Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2013-03-17 17:24:09

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Montelupich 7
31–155 Kraków
Tel./Fax: (12) 630-11-00 / (12) 633-53-54

Konto depozytowe
Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]

Tytuł przelewu:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]

Konto bankowe:
NBP o/o Kraków
92101012700010231391200000
Dla interesantów
Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów w następujących dniach:
Poniedziałek: 9.00-17.00
Wtorek: 8.00-16.00
Środa: 8.00-16.00
Czwartek: 8.00-16.00
Piątek: 8.00-16.00

Areszt Śledczy w Krakowie przeznaczony jest dla wszystkich kategorii tymczasowo aresztowanych mężczyzn i kobiet. Od 01.02.2013r. pojemność jednostki wynosi 738 miejsc. W budynku penitencjarnym znajduje się 158 cel mieszkalnych o łącznej pojemności 644 miejsc. Szpital dysponuje obecnie 22 celami dla chorych o łącznej pojemności 94 miejsc w trzech oddziałach: chirurgicznym, internistycznym i obserwacji sądowo -psychiatrycznej.

Zasady udzielania widzeń :

1. Widzenia dla osób tymczasowo aresztowanych odbywają się w poniedziałki (tury I i II) i soboty.

2. Widzenia dla osób skazanych odbywają się w czwartki, piątki i niedziele oraz w poniedziałki w turze III.

3. Widzenia, o których mowa w ust. 1 i 2 odbywają się w sali widzeń w trzech turach:
                        I - tura godz. 9.30-10.30
                        II - tura godz.12.00-13.00
                        III - tura godz.14.30-15.30

wg kolejności zgłoszeń odwiedzających w biurze przepustek – w sposób określony w regulaminach organizacyjno-porządkowych wykonywania kary pozbawienia wolności i tymczasowego aresztowania. Na jedną turę widzeń przyjmuje się nie więcej niż 20 zgłoszeń, niezależnie od sposobu ich udzielenia.
4. Uprawnienia do dłuższych i dodatkowych widzeń realizowane są tylko po I i II turze. Widzenia z osadzonymi zakwalifikowanymi jako stwarzający poważne zagrożenie społeczne albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa aresztu wymagający osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi odbywają się we wtorki w godzinach od 8.15 do 14.00. Widzenia z pacjentami Szpitala uzależnia się od stanu zdrowia chorego i mogą się odbyć wyłącznie za wcześniejszą zgodą lekarza.
5. Odwiedzający nie mogą wnosić na teren aresztu jakichkolwiek przedmiotów oraz artykułów żywnościowych. W trakcie widzenia udzielonego w sposób umożliwiający bezpośredni kontakt osadzonego z osobą odwiedzającą (widzenie „przy stoliku”) istnieje możliwość spożywania artykułów żywnościowych zakupionych w bufecie usytuowanym w sali widzeń.
Artykuły żywnościowe i napoje, które nie zostały spożyte w czasie widzenia, przekazuje się osobie odwiedzającej. Zabrania się w czasie widzeń przekazywania pieniędzy osadzonym, mogą one być wpłacone przekazem pocztowym lub przelewem na rachunek bankowy aresztu (znajdujący się na stronie internetowej). Ponadto w czasie widzenia osoby odwiedzające mogą zakupić w kantynie osadzonemu mającemu widzenie przy stoliku jeden karton papierosów lub jedno opakowanie tytoniu o wadze do 250 gram, artykuły higieniczne, piśmienne oraz nie więcej niż dwie karty telefoniczne. Zakupione artykuły będą dostarczone osadzonemu na oddział mieszkalny przez pracownika kantyny w tym samym dniu.
6. W szczególnych sytuacjach Dyrektor może zezwolić na odbycie widzenia w innym terminie i miejscu.

