Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#1 2013-03-10 11:30:25

 Niezapominajka86

Admin

Skąd: Pomorze,blisko morze :)
Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 910

ZK HERBY

Krótka 28
42-284 Herby
Tel./Fax: 34 35 28 110

Konto depozytowe
Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]

Tytuł przelewu:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]

Konto bankowe:
NBP O/KATOWICE
Bankowa 1
Katowice
34 1010 1212 0015 7313 9120 0000
Dla interesantów
Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów w następujących dniach:
Poniedziałek: 8.00-15.00
Wtorek: 8.00-15.00
Środa: 8.00-15.00
Czwartek: 8.00-15.00
Piątek: 8.00-15.00

Obecny status jednostki to zakład karny typu zamkniętego dla mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy.
Zakład dysponuje oddziałami:
   - areszt śledczy,
   - zakład karny typu zamkniętego dla młodocianych,
   - zakład karny typu półotwartego dla odbywających karę po raz pierwszy,
   - zakład karny typu półotwartego dla młodocianych.

Pojemność jednostki została określona na 444 miejsca.

WIDZENIA DLA TYMCZASOWO ARESZTOWANYCH ODBYWAJĄ SIĘ W :
   -  ŚRODY W GODZ. 11:30-15:00 
   -  NIEDZIELE W GODZ. 11:30-15:00
WIDZENIA DLA SKAZANYCH ODBYWAJĄCYCH KARĘ W WARUNKACH ZAKŁADU KARNEGO ZAMKNIĘTEGO ODBYWAJĄ SIĘ W :
   -  ŚRODY W GODZ. 8:00-11:30
   -  CZWARTKI, PIĄTKI I SOBOTY W GODZ. 8:00-15:00
WIDZENIA DLA SKAZANYCH ODBYWAJĄCYCH KARĘ W WARUNKACH ZAKŁADU KARNEGO PÓŁOTWARTEGO ORAZ ZATRUDNIONYCH ODBYWAJĄ SIĘ W :
   -  ŚRODY W GODZ. 8:00-11:30
   -  CZWARTKI, PIĄTKI I SOBOTY W GODZ. 8:00-15:00
   -  NIEDZIELE W GODZ. 8:00-11:30

Zgłoszenia na widzenia połączone i dłuższe są przyjmowane :
DO GODZINY 9:00, w wypadku widzenia przedpołudniowego
DO GODZ. 12:00 w wypadku widzenia popołudniowego

Zgłoszenia na widzenia regulaminowe przyjmowane są : 
DO GODZINY 10:00  w wypadku widzenia przedpołudniowego
DO GODZINY 13:30 w wypadku widzenia popołudniowego

