Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#301 2014-12-12 13:08:48

zakręcona1188

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka263 zazwyczaj jeśli dyrektor popiera to bardzo zwiększa szanse na wyjście, druga wokanda, praca, zachowanie pewnie też dobre? myślę,że jest spora szansa a ile Wam zostało do końca wyroku?

#302 2014-12-12 14:01:02

hanka263@interia.eu

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Od przewidywanej wokandy zostalo by jeszcze 7 miesiecy. Opinie o zachowaniu ma dobra. Kwitow zadnych.

#303 2014-12-12 14:28:36

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka nieoficjalne informacje swoje, a życie swoje.. A nawet jak obiecują, to czasem i na tym się kończy, jeśli to słowa nieoficjalne. Poza tym każdego kto będzie teraz pisał raczej dyr nie poprze, bo dziwnie by to wyglądało.. Miał komisję przedwokandową już?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#304 2014-12-12 15:26:14

hanka263@interia.eu

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Nic mi nie mówił, to chyba nie miał. Jak mi teraz mówił, bo dzwonił do mnie, to, że było 30 osób do wokandy, a wyszło tylko 4 na wolność. Masakra. Jeśli tyle ich stawało na wokandę, a tak mało wyszło, ciężko będzie z wyjściem na wolność. Marnie to widzę.

A od czego zależy i jakie warunki by musiał mój spełnić, żeby go dyr. poparł, a sąd wypuścił?

Ale miał kiedyś komisję przedwokandową, to nie wiem czy znowu jest potrzebna, jak już była.

Ostatnio edytowany przez Gosiaa (2014-12-12 23:13:22)

#305 2014-12-12 23:10:13

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka z wokandą jak z loterią - raz wychodzą wszyscy, raz 5- ciu na 30, a raz nikt.. nie ma co tak bardzo patrzeć na to ilu wyszło kiedy.. a nawet jak patrzycie to może akurat będziecie wśród tych szczęśliwców
Ogólnie jest coś takiego jak poparcie, którego dyr może udzielić dopiero na samej wokandzie.. po prostu stwierdzić, że przychyla się do wniosku skazanego, a jest druga kwestia, czyli wystąpienie zakładu, kiedy to dyr kieruje wniosek o warunkowe do sądu. Na pierwszej wokandzie była u nas pierwsza z wymienionych okoliczności i niestety sąd widział to inaczej, nie wyszedł.. a jak jest wystąpienie to wówczas szanse wzrastają bardzo, chociaż też zdarzają się wokandy, kiedy sąd nie przychyla się do wniosku mimo wystąpienia.. Nie da się powiedzieć jakie warunki trzeba do wystąpienia spełnić, po prostu muszą poznać skazanego, widzieć, że już odbywanie kary dało zamierzony efekt, że naprawdę się stara, mimo iż próbują utrudniać na każdym kroku i w ogóle..  Chociaż są zakłady, w których coś takiego jak wystąpienie w ogóle graniczy z cudem..
Co do komisji musi być przed każdą wokandą i jest potrzebna właśnie po to, że oni określają się czy występują ( i sami wówczas wysyłają do sądu wniosek o warunkowe) czy też nie, czy na jakieś poparcie można liczyć.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#306 2014-12-13 13:00:01

hanka263@interia.eu

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Dzieki za informacje. Czyli musimy czekac do lutego. Wiec powinien miec komisje przedwoksndowa. Moze ja mial tylko nic mi nie mowil. A mam jeszcze jedno pytanie. Wspollokatorki mecza mnie ze wokanda to jest za to ze osadzony w wiezieniu cos przeskrobal. Jak mam im wytlumaczyc co to jest wokanda? Dziekuje

#307 2014-12-13 14:54:20

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka wokanda to termin w ogóle odnoszący się do wykazu spraw sądowych w danym dniu.. nieważne czego dotyczą.. A tylko potocznie mówi się o warunkowym, że staje na wokandę.. przy przerwie w karze, w sądzie rodzinnym, pracy itd. też jest wokanda.. A jak osadzony przeskrobie coś w więzieniu to może dostać tzw. wyrok kadzienny.. albo karę dyscyplinarną (w tym przypadku nie ma żadnej sprawy, posiedzenia).


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#308 2014-12-13 15:03:12

zakręcona1188

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Hanka fajnie,że współlokatorki takie "obeznane w temacie"...
Gosiaa mimo nieoficjalnych obietnic myślę,że i tak Łobuz Hanki ma szanse na wyjście teraz

#309 2014-12-13 15:11:59

hanka263@interia.eu

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Aha rozumie. Dzieki. Teraz wiem jak im to wytlumaczyc. A pytalam sie dzisiaj mojego mial komisje przedwokandowa. Musial miec. Tylko z tego wszystkiego zapomnial mi powiedziec. A to ze bedzie mial poparcie od dyr. zk to nic nie wiadomo. Bledne info mial. Czas pokaze. Dzieki za wszystko. Jak co bede wiedziec znow to sie odezwe. Trzymajcie sie dziewczyny. I nie poddawajcie sie. Milego dnia zycze

