Niezapominajka86 - 2013-03-06 21:32:18

ul. Więzienna 6
56-100 Wołów
Tel./Fax: (71) 37-58-100 / (71) 37-58-200

Konto depozytowe
Wpłat na konto depozytowe osadzonego można dokonywać za pomocą przekazu pocztowego wg wzoru:

Odbiorca: [Nazwa Jednostki Służby Więziennej]
Wpłacający: [imię i nazwisko]
Wpłacający: [adres]

Tytuł przelewu:
dla: [imię i nazwisko osadzonego], s. [imię ojca osadzonego]

Konto bankowe:
Narodowy Bank Polski O/O WROCŁAW
Zakład Karny w Wołowie
ul. Więzienna 6, 56-100 Wołów,
85 1010 1674 0045 2913 9120 0000
Dla interesantów
Dyrektor jednostki przyjmuje interesantów w następujących dniach:
Poniedziałek: 8:00-15:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00

Zakład Karny w Wołowie jest zakładem karnym typu zamkniętego przeznaczonym dla recydywistów penitencjarnych z oddziałami dla skazanych odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy w warunkach zakładu karnego typu zamniętego oraz skazanych recydywistów penitencjarnych, odbywających karę pozbawienia wolności w warunkach zakładu karnego typu półotwartego.

Pojemność Zakładu Karnego w Wołowie wynosi 1046 miejsc w 260 celach mieszkalnych. Ponadto w Oddziale Tymczasowego Zakwaterowania Skazanych w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Zakładu Karnego w Wołowie może przebywać 20 osadzonych.

W Zakładzie Karnym w Wołowie funkcjonuje oddział terapeutyczny dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo – recydywistów penitencjarnych, odbywających karę pozbawienia wolności w warunkach zakładu karnego typu zamkniętego. Ponadto w jednostce znajduje się oddział dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenie społeczne lub poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu, w którym mogą przebywać skazani (również młodociani), zakwalifikowani do kategorii skazanych, o których mowa w art. 88 § 3 k.k.w. oraz tymczasowo aresztowani, zakwalifikowani do kategorii osadzonych, o których mowa w art. 212a § 1 k.k.

Zasady udzielania widzeń :
1. Widzenia odbywają się:
   a) w czwartki i piątki od godziny 9.00 do godziny 14.30,
   b) w soboty, niedziele od godziny 9.00 do godziny 15.30.
2. Widzenia osadzonych stwarzających poważne zagrożenie społeczne albo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu odbywają się:
   a) w poniedziałki, czwartki i piątki od godziny 9.00 do godziny 14.30,
   b) w soboty od godziny 9.00 do godziny 15.30.
3. Widzenia nie odbywają się w następujące  dni:
   a) 1 stycznia – Nowy Rok,
   b) 6 stycznia – Święto Trzech Króli,
   c) pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy,
   d) 1 maja,
   e) 3 maja,
   f) pierwszy dzień Zielonych Świątek,
   g) dzień Bożego Ciała,
   h) 15 sierpnia,
   i) 1 listopada,
   j) 11 listopada,
   k) 25 grudnia,
   l) 26 grudnia.
4. Widzenia udzielane są w sali widzeń dozorowanych, w sali widzeń bezdozorowych oraz dwóch pokojach przeznaczonych do realizacji widzeń w oddzielnym pomieszczeniu bez osoby dozorującej. W sali widzeń dozorowanych lub bezdozorowych jednocześnie nie może uczestniczyć w widzeniu więcej niż 15 skazanych.
5. W czasie widzenia zezwala się na spożywanie artykułów żywnościowych i napojów zakupionych przez odwiedzających na terenie zakładu karnego. Artykuły żywnościowe i napoje, które nie zostały spożyte w czasie widzenia, przekazuje się osobie odwiedzającej (podstawa prawna - art. 105a § 6. ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku – Kodeks karny wykonawczy – Dz. U. Nr 90, poz. 557 z późn. zm.).

Zasady przyjmowania paczek :

