Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#401 2016-11-24 08:25:29

malgosia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

wie może ktoś jak to jest gdy apelacyjny przychyla się do wpz to osadzony wychodzi od razu tego samego dnia ?

#402 2016-11-24 13:29:05

renia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Tak.

#403 2017-01-06 12:46:08

Aga

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam!!!

Dziewczyny może mi któraś polecić dobrego adwokata z Sieradza, który zajmuje się warunkowym lub przerwą w karze??

#404 2017-01-06 18:11:11

malgosia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Aga z własnego doświadczenia powiem nie ma sensu na warunkowe brać adwokata ..ale wiadomo decyzja nalezy do Was

#405 2017-02-23 14:59:05

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Aga, slyszałam że R. Brandt z Sieradza jest dorby. Walczy w każdym razie. My wzięliśmy niestety adwokatkę, która póki co poniosła porażkę. Przerwy nie udzielono ale oczywiście sie odwołujemy


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#406 2017-02-23 16:39:50

Asia2325

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam! My też z adwokatem i przerwy nie dostaliśmy. Więc złożyliśmy apelacje. Termin na 16 marca. Zobaczymy co będzie.

#407 2017-02-24 15:02:41

Krwinka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam!
Chciałam zapytać czy, któraś z Was orientuje się jak wyglądają statystyki wpz w Krakowie na Montelupich? Wiem, że to zależy od konkretnego przypadku. Ale wiadomo, że są zakłady karne, w których większość wniosków jest odrzucana. Dodam, że mój chłopak ma wyrok 16 msc. Połowa mija dopiero za niecałe 3 msc. Chłopak pracuje od samego początku wyroku, a od 2 msc odsiadki wykonuje pracę wolnościową. Dostaje same pochwały. Dlatego zastanawiam się czy ma szansę na wyjście już po 1 wokandzie
Z góry dziękuję Wam za odpowiedź

#408 2017-02-24 15:36:23

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Szansa jest zawsze...na pewno byłaby większa, gdyby to zakład karny wnioskował o wpz.
Praca i wnioski nagrodowe na pewno działają na korzyść, ale nie mniej ważne są opinie, kto wnioskuje, z jakiego powodu tam jest, czy to pierwszy wyrok, prognoza jego zachowania na wolności, no i czy ma nałogi. Przydaje się też papier np. o tym, że po zwolnieniu będzie miał gdzie pracować.


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#409 2017-02-24 15:53:03

Krwinka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dziękuję za odpowiedź

#410 2017-02-28 00:25:41

Krwinka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hej
Mam do Was pytanie. Czytając posty na jakimś forum znalazłam informację, że podczas rozpatrywania wniosku o warunkowe zwolnienie ocenia się kontakt z bliskimi podczas odbywania wyroku. Wiecie na jakiej zasadzie się to weryfikuje? Patrzą czy rodzina przychodzi na widzenia? Czy np. na to czy chodzi się na rozmowy z wychowawcą?  Nie mam pojęcia o co może chodzić ;/

#411 2017-02-28 10:21:39

malgosia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

U nas zwracali na to wszystko uwagę  nawet na ilość poczty ,dodatkowo mieliśmy referencje społeczne ,referencje od pracodawców jak i zapewnienie o zatrudnieniu od razu po opuszczeniu zk ..ale i tak najważniejsza była opinia z zakładu zresztą która była dobra ...nam niestety nie udało się na wpz ale ostatnio przynajmniej tam gdzie my siedzieliśmy nawet z wystapieniem nie puszczali

#412 2017-02-28 12:34:15

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Małgosia a cóz to za zk? Bo to jednak rzadkość, jeśli zakład występuje i sie nie udaje ;/

Kontakt z bliskimi=telefony, widzenia, korespondencja, przepustki. Oni tam wszystko sobie notują-im częstszy kontakt, tym bardziej pozytywnie jest to postrzegane. W końcu wsparcie bliskich po opuszczeniu zakładu to czynnik, który ma znaczenie-według sądu taka osoba prędzej się "ogarnie" w życiu.

A z rozmowami z wychowacą słyszałam rózne wersje. Jedni mówią, że dobrze bo wiedzą że rodzina sie interesują...inni odradzają, bo dobre chęci mogą zaszkodzić. Trzeba zasięgnąć języka o zwyczajach nw danym zk.


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#413 2017-03-01 12:16:21

Krwinka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dziękuję dziewczyny!
Wiedziałam, że listy przechodzą cenzurę. Ale nie miałam pojęcia, że są prowadzone ich jakieś statystyki.
Znacie przypadki wpz już po 1 wokandzie? Jest to w ogóle możliwe?
Inaczej... możliwe zawsze jest. Ale jak to wygląda w rzeczywistości? Są jakieś zk, które są bardziej przychylne?