ZASADY PRZYJMOWANIA PACZEK

I. PACZKI ŻYWNOŚCIOWE :
1.     Zgodnie z Art.113a § 3 skazany ma prawo otrzymać raz na kwartał paczkę żywnościową o ciężarze nie przekraczającym wraz z opakowaniem 5kg. W uzasadnionym wypadku skazany może otrzymać, za zgodą dyrektora zakładu karnego, paczkę przekraczającą dopuszczalny ciężar.
2.     Paczki są przyjmowane codziennie w godz. 8.00 – 15.00 przez wyznaczonego funkcjonariusza. Paczki żywnościowe wydawane są w dniu przyjęcia bez zbędnej zwłoki.
3.     Paczki żywnościowe i odzieżowe mogą być doręczane do zakładu karnego bezpośrednio przez nadawcę paczki, pocztę, firmę kurierską, gońca oraz inny upoważniony podmiot.
4.     Wewnątrz paczki żywnościowej winien być umieszczony spis jej zawartości.
5.     Paczki podlegają kontroli zawartości w obecności osoby dostarczającej lub samego odbiorcy.
6.     W paczce nie mogą być dostarczane artykuły żywnościowe, oraz przedmioty, których sprawdzenie jest niemożliwe bez naruszenia w istotny sposób ich substancji, jak też artykuły w opakowaniach utrudniających kontrolę ich zawartości, w szczególności:
–       wszelkiego rodzaju napoje oraz płyny,
–       wyroby tytoniowe,
–       artykuły mleczne, tzn. masła, margaryny, serki topione, sery białe, jogurty itp. (za wyjątkiem sera żółtego w postaci plastrów),
–       konserwy bez względu na opakowanie,
–       jajka surowe, majonezy, ketchupy, musztardy, itp.
–       mięso surowe, smalec, drożdże, sałatki, miodu,
–       wszelkie artykuły spożywcze pakowane do pojemników szklanych,
–       grzyby, bez względu na rodzaj opakowania,
–       leki wszelkiego rodzaju, odżywki, witaminy (wyłącznie za zgodą lekarza),
–       mleko w proszku, kaszki, grysiki, budynie, kiśle, śmietanki, galaretki, kwaski cytrynowe, kakao, cappuccino, soda, mąka, cukier, makarony, ryże, kasze, słodzik, zupy, sosy w proszku, przyprawy i inne art. sypkie oraz rosołki w kostkach
–       orzechy, nasiona nie łuskane,
–       herbaty liściaste,
–       cytryny i owoce cytrusowe,
–       ryby pod każdą postacią,
–       pieczywo, ciasta, pączki, bułki itp.
–       artykuły garmażeryjne np.: pierogi, gołąbki, krokiety, galarety, bigos, itp.
–       pieczeni, mięs, kotletów za wyjątkiem tych, które będą podawane w formie porcjowanej lub w plastrach,
–       mrożonek i produktów zamrożonych,

7.     Produkty, które znajdują się w oryginalnych nieprzezroczystych opakowaniach powinny być przepakowane do przezroczystych woreczków, na przykład: kawa, herbata, ciastka, cukierki, czekolady, batony, zupki „chińskie” itp.
8.     Artykuły żywnościowe, uznane przez lekarza lub innego upoważnionego pracownika służby zdrowia zakładu karnego za nienadające się do spożycia podlegają zniszczeniu w obecności osadzonego.
9.     Realizowanie uprawnienia osadzonych do otrzymywania paczek żywnościowych może odbywać się również za pośrednictwem kantyny znajdującej się na terenie Zakładu Karnego w Herbach poprzez dokonanie zamówienia osobiście podczas widzenia, drogą pocztową na adres zakładu karnego lub drogą elektroniczną na adres email:  kantyna-herby@wp.pl
10.Ciężar paczki żywnościowej realizowanej za pośrednictwem kantyny nie może przekraczać 5 kg (wraz z opakowaniem). W limit wagowy w/w paczki nie wchodzą:
–       do 9 litrów wody mineralnej,
–       do 6 litrów innych napojów,
–       do 6 litrów mleka.

II.      PACZKI HIGIENICZNE

1.     Zgodnie Art. 113a § 4 skazany może, za zezwoleniem dyrektora zakładu karnego, otrzymywać paczki z niezbędną mu odzieżą, bielizną, obuwiem i innymi przedmiotami osobistego użytku oraz środkami higieny, a po pozytywnym zaopiniowaniu przez lekarza – również z lekami.
2.     Przesłanie osadzonemu odzieży, bielizny, obuwia, przedmiotów osobistego użytku, środków higieny osobistej i lekarstw może nastąpić wyłącznie na podstawie odrębnego zezwolenia dyrektora zakładu karnego.
3.     W skład paczki higienicznej wchodzą:
–       żel pod prysznic,
–       mydło w płynie,
–       proszek do prania, na użytek własny (przesypany do przezroczystego woreczka).
4.     Żel pod prysznic oraz mydło w płynie należy podawać w przezroczystych, plastikowych opakowaniach ponadto ich konsystencja winna być przejrzysta.

III. NIE PRZYJMUJE SIĘ PACZEK :

1.     Bez aktualnego potwierdzenia uprawnienia do otrzymania paczki.
2.     Których ciężar wraz z opakowaniem przekracza wagę 5-ciu kg.
3.     Zawierających artykuły niezgodne z rodzajem paczki.
4.     Higienicznych, odzieżowych zawierających artykuły inne niż określone w zezwoleniu Dyrektora.
5.     Zawierających artykuły, których sprawdzenie jest niemożliwe bez naruszenia w sposób istotny ich zawartości (w szczególności wymienione w rozdz. I pkt 6 i 7 oraz rozdz. II pkt 3 i 4).
6.     Dla osadzonego pozbawionego możliwości otrzymania paczki żywnościowej w związku z wykonywaniem kary dyscyplinarnej.
7. Dla osadzonego nie przebywającego w Zakładzie Karnym.


