Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#221 2014-06-25 18:22:13

bziummuzib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 9

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam serdecznie,
mam zamiar ubiegac sie drugi raz o SDE (wczesniej nie otrzymałem zgody), termin wstawienia juz mam wyznaczony.
Rozumiem, ze ta sama procedura? wniosek o SDE i wstrzymanie stawiennictwa? uplynelo juz 4-5 miesiecy.

Prosze mi jeszcze powiedziec z osob, ktore sie ubiegały/slyszaly,
wczesniej na wokandach widzialem prawie samych adwokatów, malo obroncow.
Czy adwokat pomoga uzyskac opaske?
dzieki, pozdrawiam.

Offline

#222 2014-06-30 10:23:17

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

bziummuzib adwokat pomaga w uzyskaniu opaski w ten sposób, że napisze wniosek, który przedstawi skazanego w jak najlepszym świetle. Powinien również podkreślić najważniejsze w trakcie posiedzenia, czym może dodatkowo wpłynąć na decyzję Sądu Penitencjarnego. Skazani rzadko wiedzą, co mają powiedzieć na posiedzeniu i na co zwrócić uwagę sądu.
Warto jednak zwrócić uwagę by zatrudniony adwokat miał wiedzę i doświadczenie w kwestii dozoru elektronicznego, gdyż sama obecność adwokata nie pomoże w uzyskaniu przez skazanego dozoru elektronicznego.

Offline

#223 2014-06-30 11:11:58

bziummuzib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 9

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

super, dziekuje za odpowiedz, wniosek juz zlozylem sam,
czekam tylko czy mi drugi raz wstrzymaja stawiennictwo i poszukam dobrego adwokata.

Offline

#224 2014-06-30 16:48:50

Nika123

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam. Staram się o sde dla narzeczonego. Czytałam wiele o wizycie kuratora i moje pytanie takie czy zawsze kurator zawsze chce rachunki za prąd? czy wystarczy powiedzieć że prąd jest? Proszę o szybką odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2014-06-30 21:57:42)

#225 2014-06-30 21:04:16

sandi

Użytkownik

Skąd: Poznań okolice
Zarejestrowany: 2014-04-29
Posty: 30

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

a co ma kurator do prądu???  u nas nikt nie chciał żadnego rachunku, kuratorka tylko zadawała pytania, a co do warunków technicznych to już ci z centrali SDE  sprawdzali podłączając swoje urządzenia

Offline

#226 2014-06-30 22:14:27

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dziewczyny tak ogólnie o wywiadzie kuratora możecie poczytać w tym wątku na forum http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=221
Odnośnie sde - prąd jest jednym z wymagań. Technicy nie potwierdzą, że prąd jest opłacany regularnie i nie zabraknie go np. za miesiąc bo rachunki nie były płacone jakiś czas  i grozi odcięcie. Potwierdzą jedynie, że prąd na chwilę obecną jest. Podobno te urządzenia działają bez prądu do 48h tylko. Może stąd takie pytania?

Znalazłam taki zapis:
"Możliwość udzielenia zezwolenia jest uzależniona o stwierdzenia przez pracowników upoważnionego podmiotu dozorującego, że w mieszkaniu wskazanym w treści wniosku istnieją odpowiednie warunki techniczne umożliwiające wykonywanie kary w tym systemie, czyli przede wszystkim prąd elektryczny w mieszkaniu oraz odpowiedni poziom sygnału telefonii komórkowej koniecznego dla prawidłowej pracy urządzeń monitorujących." http://www.starogard-gd.sr.gov.pl/index … nfsde.html

- co oznacza, że technicy potwierdzają tylko obecność prądu. Dlatego kurator może sprawdzić kwestie finansowe w tej sprawie (tak to rozumiem)...


od 18.07.2011

Offline

#227 2014-07-01 09:32:45

Nika123

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Nie jeszcze nie byli. Pytam po prostu bo czytałam właśnie gdzieś, że mogą chcieć a nie ja zajmowałam się płatnościami i po prostu nie mam ich.

#228 2014-07-01 22:36:19

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Czy zmiany, które niebawem wejdą w życie dotyczące możliwości odbywania kary mieszanej np 6mies więzienia reszta opaska /wyroki do 2lat/ będą miały zastosowanie tylko przy 'nowych' wyrokach? Czy ktoś, kto już odsiaduje wyrok będzie mógł z tego skorzystać jak ustawa wejdzie w życie?


Razem po 605 dniach!

Offline

#229 2014-07-02 12:27:30

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Zgodnie z projektem nowelizacji kodeksu karnego przepisy te będą miały zastosowanie do nowo orzekanych kar, gdyż jest to nowy rodzaj kary, którą mogą orzekać Sądy.
Nie jest jednak powiedziane, że nowelizacja ta nie rozszerzy jednocześnie zakresu stosowania dozoru elektronicznego np. do 2 lat pozbawienia wolności.
Na chwilę obecną trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość, gdyż projekt nowelizacji może być jeszcze wielokrotnie zmieniany i ciężko przewidzieć jaka będzie jego ostateczna wersja.

ds1984 napisał:

Dziękuję za informacje

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-07-02 19:50:56)

Offline

#230 2014-07-04 13:14:49

bziummuzib

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-16
Posty: 9

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

czy cos jeszcze pozostało mi zrobic jezeli sad nie wstrzymal mi stawiennictwa?
rozumiem, ze jezeli wniosek wyslalem to poprostu z zk bede mial wokande o sde?