#414 2017-03-01 12:19:58

 Paskuda

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-10-10
Posty: 639

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

eulimena to nie jest dziwne, że z wystąpienia nie puszczają, tak naprawdę nie ważne jakie masz papiery i czy jest naszym zdaniem mega ok lub mega źle zawsze jest 50/50 zawsze jest tak albo nie i niestety nie zgadniemy od czego zależy wybór jednej z tych odpowiedzi. Wystarczy, że w trakcie posiedzenia, któraś ze stron osadzony, jego pełnomocni, prokurator czy sędzia powie coś co wzbudzi wątpliwości i już jest odpowiedź na nie, czasem przez zupełny przypadek i sterta pozytywnych papierów w tym nie pomoże, bo pretekst do uzasadnienia zawsze się znajdzie.
Co do wychowawcy ja z żadnym nie rozmawiałam, bo uznałam że to jego wychowawca a on jest dorosły a ja nie muszę słyszeć relacji jak na wywiadówce. Wychowawca wie jakie kto ma kontakty z rodziną.


Jesteśmy razem po 715 dniach...

Offline

#415 2017-03-01 15:35:27

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Paskuda, zgodzę się, że wystąpienie zk nie daje 100% pewności, ale jednak w większości zakładów jest to traktowane jako czynnik przesądzający o puszczeniu do domu.

Krwinka- Jeśli są nagrody, przepustki czy praca, kontakt z bliskimi i dobre opinie jak i korzystna prognoza, to naprawdę musi się coś zadziać, żeby nie puścili...albo wlaśnie wtedy wychodzi specyfika miejsca i danych sądów. Wiem, że duże znaczenie ma długośc odbytej kary i wyroku, ale też i czynniki ryzyka. Np niektórzy sędziowie, wiedząc, że ktoś ma problemy z alkoholem nie puszczają na pierwszej wokandzie, bo uważają, że to tylko dla dobra skazanego-trzymac go jak najdłużej od nałogu. Nie puszczają i już. Choć papiery o terapii są i całokształt też wydaje się ok.

Wszystko ma znaczenie, dlatego to może wydawać się loterią. W zk, które ja mam na oku, wpz po pierwszej wokandzie zdarza się i to całkiem często. Ostatnio na 9-iu chyba 5 zostało zwolnionych.

A co do listów-u nas cenzury nie ma, ale wpis do rejestru, już tak


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#416 2017-03-01 19:01:42

renia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

tutaj: http://sw.gov.pl/strona/statystyka-roczna znajdziecie statystyki roczne. w 2016r. na str. 18 jest ilość udzielonego i nieudzielonego wpz z podziałem na to kto wniosek składał.

#417 2017-03-01 23:50:07

Krwinka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dzięki za odpowiedź
Szkoda, że nie ma statystyk z uwzględnieniem konkretnych zakładów karnych ;/
Podobno każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, ale niektóre zakłady okazują się bardziej przychylne Nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. No nic ... Pozostaje mi czekać jeszcze 80 dni i sama się przekonam
Czytając artykuł 77 i 78 kodeksu karnego mam wrażenie, że mój chłopak spełnia wszystkie przesłanki. Przez o robie sobie nadzieje i mogę się nieźle na tym przejechać. Boję się, że sąd uzna, że wyrok nie należy do wybitnie długich( 16 msc) i nie przychyli się do wniosku

#418 2017-03-02 11:53:08

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Prędzej puszczą kogoś, komu zostało niewiele, niż temu kto swoje odsiedział. Naprawdę wszystko zależy od okoliczności. Wczoraj na 5, jednemu się nie udało dostać wpz. Ci co dostali to właśnie z krótszymi wyrokami. A ten co nie dostał, ma za sobą już 7 lat a zostały mu 2...więc no nie trafi się za tym.

Nam też się wydawało wnioskując o przerwę, że przesłanki zostały spełnione. Ale sąd wie lepiej. Tego się nie przeskoczyć. Współczuję niepewności, bo ona jest gorsza niż sama decyzja sądu. 80 dni zastanawiania się uda się czy nie. Będzie co ma być. W końcu sa tacy, którym się udaje, więc może i wy będziecie się zaliczać do grona tych szczęśliwców

Mam za to inne pytanie. Czy ktoś się orientuje czy adwokat w staraniu się o wpz jest w ogóle coś wart. Ma to sens? Jakieś doświadczenia?


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

#419 2017-03-02 14:22:57

malgosia

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Ja uważam że nie ma ,pisze z własnego doświadczenia wziął kasę za wpz następnie dodatkowo za apelacje i w zasadzie to można powiedzieć że poza napisaniem wniosku głosu nie zabrał  szkoda pieniążków bo tyle co napisać to mogę sama ale wiadomo że decyzja należy do Was ,może komuś się przydał nam niestety nie pomógł

#420 2017-03-02 14:56:30

 eulimena

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2017-02-23
Posty: 798

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

malgosia no własnie moja wiara w prawników tez ostatnio jakos spadła, i nie widzę jakiegoś powiązania pomiędzy większą skutecznością, jak są. Co najwyżej w szybszym wyznaczeniu terminu rozprawy. A sąd i tak swoje zadecyduje...z adwokatem czy bez.


Wyolbrzymiaj szczęście, a nie problemy.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Radziejów Резиденция Изумруд