kasiajjj - 2013-02-28 08:05:48

0nutelka0 napisał:

Cześć dziewczynki:* mam do Was pytanie,nie wiem czy tutaj,jeśli nie to przepraszam, mam pytanie,jak się dowiedzieć jakie zakłady karne organizują terapię np. alkoholowe albo przeciw agresji? Bardzo byłabym wdzięczna za pomoc i jak na takie terapie można się dostać/zgłaszać. Pozdrawiam:)

Hej Nutelka,
Poniżej masz linki do stron sw, z dokładnym opisem przeznaczenia wszystkich ZK. Tu znajdziesz potrzebne info. Myślę, że aby dostać się do określonego zakładu karnego z jakimś oddziałem terapeutycznym to powinno być poparcie Zk, w którym on obecnie przebywa. Dobrze jeśli będą jakieś przesłanki do terapii. Wtedy można starać się o przeniesienie/zmianę ZK.
Jeśli masz problem, można też porozmawiać z wychowawcą...
Pozdrawiam!

http://sw.gov.pl/Data/Files/001c169lidz … 1-2013.pdf
http://sw.gov.pl/pl/o-sluzbie-wiezienne … a-biezaca/

Maleństwo 86 napisał:

Nutelka na szybko mogę Ci polecić ten link http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakłady_karne_w_Polsce
Myślę,że znajdziesz tam odpowiedzi :) Tabelka z zakładami i opisem co mają.Daj znać,czy znalazłaś to czego szukasz ;)

A co do dostania się na takie terapie to wydaje mi się,że to skazany musi chcieć uczestniczyć w takich terapiach.Przynajmniej tak mi się wydaje.

Nutelka wyczytałam w kkw takie coś:
Odbywanie kary w systemie terapeutycznym
Kodeks karny wykonawczy
Art. 96.
W systemie terapeutycznym odbywają karę skazani z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, w tym skazani za przestępstwo określone w art. 197-203 Kodeksu karnego, popełnione w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych, upośledzeni umysłowo, a także uzależnieni od alkoholu albo innych środków odurzających lub psychotropowych oraz skazani niepełnosprawni fizycznie – wymagający oddziaływania specjalistycznego, zwłaszcza opieki psychologicznej, lekarskiej lub rehabilitacyjnej.
§ 2. W systemie terapeutycznym odbywają karę również skazani, o których mowa w art. 95 § 1 Kodeksu karnego.
§ 3. Jeżeli przemawiają za tym względy lecznicze i wychowawcze, w oddziale terapeutycznym mogą odbywać karę także inni skazani, za ich zgodą.
§ 4. Karę pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wykonuje się przede wszystkim w oddziale terapeutycznym o określonej specjalizacji.

www.zamuramizk.pun.pl Gotowe spółki Poznań