#310 2014-12-27 18:41:34

karolinaka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Witam Was Kobietki,
proszę o pomoc, mianowicie mój narzeczony miał w listopadzie sprawę o warunkowe przedterminowe zwolnienie, którego nie otrzymał, dziś odbyło się posiedzenie apelacyjne w tej sprawie, jednak postanowienie zostało niezmienione- warunkowego zwolnienia nie otrzymał, wiem, że może pisać kolejny wniosek o warunkowe zwolnienie po 3 miesiącach, jednak nie wiem czy licząc te 3 miesiące od listopada- pierwszej sprawy czy od sprawy apelacyjnej, która odbyła się dziś ? Proszę o odpowiedź

#311 2014-12-29 08:32:44

gosc

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Każde kolejne 3 miesiące liczone są od ostatniej wokandy-w waszym przypadku od " od sprawy apelacyjnej, która odbyła się dziś"

#312 2014-12-29 11:39:21

karolinaka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

zwirowanie a miałaś z tym do czynienia osobiście, bo wcześniej dostałam odpowiedz na innym forum, że mam liczyć 3 miesiące od listopada tj. od pierwszej sprawy, a nie od apelacyjnej, teraz to już zgłupiałam i nie wiem co myśleć

#313 2014-12-29 13:48:54

gosc

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Osobiście to nie ale przez syna

#314 2014-12-29 16:32:08

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Karolinka chyba niestety muszę Cię zmartwić znalazłam ten zapis w uchwale 7 sędziów SN i cytując "Przewidziany w § 3 art. 161 k.k.w. okres 3 miesięcy, przed upływem którego nie rozpoznaje się wniosku skazanego lub jego obrońcy o warunkowe przedterminowe zwolnienie, biegnie od dnia wydania przez sąd penitencjarny postanowienia o odmowie warunkowego zwolnienia. W wypadku jednak, gdy decyzję o odmowie warunkowego zwolnienia podjął sąd odwoławczy, uwzględniając zażalenie na postanowienie o warunkowym zwolnieniu, okres 3 miesięcy biegnie od daty wydania postanowienia przez sąd odwoławczy.", więc prawdopodobnie od sprawy apelacyjnej, która odbyła się tego 27 grudnia.. Zatem kolejny wniosek możecie składać oczywiście te 40 dni przed 27 marca, jednak mając na uwadze to, jak długo czeka się u Was na termin, bo jeśli wyznaczą go przed 27.03 to z automatu będzie  "blacha".
Chyba, że chodzi tu o sytuację, w której sąd penitencjarny udziela wpz, a np. dyrektor, bądź prokurator występują z zażaleniem Ale tę wątpliwość rozwieje Zawirowanie jeśli u nich sędzia udzielił wpz, a ktoś inny wniósł zażalenie, to oznaczałoby, że u Was termin 3 mies biegnie od pierwszej wokandy, a jeżeli u nich sąd warunkowego nie udzielił i od tej decyzji pisali zażalenie, to niestety ale 3 miesiące liczą się od sprawy apelacyjnej.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#315 2014-12-29 19:08:38

karolinaka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Gosiaa teraz już w ogóle zgłupiałam, bo dzwoniłam jeszcze do adwokata, bo wcześniej nie mogłam się dodzwonić i on też mi powiedział, że mam liczyć od listopada- tj. od pierwszej sprawy, a tu z tego co czytam wynika zupełnie co innego, ech i teraz już nie wiem kiedy to wysyłać (ogólnie się czeka 1,5-2 miesiące ) na termin więc wyślę te 40 dni wcześniej, no ale nie wiem od kiedy liczyć ;/

u nas też sędzia chciał mu udzielić, ale prokurator się nie zgodził na 1 sprawie
z tym, że nie było tak, że są go zwolnił, a prokurator się sprzeciwił, tylko sąd po wysłuchaniu prokuratora, powiedział, że nie udziela, chociaż sam chciał

Czytam to i czytam i może to faktycznie powinnam liczyć normalnie od listopada, a od grudnia liczyłoby się , jeśli sąd na 1 sprawie udzieliłby , a potem prokurator złożyłby zażalenie i sąd penitencjarny wtedy by odmówił .. tylko tak logicznie mogę to sobie wytłumaczyć, biorąc pod uwagę to, co adwokat mi powiedział

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2015-01-16 20:21:16)

#316 2014-12-29 19:18:29

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Karolinka tak, jak napisałam wszystko zależy w rozumieniu tego, co zacytowałam, od okoliczności jakie były u Zawirowanie.. Jeśli u nich decyzja była pozytywna i ktoś inny się od niej odwołał i wówczas zapadła negatywna w sądzie odwoławczym, to by się potwierdziło, że Wy możecie liczyć te 3 mies jednak już od listopada.
I wtedy też potwierdziłaby się wersja adwokata.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#317 2014-12-29 19:21:48

karolinaka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Gosiu, serdecznie Ci dziękuję za pomoc- jak zawsze można na Ciebie liczyć
mam nadzieję, że zawirowanie jeszcze wpadnie i powie nam jak to było u nich

#318 2014-12-30 08:52:54

gosc

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

a wpadnę U nas zawsze liczyło się 3 miesiące od ostatniej rozprawy-bez względu na to czy była to wokanda bo przysługuję czy sprawa odwoławcza

#319 2014-12-30 11:34:22

karolinaka

Gość

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

ZAwirowanie Tobie również dziękuję za informację

#320 2014-12-30 17:41:50

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Warunkowe przedterminowe zwolnienie

Zawirowanie a ta wokanda, od której było odwołanie, to dostaliście, a ktoś inny zażalenie pisał, czy nie dostaliście i sami zażalenie napisaliście?


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ehotelsreviews.com www.hotels-world.pl