Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-12-31 16:25:36

 ann_s

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-12-12
Posty: 6

AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Witam czy wie ktoś jak odbywają się tam rozmowy telefoniczne mój jest już po wyroku więc może dzwonić ale różnie to bywa nigdy nie jestem pewna kiedy zadzwoni.Pozdrawiam

Offline

#2 2014-03-23 12:33:09

fartalla

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Witam Dziewczyny.
Jakie macie opinie o AŚ na ul. Rakowieckiej w Warszawie????

#3 2014-03-24 22:34:51

czarrna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-30
Posty: 15

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Fartalla mój był tam krótko ale byłam na kilku widzeniach, ogólnie spoko. Ł był zadowolony jak tam siedział, bo warunki były w miarę dobre.  Co do widzeń to jest poczekalnia, a czeka się różnie bo to zależy ile osób czeka. Sala widzeń duża, kantyna dobrze zaopatrzona, łącznie z ciepłymi posiłkami. Nie wiem co byś chciała wiedzieć ale jak coś to pisz na pw, może akurat będę umiała ci odpowiedzieć. A twój jest TA?..


http://elapso.pl/suwaczek/czarrna/000000/FFFFFF/FFFFFF/FFFFFF/13075.png
http://elapso.pl/suwaczek/czarrna/000000/FFFFFF/FFFFFF/FFFFFF/14358.png
You play this game in spite to drive me insane
I got it tattooed on my heart forever in ink with guess whose name <3

Offline

#4 2014-03-25 10:14:46

fartalla

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Mój jest skazany, już tam jeżdżę jakiś czas i mniej więcej wiem co i jak. Tylko tak się pytam  z ciekawości jakie są opinię o tym zakładzie Mnie to wkurza to czekanie w tej poczekalni, bo się czeka nawet kilka godzin... nie wiem czy tak wszędzie jest, czy tylko tam jest taki bałagan
A nie wiecie dziewczyny jak z paczkami? Czy tylko pudło czy może być reklamówka?? Ostatnio nadawałam tylko w pudle, ale nie wiem czy przejdzie w reklamówce?? bo to jednak parę deko więcej, zawsze parę plasterków wędlinki więcej

Ostatnio edytowany przez Gosiaa (2014-04-21 20:48:05)

#5 2014-04-21 20:45:45

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

ul. Rakowiecka 37
02-521 Warszawa
Tel.: (22) 640-80-00

Przeznaczenie
Areszt Śledczy dla mężczyzn i kobiet.
Znajduje się tu:
- szpital więzienny z oddziałami: chorób wewnętrznych z pododdziałem dla nosicieli wirusa HIV, chirurgicznym, ortopedyczno - urazowym, psychiatrii sądowej i intensywnej opieki medycznej.
- oddział terapeutyczny dla skazanych recydywistów penitencjarnych (R1, R2) uzależnionych od alkoholu.
- pawilon dla osadzonych/TA zakwalifikowanych do grupy niebezpiecznych (N)

Na terenie aresztu funkcjonuje Centrum Kształcenia Ustawicznego co pozwala na kontynuowanie edukacji w:
- szkole podstawowej i gimnazjum dla osadzonych tymczasowo aresztowanych, którzy nie ukończyli 18 roku życia
- liceum ogólnokształcącym
- technikum i szkole zawodowej kształcących w zawodach technik poligraf i introligator.

Widzenia
- osadzeni niezatrudnieni:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek + w porządku alfabetycznym w następujących dniach:
1- sza sobota miesiąca – osadzeni, których nazwiska zaczynające się na litery: od A do F;
2 sobota mies. – osadzeni od G do L;
3 sobota mies. – osadzeni od Ł do R;
4 sobota mies – do S do Ż.

-osadzeni w pawilonie VI (widzenia odbywają się w tym pawilonie):
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i trzecia niedziela miesiąca

-osadzeni zatrudnieni, skazani uczniowie i przebywający w oddziale terapeutycznym:
soboty i niedziele

Zgłoszenia na widzenia od osób odwiedzających przyjmowane są do godziny 13.00. Zgłoszenia na widzenia dłuższe niż 90 minut przyjmowane są wyłącznie do godziny 12.00.
Osadzonym przebywającym w oddziałach szpitalnych widzeń udziela się w sposób określony przez lekarza, za zgodą Dyrektora. (z obłożnie chorymi w wyjątkowych przypadkach odbywają się na terenie szpitala).
Widzenia w oddzielnych pomieszczeniach, bez osoby dozorującej odbywają się w ramach widzeń regulaminowych, zaczynają się o godzinie 9.00 lub 13.00.
Złączenie widzeń regulaminowych i nagrodowych  w danym dniu, odbywa się na podstawie wniosku osadzonego pozytywnie rozpatrzonego przez Dyrektora.
W okresach przedświątecznym i świątecznym widzenia realizowane są jedynie w wymiarze 60 minut.
Kantyna jest nieczynna w dni ustawowo wolne od pracy.

