Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#101 2014-01-03 00:30:22

 Jego_Anioł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-09
Posty: 285

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

hey asienka wszystko zalezy od sadu kiedy rozpatrzy wniosek , i czy wszystkie dokumentacje sie zgadzaja
3mam mocno kciuki by bylo wporzadku!


2.10.2008-17.03.2009     /           12.10.2012 - ?
W końcu przyjdzie ten dzień że spełni się marzenie otworzy sie
klapa to nie będzie widzenie nie będzie to spacer to nie
będzie świetlica nie będzie peronki tylko będzie ulica !
http://elapso.pl/suwaczek/Jego_Anioł/3C92DE/0F15BD/FFFFFF/080647/11180.png http://s5.rimg.info/9f7c03c20cbcef3c12e5077f766c16c4.gif

Offline

#102 2014-01-10 23:09:10

pasiakwdc

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Na Poczatku prosiłbym o nie "ciśnięcie" mnie i nie odsyłanie mnie do szukania czy cos w tym stylu
Mam Pytanie odnosnie Dozoru Elektrycznego

Mam Wyznaczony Czas na prace od 6 do 18 godziny , Jak to jest czy Kurator widzi kiedy wychodze i kiedy wracam ? czy wybija mu tylko wtedy kiedy narusze warunki odbywania kary tzn np sie spóznie ..
Bo Kiedys dzwonilem do centrali z zapytaniem czy Jezeli Jest brzydka pogoda (pracuje na budowie) to mam siedziec w domu ? a oni mi powiedzieli ze ich nie interesuje co robie w tych godzinach , wazne zebym byl w domu przed koncem okreslonego czasu wolnego..

Czyli po tym zrozumiem ze im wyskakuje tylko wtedy jak narusze warunek?

Druga sprawa jest taka ze kurator mi powiedzial ze w kazdej chwili ( w okreslonych godzinach wolnego czasu)  moge przyjsc do niego , albo moge tez isc w sprawie pracy np do Szefa..

Jak to jest dokladnie , fajnie by bylo jak by wypowiedziala sie osoba ktora Dozor Miala a nie tylko o nim czytala ..

#103 2014-01-11 23:56:28

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Kurator, ani nikt inny nie wie gdzie jesteś i co robisz w tym czasie, kiedy masz czas na wyjście.
Aparatura daje znać dopiero wtedy, kiedy spóźnisz się choćby minutę do domu. Może wtedy też zadzwonić do Ciebie ktoś z zapytaniem, co sie z Tobą dzieje i dlaczego nie ma Cię jeszcze w domu.

Dozoru nie miałam, ale aktualnie ma go kilku moich znajomych.

p.s. Spóźnienie, choćby krótkie może być powodem, do uchylenia SDE i osadzenia Cię w zakładzie karnym.
W przyszłości też, jeśli dalej będziesz miał dozór, może byc powodem do odmowy warunkowego przedterminowego zwolnienia.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#104 2014-01-12 01:26:44

pasiakwdc

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dziwne . W sumie to co napisalas (tez mi sie tak wydaje) . Na innym forum typek pisal. Ze kurator widzi kiedy wychodze i wracam i napisal zebym nie kombinowal . Sie okaze co jest prawda bo ostatnio nie mialem pracy i wyszlem na godz. Zobaczymy czy kurator cos powie bo nie dzwonil ani nic. A jak cos powiem ze bylem u szefa czekalem ale nie bylo go . Jak nie bedzie pracy od pon. To sie przejde do niego . Zapytam o czas na wyjscie skoro nie ma tyrki.  A wracajac do tego ze wyszlem - pewnie by juz mnie odwiedzil

#105 2014-01-12 04:25:09

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Źle zrozumiałam Twoje wcześniejsze pytanie. Myślałam, że chodzi Ci o to, czy system sprawdza gdzie przebywasz - tego nie sprawdza.

