Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...


#81 2014-12-15 23:40:49

madzia20

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Ja złożyłam wniosek w piątek. Dzisiaj zadzwonię do pani prokurator, pani prokurator powiedziała mi, że w piątek mam przyjść po zgodę. Przed złożenie wniosku tylko dzwoniłam do pani prokurator i odmawia mi zgody na widzenia, a jak tylko napisać wniosek od razu dostałam zgodę.

Ja jestem takiego zdania, jeżeli wyrzucają cię drzwiami, to wracaj oknem i to, co ci się należy, to o to walcz. prędzej czy później to ulegną.

Ostatnio edytowany przez Maleństwo 86 (2014-12-16 12:59:43)

#82 2014-12-16 12:04:53

kiki

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

tylko moja sprawa jest utrudniona bo jestem też podejrzana tylko wyszłam za poręczeniem, pierwsze widzenie bez problemu a teraz już 9 tyg jak pisałam kolejna prośbę jak dzwonie to ta na zwolnieniu lekarskim, nie ma czasu bo dziś pierwszy dzień iwogole zbywają mnie

#83 2014-12-16 14:03:48

madzia20

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Mi tez nie chciala na poczatku dac bo bykam swiadkiem i stwierdzila ze ukrywalam mojego k i robila jazdy ale nie odpuscilam a wiec tez walcz

#84 2014-12-25 12:41:33

ania0317

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Ja Też jestem świadkiem i dwa razy prokurator odmówił widzenia i tu moje pytanie kiedy się odwołać najlepiej mojego nie ma już z nami 3 miesiące i ta sprawa może potrwać długo

#85 2014-12-27 19:44:15

kasiajjj

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-02-19
Posty: 683

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Aniu od razu, gdy dostaniesz odmowę - pisz zażalenie. A gdy znowu odmówią, pisz kolejną prośbę o widzenie z TA.
I tak aż do skutku, powodzenia!


od 18.07.2011

Offline

#86 2015-01-29 18:41:12

żona Zofia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Witam, dostawalam (z problemami,ale dostawalam ) widzenia z prokuratury. Sprawa trafiła do sądu i mi odmowili teraz, jestem świadkiem.  Czy mogę.napisać prosbe o widzenie??? Kobitka powiedziala że bez sensu z sadu, a może przyspieszy to moje przesłuchanie? ???

#87 2015-01-29 20:28:25

renia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Żona Zofia możesz napisać, ale czy to coś da...? Wątpie, bo sprawa toczy się swoim tempem - najpierw odczytują akt oskarżenia, potem przesłuchują pokrzywdzonych i oskarżonych, a dopiero na końcu wzywają świadków. A zeznajesz czy odmawiasz składania zeznań?

#88 2015-01-29 21:24:33

żona Zofia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

M. Nie jest moim mezem, narzeczonym czy mam prawo do odmowy zeznan?  Z tego co wiem, to narzeczony wystapil z pismem
pismem, ale do prokuratury o zniesienie mnie jako swiadka. To było 3 miesiące temu, bez odzewu.

#89 2015-01-29 21:34:52

renia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Żona Zofia jeśli jesteś osobą najbliższą (konkubinat też się liczy) to przysługuje Ci to prawo. Możesz spróbować złożyć na piśmie oświadczenie o odmowie składania zeznań. A najlepiej gdybyś pojechała do Sądu, złożyła takie oświadczenie na piśmie i od razu dała im prośbę o widzenie. Znajomej takiego wniosku nie uwzględnili...

#90 2015-01-30 09:05:07

Żona Zofia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Dziękuje za pomoc, robię co mogę, najpierw wyślę prośbę do tego momentu może spotka się mój M. z mamą i przekaże czy pisać pismo o odmowę zeznań, bo to też ważne, co on tam wymyślił. Jego dobro najważniejsze, ja czekam. Dam znać, jak coś będę wiedzieć.

#91 2015-01-30 09:59:31

renia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Żona Zofia możesz też wysyłać prośby o widzenie do skutku, ale na upartego sędziego to nie podziała.

#92 2015-01-30 15:37:38

Żona Zofia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Ścieżkę sobie wychodzę, niestety oni podchodzą procedurami i na takich jak ja to patrzą z góry. Muszę mieć dużo szczęścia. Zadziwia mnie to Polskie prawo? w toku postępowania, kiedy wszystko jest w prokuraturze, zbierają dowody bla bla to dostaję widzenie (w tym momencie powinni się martwić). Po czym sprawa trafia do  sądu, a sąd już swoimi prawami się rządzi i odmowa od 2,5 miesiąca widzenia. Martwię się bo nie wiem czy wystarczająco zrobiłam czy zrobiłam wszystko co można, by to jakoś przyspieszyć. Dodatkowo w prokuraturze skąpe, ale jakieś informację dostawałam, a tu nawet nie wiadomo kogo i o co, jaki wniosek. Dobrze, że Was znalazłam tu mogę się czegoś dowiedzieć. Jeszcze raz dzięki. Żona Zofia

#93 2015-04-10 17:34:24

natalia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Witajcie ja mam podobną sytuacje .. miesiac temu CBŚ zatrzymało mojego chlopaka bylam wzywana do CBŚ musialam dostarczyć chlopaka dokumenty i niby bylam przeslychiwana chociaz zadnego protokołu nie podpisywalam ani oni nie notowali . złozylam wiosek do prokuratora i dostalam odmowe . co teraz moge zrobić ? w jaki sposob sie odwolac i dlaczego nie dostalam moim argumentem byl nasz slub ktorey mial byc za kilka miesiecy i nie wiem co mam robić prosze o pomoc .