Zasady przyjmowania paczek :

Paczki przyjmowane są od czwartku do wtorku w godzinach od 815 do 1400 w biurze przepustek. Osadzony ma prawo otrzymać raz na kwartał paczkę żywnościową o ciężarze nie przekraczającym wraz z opakowaniem 5 kg i o maksymalnych wymiarach: 40x30x50 cm. Za zezwoleniem Dyrektora osadzony może otrzymać paczkę żywnościową przekraczającą dopuszczalny ciężar lub paczkę dodatkową. Przesłanie osadzonemu odzieży, bielizny, obuwia, przedmiotów osobistego użytku, środków higieny i lekarstw może nastąpić na podstawie odrębnego zezwolenia Dyrektora. Zgoda na przesyłanie lekarstw wymaga wcześniejszego zaopiniowania przez lekarza, a w przypadku osób tymczasowo aresztowanych wymagana jest dodatkowo zgoda organu dysponującego. Osadzeni w celi mogą posiadać leki wyłącznie za zgodą lekarza.
Zasady określone powyżej obowiązują odpowiednio osadzonych w oddziałach Szpitala, przy czym pacjenci w czasie pobytu w Oddziale Chirurgicznym mogą otrzymać paczkę żywnościową w razie braku przeciwwskazań lekarskich.
Wewnątrz paczki powinien być umieszczony spis jej zawartości. W paczkach nie mogą być dostarczane artykuły, których sprawdzenie nie jest możliwe bez naruszenia w istotny sposób ich substancji oraz artykuły w opakowaniach utrudniających kontrolę ich zawartości (np. konserwy, butelki z napojami). Zabrania się przekazywania w paczkach papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Paczki żywnościowe, w których stwierdzono artykuły inne niż artykuły żywnościowe, oraz przekraczające dopuszczalny ciężar, lub maksymalne wymiary nie będą przyjmowane.

Paczki żywnościowe mogą zawierać tylko artykuły spożywcze, a pozostałe paczki tylko przedmioty wymienione w zezwoleniu. Nie będą przyjmowane paczki nie spełniające tych wymogów, a nadesłane na adres Aresztu zostaną zwrócone na koszt nadawcy. Artykuły żywnościowe nadesłane w paczce, uznane przez lekarza lub innego upoważnionego pracownika służby zdrowia za niezdatne do spożycia podlegają zniszczeniu w obecności osadzonego. Paczki zawierające artykuły, których sprawdzenie nie jest możliwe bez naruszenia w istotny sposób ich substancji, jak również artykuły w opakowaniach utrudniających kontrolę ich zawartości będą zwracane nadawcy na jego koszt.

http://i58.tinypic.com/282g9j8.jpg


Źródło :   http://www.sw.gov.pl/jednostka/areszt-s … w-krakowie

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2017-04-14 19:41:43)

Offline

#2 2014-09-08 23:11:45

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Wie ktoś może jak tam jest ? Moj łobuz zaniedługo ma zostac przewiezony tam do szpitala na ogolne badania i bedzie tak około 2 miesiace mam nadzieje ze nie dluzej. Wiecie jak tam jest z telefonami co ile mozna dzownic i na ile ? I co mozna wyslac w listach do skazanego na Monte tam wlasnie? bo w sumie co Zk to inny obyczaj.

#3 2014-09-20 13:38:32

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

T nie narzekał na Monte a wręcz przeciwnie  . Niestety dzwonić mógł tylko raz w tyg na 5 min ale to chyba zależy gdzie kto sie znajduje. W listach to raczej podstawowe rzeczy czyli znaczki , coś do pisania , jakis zeszyt . Ja tam takie rzeczy wysyłałam O szpitalu nic nie wiem niestety albo i stety Jednak chyba zbyt dobrych opinii nie ma .

Offline

#4 2014-09-20 14:05:45

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

a karte telefoniczna przejdzie jak myslisz ? bo wysłałam A to nie musisz mieć talonu na zeszyty i długopisy ? i Twój dzwoni raz w tygodniu czyli co 7 dni czy np co 6 dni ? Przepraszam ze tyle pytan ale przewiezli tam mojego i chce wiedziec co i jak i z gory dziekuje

#5 2014-09-20 17:39:40

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Karta nie wiem bo T wziął ze sobą jak sie zgłaszał ale myślę że nie powinno być raczej problemu . Ja wysłałam mu wtedy jakieś kartki i długopisy 2 chyba i mówił że normalnie mu dali Dzwonił co 7 dni na 5  min . On był tam jakieś 3 miesiące o ile sie nie mylę Może jak Twój będzie tam w szpitalu to będzie jakoś lepiej z telefonem , nie mam pojęcia . T dzwonił w czwartki ale to wszystko zależy od tego gdzie kto jest więc Twój będzie miał pewnie inny dzień

