Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#141 2015-08-29 18:15:45

renia

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Poli koło 9-10 już powinno się rozluźnić przy okienku. Oczywiście jeśli chcesz to możesz przyjechać o 5, wtedy wejdziesz w pierwszej turze (a jak będziesz ok. 8 to gwarantuje 1-2godz czekania po numerek, a potem 1-2 godz czekania na widzenie)... Nieraz też już na sali widzeń się czeka aż doprowadzą osadzonego

#142 2015-08-30 14:25:05

poli28

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Dziewczyny dziękuję za wskazówki. Byłam dzisiaj na widzeniu, pojechałam o 5 było już kilka osób, o 6 zebrała się spora gromadka. Niestety okienko otworzyli z godzinnym opóźnieniem, dopiero przed godziną 8 załapałam się do pierwszej dziesiątki wiec weszłam na widzenie już o 8.30
Jestem taka szczesliwa po miesięcznej przerwie dzisiaj pierwszy raz widziałam mojego męża :-) Dziewczyny jak wy sobie radzicie z rozłąką??? Ja jestem wrakiem człowieka....pozdrawiam

#143 2015-08-30 22:14:41

Edix

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Witam,

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak przekazać kartę telefoniczną i jaka jest najlepsza? Oraz czy jak dziewczyna jest na sankcji to może telefonować ?

Prokurator na widzenie się zgadza nie ma problemu jak określił.

Jednak chciałam najpier się skontaktować, co jej potrzeba i co ze sobą zabrać ??

Nie mam żadnego doświadczenia, proszę pomóżcie.

#144 2015-08-30 23:00:36

renia

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Edix na sankcji raczej dzwonić nie może (chyba że prokurator wyraził zgodę), więc nie wiem jaki jest sens dawać kartę... Jesli mimo to chcesz to najlepiej będzie wysłać numer PIN i nr dostępowy w liście. Zarejestruj się to będziesz mieć dostęp do wątku o kartach. Na widzenie zabierz pieniądze (w kantynie zrobisz paczkę). Jesli by miała już talon na paczkę odzieżowa lub higieniczna, to paczke możesz zawieźć lub wysłać pocztą, bo raczej nie uda się skontaktować inaczej (listy idą długo przez prokurature, a telefonu raczej wykonać nie może)

#145 2015-08-31 11:05:22

poli28

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Na sankcji dzwonić nie można i na pewno Prokurator się na to nie zgodzi (jedyny wyjątek stanowią telefonu do adwokata, ale to tez trzeba załatwiać u Prokuratora - mój mąż korzysta z tej opcji i dzwoni) Jeżeli widzenie nie jest przy stoliku nie uda Ci się podac żadnej karty telefonicznej. Poza tym nie radziłabym Ci tego robic, sala jest monitorowana i dodatkowo chodzą po niej strażnicy więc możesz mieć potem kłopoty, a osoba której dasz tą kartę jeszcze większe.
Na sale widzeń możesz wnieść tylko pieniądze, każą wszystkie inne rzeczy zostawić w szafce depozytowej. Pozdrawiam

#146 2015-08-31 14:24:29

renia

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Poli mylisz się co do telefonów - przepisy się zmieniły od 1 lipca. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba 217c KKW to reguluje

#147 2015-08-31 16:02:21

poli28

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Renia90 a to przepraszam za błędne informacje....mój adwokat składał wniosek o telefony dla mnie i dla Naszego dziecka, niestety Prokurator prowadzący sprawę nie zgodził się tłumacząc że przepisy na to nie pozwalają, muszę poczytać o tych zmianach o których piszesz :-) Od momentu zatrzymania mojego męża z kodeksem karnym jestem zaprzyjazniona :-)

#148 2015-09-05 13:38:30

Ania

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Witam
Mój został skazany na pół roku na Południowej jest od wtorku. Siedzi po raz pierwszy. Mam nadzieje że uda mi się go jeszcze wyciągnąć. Kiedy będzie mógł po raz pierwszy zadzwonić? Jestem zielona w tych sprawach i bardzo się martwię bo na razie nie można było go odwiedzić ani przekazać dokumentów od adwokata i nie mam żadnych informacji od niego.