Paczki
Przyjmowane są w dni robocze, oprócz środy w godzinach 8:30 – 14:00, w sobotę i niedzielę w godzinach 8:30 -10:30.
Paczki przyjmowane są wyłącznie w pudełkach kartonowych – o wymiarach: szerokość 50 cm, wysokość 30 cm, długość 45 cm.
W paczkach nie może być:
- Artykułów w opakowaniach szklanych (słoiki, butelki), metalowych, plastikowych i hermetycznie zamkniętych (serki homogenizowane, konserwy, jogurty, pasztety itp.).
- Art. w pojemnikach ciśnieniowych (dezodoranty, pianki do golenia itp.)
- Art. w tubach i sztyftach (kremy, pasty, balsamy itp.)
- Płynów w opakowaniach tekturowych, plastikowych, szklanych lub saszetkach
- Suplementów diety (wysokobiałkowe, węglowodanowe, batony, shake, plusze itp.)
- Grzybów, drożdży, owoców i warzyw suszonych, musli z dodatkiem suszonych owoców
- Jajek w każdej postaci
- Art. instant (budyń, kisiel, „gorące kubki”, „zupki chińskie”, sosy w proszku, kakao, mleko w proszku i granulowane, napoje herbaciane granulowane itp.).
- Słodzików, papierosów, alkoholu, tytoniu
- Leków (za wyjątkiem tych, na które został wystawiony talon przez lekarza jednostki)
- Kart telefonicznych
- Ostrych narzędzi (igły, skalpele, itp.).
- Proszku do prania
- Gumy do żucia
- Przypraw (w tym gałka muszkatołowa) i ziół
- Herbat liściastych i granulowanych
- Sałatek jarzynowych itp.
- Owoców cytrusowych
- Słodyczy z dodatkiem alkoholu w nadzieniu
- Tortów i ciast tortowych

Źródło: http://sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektora … x,183.html


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#6 2014-07-14 11:32:02

ew0612

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-07-14
Posty: 11

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Moj siedzi juz tam 4 miesiące jako skazany ma 3 widzenia plus jedno dodtkowe na dziecko czyli mamy w sumie 4 w miesiacu.  Co do czekania na widzenia w tyg jest w miare spokojnie zalezy kiedy sie przyjdzie ino ktorej czasami czekam 30min czasami po godzi i po 2h. Widzenie jest w duzej sali kantyna dobrze zaopatrzona ale bez drobnych ciezko u nich z wydawaniem reszty. Jest tez kacik dla dzieci gdzie malzenswto moze sie troche poprzytulac jak maja dziecko hihi. Tak to przy stolikach na przeciw siebie bo kolo siebie juz nie mozna. Ostatnio mielismy z moim B widzebie bez dozoru. Oddzielny pokoik z dwoma stokikami z kamera. Zaden dozorujacy nie wchodzi nir patrzy co robicie bo ma kamere moj sie smial zebym ubrala sukienke to usiadziemy tak pod kamera ze nic nie bedzie widac na szczescie byla jeszcze jedna para i padal deszcz hihi. Wiem x sa tez widzenia intymne i sa albo godzinne albo dwugodzinne. I sa na 9 rano i na 12. Zeby takie widzenie dostac to tak nahpierw zona, konkubina musi isc do dyrektora zakladu karnego i poprosic o takie widzenie i dlaczego chce sie takie widzenie i podpisuje sie oświadczenie ze nie zlozy sie doniesienia na swojego lobuza ze jal by cos to cie pobil itp glupie ale tak trzeba a pozniej Lobuz musi dostac nagrode. Pierwsza idzie na widzenie bez dozory z kamera patrza czy mozecie miec nastepne i odznaczaja ze pozytywnie pozniej znowu czekacie na nagrode im szybciej sie postara tym lepiej i sie dokladnie wyznacza dzien godzine na to widzrnie intymne juz bez kamer. I trzeba byc troche wczesniej bo jak sie spozniasz to o ten czas masz krocej tak moj powiedzial. Dokladnie opowiem jak dostaniemy takie widzenie . Co do pokoju z kamera lepiej nie brav dzieci chyba ze starsze bo tam nic nie ma po prostu sie zanudzi. Ogolnie moj jako osadzony najlepsze warunki maja jako praca wiec najlepiej starac sie szybko o to bo i szybciej nagrody sie dostaje. Zaklad jesli jest sie wobec nich normalny to i oni wychodzą z rozna inicjatywa zeby szybciej mogl wyjsc jesli cos to piszcie odpowiem