Źródło :   http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … index.html

Offline

#2 2013-06-20 10:08:26

 kamCiik

Zbanowany

Zarejestrowany: 2013-06-04
Posty: 8

Re: ZK HERBY

Dziewczyny, czy ktorys z waszych mezczyzn siedzi w Herbach? Jak opinie?

Offline

#3 2013-07-23 18:27:59

Justyna78

Gość

Re: ZK HERBY

hej
Chciałam sie dowiedzieć czy ma któraś z was faceta w Herbach?
Moj łobuziak jest w Herbach.
pozdrowienia:)

Ostatnio edytowany przez kasiajjj (2013-07-25 07:54:16)

#4 2014-04-21 16:58:21

Diablica30

Gość

Re: ZK HERBY

Mój łobuziak jest w Herbach

#5 2014-04-21 18:23:28

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: ZK HERBY

diablica to napisz coś więcej


Razem po 476 dniach

Offline

#6 2014-04-21 19:07:42

Diablica30

Gość

Re: ZK HERBY

Co mam napisać? Co chcesz wiedzieć? Więzienie jak więzienie. Twój facet też tam przebywa?

#7 2014-04-26 10:26:25

Martusia11

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Zarejestrowany: 2013-12-17
Posty: 2948

Re: ZK HERBY

Nie, ale dziewczyny chętnie się dowiedzą z pierwszej ręki np. co w paczkach przechodzi ile się czeka na widzenie itp. wszystko co ty pewnie też chciałaś wiedzieć w pierwszych dniach jak zabrali Ci najbliższą osobę.


Razem po 476 dniach

Offline

#8 2014-04-26 10:36:21

Diablica30

Gość

Re: ZK HERBY

Na widzenie najdłużej czekałam 40 minut, ogólnie wszystko przebiega sprawnie. W paczkach można podawać wszystko co opisane w pierwszym poście, wszystko musi być odpakowane i przełożone do foliowych, przeźroczystych woreczków.

Warto wziąść ze sobą pieniądze na widzenie i zrobić paczkę w kantynie, jest dobrze zaopatrzona praktycznie we wszystko, a ceny też są przystępne.

Ostatnio edytowany przez Maggie1106 (2014-04-26 12:19:15)

#9 2015-07-24 19:05:03

MADZIULA

Gość

Re: ZK HERBY

Witam..mam pytanie odnosnie zakladu karnego  w herbach..maz obecnie jest w oz wasosz gorny,chcialby sie przenies do zk herby blizej miejsca zmieszania..czy ktos moze powiedziec jakie tam panuja warunki jak przebiegaja widzenia i czy istnieje tam system przepustkowy??
serdecznie dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam.

#10 2015-07-25 10:21:44

MADZIULA

Gość

Re: ZK HERBY

Obecnie maz jest w oz wasosz gorny..staralismy sie o przerwe w karze niestety nie odtal,w sunie nikt w tym zakladzie nie dostaje,teraz od wrzesnia moze przejsc na system przepustkowy,ale wychowawca stwierdzil ze nie dopusci go do niego..maz pracuje,jak narazie dostaje nagrody i zachowanie ma poprawne.a co do widzen mamy syna 4 miesiecznego i 2 razy w miesiacu z nim jestem u meza,nie wiem czy w zk herby mozna z takim malenstwem chodzic na widzenia?