#149 2015-09-05 13:47:58

dominika

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Ania jak na śledczym to nie może dzwonić. Ale jak piszesz że "został skazany" to raczej jest na karnym. Każdy zakład ma swój harmonogram dzwonienia. W jednym mogą raz dziennie, w innym co drugi dzień czy raz na tydzień.
zaczekaj aż się odezwie i wtedy ci wszystko powie
pozdrawiam

#150 2015-09-06 10:00:18

poli28

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Ania z tego co wiem na Południowej przysługują trzy telefony tygodniowo każdy po 10 minut, jeżeli chodzi w widzenia to musisz uzbroić się w cierpliwośc trochę to może potrwać zanim uda Ci się zobaczyć męża. Pisz do niego listy, musisz je wysyłać na adres Aresztu ( zawsze to jakiś kontakt).

#151 2015-09-06 10:06:48

renia

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Na niektórych oddziałach tel. jest 2 razy w tyg. A z jakiego powodu nie można go odwiedzić? Jeśli jesteś żoną to nie powinno być problemu (jak mój byl w areszcie od poniedziałku to ja w czwartek pojechałam i weszlam)

#152 2015-10-12 20:19:07

ola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-25
Posty: 39

Re: AŚ LUBLIN

Cześć Dziewczyny!
Zwracam się z zapytaniem odnośnie paczek żywnościowych, bo na Południowej są zmiany od lipca..
Bo patrzę na ten formularz i patrzę... I jeżeli np chcę zamówić dla brata banany to napiszę w ilości np. sztuk 4 , ale co z wagą - wypełniam czy nie? Czy wpisuje "kg"???
Czy ktoś z Was składał zamówienie przez internet? Bo znając ich system to jakoś niedowierzam, że ktoś tam e-maile czyta... A jeżeli pocztą wysyłać to na jaki adres???
Na adres aresztu? Z jakim dopiskiem?
Paczki dla osadzonych oraz korespondencję należy przesyłać na adres:
Areszt Śledczy w Lublinie
ul. Południowa 5
20-482 Lublin
z dokładnym zaznaczeniem adresata, np.: Jan Kowalski s. Stefana
---> tak po prostu napisać i będą wiedzieć o co chodzi?
Proszę powiedzcie, czy warto zamawiać takie rzeczy jak pączki/bułki-czy dają w miarę świeże...?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Offline

#153 2015-10-12 20:37:51

ola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-25
Posty: 39

Re: AŚ LUBLIN

Czy może to jest tak, że ja wysyłam bratu druk zamówienia + druk potwierdzający wpłatę?

Offline

#154 2015-10-12 20:40:40

ola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-11-25
Posty: 39

Re: AŚ LUBLIN

Już wszystko wiem - doczytałam. Jedynie ta waga mnie zastanawia..;-)

Offline

#155 2015-10-12 20:45:21

renia

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Ja robiłam paczkę na widzeniu i wagi nie wpisywałam Bułek chciał pare, więc podejrzewam że lepsze takie z kantyny niż na śniadanie 150g wyrobu chlebopodobnego...
banany są na kilogramy, na sztuki jest tylko czosnek z owoców/warzyw i ma wagę 0,05

#156 2015-10-12 21:18:38

ana93

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Witam. czy jezdzi ktoś do AS w Lublinie z Hrubieszowa lub Zamościa?

#157 2015-10-12 21:21:17

renia

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Ana podejrzewam, że nie ma tu nikogo z tamtych okolic (chyba że ta osoba się nie udziela)

#158 2015-10-13 10:20:57

ana93

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Mój maz  został tam wczoraj przewieziony na badania. Wczoraj jak zadzwonił to mowil, ze trwają one kilka miesiecy. Wie ktos na czym one polegaja? A ktoś z Lublina wie ile kosztowałby dojazd taksówką z busow do AS.

#159 2015-10-13 10:29:22

renia

Gość

Re: AŚ LUBLIN

Ana po drodze jest masa świateł, więc nie wiem czy w 20zł byś się wyrobiła... Z Lubartowskiej jeździ trolejbus na Zemborzycką - nr 160. A kiedy się wybierasz?

#160 2015-10-13 11:55:33

ana93

Gość

Re: AŚ LUBLIN

W czwartek lub niedzielę. Obojętnie jest mi kiedy . Najpierw chciałabym wiedzieć jak sie tam dostać i  w ogole.Pierwszy raz bede w tym  AS.  Jeszcze przeczytalam informacje ze sa tam osadzeni zaliczania do jakiejs kategorii wymagającejosadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi. I nie wiem czy to ma związek z badaniami czy nie. Pierwszy raz sie z tym spotykam. Muszę meza zapytac czy jest takim osadzonym bo widzenia dla nich sa w inne dni. Mam nadzieje ze szybko wrpoci do tej jednostki w ktorej był.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
UbytovĂĄnĂ­ Saint-Leu