Offline

#7 2014-07-14 11:37:28

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

jak czesto i w jakich godzinach telefony,
paczki co przejdzie a co nie


Razem po 476 dniach

Offline

#8 2014-07-14 17:51:02

ew0612

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2014-07-14
Posty: 11

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Hmm jak siedzial na poczatku na zamknietym to mial telefon dwa razy w tyg w srody i soboty ale tam rozne oddzialy maja rozne dni i po 10min . Teraz siedzi na pol otworku i ma kiedy chce i ile chce . Tak jak maja cele otwarte czyli tam od 7 do 17-18 i tylko jak obiad maja to nie moga czylinod 13 do 14. Tak to moze kiedy chce i ile ma na karcie . Co do paczek to hmm przechodzi prawie wszystko co hermetycznie zapakowane ale mi przeszedl tez kurczak robiony przeze mnie z pieca ogorki kiszone tez ale bez tego zakwasu. gorzej z pasztetam nawet tymi hermetycznie zamknietymi nie zawsze je biora

Aaa i paczki do 5kg tylko w kartonie

Aaa i gazety normalnie mozna wysyłać poczta ja swojemu wyslalam i dostal wiec mozna smialo wysylac

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-07-15 12:19:52)

Offline

#9 2014-12-23 05:59:33

maleenkaa20

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Witam.
Jestem w tej kwestii świeża. Proszę o pomoc w tym zakresie.
W poprzednią środę został zabrany z domu mój chłopak miał wyrok. Został przewieziony na Rakowiecką. Rozmawiałam z dzielnicowym, że powinien być na pół otwartym ale nic nie był w stanie powiedzieć tam na rakowieckiej powiedzieli,  że tu póki co zostaje. Pytałam się czy zostałam wpisana do listy odwiedzających. Powiedziano mi, że nie.  Jestem załamana bo  nie wiem co się dzieje. Rozmawiałam z kolegą, który miał odsiadkę powiedział,  że mogę spokojnie pisać listy, że nie jest w AŚ więc nie przechodzą przez prokuraturę. Znalazłam forum na ten temat ale jest prawie 300 stron. Podpowiedzcie mi jak to wygląda,  czy można dodać kartę koperty czy znaczek. On mnie na takie rzeczy nie przygotował. Nie wiem dlaczego się nie odzywa czy dlatego że nie chce czy dlatego że nie może tak samo z widzeniami. Ja już glupieję. Teściowie też pytają a to są bardzo schorowani ludzie zostaliśmy sami we czwórkę bo jeszcze mój syn. Na mojej mamie nie mam co polegać ( mój tata miał kiedyś też odsiadkę) bo będzie się cieszyć z tego, że mam pod górkę. Powiedzcie mi jak to jest z wypełnieniem dokumentów na widzenia. Chce wiedzieć cokolwiek.

#10 2014-12-23 08:11:52

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

malenkaa a jego rodzice są wpisani? Napisz list do niego wrzuć znaczek i kartkę. W większości zk się nie czepiaja o to. Poza tym mu dwa znaczki na miesiąc się należą tylko zazwyczaj osadzeni nie chcą prosić o nic.


Razem po 476 dniach

Offline

#11 2014-12-23 08:21:04

renia

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Maleńka masz odpowiednie wątki, żeby się dowiedzieć wszystkiego. Rozumiem, że nie masz głowy żeby w tej chwili wszystko czytać, więc coś tam postaram się odpowiedzieć. Jeśli wiesz gdzie jest, a jesteście ze sobą to najprawdopodobniej na liste Cię wpisał, więc jak masz możliwość to pojedź na widzenie. Możesz próbować dzwonić i pytać czy jesteś na liście, ale nie muszą udzielić Ci takiej informacji... W liście możesz wysłać karte i znaczki. Nie wiem jak często są telefony, ale powinien od kogoś pożyczyć karte i, jesli zna Twój numer, zadzwoni.