#11 2015-07-25 10:29:01

MADZIULA

Gość

Re: ZK HERBY

ja mieszkam w Koziegłowach

Dlatego maz chce zmienic zaklad karny..nie nic nie narozrabial,no chyba ze caly czas cos lapie i bezprzerwy choruje..jutro jade do niego to bede rozmawiala z wychowawca.dziekuje za odpowiedz.pozdrawiam

#12 2015-07-25 19:24:41

 ds1984

http://s12.rimg.info/bd5f2aa2b30b7e6d82bc54ab7e265e1f.gif

Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2014-01-08
Posty: 109

Re: ZK HERBY

Ruda u mojego łobuza maksymalna ocena z zachowania to umiarkowana, mimo, że większość pracuję a wiadomo tylko 'grzeczni' mają pracę. Dla zasady nikt nie ma lepszej oceny.


Razem po 605 dniach!

Offline

#13 2015-07-31 14:52:18

Zadie

Gość

Re: ZK HERBY

witam
Mam do Was pytanie, mianowicie czy listy z tego zk sa przekazywane do wysłania w konkretnych dniach tygodnia, np. tylko w poniedziałki, czy jest to bez znaczenia i wychodzą one codziennie lub co kilka dni ?

#14 2015-07-31 19:25:55

Zadie

Gość

Re: ZK HERBY

Ruda, dziękuję za odpowiedź

ruda1987 napisał:

a idzie Ci list tym razem dużo dłużej niż ostatnimi czasy?

Zwykle bywało to tak, że od niego każdy list był wysyłany w poniedziałki (data na stemplu), mimo że pisany wcześniej, np. w czwartek. Ode mnie listy dochodzą zaraz na drugi dzień. Ostatnio jednak wysłałam priorytetem w czwartek rano, więc podejrzewam, że na pt już dotarł. Liczyłam, że w środę otrzymam odpowiedź, ale do tej pory skrzynka pusta..

#15 2015-08-01 19:10:51

Zadie

Gość

Re: ZK HERBY

Ruda - osoba, która przebywa w ZK w Herbach to mój znajomy, nawet nie rozmawiam z nim przez telefon. Mamy kontakt jedynie listowny. Bardzo chętnie odpowiedziałabym na pytanie jak jest z przepustkami i przedterminowym warunkowym zwolnieniem, ale niestety tego nie wiem.. Co do warunków, to napisał tylko, że łatwo nie jest, ale to chyba tak jak w każdym innym ZK.

#16 2015-08-01 20:00:50

Zadie

Gość

Re: ZK HERBY

ruda1987 napisał:

Zadie- rozumiem, przepraszam wyciągnęłam pochopne wnioski, że ktoś bliższy przebywa w tej jednostce

Nic się nie stało ;-) zależy mi na kontakcie z tą osobą, dlatego spytałam na forum odnośnie wysyłania listów przez osadzonych. A skoro jest tak jak Twój mąż mówi, że w pon przekazywana jest korespondencja, to by się mogło zgadzać. Pewnie list mój dotarł dopiero po weekendzie  i odpowiedzi mogę się spodziewać po niedzieli.;-)  aha i co to warunkowego przedterminowego zwolnienia to pisał też, że miał już pierwsza wokandę i się nie udało.

#17 2015-11-17 20:42:29

Annna

Gość

Re: ZK HERBY

Cześć dziewczyny, orientujecie się może jak wyglądają widzenia bez dozorowe w zk herby ?

#18 2015-11-21 23:10:31

smutna25

Gość

Re: ZK HERBY

hej no wlasnie tez nie wiem bo na temat widzenia bez dozoru w herbach jest roznie tzn rozne wersje juz slyszalam..

#19 2015-11-21 23:17:32

Smunta25

Gość

Re: ZK HERBY

Annna a moze chcesz pogadac? podaj jakis namiar ps moj narzeczony tez siedzi w zk herby...

#20 2015-12-11 22:00:57

julka386

Gość

Re: ZK HERBY

Witam.. O kilku dni mój narzeczony przebywa właśnie w Z K Herby na zamkniętym.. i tu moje pytanie czy w kopercie a4 mogę wysłać dla niego gazety?? Jak wygląda widzenie o której najlepiej być w Z K żeby załapać się na pierwsza turę... W A Ś Częstochowa widzenia były o 8.30 a żeby trafić na pierwszą turę to już od 7 trzeba było czekać, a jak to w Herbach wygląda... z góry dziękuje za odpowiedzi

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alberghi Bad Fallingbostel