroczenie wykonania kary

Czy zdażyło się komuś coś takiego :

-wniosek o odroczenie wykonania kary
który nie przeszedł
-zażalenie do okręgowego na decyzję rejonowego
które też nie przeszło

i tu moje pytanie:
Ponowny wniosek do rejonowego o odroczenie wykonania kary bo pojawiły sie nowe okoliczności, o których w poprzednich wnioskach nie było wzmianki. Moje stanowisko we wniosku także jest inne niż poprzednio. Mam więcej argumentów za odroczeniem.
Czy ktoś już coś takiego próbował???

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-05-12 22:06:49)

Offline

#9 2014-05-12 21:49:13

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odroczenie wykonania kary

Nowe okoliczności, jak najbardziej tworzą przesłanki, aby złożyć ponowny wniosek.


od 18.07.2011

Offline

#10 2014-05-12 22:06:59

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Odroczenie wykonania kary

Są, pojawiły się, lub inaczej mówiąc, wynalazlem. Zobaczymy, co wyjdzie. Jak narazie nadal 2000 km od kraju i walka trwa :-)

Offline

#11 2014-07-07 22:01:49

marlencia89

Gość

Re: Odroczenie wykonania kary

Witam. Potrzebuje napisać odwołanie ale nie wiem jak...

#12 2014-07-08 14:49:13

Jego żona

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-05-10
Posty: 50

Re: Odroczenie wykonania kary

odwołanie do...??

Offline

#13 2014-10-09 13:18:41

madzia 20

Gość

Re: Odroczenie wykonania kary

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc Czy ktoś mi powie czy wyrok łączny 3 lata i 2 miesiące można zawiesić lub coś z nim zrobić żeby mój mąż nie poszedł do zakładu karnego proszę o odpowiedz z góry dziękuje

#14 2014-10-09 13:31:27

 Maggie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 307

Re: Odroczenie wykonania kary

madzia zbyt mało informacji aby coś konkretnego doradzić jedyne ,co mogę napisać to,że wyroki ponad 3 lata nie mogą być zawieszone...


Razem od 14.01.2016

nie rezygnuje się z ludzi,których się kocha...

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020645.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif

Offline

#15 2014-10-09 13:50:21

madzia 20

Gość

Re: Odroczenie wykonania kary

mój maż w 2006roku popełnił przestępstwo za art 280 aż dwa w tym samym czasie w 2009 roku dostał wyrok 2 lata i 2 lata i 6 miesięcy i 10 miesięcy  gdzie sąd zrobił od razu  łączny wyrok 3 lata i 6 miesięcy  po jakimś czasie policja go zatrzymała i odbywał kare odbył tylko 3 miesiące gdzie wyszedł na przerwę w karze ze względu na bardzo ciężkie warunki rodzinne  4 lata temu przerwa trwała rok czasu nie wrócił do zakładu karnego w 2013 roku zmienił się nie które przepisy gdzie wartość musi przekraczać 400zl a wiec dostaliśmy pismo ze te 10 miesięcy spadło ponieważ suma nie przekraczała 400zł i ze będzie wyrok łączny z tych kar jednostkowych 2 lat i 2 lat i 6 miesięcy a wiec po wyroku łącznym mąż dostał wyrok 3 lata i 2 miesiące chciałam pisać pismo o zawieszenie wykonania kary do sądu który męża wypuścił na przerwę w karze nie wiem już sama co mam robić już sama popadłam w depresje a wiec proszę was o pomoc co można zrobić mamy 2 dzieci
Cy ktoś mi powie co mogę zrobić jeszcze

#16 2014-10-10 13:43:57

 Maggie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-03-03
Posty: 307

Re: Odroczenie wykonania kary

madzia ja niestety się na tym nie znam gdy będą dziewczyny coś wiedziały to na pewno ci pomogą,ale wiesz jak to jest w tygodniu,praca,szkoła itp itd. jeszcze troszkę cierpliwości i zapraszam do zalogowania wtedy będziesz mogła też pogadać z dziewczynami o wszystkim i o niczym,a to pomaga w takich chwilach


Razem od 14.01.2016

nie rezygnuje się z ludzi,których się kocha...

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020645.gif http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000205FD.gif

Offline

#17 2014-10-10 16:16:38

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Odroczenie wykonania kary

Madzia niestety nie możecie zrobić nic i mąż odbycia kary nie uniknie.. Nie ratuje Go nawet fakt, że był na przerwie rok czasu, bo zwalniają w takich okolicznościach tylko skazanych, którzy odsiedzieli min. pół roku z kary nieprzekraczającej lat 3.
Odroczyć wykonania kary tym bardziej nie możecie, bo odraczają i ewentualnie po trwającym rok odroczeniu zawieszają wyroki tylko do 2 lat.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#18 2014-10-10 19:49:57

madzia 20

Gość

Re: Odroczenie wykonania kary

w 2008 roku mężowi stwierdzili chorobę psychiczna schizofrenie  gdyż były próby samobójcze było ciężko noce nie przespane masakra nikomu tego nie życzę gdyż były dzieci małe i maż chory  byłam wyczerpana przybywał kilkakrotnie w szpitalu w chwili obecnej na razie choroba nie powraca boje sie o to ze choroba może nawrócić jak będzie odbywał ta kare ja już nie dam rady wtedy czuwać nad nim w zakładzie a podejrzewam ze tam raczej  ich to nie będzie interesowało był na rozmowie juz raz z biegłymi sądowymi ale oni stwierdzili ze jest zdrowy nie dowierzałam ze taka opinia była ich gdyż mamy cała dokumentacje ze szpitala pobierał rentę ZUS oraz z mops posiada orzeczenie o niepełnosprawności  no wszystko mamy cała dokumentacje a tu takie coś  może dacie rade mi coś jeszcze doradzić

#19 2014-10-10 19:58:50

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Odroczenie wykonania kary

madzia podobnie jest z moim i choroba wraca choć nie tak do końca jeszcze. Boję się jednak że po tym wszystkim będzie bardzo źle.


Razem po 476 dniach

Offline

#20 2014-10-10 22:07:42

madzia 20

Gość

Re: Odroczenie wykonania kary

to nic nie da rady zrobic z ta sprawa przecież osoba chora nie może przybywać w zakładzie karnym  czemu nasze prawo jest takie chore

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Germany Ξενοδοχεία Are