#12 2014-12-23 14:52:12

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Maleenka prosiłabym jednak o zapoznanie się z odpowiednimi wątkami na forum, dla porządku tutaj.. gdyby każdy pisał na skróty gdzie chciał to panowałby ogromny chaos, a zapewniam, że u nas 300 stron w wątkach tematycznych na pewno nie ma. U góry masz opcję "szukaj" i wszystko można znaleźć.
Przez pierwsze 2 tyg może być umieszczony na celi przejściowej i traktowany jest jak skazany z gr zamkniętą, spekulacje jaką grupę mieć powinien to jedno, jaką mu przyznają to się okaże, wątek tutaj -> http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=146 i tutaj -> http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=383
Co można umieszczać w listach, znajdziesz tutaj -> http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=68
Odnośnie widzeń też jest wątek, a Ty żadnej dokumentacji wypełniać nie musisz, ewentualnie kserokopia dowodu jest czasem potrzebna, ale to wszystko jeśli macie inne nazwiska.. w innym wypadku możesz iść na widzenie bez wpisywania na listę.
Martusia nie wprowadzaj w błąd - rodzice osadzonego nie muszą być wpisywani na żadną listę widzeń, bo noszą to samo nazwisko, są najbliższą rodziną.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#13 2014-12-23 17:27:38

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Gosiaa skąd wiesz że to samo nazwisko. U mojego musiałby wpisać a tego sobie nie życzył.


Razem po 476 dniach

Offline

#14 2014-12-23 20:52:07

malgosia1

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

u nas tez mimo ze to samo nazwisko i bardzo bliskie wiezi musiał wpisywac na liste tłumaczyli sie tym ze nie wiedza czy osadzony wyraza zgode i chec widzenia sie z ta nawet najblizsza rodzina
w sumie ma to  jakis sens

#15 2016-02-24 22:37:35

 justka

http://s14.rimg.info/3d3d04f055c98db4b004bfc054f50f2f.gif

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2015-12-31
Posty: 15

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Hej, czy ktos wie moze kiedy zaczynaja sie kursy introligatorskie?

Offline

#16 2016-04-24 00:11:22

Lorente

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Mokotowie mi się chce jak myślę o rakowieckiej 37.
9 lat tam byłem straszne mendy  tam pracują.
o glupotach zamiast zająć  się  osobami które tam cierpią. Nie ma opieki medycznej  w tygodniu na szpitalach umiera dwie trzy osoby a wy o widzenia chyba kto ile ma.
Dojeżdżają  ludzi ubliżaja jak leci bez poszanowania na prawą człowieka.  Na 9 metrach siedzi 4 osóby nie ludzko traktowane. Coraz więcej odszkodowań  wypłacają  sądy  polski.
Zajmujące się  naglasnianiem tego problemu a nie o widzenia chyba piszecie bez sensu!
Brak standardów  europejskich w więzieniach jest mało  kto walczy o to bo szamackie się boją  wychylic nosa bo na RAKOWIECKIEJ DZIAŁ  OCHRONY GRYPSUJE!!!!!

#17 2016-04-24 08:20:35

renia

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Lorente przykro mi, ale my nie jesteśmy fundacją walczącą o prawa więźniów. Jesteśmy jedynie forum osób czekających na swoich bliskich. Pytania tu zadawane dotyczą osób czekających. A skoro spędziłeś tyle lat w zk to doskonale wiesz, że wszelakie skargi są rozpatrywane negatywnie, bo wszystko zamiatają pod dywan. Walka z wiatrakami... (nie piszę tylko o tym ZK, ale o wielu jednostkach w całej Polsce)

#18 2016-07-01 16:02:36

Zakręcona

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Hej Chcialabym sie zapytac czy woecie jak donechac z metro wilanowska na rakowiecka 37 . Bede tan pierwszy raz i nie wiem co i jak . Gdzie znajduje sie poczekalnia dla odwiedzajacych? Bardzo prosze was o pomoc . Z gory bardzo dziekuje

#19 2016-07-04 23:36:55

alepoco

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-07-26
Posty: 13

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Najprościej skorzystać ze strony
http://warszawa.jakdojade.pl/


Najtrudniej podjąć decyzję,  przez które mosty przejść, a które spalić.

Offline

#20 2016-08-10 14:27:29

gicior

Gość

Re: AŚ WARSZAWA-MOKOTÓW

Lorente napisał:

Mokotowie mi się chce jak myślę o rakowieckiej 37.
9 lat tam byłem straszne mendy  tam pracują.
o glupotach zamiast zająć  się  osobami które tam cierpią. Nie ma opieki medycznej  w tygodniu na szpitalach umiera dwie trzy osoby a wy o widzenia chyba kto ile ma.
Dojeżdżają  ludzi ubliżaja jak leci bez poszanowania na prawą człowieka.  Na 9 metrach siedzi 4 osóby nie ludzko traktowane. Coraz więcej odszkodowań  wypłacają  sądy  polski.
Zajmujące się  naglasnianiem tego problemu a nie o widzenia chyba piszecie bez sensu!
Brak standardów  europejskich w więzieniach jest mało  kto walczy o to bo szamackie się boją  wychylic nosa bo na RAKOWIECKIEJ DZIAŁ  OCHRONY GRYPSUJE!!!!!

O bidulku, pewnie za niewinność tam 9 lat byłeś.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki Boende Grekland