Jeśli chodzi o to, czy będą wiedzieli kiedy wychodzisz i wracasz, to myślę, że tak. W końcu urządzenie monitorujące łączy się z bransoletką, którą masz na nodze, bądź na ręce. Kiedy urządzenie traci sygnał z opaską, to znaczy, że wyszedłeś z domu - wracasz, sygnał też wraca, więc logiczne jest, że osoby monitorujące wiedzą, kiedy opuszczasz dom i wracasz do niego.

Ale tak właściwie, to po co Ci to? Jeśli w postanowieniu nie ma niczego mówiącego, że masz wychodzić tylko do pracy, to w takim razie nie będzie miało znaczenia, czy idziesz do kina, czy w jakieś inne miejsce.
Generalnie kurator mógłby się uczepić i ewentualnie dopytywać, czy np nie przebywałeś w środowisku kryminogennym. Ale przecież równie dobrze mogłeś pójść na zakupy...


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#106 2014-01-12 13:50:27

pasiakwdc

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

wlasnie mam tylko ze moge do pracy ..  ostatnio wyszlem pare razy bo nie ma roboty tymczasowo i nic sie nie dzialo , kurator nei dzwonil centrala nie dzwonila.. a pewni juz by dzwonil ktos ze jest cos nie tak..  kurator powiedzial ze moge wychodzic do szefa albo do niego . tak wiec powiem ze bylem u szefa czekalem i go nie bylo , wiec sie wrocilem do domu jak by czasem dopytywal

#107 2014-01-18 15:35:29

asienka

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam mam pytanie wazne dotycząca mojego męża był w areszcie  sledczym w  wejherowie od 16grudnia ma wyrok 3miesiace i 18 dni teraz jest w zk gdansk przerobka ale w wejherowie dnia 24 grudnia wyslal wniosek o branzolete co teraz skoro jest w innym zakladzie  skoru juz byla umnie kuratorka z wywiade i pomiaty robili teraz tylko  czekac na sad na rozprawe ale gdzie ona bedzie i kiedy .niemam pojecia co mysle o tym czy wszystko trzeba od nowa pisac gdyz jest  przewieziony do zk innego  blagam kogokolwiek o odpowiedz dzis juz jest 35 dzien odsiadki meza a ja niemoge znalezc juz innego rozwiazanie na te pytanie  pozdrawiam

#108 2014-01-18 21:26:38

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Jeden sąd prześle do drugiego właściwego sądu


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#109 2014-01-21 12:29:11

mk2006

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Hej dziewczyny jestem tu nowa i nie bardzo Wiem jak się tutaj odnaleźć. Mojego faceta zamknęli na 10 miesięcy prawie 2 mam już za sobą...
29 stycznia mamy posiedzenie na branzolete elektroniczną ma ktoś może doświadczenia z takim posiedzeniem??

#110 2014-01-21 22:54:54

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

NK2006 witaj!
Nikt Ci nie odpowie na Twoje pytanie na 100%! Ale jeśli nie macie spraw innych i jest zasięg w mieszkaniu, to powinno być dobrze


od 18.07.2011

Offline

#111 2014-01-22 14:22:45

Filip

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam,

czy ktoś się orientuje jak wyglądają szanse na otrzymanie dozoru elektronicznego w Gdańsku ?

W piątek mam sprawę, złożyłem wniosek, napisałem w nim m.in. o sytuacji rodzinnej (schorowana babcia - jestem jej jedynym opiekunem), o własnej firmie którą prowadzę. Pani kurator była już i wszystko potwierdziła, pomiary też wypadły pomyślnie.

I mam też pytanie, bo moja sytuacja wygląda tak że dostałem już bilet do więzienia na maj 2013, ale pisałem wniosek o odroczenie wyroku(został odrzucony). Czy grozi mi to że jeżeli stawię się na rozprawę sąd może mnie zatrzymać i przekazać do aresztu ?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam !

#112 2014-01-29 22:31:03

Romek

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam właśnie otrzymałem list że za 20 dni mam sie zgłosic na odbycie kary roku pozbawienia wolnosci,chcę sie starac o dozór elektroniczny ponieważ mam 3 letniego syna oraz dziewczyne która pare lat temu miała wypadek w skutek czego ucierpiał kręgosłub był złamany dużo jej pomagam w codziennych obowiązkach oraz opiece nad dzieckiem pozatym jestem jedynym żywicielem rodziny bezemnie nie dadzą sami rady.I jeszcze cgciałbym wiedziec czy pracując w cztero brygadówce mógłbym miec taki dozór elektroniczny,bardzo prosze o odpis bo mam mało już czasu a  inie wiem co robic

#113 2014-01-29 22:50:49

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Romek jeśli kara do roku to są szanse


Razem po 476 dniach

Offline

#114 2014-01-29 22:54:51

Romek

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

tak kara jest do roku a nie wie Pan czy podczas nadzoru elektronicznego można pracowac tydzien na rano tydzien na popołudnie tydzień na noc

#115 2014-01-29 23:04:25

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

z tego co wiem godziny można ustalać ale o tym wszystkim będzie Pan poinformowany podobno trochę chętniej mają dawać bo się im system sprawdził a koszt jest trzykrotnie mniejszy Niż utrzymanie w zk
towarzysz mojego spod celi właśnie poszedł na opłaskę mimo że wyrok za jazdę po alkoholu na co teraz taka nagonka z nimi nigdy nie zgadniesz
Panie Romku oby się Panu poszczescilo warto się starać


Razem po 476 dniach

Offline

#116 2014-01-30 00:41:38

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Romek zwykle przy pomiarach ustalają w jakich godzinach przebywasz pracy i wtedy tam masz ten zasięg rozszerzony, nie mam pojęcia, jak to jest, gdy godziny są różne, ale wydaje mi się, że jeśli systematycznie powtarza się praca w jednym tyg na rano, w drugim na popołudnie, a w trzecim na nockę i potem od nowa ten sam schemat, to większego problemu na pewno nie będzie - trudniej chyba, gdy różnie to wypada, wtedy może informuje się przed każdym rozpoczynającym się tyg, że te godziny pracy ulegają zmianie.. na pewno jak przy pomiarach o tym poinformujesz, to jakieś rozwiązanie znajdą Powodzenia życzę, żeby się udało


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#117 2014-01-30 08:11:59

 Barbie

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2013-03-22
Posty: 479

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

A ja jakoś marnie widzę pracę na nocną zmianę. Sąd z tego co wiem z góry określa konkretne godziny w jakich skazany może być poza domem. Z reguły są to np godziny 6 -18.
Być może się mylę, ale nie nastawiaj się tak bardzo. Tym bardziej że sąd może nakazać pracę w godzinach dziennych.

Być może się mylę, ale najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić, to udać się do sądu i pytać u źródła.


"Sprawiedliwość jest to istota teoretyczna, wcielona w zbiór indywiduów zmieniających się bez ustanku, których dobre intencje i pamięć są, jak one, niezmiennie wędrowne"

- Honoré de Balzac

Offline

#118 2014-01-31 12:06:26

Romek

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam ponownie dziekuje bardzo za odpowiedzi chciałem sie jeszcze zapytac ponieważ miałem wynajmowac adwokata żeby walczyc o dozór elektroniczny ale kurator zawodowa powiedziała ze pomoże mi napisac pismo i sie tym zajmie niestety nie mam tak dużo kasy i mam nadzieje ze trezygnując z adwokata również mam duze szanse czy wie ktoś jak to będzie wyglądało walczy ktos sam prosze o odpis

#119 2014-01-31 13:06:47

joamaj

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

witam,mój mąż składał wniosek o dozór elektroniczny,obyło się bez adwokata,jest trochę do pozałatwiania,ale jeżeli się Pan spręży,to poradzi sobie Pan sam,bez pomocy adwokata.my od złożenia wniosku czekaliśmy miesiąc na rozprawę.

#120 2014-01-31 13:30:04

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

joamal i tak wyszło. witaj i podziel się swoim doświadczenie m


Razem po 476 dniach

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews.com