Offline

#231 2014-07-04 21:24:59

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Jeśli sąd nie wstrzymał stawiennictwa, to najrozsądniej będzie stawić się w terminie do ZK, aby nie przekreślić szansy na sde...
Wokanda o sde odbędzie się podczas pobytu w ZK.
Można zawnioskować do sądu o doprowadzenie, na posiedzenie o sde.


od 18.07.2011

Offline

#232 2014-07-07 11:57:03

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

To nie do końca tak jak napisałaś kasiajjj.
Sąd uzyska informację o doprowadzeniu skazanego do ZK i wokanda o sde powinna odbyć się już w ZK z udziałem skazanego.
Wszystkie te czynności powinny być dokonane przez Sąd z urzędu i skazany nie musi składać w tym przedmiocie żadnych wniosków.

Offline

#233 2014-07-16 19:10:19

SamotnyRodzic

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Jeśli osoba jest już w AŚ i stara się o SDE i ma długi, część z nich spłaca, część ciągle rośnie.
Ma też komorników - jakie są szanse na SDE?
Czy o SDE w miejscu odbywania kary ma być kurator i dzielnicowy czy wystarczy kurator?
Pytam bo kuratorka była w piątek, a dzielnicowego jeszcze nie (zastanawia mnie czy w ogóle dostali jakieś pismo)..

#234 2014-07-17 14:51:48

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Szanse uzyskania dozoru elektronicznego są zależne od bardzo wielu czynników.
Przed posiedzeniem o dozór niezbędna jest wyłącznie wizyta kuratora, który kontaktuje się z dzielnicowym we własnym zakresie, oraz ekipy technicznej któŸa sprawdzi zasięg. Dzielnicowy osobiście nie przychodzi.
Na pewno fakt, że osoba stara się spłacać długi jest okoliczności przemawiającą za udzieleniem dozoru, jednak jedynie na podstawie tej okoliczności nie da się tego ustalić.
Więcej na ten temat przeczytasz http://bransoletaelektroniczna.pl/jak-n … 00caedfc68

Offline

#235 2014-09-14 22:32:23

aga

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam. Mam pytanie odnośnie obrączki. Otóż mój brat miał 10 miesięcy do odsiadki za alimenty. Ma odroczony ten wyrok na 3 miesiące t.j do 26 .92014 w tym czasie dostał następny wyrok 6 miesięcy i już go zamknęli. Wychowawca kazał mu złożyć wniosek o obrączkę, ale przecież jak mu dojdzie te 10 miesięcy, to przekroczy mu rok. Czy może napisać jeszcze raz o odroczenie wyroku tych 10 miesięcy, aby na razie miał te 6, żeby dostać obrączkę? Proszę o pomoc, bo już się zagubiłam w tym wszystkim, a czas ucieka.

#236 2014-09-15 13:01:20

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Aga miała być nowelizacja Kodeksu - przy każe do lat 2, po odsiedzeniu 3 mies, resztę można odbyć w SDE, jednak nie wiem czy to już weszło w końcu Chyba niestety jeszcze nie, więc na chwilę obecną, przy wyroku powyżej roku dozoru nie dostaniecie.. Jest jeszcze inna kwestia, jeśli to są wyroki za podobne przestępstwo i spełnione zostały inne przesłanki związane z wydawaniem wyroku łącznego (więcej o tym tutaj -> http://www.zamuramizk.pun.pl/viewtopic.php?id=62 ), to możecie się o takowy starać, jeśli wyjdzie poniżej roku, wtedy będzie szansa na dozór.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#237 2014-09-16 12:49:29

Michał_Miller

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-28
Posty: 20

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

jeżeli kara 10 miesięcy jest obecnie odroczona, to można się starać o dozór do kolejnej kary 6 miesięcy.
Karę 6 miesięcy trzeba jednak odbyć przed zarządzeniem wykonania kary 10 miesięcy, gdyż  w przeciwnym wypadku dozór zostanie automatycznie uchylony.

Offline

#238 2014-09-23 12:58:34

monikakrzysztof3122

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć w sprawie o dozór elektroniczny w Łomży i mój mąż siedzi w zakładzie w czerwonym borze i będzie miał 6 października w Zambrowie sprawę inną, a o dozór elektroniczny będzie miał 25 września i chciałam się dowiedzieć czy dostanie, czy można mieć sprawę przed dozorem elektronicznym. Proszę o odpowiedź konkretną w tej sprawie.

#239 2014-09-24 14:26:30

 Gosiaa

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-02-20
Posty: 961

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Monika a z tej sprawy innej, to coś może Mu dojść? Bo jeśli tak, to wydaje mi się, że nawet jeśli dozór na jutrzejszej sprawie dostanie, to zostanie on odwołany w związku z popełnieniem innego przestępstwa, jeśli wyjdzie tego wszystkiego więcej niż rok, to wróci do zakładu karnego.


"Nadzieja zgubną jest koleżanką."
Szczęście uleciało w dal...

Offline

#240 2014-09-25 13:57:25

ikipigroch@o2.pl

Gość

Re: Odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego (SDE)

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy mój tata ma szanse na dozór elektroniczny? Trafił do więzienia w Garbalinie za złamanie zakazu picia alkocholu.Pani kurator złożyła wniosek do sądu o odwieszenie kary pozbawienia wolności w wymiarze 10-miesięcy. Obecnie odsiedział już 3-miesiące. Był składany wniosek o dozór elektroniczny, ale został odrzucony. Proszę o porady co dalej można zrobić.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Chcesz wiedzieć więcej ? Sprawdź! Cieszyn