Offline

#6 2014-09-21 12:10:01

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Dziekuje za odpowiedzi Caroline Moj niby dzwonil w czwartek bo napisal prośbę na wykonanie telefonu .  i mowil ze niby co srode moze dzwonic więc zobaczymy . A to twoj był tam na zamku czy jak znaczy jako skazany? Moj niby pojechal tylko tam na badania ale nie wiadomo ile to bedzie trwało . Wyslalam list z karta tel. kopertami i znaczkami  i zdjeciami w piatek to mam nadzieje ze dostanie jak najszybciej zeby zadzwonil ta srode czy cos ; o . bo mozliwosci nei mam zeby jechac do neigo

#7 2014-09-21 13:47:07

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Nie ma za co Przecież jesteśmy tu aby sobie pomagać  Mój nie był na sankcji tylko jako skazany bo w Krakowie kiedy dostanie sie bilet trzeba zgłosić sie ma Monte dopiero potem kierują do docelowego zk A Ty skąd jesteś ?

Offline

#8 2014-09-21 14:41:07

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Ja jestem z Dębicy, ale koncowka ciazy i nie moge sobie pozwolic na to zeby pojechac do niego ; / a potem dziecko i nie ma kto sie nim zajac i takie problemy ehh... Teraz tylko do srody czekac na telefon .
A twoj gdzie teraz jest ? ; p

#9 2014-09-21 14:59:44

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

No rozumiem Bo to chyba jakoś 130 km  o ile sie nie mylę Mój T jest na Ruszczy też w Krakowie

Offline

#10 2014-09-21 15:27:52

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Własnie tak Mam nadzieje,że jak najszybciej wróci z tych badań do Tarnowa, bo to różnica jest. Tylko boję się żeby go tam czasem nie zostawili . Dobrze ze Ty swojego masz prawie na miejscu bo widzę, że Ty z Krakowa i daleko dojezdzac nie musisz ; p a tam jest na p2 ?

#11 2014-09-21 17:05:28

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Tak na p2

Offline

#12 2014-09-21 17:24:43

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

i ma czesciej teraz telefony na p2 ?

#13 2014-09-21 19:17:00

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Tam może dzwonić kiedy chce  i na ile chce   Tylko kwestia dogadania sie z tymi co także tam odbywają kare bo wiadomo że większość chce zadzwonić

Offline

#14 2014-09-21 19:24:04

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

A to i tak  dobrze   a po ile dostal zmiane podgrupy na p2? po 3 miesiacach ? a jak wysylalas listy do krakowa na  monte a twoj byl skazanym to jak   adresowalas ? AS Krakow Montelupich czy zk ? bo  jja na poczatku zk ...   potem nic nie pisalam bo sama juz nie wiedzialam , ale mam nadzieje zze dojda =o

#15 2014-09-21 19:37:44

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Z Monte po tych 2 czy 3 miesiącach przewiezli go na półotwarty od razu   Pisałam Areszt Śledczy w Krakowie
ul. Montelupich 7 31 – 155 Kraków. Taki adres jest tam

Offline

#16 2014-09-22 11:17:24

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Okej dziekuje Mam nadzieje ze do srody dostanie list i zadzwoni w ta srode ..
A ty jak mieszkasz w krakowie i wysylalas list do Niego to miał na 2 dzien ?

#17 2014-09-23 15:55:35

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

List owszem dochodził na pewno na 2 dzień jednak tam nie dają tak od razu . Zależy od zmiany . Raz dostawał od razu a raz nie .

Offline

#18 2014-09-23 20:43:34

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Dzis dzwonił łobuz, bo napisal prośbę i straszne sa tam budki nic go nei zrozumialam przez te 6 min co my rozmawiali . moze 1 min z rozmowy... ale powiedzial ze moge wyslac chyba dlugopisy i krzyzowki w liscie . A ty jak myslisz nie potrzeba talonu do tego ? .

#19 2014-09-23 22:28:51

 Caroline

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2013-10-06
Posty: 46

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Ja tak jak mówiłam wcześniej wysyłałam bez talonu i wszystko dostał

Offline

#20 2014-10-13 23:11:49

madziamrk

Gość

Re: AŚ KRAKÓW MONTELUPICH

Caroline robiłaś paczki dla swojego łobuza, jak był tu na Monte ? Bo na internecie na stronie zk pisze wymiary kartonu, a jak się przekroczy te wymiary, to dojdzie paczka ? Orientujesz się może, bo karton mały mi nie wystarczył. I czy herbata przejdzie ?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com