#94 2015-04-10 20:50:54

renia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Natalia jesteś świadkiem? Co możesz zrobić...? Pisać kolejną prośbę. Jednak jak prokurator się uprze to zgody nie dostaniesz...

#95 2015-04-12 12:39:39

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Natalia dokladnie tak jak mówi Renia. Nie ma na to rady... Powinnas otrzymac odmowe na pismie. Bedzie tam napisane dlaczego podjęto taka decyzje i poucza takze o mozliwosci odwolania. Wtedy bedzie rozpatrywala to prokuratura okręgowa. Jednak czeka sie na to baardzo dlugo. Ja ponad 3 miesiace czekalam.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#96 2015-04-19 21:10:23

sayitright

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-04-13
Posty: 15

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Dziewczyny, czy znany jest Wam przypadek, że osoba wpisana na listę świadków dostawała zezwolenia na widzenia na etapie postępowania sądowego przed przesłuchaniem? Czy jest na to jakaś podstawa prawna? Pomóżcie...

Offline

#97 2015-04-27 16:19:28

 patiwu91

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-02-24
Posty: 2168

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Sayitringt. U nas bylo tak. W prokuraturze zgode dostawala tylko siostra lobuza mimo, ze tez byla swiadkiem. Gdy sprawa trafila do sadu odmawiano juz jej. I nikogo nie interesowalo, ze mieli kontakt ze soba wczesniej. Z tym dobrze, ze od trafienia sprawy do sadu do naszego pzesluchania minal niespelna miesiac wiec to stosunkowo krotko.
TA ma prawo do co najmniej jednego widzenia w miesiacu z osoba nalezaca do grona najblizszych. Jednak wydaje mi sie, ze jesli taka osoba jest swiadkiem w sprawie to maja prawo odmowic.


Doczekana po 7 latach 6 miesiacach ❤

Offline

#98 2015-07-09 02:01:48

nati

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Drogie kolezanki  mozze  wy mi to wytlumaczycie ;co prawda jestem swiadkiem w sprawie prokuraator  powiedziala ze do konca  czerwca  nie da najblizśzym widzenia ale kuzynowi da jak przyjdzie...po 2 tygodniach dowiaduje sie od mojego gamonia siostry ze prokurator powiedziala ze do poki ona ma ta sprawe nie da nikomuwidzen nie rozumiem tej  zmiany
Pozdrawiam

#99 2015-07-09 09:01:21

renia

Gość

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Nati może odmówić, ale może warto napisać prośbę, a potem złożyć zażalenie na odmowę udzielenia widzenia - do prokuratora nadrzędnego. Powołajcie się na ten przepis, który przytaczam.

Art. 217. § 1. Tymczasowo aresztowany może uzyskać widzenie po wydaniu zarządzenia o zgodzie na widzenie przez organ, do którego dyspozycji pozostaje. W wypadku gdy tymczasowo aresztowany pozostaje do dyspozycji kilku organów, wymagana jest zgoda na widzenie każdego z nich, chyba że organy te zarządzą inaczej.
§ 1a. Tymczasowo aresztowany, z zastrzeżeniem § 1b, ma prawo do co najmniej jednego widzenia w miesiącu z osobą najbliższą.
§ 1b. Odmowa wyrażenia zgody na widzenie, o którym mowa w § 1a, może nastąpić wyłącznie wtedy, gdy zachodzi uzasadniona obawa, że widzenie zostanie wykorzystane:
1) w celu bezprawnego utrudnienia postępowania karnego,
2) do popełnienia przestępstwa, w szczególności podżegania do przestępstwa.
§ 1c. Na zarządzenie o odmowie wyrażenia zgody na widzenie tymczasowo aresztowanego z osobą najbliższą, tymczasowo aresztowanemu oraz ubiegającej się o widzenie osobie dla niego najbliższej przysługuje zażalenie do sądu, do którego dyspozycji pozostaje tymczasowo aresztowany. Zażalenie na zarządzenie prokuratora rozpoznaje prokurator nadrzędny.
§ 1d. W razie utrzymania w mocy zaskarżonego zarządzenia o odmowie wyrażenia zgody na widzenie, wniesienie zażalenia na zarządzenie o odmowie wyrażenia zgody na widzenie tymczasowo aresztowanego z tą samą osobą, wydane w ciągu trzech miesięcy od wydania utrzymanego w mocy zarządzenia, jest niedopuszczalne.

Poszukam jeszcze orzeczenia TK w sprawie widzeń TA, ale to później - w razie odmowy dobrze by się było na to też powołać w zażaleniu.

#100 2016-10-12 16:07:28

 Marzycielka

http://s14.rimg.info/3d3d04f055c98db4b004bfc054f50f2f.gif

Zarejestrowany: 2016-10-11
Posty: 16

Re: wniosek o widzenie z tymczasowo aresztowanym

Hej dziewczyny mam pytanie. Moj narzeczony jest teraz na śledczym. Widzenie mam raz w miesiacy i raz jego matka. Wczesniej jego byla przywozila dziecko teraz juz nie czy moge sie starac o dodatkowe widzenie skoro ona juz nie przyjezdza? Dodam ze chciala bym przyjechac z jego matka bo jest chora. Czy sad w ogole rozpatrzy taka prosbe?

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Абхазия Hotell La Possession