      I. Postanowienia ogólne
1. Osadzony ma prawo raz na kwartał otrzymać paczkę z żywnością o ciężarze nieprzekraczającym wraz z opakowaniem 5 kg. W uzasadnionym wypadku skazany może otrzymać, za zgodą dyrektora, paczkę przekraczającą dopuszczalny ciężar (podstawa prawna – art. 113a § 3 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku – Kodeks karny wykonawczy – Dz. U. Nr 90, poz. 557 z późn. zm.).
2. Za zgodą dyrektora osadzony może otrzymywać paczki z niezbędną mu odzieżą, bielizną, obuwiem i innymi przedmiotami osobistego użytku oraz środkami higieny, a po pozytywnym zaopiniowaniu przez lekarza - również z lekami (zwaną dalej paczką higieniczno-odzieżową); wydawanie leków odbywa się na zasadach ustalonych przez lekarza (podstawa prawna – art. 113a § 4 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku – Kodeks karny wykonawczy – Dz. U. Nr 90, poz. 557 z późn. zm.).
3. Limity czasowe, o których mowa w pkt. 1, nie dotyczą zezwoleń na otrzymanie dodatkowej paczki żywnosciowej, przyznanej w formie nagrody bądź ulgi.
4. Paczki mogą być dostarczane do Zakładu Karnego w Wołowie:
   a) za pośrednictwem punktu sprzedaży, prowadzonego na terenie Zakładu Karnego w Wołowie przez Zachodnią Instytucję Gospodarki Budżetowej PIAST z siedzibą w Wołowie,
   b) bezpośrednio przez nadawcę,
   c) za pośrednictwem uprawnionego organu, instytucji lub osoby a w szczególności przez pocztę, firmę kurierską lub gońca (drogą wysyłkową)

II. Realizacja paczek dostarczanych przez nadawcę bezpośrednio do zakładu karnego lub drogą wysyłkową (na dotychczasowych zasadach)


1. Paczki, dostarczane do Zakładu Karnego w Wołowie bezpośrednio przez nadawcę lub drogą wysyłkową, powinny być opakowane w karton oraz prawidłowo zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych do ich zawartości. Do zamknięcia opakowania paczki może zostać użyta taśma samoprzylepna.
2. Wewnątrz paczki z żywnością, dostarczanej do Zakładu Karnego w Wołowie bezpośrednio przez nadawcę lub drogą wysyłkową, należy umieścić spis jej zawartości zawierający: rodzaj, nazwę i ilość artykułów.
3. Wewnątrz paczki higieniczno-odzieżowej, dostarczanej do Zakładu Karnego w Wołowie bezpośrednio przez nadawcę lub drogą wysyłkową, należy umieścić kopię zezwolenia dyrektora zakładu na otrzymanie paczki, przesłanego przez osadzonego, a na opakowaniu nakleić druk kontrolny.
4. Paczkę, dostarczaną drogą wysyłkową, należy przesłać na adres:

Zakład Karny w Wołowie
ul. Więzienna 6
56-100 Wołów
z dopiskiem: paczka z żywnością lub paczka higieniczno-odzieżowa dla
[imię, nazwisko, imię ojca]
5. Paczki są przyjmowane do Zakładu Karnego w Wołowie codziennie, w godz. 9.00 – 14.00, za wyjątkiem następujących dni:
   a) 1 stycznia – Nowy Rok,
   b) 6 stycznia – Święto Trzech Króli,
   c) pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy,
   d) 1 maja,
   e) 3 maja,
   f) pierwszy dzień Zielonych Świątek,
   g) dzień Bożego Ciała,
   h) 15 sierpnia,
   i) 1 listopada,
   j) 11 listopada,
   k) 25 grudnia,
   l) 26 grudnia.
6. Paczki, po przeprowadzeniu ich kontroli w obecności osadzonego, przekazywane są adresatowi w dniu przyjęcia w pomieszczeniu paczkowni, od godz. 9.00 do momentu wydania wszystkich paczek.
7. Nie będą przyjmowane oraz nie będą wydawane w części lub w całości paczki w przypadku stwierdzenia:
   a) braku uprawnień osadzonego do jej otrzymania,
   b) niespełnienia wymogów, o których mowa w art. 113a § 3 kodeksu karnego wykonawczego (paczka z żywnością przekraczająca wraz z opakowaniem ciężar 5 kg lub przekraczająca ciężar określony przy wyrażeniu zgody przez dyrektora Zakładu Karnego w Wołowie),
   c) niewłaściwego opakowania lub niewłaściwego zabezpieczenia przed dostępem osób nieuprawnionych do jej zawartości,
   d) braku spisu zawartości (paczka z żywnością) lub kopii zezwolenia dyrektora na otrzymanie paczki higieniczno-odzieżowej,
   e) artykułów, o których mowa w art. 113a § 5 kodeksu karnego wykonawczego (tj. artykułów, których sprawdzenie jest niemożliwe bez naruszenia w istotny sposób ich substancji, artykułów  w opakowaniach utrudniających kontrolę ich zawartości, środków łączności oraz przedmiotów i dokumentów, które mogą stanowić zagrożenie dla porządku lub bezpieczeństwa w zakładzie karnym).


Źródło :   http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspek … index.html

berlin-hotel.pl worldhotels