Za murami ZK

Miłość to nie zawsze śmiech, ale i łzy...To nie zawsze szczęście ale i tęsknota...Teraz to kraty, a za nimi Ty...W mym sercu na krzyk budzi się ochota...Czekając na Ciebie mój ukochany...Miłością przebijam wysoki mur... Abym mogła Cię już mieć przy sobie...I razem z Tobą dotknąć szczęścia chmur...

Napisz odpowiedź

Napisz nowego posta
Opcje

Kliknij w ciemne pole na obrazku, aby wysłać wiadomość.

Powrót

Podgląd wątku (najnowsze pierwsze)

renia
2016-02-10 23:43:39

O dostanie nagrody może się starać od początku

Gosiaa
2014-06-03 01:44:01

Recydywa jeśli wiesz, to i Tobie nikt nie broni takich informacji podać.. Przecież to dosłownie minuta, kiedy się wszystko tak dobrze wie.. nie ja jedna jestem tu od podawania informacji.. a i nikomu nie zabrania się też tych już podanych przeze mnie czy innego użytkownika forum uzupełniać..
Aczkolwiek jak już zacząłeś temat - uświadomię Cię..  maksymalna liczba nagród w roku z pkt 7 katalogu (dla skazanego) wynosi 28, natomiast dla nagród z pkt 8 katalogu jest to 28 dni i nie zależy to od podgrupy klasyfikacyjnej.
Od podgrupy klasyfikacyjnej zależy ilość dni w przypadku przepustek systemowych, a to nie ten wątek.
Z resztą w ogóle wątek o Przepustkach znajduje się na forum i tam była ta informacja już podana - ktoś będzie chciał znaleźć, to poszuka i na pewno znajdzie.

Barbie
2014-06-03 00:03:22

Moderator nie ma obowiązku podawac po raz enty informacjie, które już dawno były zawarte w wątku. A to, że akurat teraz podała katalog nagród (nie wiem, który raz z kolei), to tylko jej dobra wola.
Jeśli ktoś na prawdę chce się czegos dowiedzieć, poczyta wątek!

Recydywa
2014-06-02 19:19:56

Moderator jak już podajesz z KKW cytat o nagrodach to podaj również ile konkretnie nagród można otrzymać w zależności od podgrupy (Przepustki wielodniowe i widzenia poza ZK/AŚ).

Gosiaa
2014-05-30 14:39:32

Katalog nagród dla Skazanych:
1)    zezwolenie na dodatkowe lub dłuższe widzenie,
2)    zezwolenie na widzenie bez osoby dozorującej,
3)    zezwolenie na widzenie w oddzielnym pomieszczeniu, bez osoby dozorującej,
4)    zatarcie wszystkich lub niektórych kar dyscyplinarnych,
5)    nagroda rzeczowa lub pieniężna,
6)     (uchylony),
7)    zezwolenie na widzenie bez dozoru, poza obrębem zakładu karnego, z osobą najbliższą lub osobą godną zaufania, na okres nie przekraczający jednorazowo 30 godzin,
8)    zezwolenie na opuszczenie zakładu karnego bez dozoru, na okres nie przekraczający jednorazowo 14 dni,
9)     pochwała,
10)     zezwolenie na częstsze branie udziału w zajęciach kulturalno-oświatowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu,
11)     zezwolenie na przekazanie osobie wskazanej przez skazanego upominku,
12)     zezwolenie na odbywanie widzeń we własnej odzieży,
13)     zezwolenie na otrzymanie dodatkowej paczki żywnościowej,
14)     zezwolenie na dokonywanie dodatkowych zakupów artykułów żywnościowych i wyrobów tytoniowych oraz przedmiotów dopuszczonych do sprzedaży w zakładzie karnym,
15)     zezwolenie na telefoniczne porozumienie się skazanego ze wskazaną przez niego osobą na koszt zakładu karnego.

Katalog nagród dla Tymczasowo Aresztowanych
1)    zezwolenie na indywidualny wystrój celi mieszkalnej,
2)    dodatkowy lub dłuższy spacer,
3)    zezwolenie na otrzymanie dodatkowej paczki żywnościowej lub otrzymanie paczki przekraczającej dopuszczalny ciężar,
4)    indywidualne odstępstwo od porządku wewnętrznego aresztu śledczego, w zakresie ustalonym przez dyrektora aresztu śledczego,
5)    zezwolenie na częstsze branie udziału w zajęciach kulturalno-oświatowych, z zakresu kultury fizycznej i sportu,
6)    zezwolenie na dłuższe widzenie,
7)    zezwolenie na dokonywanie dodatkowych zakupów artykułów żywnościowych i wyrobów tytoniowych oraz przedmiotów dopuszczonych do sprzedaży w areszcie śledczym,
8)    zatarcie wszystkich lub niektórych kar dyscyplinarnych,
9)    nagroda rzeczowa lub pieniężna.

Gosiaa
2014-03-19 22:08:33

bezxnazwy pochwała to forma nagrody, czyli tak samo by ją otrzymać osadzony musi się postarać o wniosek nagrodowy, a w jaki sposób taki wniosek zdobyć, to już nie raz było tu pisane Oddziałowy najczęściej wypisuje wnioski, gdzie formą nagrody jest jedynie pochwała - mój S sprzątał w świetlicy chyba, to właśnie z oddziałowym rozmawiał i ten mu wniosek nagrodowy za to dał

bezxnazwyx
2014-03-19 21:41:29

Nie wiem czy to dobry watek, ale chyba najodpowiedniejszy z tych co sa...
Chcialabym sie dowiedziec wszystkiego o pochwalach... czy dostaje sie je za cos konkretnego czy tak po prostu tez mozna, czy trzeba pisac jakies wnioski/ podania o taka pochwale czy to sie odbywa tak jakby bez ingerencji osadzonego....?

bezxnazwyx
2014-03-11 16:08:13

No wlasnie chcial pracowac, ale mu powiedzieli, ze za duzo chetnych. Nie uczy sie.
I rok to mu zostanie dopiero za 4 miesiace bo na lacznym troche wchlonelo:)

Gosiaa napisał:

Bezxnazwy ale system dozoru elektronicznego nie przysługuje, jeśli komuś został rok do odsiadki, tylko jeśli ktoś dostał w całości taki wyrok do 12 miesięcy..

Gosiaa
2014-03-11 13:48:46

bezxnazwy na zamku to wydaje mi się trudniej taki wniosek zdobyć, bo mój Łobuz to np. sprzątał gdzieś w świetlicy coś działał, w kaplicy u księdza też..
a może jakąś gazetkę niech zrobi, bo wiem, że robią, chociaż nie wiem, gdzie tez gazetki wiszą potem
czasem jakieś konkursy też organizują i w nagrodę wnioski nagrodowe są słyszałam..
A pracuje Twój, uczy się? Bo wtedy też wniosek łatwiej zdobyć..
Najlepiej niech może wychowawcy zapyta, co może zrobić by wniosek nagrodowy uzyskać, nawet w postaci pochwały, bo jak rozumiem Wam zależy na fakcie by miał wpisane, że dostał, a nie na czymś konkretnym, typu dodatkowa paczka, czy przedłużone, bądź bez dozorowe widzenie?
Ogólnie to z wyrokiem do roku czasu, zamek (p1) dostał? Wydawało mi się, że przy tak niskich wyrokach od razu dają półotwartą..

bezxnazwyx
2014-03-11 13:36:25

Za kilka miesięcy będziemy się starać  o dozor elektroniczny,  a Loboz nie ma żadnych nagród  i nie bardzo chcą w ogóle o tym słyszeć...  co mój Łobuz może zrobić,  żeby jakiekolwiek nagrody dostać?  Ma p1z

ktosik
2014-02-02 15:58:05

Dzięki dziewczyny,podpowiem mojemu żeby z wychowacą temat poruszył i ,,u żródlła"' co nieco się dowiedział.W zeszłym roku rozmawialam z wychowawca ,to powiedział ,wtedy ,że po zmianie podgrupy,no ale zobaczymy co z tego wyniknie.

Gosiaa
2014-02-02 15:51:36

Nula nie, nie to, że nie wyjdzie do otwarcia systemówek, tylko będzie miał komisję i otworzą nagrodowe, wtedy normalnie będzie mógł wyjść na taką przepustkę, na którą wniosek nagrodowy Mu zatwierdzą.

nula
2014-02-02 13:29:27

czyli jak mój dostanie ten wniosek nagrodowy w postaci 30 godz to itak nie wiyjdzie i tak jak nie bedzie miał systemowych otwartyuch?? tak?

Gosiaa
2014-02-02 12:50:30

Ktosik jedną z nagród jest widzenie poza zakładem do 30 godzin, jak i jest nagroda w postaci możliwości opuszczenia zakładu do 14 dni. U nas wiem, że zamek normalnie dostaje nagrodówki w takiej postaci, ale nie każdy zakład coś takiego praktykuje. Na systemowe, o których wspominała Nula, to grupa półotwarta jest potrzebna. Natomiast wszystko zależy po jakim czasie może starać się o warunkowe, bo o przepustki po połowie tego okresu - przykładowo warunkowe po połowie, to przepustki po 1/4, ale to teoria, w praktyce mogą wcale na nie nawet nie puszczać.
A i Nula na nagrodowe też musi na komisję Łobuz stanąć, żeby mu przepustki otworzyli, nie tylko na systemowe.

nula
2014-02-02 11:41:57

ktosik ja juz pisałam że mój prawdopodobnie za ukonczony program dostanie nagrodówke ( widzenie 30 godz po za  ZK )   a przepustki systemowe musi miec otwartą gr. przepustkową jest tu taki wątek odnosnie przepustek

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ważny link dodatkowe info xiaolingamepbf Podnośnik koszowy Poznań elektronika